Haberler

Haberler

Toplam 270 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Hasankeyf için umut ışığı (6 Mart 2008)Diyarbakır İdare Mahkemesi Ilısu Barajı davasında keşif kararı verdi
Yalova''nın "mucizevi" planı (6 Mart 2008)Depreme rağmen betonlaşma hevesi bitmeyen ilimiz, bundan böyle doğa ve kültürle kalkınacak
İstanbul''a 4. Praktiker (6 Mart 2008)Yapı malzemelerinin yanı sıra ev, bahçe ve ofis dekorasyonu üzerine ürünler sunan Praktiker''in İstanbul''daki 4''üncü mağazası, Bayrampaşa''da açıldı. Praktiker, 2010 yılı sonuna kadar Türkiye''de 6 mağaza daha açmayı planlarken, firmanın 2017 yılı için hedefi ise Türkiye''de 29 mağazaya ulaşmak. Praktiker Ülke Müdürü Frank Bednar, grubun 2007 sonu itibarıyla toplam cirosunun 4 milyar Avro, toplam mağaza sayısının da 425 olduğunu aktardı. Bednar, Praktiker''in şu anda 6 ilde 10 mağaza ile faaliyetlerini sürdürdüklerini, 87 bin 500 metrekarelik alanda 950 çalışanları bulunduğunu bildirdi. 450 tedarikçilerinin 400''ünün yerli olduğunu, çalışanlarının yüzde 100''ünün Türk olduğunu ifade eden Bednar, Praktiker Türkiye''nin 2007 yılı sonu net cirosunun 92.4 milyon Avro olduğunu söyledi.
Tarih: 6 Mart 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Turkuaz''da işler karıştı ev alanlar endişeli (6 Mart 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar , idare mahkemesinin, imar planı değişikliği ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdiği Turkuaz Vadisi projesinde, inşaat ruhsatlarının halen geçerli olduğunu, bu nedenle çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Metroport Kapılarını Açtı (6 Mart 2008)Bahçelievler''in alışveriş ve yaşam merkezi Metroport açıldı. Mutlu İnşaat, Evren İnşaat, Gül İnşaat, Keleşoğlu Group ve AOG konsorsiyumu ile Bahçelievler''de hayata geçirilen Metroport Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 30 bin metrekarelik alana kurulu. Açılış töreninde konuşan Metroport Genel Müdürü Malik Kubilay, İş merkezi ve hastane ile çevrelenen alışveriş merkezinin 6.5 yılda 52 milyon dolar harcanarak bitirildiğini belirterek "İnşaatımızın bu kadar uzun sürmesi metro inşaatıyla bağlantılı. Müşterilerimiz açısından en önemli avantajımız ulaşım kolaylığı" dedi.
Tarih: 6 Mart 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Galatasaray''a komşu kule (6 Mart 2008)Ağaoğlu: "3 projemizin toplam yatırım tutarı 1.5-2 milyar dolar düzeyinde"
Yeşil alana benzinci yine gündemde (6 Mart 2008)Eğitim alanları ve yeşil alanlara akaryakıt istasyonu kurulmasına izin vermekle eleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bu konuda şaşırtıcı bir karara daha imza attı
"7 tünel" iflas etti (6 Mart 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin zaten yetersiz olan kaynaklarını yanlış projeler için harcaması nedeniyle, ulaşım sorununu çözeceği savunulan yatırımlar durma noktasına geldi. Belediye "İstanbul''u raylı sistem kurtarır" diyor ama bir yandan da 3. boğaz köprüsüne yatırım yapılıyor. Biten tünel yok, bir 20 yıl daha biteceği de yok.
Euro-İslam Mimarisi (5 Mart 2008)Batı’da İslam’ın kabulünün hikayesi oldukça eskilere dayanıyor ve yanlış anlamalarla dolu. Bu kafa karışıklığı günümüzde sona erdi mi yoksa hala sürüyor mu belli değil. Dünyanın üçüncü büyük dini Hz. Muhammed aracılığıyla ortaya çıktığından beri Batı’nın bu yeni dine tavrı doğrudan dışlamak oldu. Hristiyanlık bu “yabancı”ya karşı bir duvar ördü – ne mutlu ki bu sınırın her iki tarafına saygı duyanlar da var. Zamanla tehditler uzaklaştırılarak karşılıklı anlayış sağlanabildi.
Dünyanın en pahalı camisi (5 Mart 2008)Dünyanın en büyük üçüncü camisi ama en büyük kubbeye, en büyük haklıya ve en pahalı mermer zemine sahip. ‘Enler” yapısı 545 milyon dolara mal oldu.
Çiğli''nin Kültür Merkezi de Geliyor (5 Mart 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni bağlanan ilçe ve beldelerde çok amaçlı salonlar inşa ederken, eski metropol ilçeleri de tek tek kültür merkezi sahibi yapıyor. Yapım çalışmaları hızla süren Bornova Kültür Merkezi ve Güzelbahçe Amfitiyatrosu’nun ardından Çiğli’nin de merkezi geliyor.
Yeni tasarım cenneti İstanbul (5 Mart 2008)Bu yıl ilk defa düzenlenecek i-deco İstanbul fuarı, tasarım ve dekorasyon dünyasını bir araya getirmeyi amaçlıyor. 6-9 Mart''ta CNR Expo Yeşilköy''de gezilebilecek fuar boyunca özel tasarım mobilyalar ve enstalasyonlar sergilenecek, fuar alanındaki Lucca Cafe''de partiler yapılacak.
Arsaları bir bir satıyorlar (5 Mart 2008)Biliyorum, şimdi bizim belde belediye başkanları yine bana bozulacaklar. Hatta içlerinden sinkaf edenler bile çıkacaktır.
Sulukule''de ders zili de sustu (5 Mart 2008)Kentsel dönüşüm için evleri birer birer tarih olan Sulukule''deki yıkım ruhu çocukları da sardı. Çoğu okulu bırakan bu çocukların eğitimle tek bağı, üniversiteli Dilek ablaları...
Abant, Davos gibi kongre merkezi olacak (5 Mart 2008)Bolu''nun doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı, yapılacak yeni düzenlemelerle ''Davos'' gibi kongre merkezi olacak. Abant''ı marka yapmak için çalışmalar başladı. Bu kapsamda, Abant''ın batı kısmında düzenlemeler yapılacak ve bin yataklı bir tesis inşa edilecek.
20 yıldır yanlış restorasyon yapılıyor (5 Mart 2008)Trabzon''daki Sümela Manastırı''nda 1987 yılından bu yana yürütülen restorasyon projesinin, eksik ve hatalı olduğu gerekçesiyle yenilenmesine karar verildi.
Beş yıldızlı tesis açılmayı bekliyor (5 Mart 2008)Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Meltem Mahallesi’ndeki 30 bin kişilik stadyum ve 10 bin kişilik Kapalı Spor Salonu Projesi yerine amatör spor kulüpleri için Kızıltoprak Mahallesi’nde yaptırdığı uluslararası standartlardaki 4 futbol sahası, 1 atletizm pisti, 2 tenis kortundan oluşan 100. Yıl Spor Tesisleri açılışa hazır.
Dilovası''nda, çevreyi kirletene taviz yok (5 Mart 2008)Kanser vakalarındaki artış sebebiyle adı ''Kanserovasına'' çıkan Kocaeli''nin Dilovası beldesinde kurulacak yeni sanayi bölgelerinde, çevre kirliliğine taviz verilmeyecek.
Ağaç kesmedik seyrekleştirdik! (5 Mart 2008)Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Antalya Havalimanı Başmüdürlüğü sınırları içindeki ormanlık alanda, yangın tehlikesine karşı ağaçların seyrekleştirildiği bildirildi. DHMİ Antalya Havalimanı Başmüdürlüğü yetkilileri, Antalya’da yayımlanan bazı gazetelerde “DHMİ ağaç katliamı yapıyor’’ şeklinde haberler yer aldığını belirterek, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını kaydettiler. Antalya Havalimanı girişinde DHMİ lojmanlarının arkasındaki ormanlık alanda uzun süredir bakım yapılmadığını ifade eden yetkililer, bu alanın temizlenmesi için Orman Bölge Müdürlüğü’nden yardım talebinde bulunduklarını, bu doğrultuda temizlik ve ağaçlarda seyrekleştirme yapıldığını bildirdiler. Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri de DHMİ orman alanının yılda bir, iki kez kundaklanarak yakılmak istendiğini, orman yangınları nedeniyle tehlike yaratacağı gerekçesiyle bu alanda ağaç seyrekleştirme ve temizlik çalışması yaptıklarını kaydettiler.
Tarih: 5 Mart 2008 Kaynak: Akşam
Ekspres yol Bilecik''e uzayacak (5 Mart 2008)Yenişehir-Bilecik arasında yapılacak ekspres yol, 41 kilometrelik güzergahı 9 kilometre kısaltarak 32 kilometreye düşürecek.
Toplam 270 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.