Haberler

Haberler

Toplam 347 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Otomotiv, inşaat ve beyaz eşyaya demir-çelik zammı kapıda (16 Mayıs 2008)ABD mortgage piyasasındaki zararını tarımsal emtia piyasasında yüklü pozisyonlar alarak kapamaya çalışan spekülatör yatırımcılar gıda fiyatlarının tavan yapmasına neden oldu.
Mimarlar Eşit Şartlarda Yarışmak İstiyor (16 Mayıs 2008)Türkiye''de tüm mimarların katılımına açık mimari tasarım yarışmalarının azlığı ve yurtdışındaki yoğunlukta mimari tasarım yarışması açılmaması tasarımcıların sürekli tartıştığı bir konu, ancak yapılan bir araştırma bunun Avrupa’da da “sıradan” bir sorun olduğunu gösteriyor. Daha fazla yarışma açılabilmesi için düzenleyicilerin maddi olarak nasıl desteklenebileceğine ilişkin fikirler üretilmeli.
Sahil projeleri Investate''08''de görücüye çıkıyor (16 Mayıs 2008)Yabancı yatırımcıların İstanbul''dan sonra en çok sahil yörelerine ilgi göstermesi, organizatörleri harekete geçirdi. İkon Events ve Akın Nalça Modular Spaces, 24-25 Mayıs tarihlerinde düzenleyeceği Investate''08''de gayrimenkul yatırımcıları ile alıcıları buluşturacak.
Kadir Topbaş UNESCO’yu yanlış anlamış (16 Mayıs 2008)Sulukule’deki ‘dönüşüm’ projesi de dahil İstanbul’un UNESCO sınavından geçtiğini açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a UNESCO Heyeti’nden “yanlış anlaşıldı” açıklaması geldi.
Öğrencinin apartı küçük yatırımcıyı cezbetti (16 Mayıs 2008)Eskişehir''de öğrenciler için yapılan apart daireler İstanbul, Ankara ve İzmirli küçük yatırımcının gözdesi oldu.
258 plaj ile 13 marinaya ‘Mavi bayrak’ (16 Mayıs 2008)Türkiye’de 2008 yılının “mavi bayraklı” plaj ve marinaları belli oldu. Bu yıl büyük çoğunluğu Antalya’da olmak üzere 258 plaj ile 13 marina, “Mavi Bayrak Ödülü” almaya hak kazandı.
5 milyar dolarlık otoyol ihaleleri için yerli-yabancı yatırımcı akını (16 Mayıs 2008)İzmit Körfez Geçişi otoyol projesi için 7 Ekim''de yapılacak ihaleye, yerli ve yabancı yatırımcılar akın etti. İhale için bugüne kadar 3''ü yabancı 6 yatırımcı şartname aldı.
Sıraevler İstanbul’un yeni çekim merkezi oldu (16 Mayıs 2008)Restorasyonu tarihi doku korunarak gerçekleştirilen Akaretler Sıraevler, bir anda Beşiktaş’ı İstanbul’un yeni çekim merkezi konumuna getirdi.
Ülkeyi yaşanmaz hale getirenler üzerine (16 Mayıs 2008)Kuraklık yüzünden buğday, domates, pirinç daha az yetişiyor. Koskoca Van Gölü 15 yıl sonra yok olacak. Bodrum beton ormanına dönüşüyor. Boğaz sırtları kaçak yapılarla doldu bile... Tüm bunlara karşın alınan önlemler ise belirsiz.
Beckham’a Dubai’de komşu olma yarışı (16 Mayıs 2008)Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten biri olan Dubai, son 10 yılda yapılan yatırımlarla, yaklaşık 7 trilyon dolar hacminde bir pazara hitap eden, Doğu Afrika, Hindistan ve Avrupa’yı da kapsayan çok büyük bir coğrafyanın ticaret merkezi haline geldi.
Kışın güneşle ısınma modası (16 Mayıs 2008)Türkiye’de konutlarda daha çok sıcak su elde edilmesi amacıyla kullanılan güneş enerjisinden son dönemde elektrik elde etmek için yürütülen çalışmalara ağırlık verilmeye başlandı.
''Uygarlık'' işgaline suç duyurusu (16 Mayıs 2008)Kültür Bakanlığı, Kayra uygarlağından kalan eserler üzerine yüzme havuzlu villalar yapan müteahhit için yasal işlem yapılmasını istedi.
Kentsel dönüşüme karşı örgütleniyor (16 Mayıs 2008)‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ şimdilerde Pendik Sapanbağları’nda yaşayan vatandaşların başını ağrıtacağa benziyor. Tapulu arazileri üzerine başlarını sokacak evler yapan mahallelinin yuvaları yıkılarak yerine ‘çok’ katlı binalar yapılmak isteniyor.
Tuzla Tershanesi''ni şimdiye kadar kim denetledi? (16 Mayıs 2008)Onlarca işçinin öldüğü Tuzla''da tersanelerden sadece dördünün iskân izninin olduğu ortaya çıktı. Tersanelerde itfaiye ekibi de bulunmuyor.
Bornova’da 131 bin metrekarelik yeşil alan (16 Mayıs 2008)İzmir Bornova’nın Pınarbaşı semtinde, 5’inci Sanayi Sitesi yanında ilçe belediyesine ait atıl durumdaki 131 bin metrekare arazi, yeşil alan yapılacak. Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan, düzenleme için 30 Mayıs’ta ihaleye çıkacaklarını açıkladı. Aydoğan, Homeros Vadisi’nden sonra Bornova’nın en büyük parkı olacağını söyledi, şöyle konuştu: “Go-kart pisti, ata binilecek manej, 1.5 kilometre uzunluğunda yürüyüş ve bisiklet parkuru, piknik ve çocuk oyun alanları, seyir terasları, çay bahçesi, spor sahaları, açık-kapalı düğün salonu, içinde çeşitli türde kuşların bulunacağı kafeslerle farklı etkinlikler için mekanlar, otoparklar olacak. Projeyi bir yılda tamamlayacağız.”
Tarih: 16 Mayıs 2008 Kaynak: Milliyet
Investate 08’de kıyıların geleceği belirlenecek (16 Mayıs 2008)BU yıl ilk kez düzenlenecek olan Türkiye Sahilleri Emlak Yatırım Buluşması (Investate 08), Türk kıyılarının geleceğini belirlemeye hazırlanıyor. Ikon Events ve Akın Nalça Modular Spaces’ın düzenlediği Investate, 24-25 Mayıs tarihinde Bodrum Princess Otel’de gerçekleştirilecek. Türkiye sahillerinin gayrimenkul ve turizm yatırımları yönünden en önemli etkinliği olma hedefi taşıyan Investate konferans ve fuarına binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor. Kıyıların ve emlak sektörünün geleceğini belirleyici bir rol üstlenen etkinlik boyunca düzenlenecek konferans ve seminerlerin, çevre, kültürel miras, tarihi doku, mimari gibi kıyıların geleceğinde önemli rol oynayan konuların yanı sıra; yatırımcı ve yerel yönetimlerin sorunlarının tartışılarak çözüm önerilerinin üretildiği bir platform olması bekleniyor. Investate’e proje geliştirme şirketleri, inşaat firmaları, konut projeleri, bankalar, danışmanlık firmaları ve yan sanayi kuruluşları olmak üzere 36 firma katılıyor.
Tarih: 16 Mayıs 2008 Kaynak: Hürriyet
Bursa’ya ne yaptık? (16 Mayıs 2008)İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in Bursa ziyareti sırasında çekilmiş Koza Han görüntülerini hüzün ve burukluk içinde seyrettim.
İzmir’in yaşı 10 bine dayandı (16 Mayıs 2008)Kemalpaşa’nın Ulucak Höyüğü’ndeki çalışmalardan sürpriz sonuç çıktı. İzmir’in geçmişinin 8 bin 500 değil,10 bin yıla kadar uzanabileceği anlaşıldı.
Roma Hamamı kaz kaz bitmedi (16 Mayıs 2008)İlk kazı çalışmaları 1937 yılında başlanan Roma Hamamı bu yıl da kazılmaya devam edilecek. Çalışmalarda, Roma Hamamı’ndaki bir dükkan ile Kutsal Yol’daki sütunların restorasyonlarına başlanacak.
AVM’lerin sayısı zamanla denge noktasına ulaşacak (16 Mayıs 2008)AVM’lerdeki sürecin, tıpkı hipermarketlerde olduğu gibi devam edeceğini ifade eden Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi Müdürü Süleyman Sayın, "Alışveriş merkezlerinden bazıları zamanla elenecek ve AVM sayısı bir denge noktasına ulaşacaktır" dedi.
Toplam 347 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.