Haberler

Haberler

Toplam 348 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Volkanik Patlamayı Kısa Süreliğine Unutun İzlanda Mimarlığı''na Yakından Bakın (22 Nisan 2010)Atlas Okyanusu''nun kuzeyindeki bir ada ülkesi olan İzlanda 2008''deki ekonomik krizden sonra, meydana gelen volkanik patlama yüzünden yeniden gündemde. Volkanik bir ada üzerinde kurulu olan İzlanda''daki 200 senedir suskun olan dağ yeniden patlayınca Avrupa''da havayolu taşımacılığı durma noktasına geldi. Şu günlerde uçak seferleri yeniden başlasa da kül bulutunun etkisinin 6 ay süreceği söyleniyor. 2008 yılında Avrupa''nın kuzeyindeki bu küçük ülkedeki mimarlık ile ilgili bir haber hazırlamıştık. Haberi güncelleyerek yeniden yayınlıyoruz.
Hızlı tren hattının altyapısı hazır (18 Nisan 2008)Ankara-Eskişehir Hızlı Tren Hattı ''''temiz''''çıktı. TCDD Genel Müdürlüğü''nün Almanya''dan temin ettiği ray ölçüm aracının yaptığı testlerde, küçük eksiklikler dışında hattın altyapısının hazır olduğu belirlendi.
Kültür mirası için kaynak ayırmalıyız (19 Nisan 2008)Türkiye''nin Dünya Miras Alanları Değerlendirme Çalıştayı, Beyoğlu''ndaki Pera Müzesi''nde dün başladı.
Mimarlar Odası Çalışma Anlayışı Eleştirisi (18 Nisan 2008)TMMOB Mimarlar Odası eski yöneticilerinden Şükrü Kocagöz, 18 Nisan 2008 tarihinde Ankara''da gerçekleştirilen Genel Kurul''a sunmak üzere hazırladığı "Mimarlar Odası Çalışma Anlayışı Eleştirisi" başlıklı metininde şu sözlere yer verdi: "Her çalışma döneminin ve raporunun ardında elbet bir anlayış vardır. Bu hiçbir zaman formül bir cümle ile açıkça yazılmaz. Katılımcılık bir anlayıştır, sevecenlik bir anlayıştır, gönüllülük bir anlayıştır, otoriterlik bir anlayıştır, esneklik bir anlayıştır, eşitçilik bir anlayıştır, özgürlükçülük bir anlayıştır..."
Türkinşa Sendikası''ndan Artan Demir Fiyatlarına İlişkin Açıklama (18 Nisan 2008)Türkinşa (Türkiye Resmi Sektör İnşaat Müteahhitleri İşveren) Sendikası, Türkiye’deki demir çelik fiyatlarında yaşanan artış ile ilgili bir basın bildirisi yayınladı.
Çorlu''da kentsel dönüşüm Ergene Vadisi''yle başlıyor (18 Nisan 2008)TOKİ ''nin, Emlak GYO, Makro İnşaat ve Yıltaş tarafından hayata geçirilecek Ergene Vadisi Projesi tanıtıldı. TOKİ Başkanı Bayraktar, Türkiye''yi kaçak ve salaş yapılardan kurtarmak için yola devam edeceklerini belirtti.
Başkan Gökçek Projelerini Anlattı (18 Nisan 2008)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi olarak 2007 yılında yapılan ve 2008 yılında gerçekleştirilecek olan projeleri, sinevizyon eşliğinde anlattı.
Heykel’e Bursaray mı çıkmalı, başka formül mü olmalı? (18 Nisan 2008)Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’in salı akşamı AS TV’de açıkladığı, dün yerel gazetelerde yer alan ve bizim de bu sütunlara taşıdığımız Bursaray’ı Merinos istasyonundan Stadyum-Altıparmak-Heykel ve Setbaşı’na bağlama düşüncesi imkansız bir proje değil.
Bursaray Setbaşı''na çıksın, ben de kavağa çıkarım! (18 Nisan 2008)Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursaray’ı, Setbaşı’na kadar çıkarmanın hesaplarını yaptırıyormuş. Nasıl çıkacak? Yer altından, Merinos, Altıparmak, Atatürk Caddesi hattını kullanarak. Bu mümkün mü?
Meriç nehrinde arsenik iddiası (18 Nisan 2008)Bulgaristan kesiminde Meriç Nehri''ne arsenik maddesinin karıştığı iddia edildi. Edirne Valisi Nusret Miroğlu, ''''Arsenik kirliliğini araştırmaya başladık'''' dedi. Vali Miroğlu, Bulgaristan''ın Poibren kasabasındaki içme suyunda saptanan yüksek miktardaki arseniğin Meriç Nehri''ne karışarak Yunanistan ve Türkiye''ye geçebileceği yönündeki haberler üzerine Meriç Nehri''nin Edirne''ye giriş yaptığı noktasında su numuneleri aldıklarını belirtti. Miroğlu,"Meriç Nehri''nde şu anda anormal bir durum söz konusu değil. Meriç Nehri''nde arsenik kirliliğini araştırmaya başladık. Çevre ve Orman Bakanlığımızla da temasa geçtik" dedi. Edirne Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri de Meriç Nehri suyundan numune alarak, incelenmek üzere Çevre ve Orman Bakanlığı''nın Ankara''daki laboratuvarına gönderdi.
Tarih: 18 Nisan 2008 Kaynak: CNN Türk
"Çevreci madenciliğe evet..." (18 Nisan 2008)Hükümet son dönemde Kaz Dağları, Artvin ve Marmaris''teki maden arama çalışmaları nedeniyle eleştiriliyor. Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ise, ''''Bundan sonra slogan şu ''çevreci madenciliğe evet. Vahşi madenciliğe hayır.'' Bu mesajı herkes aldı'''' dedi.
Kaçak dolguya ödüle Bakanlık açıklaması (18 Nisan 2008)Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Çomça Koyu''nda denizi dolduran bir firmaya ''''Turizme Katkı Ödülü'''' verilmesinin, Milas Kaymakamlığı''nın sorumluluğunda ve yetkisinde olduğunu belirtti.
Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu''na ilk kepçe (18 Nisan 2008)İstanbul''da Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu ana binasının yıkımına başlandı. "Harbiye Kongre Vadisi Projesi" kapsamında yıkımına karar verilen binayla ilgili ilk aşamada; Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nin ön giriş kısmının altında yer alan otopark yıkıldı. Çalışma nedeniyle haziran ayına kadar Açık Hava Tiyatrosu’nda etkinlik yapılamayacak. Etkinlikler temmuz ayında yeniden başlayacak. Yapılacak yeni tiyatro binası 5 katı yer üstünde, 6 katı da yer altında olmak üzere 11 kattan oluşacak.
Tarih: 18 Nisan 2008 Kaynak: CNN Türk
Artık gerçekleri söyleseler... (18 Nisan 2008)Bir zamanlar kentsel politika denilince insanın aklında bir sürü kavram canlanırken son dönemlerde özellikle büyük kentlerimizdeki neredeyse tüm uygulamalar “kentsel dönüşüm” kavramına bir şekilde bulaşmış olarak okunur hale geldi.
Japonlar Kırşehir''e höyük müze yapacak (18 Nisan 2008)Japon hükümeti tarafından Kırşehir''in Kaman ilçesine höyük şeklinde ve üzeri çimle kaplı modern bir müze yaptırılacağı bildirildi.
Başıbüyük söz hakkı istiyor! (18 Nisan 2008)İstanbul’da 40 günü aşkın bir süredir, çocukların okula gidemediği, kapısı, penceresi kırık evlerle dolu, polis barikatları yüzünden İETT otobüslerinin bile girmekte zorlandığı, gaz bombalarından savaş alanına dönmüş bir mahalle var.
Bursaray kent merkezine ulaşacak (18 Nisan 2008)Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, 4 yılda şehre yaptığı yatırımları anlattı. Şahin BursaRay''ı Merinos, stadyum, Altıparmak, Heykel, Setbaşı hattına kadar ulaştıracaklarını söyledi.
İstanbul Modern''de "Tasarım Kentleri" sergisi (18 Nisan 2008)19''uncu yüzyılın ortalarından bugüne kadar tasarım tarihini değiştiren dünyanın en önemli tasarımcılarının yapıtlarından oluşan ''''Tasarım Kentleri'''' sergisi, 23 Nisan''da İstanbul Modern''de açılacak.
Türkler Irak''a yatırımı durdurdu, parayı kurtarma telaşında (18 Nisan 2008)Türk işadamları için ''yeni bir yatırım cenneti'' olarak gösterilen Irak''ta işler tersine döndü. Bölgede faaliyet gösteren işadamlarının paralarını alamadığı ve zararlarının yüz milyon dolarları bulduğu belirtiliyor.
Her şey tamam, ruhsat yok (18 Nisan 2008)Kapıkule''nin yenilenmesi çalışmaları için nihayet kazma vuruldu. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı modern gümrük kapısı için temele ilk harcı koyarken, "Burası ülkemizin yüz akı olacak" dedi.
Toplam 348 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.