Haberler

Haberler

Toplam 226 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
TOKİ İhale Yönetmeliği'ndeki Hukuka Aykırı Maddeler Hakkında Karar (8 Şubat 2008)TMMOB Mimarlar Odası TOKİ İhale Yönetmeliği'nde "hukuka aykırı maddeler" bulunduğu gerekçesiyle açtığı dava ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.
Yayalara Geçit Vermeyen Kaldırımlar (8 Şubat 2008)"Bir ülkenin gelişmişlik seviyesi, o ülkedeki kaldırımların yüksekliğiyle ters orantılıdır." Bu söz belki de kent içi yolların iki kenarındaki, yayaların yol boyunca yürümesi için yapılan yüksekçe platformlar, yani kaldırımlar için söylenmiş en anlamlı ve en bilinen sözdür. Daha önce yurt dışına çıkıp gelişmiş ülkelerdeki gelişmiş kentleri görme fırsatı bulanlar bu yorumun doğruluğunu onaylayacaklardır. Türkiye’de arabaların park etmesini önlemek amacıyla gittikçe yükseltilen ve sıra sıra babalar dikilen kaldırımlarda yürümek, kalitesiz malzeme kullanımı ve hatalı uygulamalar nedeniyle yayalar için işkence haline geldi.
Açılış İçin Gün Sayıyor (8 Şubat 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin kültür ve sanat yaşamına kazandırılmak üzere hazırlanan Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde inşaatı büyük bir hızla ilerliyor.
Ankara Büyükşehir Belediyesi 14 Yılda (8 Şubat 2008)Ankara Büyükşehir Belediyesi, 14 yılda yaptığı köprülü kavşak ve yaya alt üst geçitleriyle araç trafiğini büyük ölçüde rahatlatırken, en üst düzeyde yaya güvenliğini sağlamaya da devam ediyor.
TOKİ inşaatları ihaleye çıkarıldı (8 Şubat 2008)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Çankırı-Kurşunlu, Eskişehir Çankaya Vadişehir ile Erzurum Palandöken Yıldızkent'e konut ve sosyal donatı inşaatlarını yaptırmak üzere ihale açtı.
Yılın 'en'leri seçildi (8 Şubat 2008)Şehir ve Başkan Dergisi tarafından Marmara Bölgesi'nde düzenlenen "Yılın Belediye Başkanları" yarışmasında ödül alan başkanlar belli oldu.
Muğla'nın tarihi evleri koruma altına alınıyor (8 Şubat 2008)Muğla'da koruma altına alınan 4 bin 400 tarihi ahşap evi kurtarmak için proje başlatıldı.
Çevre için 1.1 milyon dolarlık tesis (8 Şubat 2008)Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, tıbbi atıkların neden olduğu çevre sorunlarının önüne geçmek için 1 milyon 100 bin dolarlık tesis kuracaklarını bildirdi. Güzelbey yazılı açıklamasında, Türkiye-Suriye Bölgelerarası İşbirliği Programı'ndan aldıkları destekle, Şahinbey ilçesi Bağlarbaşı mevkisinde tıbbi atık sterilizasyon tesisi kuracaklarını kaydetti. Güzelbey, tesis için yapılacak 1 milyon 100 bin dolarlık harcamanın yüzde 68'inin Büyükşehir Belediyesi, yüzde 32'sinin Türkiye-Suriye Bölgelerarası İşbirliği Programı'ndan karşılanacağını söyledi. Güzelbey, tesisin Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği'ne tam uyum içinde hizmet vereceğini de bildirdi.
Tarih: 8 Şubat 2008 Kaynak: Zaman
Tarihi Kayseri Kalesi kültür ve sanat merkezi oluyor (8 Şubat 2008)Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Bizans döneminden kalma tarihi kaleyi kültür ve sanat merkezi haline getirmek için uluslararası bir yarışma başlattıklarını söyledi.
TOKİ, Karadeniz'e lüks otel inşaatında ısrarlı (8 Şubat 2008)Karadeniz'deki turizm potansiyelinin değerlendirilmesi, bölgeye turizm yatırımcısı çekilmesi amacıyla, Ordu ve Sinop'ta arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeli ile 3 yıldızlı otel yapılması için geçen yıl açılan ihaleleri yatırımcıların ilgi göstermemesi nedeniyle iptal eden Toplu Konut İdaresi (TOKİ), aynı amaçla yeniden ihaleye çıktı. İhale için teklifler, 25 Şubat'ta saat 14,00'te idarede alınacak. İhale, yerli ve yabancı inşaat firmalarına ve bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açık olacak ancak uluslararası ihale olarak nitelendirilmeyecek. İhale evraklarını, TOKİ'den, 500 YTL bedel ile alabilecek olan istekliler, ihale konusu işle ilgili sorularını, 18 Şubat'a kadar yazılı olarak idareye iletebilecek. Teklifler 25 Şubat günü saat 14.00'den itibaren istekliler huzurunda açılacak ve şartlı teklif kabul edilmeyecek.
Tarih: 8 Şubat 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Osmanbey Konakları prestij projemiz, yeni hedef yurtdışı (8 Şubat 2008)Osmanbey Konakları projesinin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Özkan Bahadır, Türk cumhuriyetleri, Arap ülkeleri ve Balkanlar'da iş olanaklarını araştırdıklarını söyledi.
Çin'e Olimpiyat Anıtları (8 Şubat 2008)Dünyanın marka mimarları, çığır açan projeleriyle Çin'de... 2008'de Çin olimpiyatlara ev sahipliği yaparken, 8-24 Ağustos'ta dünyanın gözünün önünde görücüye çıkacak. 2010'da Dünya Fuarı da orada. İki yıl arayla iki küresel etkinliğe, anıt yapılar dikiliyor.
Sayıştay, üniversiteden lüks tesis için savunma istedi (8 Şubat 2008)Sayıştay Başkanlığı, Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü'nü öğrenci kafeteryası adı altında lüks tesis yapmakla suçladı ve üniversiteden devleti 1 milyon 667 bin YTL zarara uğrattığı iddiasıyla savunma talep etti.
Yıllara yaygın inşaat işleri (8 Şubat 2008)Gelir Vergisi Yasası'nın 42'nci maddesi gereği olarak "Birden fazla yıla sirayet eden inşaat ve onarma işlerinde kâr ve zarar, işin bittiği yıl kati olarak tespit edilir ve tamamı o yılın geliri sayılarak" beyan edilir. Bu bağlamda dekapaj işleri de inşaat işi sayılarak beyan konusu yapılır.
2007'de toplam tehlikeli atığın ancak yüzde 10'u normal yolla imha edildi (8 Şubat 2008)Çevre ve Orman Bakanlığı'nın 2007 verileri, Türkiye'de tehlikeli atık bertarafında ciddi sorunlar yaşandığını gösteriyor.
Hastaneye zarar veren inşaatı mahkeme durdurdu (8 Şubat 2008)Bahçelievler'deki İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında yapılan bir alışveriş merkezinin inşaatı, hastaneye zarar verdiği gerekçesiyle mahkeme kararıyla durduruldu.
Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu geliyor… (8 Şubat 2008)Başkan Topbaş, 19 kilometrelik Üsküdar-Altunizade-Ümraniye-Dudullu Hafif Metrosu’nun ihalesini kısa sürede düzenleyeceklerini açıkladı.
Kocaeli Devlet Hastanesi 5 yıldızlı otel gibi olacak (8 Şubat 2008)Kocaeli'nde birçok alanda ilklere imza atan Devlet Hastanesi, yataklı kısma yaptığı yatırımla 5 yıldızlı otellerin konforunu aratmıyor.
Evlad-ı Fatihanlar (8 Şubat 2008)İstanbul'un fethi devam ediyor. Bir karış kara parçası kalmamak kaydıyla... Park-bahçeler satılıyor. Yerel yönetimler devre dışı bırakılarak Türkiye'nin en büyük emlakçisi TOKİ hem planlama yapıyor hem de kamu alanlarını yağmalıyor.
İGDAŞ ve İMP’de görev değişimi… (8 Şubat 2008)Başkan Kadir Topbaş, İMP Başkanlığına Prof. Dr. İbrahim Baz’ı, Büyükşehir Şirketlerinden İGDAŞ’ın Genel Müdürlüğüne de Bilal Arslan’ı atadığını açıkladı.
Toplam 226 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.