Haberler

Haberler

Toplam 331 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
30 metrelik yol (30 Nisan 2008)Bursa''nın kent içinde yeni yollara ihtiyacı var. Artan araç sayısına paralel yollarımız ne yazık ki büyümüyor. Kent içinde, özellikle de çarşı civarına özel araçla ulaşım son derece sıkıntılı.
İETT''ye göre yolsuzluk yok, hatta kâr bile edilmiş (30 Nisan 2008)İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin yaklaşık 100 milyon avroluk (yaklaşık 200 milyon YTL) usulsüz işlem saptayıp, hakkında suç duyurusunda bulunduğu İETT Genel Müdürlüğü, açıklama yaparak kendisini savundu.
Göltürkbükü’nde iskele yıkımı durduruldu (30 Nisan 2008)Bodrum’un Göltürkbükü beldesinde iskelelerin yıkılarak sahilin düzenlenmesini öngören ‘Kentsel Tasarım Projesi’, Bodrum Kaymakamlığı’nca durduruldu. Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan, kıyıda düzenleme yapılabilmesi için öncelikle kıyı revizyon imar planının hazırlanması ve planın ilgili kurumlarca onaylanması gerektiğini söyledi. Bodrum Kaymakamı Abdullah Kaynar, ‘Kentsel Tasarım Projesi’nin onaylanmasının ardından, sahilde bulunan iskelelerin tamamının Ağustos ayının sonuna kadar yıkılacağını söyledi.
Tarih: 30 Nisan 2008 Kaynak: Birgün
Sakarya yeni bir terminale kavuşacak (30 Nisan 2008)Sakarya Büyükşehir Belediyesi''nin yaptıracağı yeni otobüs terminali için İller Bankası''ndan 20 milyon YTL''lik kredi temin edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı''na ait eski Mısır Araştırmaları Merkezi''nin bulunduğu 80 dönümlük alana inşa edilecek yeni terminal için mayıs ayının ilk haftasında ihale sürecini başlatacaklarını açıkladı.
Tarih: 30 Nisan 2008 Kaynak: Zaman
İzmir’de metro kazı çalışmaları sürüyor (30 Nisan 2008)İzmir’de Üçyol-Üçkuyular arasında yapılan metro kazı çalışmalarında, Göztepe İstasyonu için iki yönden yapılan tünel kazısı birleşti. Kazılarda İlahiyat Kavşağı şaftı ve Özdemir Sabancı Parkı şaftından karşılıklı kazılan istasyon tünelleri, Göztepe İstasyonu’nda buluştu. Metro çalışmalarının yüzde 72’lik bölümü tamamlandı. Sekiz noktada açılan şaftlar ile Hatay Renkli Durağı ve Askeri Hastane önünde açılan havalandırma şaftlarında çalışmaların da planlandığı gibi sürdüğü kaydedildi.
Tarih: 30 Nisan 2008 Kaynak: Birgün
Efes, 150 milyon dolara Swissotel Grand oldu (30 Nisan 2008)İzmir''in merkezinde yıllardır boş duran ve Tahincioğlu Holding ile işadamı Murat Vargı tarafından satın alınan Efes Oteli, 150 milyon dolara yenilendi.
Meydan korkusu... (30 Nisan 2008)Agorafobi, psikolojik bir vaka... Parktan bahçeden, çarşıdan pazardan, kalabalık ya da tenha meydandan... Uçsuz bucaksız gökyüzü altından tırsma hali, Allah kimsenin başına vermesin...
Türkiye’nin ilk ekolojik köyü Ankara’da yapılıyor (30 Nisan 2008)Ankara Türkiye’nin ilk ekolojik köyüne ev sahipliği yapacak. 2010’da bitmesi planlanan köy insanların doğa ile içiçe yaşayıp organik tarım yapma ve at, koyun, tavuk besleme imkanı sağlayacak.
Çimentocular meslek lisesinde yetişecek (30 Nisan 2008)Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği''nin (TÇMB) 50. kuruluş yılı kapsamında yapmayı planladığı Çimento Yapı Meslek Lisesi''nin temelleri atıldı.
Belediyeden, otopark ücreti alan alışveriş merkezlerine para cezası (30 Nisan 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ulaşım Koordinasyon Merkezi''nin (UKOME) aldığı; ''3 saate kadar otoparklar ücretsiz'' kararına uymayan büyük alışveriş merkezlerine para cezası kesiyor.
Çevre ‘Kelebek etkisi’ altında (30 Nisan 2008)13. İzmir Kitap Fuarı’nın son gününde Evrensel Basım Yayın tarafından gerçekleştirilen “Kent Kültürü ve Çevre” konulu söyleşide, insanın yaşadığı çevre ile bir bütün olduğunun altı çizildi.
Bizans limanında Ortaçağ eserleri (30 Nisan 2008)Yenikapı’daki metro çalışmalarında Bizans döneminden kalma limandan önemli tarihi eserler çıkıyor. Yenikapı’da metro çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan Bizans döneminden kalma limandan önemli tarihi eserler çıkıyor. Denizden yaklaşık 1.5 kilometre içeride bulunan limandan çıkarılan gemi kalıntıları, işlemeli taşlar, kandiller, testiler ve diğer birçok tarihi eser incelemeye alındı. Bugüne kadar ortaya çıkarılan en büyük Ortaçağ limanının eserleri, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde sergilenecek.
Tarih: 30 Nisan 2008 Kaynak: Vatan
Uzanlar’ın yalısını Sabah’ın ortağı Katar Emiri istiyor (30 Nisan 2008)Uzanlar’ın İmar Bankası borcundan dolayı el konulduktan sonra iki kez satışa çıkarılan ancak alıcı bulamayan Yeniköy’deki 95 yıllık Ahmet Afif Paşa Yalısı, İstanbul Boğazı’nda uygun bir yer arayan Katar Emiri Şeyh Hamid bin Halife El-Tani’nin oluyor.
AKP’li belediye satıyor (30 Nisan 2008)AKP’li Malatya Belediyesi, yerel seçimler öncesinde belediyeye ait kamu arazilerini tek tek satıyor. Bunlardan biri de 34 bin metrekarelik Hal binası ve çevresindeki alan.
Yabancılara satılan konutların yüzde 29.9''u Alanya''da (30 Nisan 2008)Türkiye''de yabancılara satılan konutların yüzde 30''unun Alanya''da olduğu bildirildi. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası''nın yaptığı araştırmaya göre, Türkiye''de yabancılara toplam 41 bin 182 konut satıldı.
Muz kabuğuna basanlar (30 Nisan 2008)Nedim Saban, Sadri Alışık Ödül Töreni’nde elinde bir muzla sahneye çıktı ve "Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ni yıkanlar inşallah bu muza basıp kayarlar" dedi...
Danıştay’a selam inşaata devam! (30 Nisan 2008)Milliyet’in ortaya çıkardığı ‘Four Seasons’ inşaatıyla ilgili olarak Danıştay’ın verdiği karar etkisini gösteremedi. Karara rağmen bölgedeki hummalı çalışma sürüyor.
Depremler (30 Nisan 2008)Türkiye''de iki deprem bekleniyor. Biri siyasal, diğeri sismolojik. İlki dileriz olmaz ya da en azından geçen yıl bugünlerde yaşanan deprem gibi hafif hasarla atlatılır.
BETONART, İlkbahar Sayısıyla Gündeme Farklı Bir Bakış Açısı Sunuyor (30 Nisan 2008)Betonla üretilmiş özgün örnekler ile her sayısında konuk editörlerin ele aldığı temalarla mimarlık pratiğine ve kuramına yeni okumaların sunulduğu BETONART dergisinin İlkbahar sayısı çıktı!
Topbaş: Bebek Parkı’nda çimlere uzanıp i-pod dinleyebilirsiniz, hatta güneşlenebilirsiniz bile! (30 Nisan 2008)Özlemcim... Sen bana yazdın, ben de gazeteye yazdım. Ve Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş telefonla aradı. Çok da kibardı.
Toplam 331 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.