Haberler

Haberler

Toplam 347 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
‘Four Seasons’a onay vermedik’ (16 Mayıs 2008)UNESCO’nun Four Seasons Oteli’nin Bizans kalıntıları üzerine yaptırdığı inşaatı “onayladığı”na ilişkin yorumların doğru olmadığı ortaya çıktı.
''Termik santral istemiyoruz'' (16 Mayıs 2008)Enka’nın İzmir’in Aliağa İlçesi’nde yapmayı planladığı, termik santrale halktan tepki geldi. ‘İzmir Yaşamı Savunuyor’ başlığı ile bildiri yayımlayan bölge halkı, termik santrale karşı mücadele edeceklerini kamuoyuna ilan etti.
İşini bilen müteahhit TOKİ’den zarar etmez (16 Mayıs 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, "TOKİ’nin konut üretiminde çıtayı yükselttiğini, toplu konutların yerini TOKİ şehirlerinin aldığını" bildirdi.
Karaman: Belediye ağaçları sökünce... (16 Mayıs 2008)Karaman Belediyesi ekipleri çevre düzenlemesi kapsamında yaklaşık 13- 14 yıllık ağaçları söktü. Belediyenin ağaçları sökmesine sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler tepki gösterdi.
İstanbul’da ’Kent Konseyi’ fiyaskosu (16 Mayıs 2008)Florya’daki belediye sosyal tesislerinde dün ’Kent Konseyi’ toplantısı vardı. Ne yazık ki, konseyin ilk toplantısına ilgili organların seçiminin gerçekleştirilebilmesi için yeterli katılım sağlanamadı. Yazık!..
Ağaç minareyi geçemez gemi Sultanahmet’i ezer (16 Mayıs 2008)İstanbul Dünya Mirası Listesi’nden çıkarılıp, Tehlikede Olan Dünya Mirası Listesi’ne alınma riskiyle karşı karşıya.
Ulus''ta ''yıkım'' başladı! (16 Mayıs 2008)Ankara Anakent Belediyesi, "Ankara Tarihi Kent Yenileme Alanı Projesi" kapsamında Ulus''ta yıkımlara başladı.
İsmailağa Cemaati’ne oy çokluğu ile imar (16 Mayıs 2008)İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun amcaoğlu Abdullah Ustaosmanoğlu’nun temsilcisi olduğu Bayrampaşa Yeşil Camii İlme Hizmet Vakfı’na ait arsalarla ilgili imar planı tadilatı yapıldı.
Eryılmaz: Takipteyiz, yargıya götüreceğiz (16 Mayıs 2008)Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz , "Türkiye ancak bütün kişi ve kurumların hukuka saygı duymasıyla gerçek anlamda demokratikleşebilir. Bugün Ankara kent yönetiminde, hukuksuz davranışlar hüküm sürüyor" dedi.
Belediye Meclisi, Güler ve Topbaş''ı mahkemeye düşüren okula yer belirledi (16 Mayıs 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Vali Muammer Güler ile Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ın yargılanmalarına izin verilmesine sebep olan Ataköy''deki okula, aynı yerde başka bir parseli tahsis etti.
Esenboğa Yolu güvenli mi? (16 Mayıs 2008)Anakent Belediye Başkanı Melih Gökçek''in, "Artık daha güvenli olacak" vaadiyle açtığı Esenboğa Yolu''nda sık sık kaza meydana gelmesi dikkat çekiyor.
Barajlarda çökme tehlikesi (16 Mayıs 2008)Çin makamları, felaket bölgesindeki 400’den fazla su toplama alanı ve barajda "güvenlik riski" tespit etti. Çin Su Kaynakları Bakanı Chen Lei, bazı hidroelektrik santralleri ve barajların yıkılma tehdidi altında bulunduğunu bildirdi. Çatlayan Zipingpu barajında, basıncı hafifletmek için su seviyesi düşürüldü. Binlerce asker, sağanak yağmur altında zamanla yarışarak barajdaki gedikleri onarmaya çalışıyor. Tek bir barajın çökmesi durumunda bile felaketin bilançosu katlanacak. Çin Sanayi ve Enformasyon Bakanlığı da internet sitesinde, her türlü alet ve malzeme bağışı yapılması için çağrıda bulunuldu. Çin makamları, yayımladıkları 31 kalemlik listede basit çekiçten şişme bota ve yeraltı arama cihazına kadar malzemeye acil gereksinim duyulduğunu belirtti.
Tarih: 16 Mayıs 2008 Kaynak: Hürriyet
Melih Gökçek bu kez de Atakule önüne ''göz dikti'' (16 Mayıs 2008)Melih Gökçek yönetimindeki Ankara Anakent Belediyesi, çok tartışılacak bir adım daha atarak Atakule''nin önündeki alana köprülü kavşak yapmaya hazırlanıyor.
Makina Mühendisleri müteahhitlere destek verdi (16 Mayıs 2008)Gaziantep Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ali Peri, son yıllarda arsa fiyatlarındaki fahiş artışlardan sonra yaşanan demirdeki fiyat patlamasının inşaat sektörünü olumsuz yönde etkilediğini söyledi.
Ağaç katliamına tepki (16 Mayıs 2008)Muğla-Marmaris yolunu genişletme çalışmaları sırasında aralarında koruma kapsamındaki günlük ağacının da (sığla) bulunduğu 2 bin ağacın kesildiği, yaklaşık 300’ünün de gelecek günlerde aynı sonla karşılaşacağı öğrenildi.
Çalık Grubu’nun Haydarpaşa ısrarı (16 Mayıs 2008)Ortada ihale ve sözleşme yokken Çalık Grubu’na ait GAP İnşaat’ın Haydarpaşa’yı önce Manhattan, sonra Venedik’e çeviren yağma projelerine Osmanlı versiyonu da eklendi.
Müzelerde Deprem Riski ve Riskin Azaltılması Üzerine Düşünceler (16 Mayıs 2008)Depremler Türkiye’de bulunan tarihi yapılara sürekli olarak önemli hasarlar vermiştir. Yaşanan en yakın tarihli hasar, İstanbul’un yaklaşık 80 km uzağında meydana gelen 1999 Kocaeli depremi sonucunda oluşmuştur. Söz konusu depremden etkilenen müze ve kütüphaneler Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Topkapı Sarayı Müzesi, Beyazıt Kütüphanesi, Süleymaniye Kütüphanesi, Dolmabahçe Sarayı, Ragıp Paşa Kütüphanesi, İstanbul Arkeoloji Müzeleri ek binası ve İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’dir.
Zaha Hadid: "Gözlem Yapmak Önemli, Ancak Tasarım için Yeterli Değil" (15 Mayıs 2008)İstanbul Modern’in Londra Tasarım Müzesi ile iş birliği içinde ve VitrA’nın ana sponsorluğunda gerçekleştirdiği Tasarım Kentleri sergisi kapsamında düzenlenen Tasarım Sohbetleri’nin ilkinde, serginin küratörü ve Londra Tasarım Müzesi Müdürü Deyan Sudjic ve ünlü mimar Zaha Hadid bir araya geldi. Sudjic, mimara çocukluğunu, yetiştiği ortamdaki kültürü, onu bugünkü konumuna getiren etkenleri, ofisini, projelerini, öğrencilerini ve tasarıma yaklaşımını içeren sorular yöneltti.
Koza Han her şeye rağmen görevini yaptı! (15 Mayıs 2008)Haftalar öncesinde konuşmaya başladık, dünü tam bir kâbus şeklinde geçirdik, en azından eşi bulunmaz bir reklam oldu dünyaya tesellisinin ardına sığınıp bugüne gelebildik.
''Çimentodaki zamlar seramikte olmaz'' (15 Mayıs 2008)İnşaat sektöründe geçen yıl başlayan durgunluk artarak devam ediyor. AK Parti hakkında açılan kapatma davası ve küresel kriz sektördeki sıkıntıları daha da büyüttü.
Toplam 347 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.