Haberler

Haberler

Toplam 270 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Tersaneciliğimiz büyüyor işçilerimiz ölüyor (6 Mart 2008)İşçi ölümleriyle Tuzla tersanelerinin gündeme gelmesi üzerine geçen cuma günü gemi inşa sanayi ve denizcilik ile ilgili bir yazı yazmıştık.
Engellerini Unutacaklar (6 Mart 2008)Türkiye’de örnek bir proje hayata geçiyor. Buca İlçesi’nde şehrin tam merkezinde yer alan Engelliler parkı tamamlandı.
Müteahhitler dertli (6 Mart 2008)Dubai şeyhi, İETT arazisi için 1.1 milyar YTL vermişti. Bu para, İstanbul Belediyesi''ni rahatlatacaktı. Çünkü İstanbul sürekli büyüyor; her gün yeni araçlar trafiğe çıkıyor. Alt geçitler, metro, kavşak vs için maddi imkan gerekli. Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kaynak geliyor düşüncesiyle, büyük bir yatırım hamlesi başlattı. Gelin görün ki, Mimarlar Odası''nın mahkemeye müracaatı yüzünden, Şeyh Maktum arazinin parasını ödemiyor. Belediyeye iş yapan müteahhitler büyük sıkıntı içinde. Müteahhitlerin malzeme temin ettikleri esnaf da, parasını alamıyor; o da dertli. Nefesi tükenen müteahhitler işleri zamanında yetiştiremeyecek. Acaba Tayyip Erdoğan, gözbebeği İstanbul''u unuttu mu?
Tarih: 6 Mart 2008 Kaynak: Sabah Yazan: Nazlı Ilıcak
Aksa Enerji’ye ‘toprak’ darbesi (6 Mart 2008)Antalya’da Aksa Enerji, Selimiye ile Kovanlık Köyü sınırları içindeki tarım arazisi üzerinde doğal gazdan çevirim santrali inşaatına başlamıştı.
İpek yolu hanı eskiyi aratmıyor... (6 Mart 2008)Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan hanlardan biri, Kütahya''da aynı işlevle faaliyet göstermeye devam ediyor.
"Kentsel dönüşüme" karşı el ele mücadele (6 Mart 2008)Kentsel dönüşüme karşı kurulan mahalle dernekleri oluşturulmak istenen bu rantla mücadele etmek için bir araya gelerek İstanbul Mahalle Dernekleri Platformu’nu (İMDP) kurdular.
Köprülere ‘ince ayar’ yakında (6 Mart 2008)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Boğaz köprülerinin geçiş ücretlerinde yapılacak indirimle ilgili hazırlıkların birkaç gün içinde tamamlanarak uygulamaya başlanacağını bildirdi. Yıldırım, bakanlıkta gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Binali Yıldırım, Boğaz köprülerinden geçiş ücretlerinde yapılacak indirim konusundaki soruyu cevaplarken, indirimin 1999 yılından bu yana bir vatandaşın köprü geçişlerine idari yargıda açtığı dava sonucu başlayan bir uygulama olacağını belirtti. Yıldırım, “Bu dava sonuçlanmıştır ve buna göre köprü geçişlerinde bir indirim uygulanacaktır. Bu indirimle ilgili hazırlıklar, OGS ve KGS’lerin ayarlanması birkaç gün içinde tamamlanacak ve uygulama başlayacaktır. Olay bundan ibarettir” dedi.
Tarih: 6 Mart 2008 Kaynak: Türkiye
Yeni projeler Esentepe''yi parlattı, ofislerde kira artışı Levent''i solladı (6 Mart 2008)Astoria gibi yeni projelerle öne çıkan Gayrettepe-Esentepe bölgesinde A sınıfı ofis kiraları 1 yılda yüzde 81 arttı. Bu oran, Levent ve Maslak''taki artışı geçti.
Manavoğlu Parkı’nı kurtarmak için… (6 Mart 2008)Manavoğlu Parkı’nın yıkımı devam ederken, mahallelinin ‘yıkımı durdurun’ talebi ile hafta sonları gerçekleştirdiği eylemler de sürüyor.
Tarihi kent merkezi projesi davalık oldu (6 Mart 2008)Ulus Tarihi Kent Merkezi projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi’ne kamulaştırma yetkisi veren Bakanlar Kurulu kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle, söz konusu alanda gayrimenkulu bulunan bir kişi dava açtı.
Krize yakalanmamanın yöntemi (6 Mart 2008)Projelerin talep görmesi için daima iyi bir yol haritası ile yolculuk etmek, müşteri memnuniyetini ön planda tutmak gerekiyor.
Gültepe’nin yüzü gülmüyor (6 Mart 2008)Konak’ın en eski mahallelerinden biri olan Gültepe, belediyeden hizmet bekliyor.
Kiralarda ''Euro dönüşü'' Bağdat Caddesi''ni tıkadı (6 Mart 2008)Tüm markaların bulunmak istediği Bağdat Caddesi''nde kiralar Euro''ya dönünce bazı dükkanlar boş kaldı. Emlakçılar, bu durumun geçici olduğu konusunda aynı fikirde.
Konut sektöründe Etimesgut atağa kalktı (6 Mart 2008)Etimesgut Belediyesi, son dönemlerde yaptığı yatırımlarla alt yapısını güçlendiriyor. TOKİ, Türk-Konut KC Grup gibi inşaat devlerinin Etimesgut’a yaptığı yatırımlarla, binlerce konut tamamlanırken, birçok yeni konutun da temelleri atılıyor.
Bakırköy, Büyükşehir’i tazminata mahkûm ettirdi (6 Mart 2008)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bakırköy Belediyesi’nin “Bakırköy Adliye Sarayı kavşağı yolunda kamulaştırma yapılmadığı ve bedeli ödenmediği” gerekçesiyle yargıya gittiğini belirterek, “Bizi 31 milyon YTL’lik cezaya mahkum ettirdi” dedi. Topbaş, Büyükşehir Belediyesi ile Bakırköy Belediyesi arasındaki kamulaştırma sorununa ilişkin bir soruyu şöyle yanıtladı: “Bakırköy’de adliye sarayı olarak inşaatı devam eden bir yer vardı. Buraya erişim noktasında yol yapımı bizden talep edilmişti. Ulaşım planlarımıza işlenen bu çalışmanın geçtiği güzergâh, Bakırköy Belediyesi’ne ait bir arazi üzerinden de geçiriyordu. Bakırköy Belediyesi kısmen kendisi de bu yerde yol düzenlemesi yapmıştı. Buna paralel olarak Büyükşehir Belediyesi bu çalışmayı yaptı. Bakırköy Belediyesi de kalkıp ‘Burada kamulaştırma yapılmadı, bedeli ilçemize ödenmeliydi’ diye maalesef yargıya gitti ve bizi 31 milyon YTL’lik cezaya mahkûm ettirdi. Temyiz ettik, yargı süreci devam ediyor.”
Tarih: 6 Mart 2008 Kaynak: Milliyet
DASK için azami tutar 120 bin YTL (6 Mart 2008)Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında, bir mesken için verilebilecek azami teminat tutarı, yapı tarzı ayrımı yapılmaksızın 120 bin YTL olarak belirlendi. Azami teminat tutarı daha önce 110 bin YTL idi.. Hazine Müsteşarlığı''nın konuya ilişkin tarife ve talimat değişikliği, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı. Değişikliğe göre, sigorta bedelinin tespitinde, sigorta edilen meskenin yapı tarzı için belirtilen metrekare bedeli ile aynı meskenin brüt yüzölçümünün (veya yaklaşık yüzölçümünün) çarpılması sonucu bulunan tutar esas alınacak. Zorunlu deprem sigortası yapılan bir meskenin sigorta bedeli, her halde, çarpım sonucu bulunan tutardan çok olamayacak. Buna göre, A Grubundaki çelik, betonarme karkas yapılar için sigorta bedeli hesabına esas metrekare bedeli 450 YTL''den 490 YTL''ye, B Grubundaki yığma kagir yapılar için sigorta bedeli hesabına esas metrekare bedeli 320 YTL''den 350 YTL''ye, C Grubundaki diğer yapılar içinse sigorta bedeli hesabına esas metrekare bedeli 170 YTL''den 185 YTL''ye çıkarıldı. Tarife ve talimat değişikliği 2 gün sonra 7 Mart Cuma günü yürürlüğe girecek.
Tarih: 6 Mart 2008 Kaynak: Hürriyet
1146 belediye buharlaştı Eminönü muhtarlık oldu (6 Mart 2008)Belediyeler Yasası’yla ilgili görüşmeler, CHP’nin engelleme manevraları ve çetin tartışmalarla 14 saati buldu. Samsun’da iki ilçeye birden bağlanan 40 köyün son anda fark edildiği, 700 otel, 240 bin vergi mükellefi bulunan tarihi Eminönü’yü muhtara bağlayan yasa görüşmeleriyle, tam 1146 belediye bir gecede ’buharlaştı’, 43 yeni ilçe kuruldu.
Sur Yapı, 4 alışveriş merkezi yapacak (6 Mart 2008)Sur Yapı, 2008 yılında Bayrampaşa, Kâğıthane, Çekmeköy ve İzmir’de dört alışveriş merkezinin inşaatına birden başlayacak
''Şehirler, yıllar öncesinden planlanmalı'' (6 Mart 2008)MÜSİAD''ın programında konuşan Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, 4 yıllık faaliyetlerini anlattı. İlçede 6 yerde kentsel dönüşüm çalışması yapıldığını belirten Keskin, şehirlerin geleceğinin yıllar öncesinden planlanması gerektiğini kaydetti.
Kent Meydanı inşaatıyla daralan yol, Bursalılardan tepki görüyor (6 Mart 2008)Eski Santral Garaj yerine yapılan Kent Meydanı ortaya çıktıkça, çevreden gelip geçen yaya ve araç sahiplerinin şikâyetleri artıyor. Belediye ise yeni yapılacak kavşakla trafik sıkışıklığının biteceğini söylüyor.
Toplam 270 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.