Haberler

Haberler

Toplam 331 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bu sokakta oturmak yok (2 Mayıs 2008)Nisan başından bu yana, Beyoğlu’nda bir Beyoğlu daha var; Küçük Beyoğlu. Emek Sineması’nın bulunduğu Yeşilçam Sokak’ta sessiz sedasız açıldı.
Rusya pazarında ''yeni fırsatlar'' (2 Mayıs 2008)Kuzey komşumuzda 6 milyar dolara ulaşan Türk yatırımları 10 milyar dolara doğru koşuyor. Rusya, yurtdışına kayan Türk yatırımlarının en önemli adresi haline geldi. Petrol ve doğalgazla zenginleşen Rusya pazarında, enerji ve giderek artan konut ihtiyacı nedeniyle inşaat önemli fırsatlar sunuyor. Ancak, büyük sermaye gerektiren bu alanların dışında, nispeten daha küçük sermaye ile değerlendirilecek önemli fırsatlar ortaya çıkıyor. Rusya''da Türk işadamları için cazip birçok sektör var. Örneğin inşaat malzemeleri, temizlik malzemleri imalatı gibi alanlar halen bakir ve gelişmeye açık. Gıda işleme, ambalaj ve paketleme alanında da ciddi boşluk mevcut. Yatırım için, lojistik ve iklim şartları açısından Krasnodar, Soçi, Kuzey Kafkas Özerk Cumhuriyetleri daha cazip.
Tarih: 2 Mayıs 2008 Kaynak: Dünya Yazan: Nurdoğan Arslan Ergün
Sabiha Gökçen, resmen Limak’ın (2 Mayıs 2008)Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndaki mevcut terminaller, otopark, kargo ve yer hizmetleri ile uçak yakıt ikmal operasyonlarının HEAŞ Yatırım, Yapım ve İşletme A. Ş’den Limak Holding’e devri dün gerçekleşti. Devirle birlikte 1000’i aşkın HEAŞ çalışanı da Sabiha Gökçen Havalimanı bünyesine geçti. İSG Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. CEO’su Yetik K. Mert, “İstanbul Sabiha Gökçen konforlu, süratli ve yolcu odaklı bir havalimanı. Varolan tesisleri kaliteli ve profesyonel insan kaynakları ile destekleyerek büyütüp geliştireceğiz” dedi.
Tarih: 2 Mayıs 2008 Kaynak: Türkiye Yazan: Cemil Yıldız
Yabancılara mülk satışı ''benimsendi'' (2 Mayıs 2008)Yabancılara mülk satışı konusunda Anayasa Mahkemesinin iptal kararı dikkate alınarak hazırlanan yasa tasarısı, TBMM Adalet Komisyonunda benimsendi.
Önal: Restorasyon yaz sonuna tamam (2 Mayıs 2008)Ankara Valisi Kemal Önal, başkentin eski kamu binalarından biri olan, Ulus’taki valilik binasında sürdürülen restorasyon çalışmalarının yaz sonuna kadar tamamlanacağını bildirdi.
Sabiha Gökçen''de devir tamam (2 Mayıs 2008)İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı''ndaki mevcut terminaller, otopark, kargo ve yer hizmetleri ile uçak yakıt ikmal operasyonlarının devri tamamlandı. Savunma Sanayi Müsteşarlığı bünyesindeki Sabiha Gökçen, Limak Holding (LİMAK), GMR Infrastructure (GMR) ve Malaysia Airports Holdings Berhad (MAHB) ortaklığıyla kurulan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım, Yapım ve İşletme A.Ş''ye (ISG) devredildi.
Datça''nın doğası parselleniyor (2 Mayıs 2008)Dünya mirası kapsamında yer alan Datça''daki hazine arazileri "parselleniyor". Hızırşah Köyü''nün Kemer Deresi Ölüsazağı bölgesinde 353 bin metrekare büyüklüğünde orman alanı özel bir kişiye 49 yıllığına kiralandı.
3 yılda inşa edilecek Kent Park İzmit''in siluetini değiştirecek (2 Mayıs 2008)Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü''nden devraldığı ve üzerine 41 katlı kule, 5 yıldızlı otel ile birlikte alışveriş merkezi yapılması düşünülen 27 bin 634 metrekarelik araziyi, düzenlediği ihale ile 97 milyon YTL''ye Tabosan firmasına sattı.
''Tatilde sokağa çıkmayın!'' (2 Mayıs 2008)Son 23 Nisan''da olduğu gibi tatil günlerinde Karşıyaka''nın kent merkeziyle deniz ulaşımının neredeyse kesilmesi, yurttaşları evlerine hapsediyor. Alsancak ve Pasaport''a seferlerin ''yok'' denecek kadar az sayıya indirilmesi eleştiriliyor.
Sultansazlığı yeniden kuşların konak yeri oldu (2 Mayıs 2008)İç Anadolu''nun doğa harikası Sultansazlığı''nda geçen yıl 250 olan kuş türü, su sevyesinin yükselmesiyle 400''e çıktı. Türkiye''nin önemli kuş cennetinden birisi olan Sultansazlığı''nda uzun zaman sonra su miktarında artış oldu.
Tuz Gölü, taşıma suyla kurtarılacak (2 Mayıs 2008)Uzmanlara göre yüzde 50''si kuruyan Tuz Gölü''nün eski halini alması için yağışların artması gerekiyor. İkinci yöntemin ise göle su taşınması olduğu söyleniyor.
Hükümetin ''kaçak'' konutları (2 Mayıs 2008)Turizm alanlarında kaçak siteler ve otellere "sonradan" ruhsat verme işlemleri "geleneğe" dönüşürken, devlete ait pek çok binanın da ruhsatsız çalıştığı belirlendi.
IMF ikna edildi; GAP için gereken 3 milyar YTL''lik kaynak tamam (2 Mayıs 2008)Güneydoğu Anadolu Projesi''ni (GAP) tamamlamak için finansman arayan hükümet, İşsizlik Sigortası Fonu ve özelleştirme gelirlerinden kaynak aktarılması konusunda Uluslararası Para Fonu''nu (IMF) ikna etti.
‘Nefes almak istiyoruz’ (2 Mayıs 2008)İskenderun’da ve Tekirdağ’ın Saray ilçesinde kurulması planlanan termik santrallar yöre halkı tarafından protesto edildi. Diler Holding tarafından, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) kurulması planlanan kömürlü termik santral yöre sakinlerini ayağa kaldırdı.
Miami Sanat Müzesi’nin Yeni Binası Yöre Halkıyla Birlikte Şekillendiriliyor (2 Mayıs 2008)Miami Sanat Müzesi MAM’ın yeni merkez binası için geliştirdikleri projede Jacques Herzog ve Pierre de Meuron, ziyaretçileri bahçeden uzaklaştıran görkemli bir strüktür oluşturmak yerine geniş, gölgeli bir veranda ve ana binanın genişletilmiş çatısının altında yer alan bir meydan tasarladı.
"İnşaat Sektörünü Zan Altında Bırakacak Açıklamaları Yadırgıyoruz" (1 Mayıs 2008)İMSAD İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan "Ekonomide her olağandışı durumda inşaat malzemesi üreticilerinin fiyat artışı ile suçlanması ve fırsatçı olarak nitelenmesi ya da gösterilmek istenmesi büyük bir haksızlıktır" dedi.
Güneş Pilleriyle Enerji Elde Etmek Artık Çok Daha Ucuz (2 Mayıs 2008)Yeni Zelanda Massey Üniversitesi Nanoteknolojik Malzemeler Araştırma Merkezi’nden Dr.Wayne Campbell, 10 yıllık bir araştırmadan sonra, bugün kullanılan silikon esaslı güneş pillerinin onda biri fiyatına elektrik elde etmeye imkan tanıyan yeni bir güneş pili teknolojisi geliştirdi.
Doktora ve Bir Hollanda Deneyiminden Notlar... (2 Mayıs 2008)Bu bir hikaye. 17. yy kanal evleri ile 21. yüzyılın tekin olmayan sokak, toplum ve olayları arasında geçiyor. Kimi zaman hırpalayıcı ve anonimleştirici deneyim ağı ören kent ortamları arasında geçen bir mücadeleyi anlatıyor. Benim için tüm kabus, doktora tez araştırmam için Hollanda’ya gitmemle birlikte bitmek bilmezcesine başlıyor.
Has - nbbj Projesi ile Yenilenen Swissotel Grand Efes İzmir Açıldı (1 Mayıs 2008)TC Emekli Sandığı’nın 2006’da özelleştirme kapsamında sattığı Büyük Efes Oteli, Has - nbbj’in yenileme projesi sonrası “Swissotel Grand Efes İzmir” adıyla hizmete açıldı.
Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu (1 Mayıs 2008)Yalıtım sektörünün önemli ve prestijli organizasyonlarından Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, 25 Nisan 2008 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Hisarüstü Tesisleri’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Toplam 331 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.