Haberler

Haberler

Toplam 349 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
“Türk Markaları Dünyaya Kopya ile Değil Özgün Stratejiyle Açılabilir” (4 Nisan 2008)Türkiye’nin önemli ekonomik bileşenleri olan yatılım ve inşaat sektörlerinin penceresinden Türk ekonomisine ışık tutmayı amaçlayan ODE Düşünce Toplantıları’nın beşincisi gerçekleştirildi.
Filli Boya’ya “CE” Belgesi (4 Nisan 2008)Filli Boya, Gebze’deki teknolojik tam donanımlı yeni tesislerinde ürettiği Beton Kimyasal Katkıları ürünleri için “CE” işaretleme uygunluk onayı aldı.
Gayrimenkul Sektörüne Farklı Bir Bakış Açısı “Arkiparc.com.tr” (4 Nisan 2008)Arkitera Mimarlık Merkezi, kentlerin yapılanmasında önemli role sahip olan gayrimenkul sektörüne farklı bir açıdan bakmayı hedefleyen yeni yayını “Arkiparc.com.tr” ile geniş bir iletişim platformu yaratıyor. 3 Nisan 2008’de yayın hayatına başlayan www.arkiparc.com.tr hızla gelişen sektörün nabzını tutarak kısa zamanda etkin bir buluşma noktası olacak.
Corbu''yu Yorumlamak (4 Nisan 2008)Dünya üzerindeki son 85 yıllık mimari pratik ve teorinin ilham kaynağı veya kimilerinin de söylediği gibi "uğrak noktası" olan Le Corbusier’nin "Vers une architecture" eseri, Getty Araştırma Enstitüsü (Getty Research Institute) Metin ve Belge dizisinin, sayısı şimdilik 18 olan, İngilizce’ye çevrilmiş önemli mimari metinlerinin sonuncusu. Fransızca orijinali 1923’te, Paris’te yayımlanan "Vers une architecture", ilk defa birebir çeviriyle, John Goodman tarafından, "Toward an Architecture" adıyla İngilizce’ye çevrildi.
İstanbul’un yeni "İlçe" haritası çizildi (4 Nisan 2008)İstanbul’da 41 olan ilk kademe belediyelerinden 37''sinin tüzel kişiliği sona erdilerek 8 ilçe belediyesi oluşturuldu. 32 olan ilçe sayısı da Eminönü’nün kaldırılması ve 8 yeni ilçeyle birlikte 39 oldu.
2008 Serbest Mimarlar Dernekleri Eğitim ve Kültür Yapıları Sergisi (4 Nisan 2008)Türk Serbest Mimarlar Derneği “Eğitim ve Kültür Yapıları” başlıklı bir sergi düzenlemeye hazırlanıyor.
Kayseri''de Raylı Sistem Ağı Genişleyecek (4 Nisan 2008)Kayseri''de toplu taşımada kolaylık sağlayacak olan Raylı Sistem ağı yeni yapılacak uzantılarla genişliyor. Temmuz ayında deneme seferlerin yapılacağı raylı sistemin, yeni güzergahları için proje çalışmaları belediye tarafından tamamlandı.
Rüzgara 5 Milyon Euro Yatırdılar (4 Nisan 2008)Ulustrans Genel Müdürü Olgun Hacıalioğlu, EPDK''ya yenilenebilir enerji kaynakları için birçok başvuru yapıldığını belirterek, ''rüzgar enerji santrallerinin, tüm dünyanın Türkiye''de yatırım yapabileceği bir konu haline geldiğini söyledi. Sadece rüzgar enerjisi için EPDK''ya 287 yerli ve yabancı başvuru yaptığını kaydeden Hacıalioğlu, "Dünyada rüzgar enerji santrali ile ilgili olarak bu büyüklükte bir başvuru ile karşılaşılmamıştır. Talebin sebebi devletin rüzgardan üretilen enerjiye alım garantisi vermesi ve bir avantajı da başvuru yapan yatırımcıların lisanslarını başka şirketlere devredebiliyor olabileceği. Böylece Türkiye''de bir nevi enerji ticareti başlamış olacak" dedi. Enerji tesislerinin ekipmanlarının taşınması işini yapan şirket olarak hareketlenecek pazara hazırlık yaptıklarını söyledi.
Tarih: 4 Nisan 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Kartal''daki Araziler Hadid''le Şahlandı (4 Nisan 2008)Dünya çapında bir mimar olan Irak asıllı İngiliz Mimar Zaha Hadid''in Kartal Kentsel Dönüşüm projesi yurt dışındaki yatırımcıların İstanbul''a olan ilgisini arttırdı.
Süreyya Operası paylaşılamıyor (4 Nisan 2008)Kadıköy Belediyesi tarafından 14 Aralık’ta CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın da katılımıyla törenle açılan Süreyya Operası paylaşılamıyor.
Emirin gözü Bodrum''da (4 Nisan 2008)Tatil için Bodrum''a gelen Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el Ahmet el Cabir el Sabah''ın, Yalıkavak''ta satın almak için arsa aradığı öğrenildi. İstanbul''dan Airbus 747 tipi özel uçağıyla dün öğle saatlerinde Milas-Bodrum Havalimanı''na gelen Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el Ahmet el Cabir el Sabah, yoğun güvenlik önlemleri altında karşılandı. Alışıldık yerel kıyafetlerinin aksine uçaktan spor şapkası ve spor kahverengi ceketiyle inen El Sabah''ı Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu, Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Ömer Mimiroğlu ve Muğla İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Körpe karşıladı. Yalıkavak''ta bulunan ve İkideniz isimli turizm şirketine ait olan lüks villaya doğru yola çıkan El Sabah''ın Bodrum, Yalıkavak Küdür Mahallesi''nden küçük bir otel ve arsa satın aldığı, Yalıkavak''ta ayrıca arsa aradığı öğrenildi.
Tarih: 4 Nisan 2008 Kaynak: Cumhuriyet Yazan: Nurperi Değirmenci
Maslak Kültür ve Kongre Merkezi İhaleye Çıkarıldı (4 Nisan 2008)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, içinde korunması gerekli kültür varlığı niteliğinde tescilli Ayazağa Kasrı, Çinili Köşk ve Süvari Alayı bulunan İstanbul Maslak (Ayazağa) Kültür ve Kongre Merkezi''ni yeniden ihaleye çıkardıklarını söyledi. İstanbul''un AB tarafından 2010 Yılı Kültür Başkenti olarak seçildiğini anımsatan Bakan Günay, İstanbul''un kültürel faaliyetlerine yönelik mekan ihtiyacının artacağını kaydetti. Günay, İstanbul Maslak (Ayazağa) Kültür ve Kongre Merkezi''nin kültürel faaliyetlerde kullanılmak üzere işlevlendirilerek, kentin kültürel ve sanatsal mekanlarına bir yenisini kazandıracaklarını bildirdi. 2000 yılı ekonomik krizinden bu yana atıl vaziyette kalan Ayazağa Kongre ve Kültür Merkezi Projesini hayata geçirmeyi düşündüklerini belirten Günay, kaba inşaatının yüzde 85''i tamamlanan merkezde, korunması gerekli kültür varlığı niteliğinde tescilli Ayazağa Kasrı, Çinili Köşk (Av Köşkü) ve Süvari Alayının bulunduğunu ifade etti.
Tarih: 4 Nisan 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Kartal''da 5 yıldızlı kaçak otel (4 Nisan 2008)CHP''li Kartal Belediyesi Meclis üyesi İbrahim Doğan , ilçede bazı yapıların keyfi olarak yasaya aykırı inşa edildiğini, ardından da özel muameleyle yasallaştırıldığını belirterek bu duruma örnek olarak, E-5 karayolu üzerinde inşaatı devam eden 5 yıldızlı "Titanic" adlı oteli gösterdi. Doğan, bu konuda ilgili kurumların yasal işlem yapması gerektiğini söyledi.
Samsun''a ''Disneyland'' Projesi (4 Nisan 2008)Samsun Büyükşehir Belediyesi''nin yürüttüğü çalışma ile Batı Park''ta bin 500 metrekarelik bir alana çizgi film ve masal kahramanlarının heykelleri yerleştirildi. Çocuk Eğlenme Merkezi adıyla oluşturulan alana Şirinler''den Gargamel''e, Red Kit''den Pamuk Prense''se çizgi film ve masal kahramanlarının heykelleri yerleştirilirken, çocuklar için oyun alanları da oluşturuldu.
Bebek’te yer bulabilen mekan açıyor (4 Nisan 2008)Boğaz’ın en güzel semtlerinden biri olan Bebek bu sezon büyüyor, yenileniyor. The House Cafe, Midpoint, Stabella ve Roomy gibi dört yeni mekan birden açıldı.
RANTALYA: Sporda rantın adresi (4 Nisan 2008)Antalya Meltem Mahallesi’nde, çeşitli branşlarda amatör sporcu ve spor kulüplerine yıllardır ev sahipliği yapan 100. yıl spor tesisleri yıkılacak.
TOKİ 15 bin konut yaparak Güngören''in çehresini değiştirecek (4 Nisan 2008)Büyükşehirlerde yaşanan plansız kentleşmenin önüne geçmek ve çağdaş yerleşim alanları oluşturmak amacıyla üretilen kentsel dönüşüm projeleri bir bir hayata geçiriliyor.
Başkan Kocaoğlu: Yol haritamız belli (4 Nisan 2008)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Üniversitesi’ne konuk oldu. Kocaoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nce düzenlenen “Turizm, bölgesel gelişme ve halk politikaları” konulu uluslararası toplantıda konuştu.
Başkan Topbaş; “AB ile entegrasyonda yerel yönetimler çok önemli!...” (4 Nisan 2008)AB Bölgeler Komitesi toplantısında konuşan Başkan Topbaş, İstanbul’un küresel yatırımcılar için ideal bir adres haline geldiğini ve 2010 Kültür Başkentliği’nin AB ile ilişkilere ivme kazandırdığını söyledi.
Danıştay’ın Kazdağı kararı emsal olacak (4 Nisan 2008)Danıştay’ın siyanürle altın aranmasına izin veren yerel mahkemenin kararını bozması diğer bölgelerdeki altın arama faaliyetleri için de emsal niteliği taşıyacak.
Toplam 349 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.