Haberler

Haberler

Toplam 347 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"Mimar Sinan''a karşı saygısızlık yapamayız" (15 Mayıs 2008)Başkan Kadir Topbaş, Haliç''e yapılacak metro köprüsünün Süleymaniye Camisi''nin görüntüsünü bozmayacak şekilde yapılacağını söyledi.
İstanbul’a ’cigar cafe’ lazım (15 Mayıs 2008)19 Mayıs’ta kamu binalarında ve işyerlerinde sigara yasağı başlıyor, buralarda özel oluşturulan kapalı alanlarda bile sigara içilemeyecek.
Şanlıurfa''da 12 bin yıllık domuz heykeli (15 Mayıs 2008)Tarihi M.Ö. 9 bin yıllarına uzanan Neolitik Çağ''dan kalma, tapınma amaçlı törensel alanlara ait mimari kalıntılar, dikili taşlar ve üzerinde kabartmalı yabani hayvan ve bitki figürlerinin bulunduğu Şanlıurfa''daki Göbeklitepe''de yeni bulgulara ulaşıldı. Günyüzüne çıkarılan en büyük tapınma alanını barındıran ve Prof. Dr. Klaus Schmidt ile eşi Çiğdem Köksal Schmidt ve 60 kişilik ekip tarafından yapılan kazılarda ilk defa tapınak tabanına inildi. Prof. Dr. Schmidt, "Kazılar sonucunda ilk defa 2 yaban domuzu heykeli bulduk. Tapınak yapımında hiçbir metal kullanılmamış. Yağmalanmamış ve üstü kapatılarak bırakılmış. Üstü kazılara kadar hiç açılmamış. Şimdi bizi sırlar bekliyor" diye konuştu.
Tarih: 15 Mayıs 2008 Kaynak: Sabah Yazan: Yaşar Özay
Gökçek, ''Özelleştirme parasını vermem'' dedi ''Hacizle alırız'' yanıtı aldı (15 Mayıs 2008)Doğalgaz AŞ''yi 1.6 milyar $''a özelleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, BOTAŞ ve Hazine''ye olan borçlarını şimdilik ödemeyi düşünmediğini söyledi.
Belediye gelirleri tasarısı değişiyor işgal vergisi gidiyor (15 Mayıs 2008)Ankara yerel seçimler öncesinde belediye gelirlerini artırmak için hazırlanan tasarıdan vatandaşa yük getirecek işgal vergisi gibi düzenlemeler çıkarılıyor.
Karayolları Bölge Müdürü Yıldız: Köprü standartlara uygun, gazete haberleri gerçeği yansıtmıyor (15 Mayıs 2008)Karayolları 12. Bölge Müdürü Mahmut Yıldız, Olimpiyat Köprüsü''nün gabarisinin yetersiz olduğuna dair haberleri yalanlayarak, "Köprünün bizimle alakası yok ama standartlara da uygundur. Hatta 1.5 metre de yüksek yapılmıştır." dedi.
Kültür Başkenti''nde 2. el tramvaylar kullanılıyor (15 Mayıs 2008)2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul''un en büyük problemlerinden biri olan trafik sorunu her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alıyor. İstanbullular araç yetersizliği sebebiyle metro, tramvay ve otobüslerde her gün balık istifi seyahat ediyor.
İhalesi tamamlanan Mecidiyeköy hattı 210 günde hazır olacak (15 Mayıs 2008)İstanbul''da vatandaşı çileden çıkaran trafik sorununa çözüm bulmak ve toplu taşımaya teşvik amacıyla kurulan metrobüs sistemini Mecidiyeköy''e uzatmak için yapılan ihale tamamlandı.
İzmir’e ikiz kule (15 Mayıs 2008)Alsancak''la Bayraklı arasındaki gökdelenler bölgesine yıl sonuna kadar en az 25 katlı iki kulenin temeli atılacak. Orta üst gelir grubu için 180 konut ve ofisin yer alacağı kulelerin arasında, köprülerle girilen, ortasından nehir akan bir alışveriş merkezi yer alacak. Yaklaşık 150 milyon dolarlık projeyi uygulayacak olan İş Gayrimenkul Ortaklığı Genel Müdürü Turgay Tanes, inşaatın 2011’e kadar biteceğini söyledi. Tanes, “İzmir’e çok inanıyoruz. 10 yıl sonraki İzmir bugünden tahmin edemeyeceğiniz kadar farklı olacak” dedi.
Tarih: 15 Mayıs 2008 Kaynak: Milliyet
Four Seasons’a ikinci durdurma (15 Mayıs 2008)Bizans kalıntıları üzerine inşaat yapan Four Seasons Oteli’ne Danıştay’ın ardından bir yürütmeyi durdurma kararı da İstanbul 1. No’lu İdare Mahkemesi’nden geldi.
Mutfak dolabına 10 milyon Euro yatırdı (15 Mayıs 2008)Yapı sektöründe Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim, Kaleterasit, Kalecolor, RocaKale ve Kaledekor gibi markalara sahip Kale Grubu, Kaleplus markası ile mutfak mobilyaları sektörüne de girdi.
Rixos’un önünü açan onay (15 Mayıs 2008)Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hazine ve orman arazilerini turizme açan yasayı onayladı. Böylece Başbakan Erdoğan’a yakınlığı ile tanınan Rixos otelleri sahibi Fettah Tamince’ye ait Lara Kent Parkı dahil, Anayasa Mahkemesi’-nin kararı nedeniyle izinleri iptal edilen 53 tahsisin de önü açıldı. Yasaya göre, Hazine’ye ait olan yerler ile orman sayılan alanlar turizme açılabilecek. Bir hektar için 24 bin YTL ödeyen turizm yatırımcısı istediği kadar ağaç kesebilecek. Turizme tahsis edilecek alanlar ise toplam orman sayılan yerlerin binde 5’i olarak belirlendi.
Tarih: 15 Mayıs 2008 Kaynak: Milliyet
Hazine arazileri emlak fuarında görücüye çıktı (15 Mayıs 2008)Antalya Defterdarı Hidayet Mat, Antalya’da düzenlenen 2. Uluslararası Gayrimenkul Yatırım, İşletme ve Finans Hizmetleri Fuarı’na Defterdarlık olarak katıldıklarını ve katılımcılara Hazine arazilerinin satışı hakkında bilgi verdiklerini bildirdi. Akdeniz Hizmet Arenası 2008. 2. Uluslararası Gayrimenkul Yatırım, İşletme ve Finans Hizmetleri Fuarı’nın, 8-11 Mayıs tarihleri arasında Antalya EXPO Center’da gerçekleştirildiğini hatırlatan Hidayet Mat, fuardaki Defterdarlık standında Defterdarlık görevlilerinin yatırımcılara bu ay Antalya Merkez, Kaş, Kalkan ve Kemer’de yapılacak taşınmaz satış ihaleleri hakkında ayrıntılı bilgi verildiğini belirtti. Mat, “Atıl olan taşınmazları verimli bir biçimde değerlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Tarih: 15 Mayıs 2008 Kaynak: Milliyet
Demirdeki fiyat artışı müteahhitleri batıracak (15 Mayıs 2008)Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, demir zamlarının müteahhitleri batıracağını ve işlerin yarım kalacağını söyledi.
‘Bitmiş evlerin satışında büyük sıkıntı var’ (15 Mayıs 2008)İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Akdoğan, inşaat sektöründe, tamamlanmış olan projelerin satışı konusunda müteahhitlerin büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.
Türkiye''nin yeni hedefi ''Expo Zaragoza 2008'' (15 Mayıs 2008)Türkiye, İspanya''nın Zaragoza kentinde 14 Haziran-14 Eylül arasında düzenlenecek olan ve üç ay boyunca 6 bin kültürel aktivitenin yapılması beklenen, ''Su ve Sürdürülebilir Kalkınma - Expo Zaragoza 2008'' için hazırlıklarını sürdürüyor.
Enka İnşaat, Rusya''da doğal gaz santrali kuracak (15 Mayıs 2008)Açıklamada, toplam sözleşme bedeli 329 milyon euro olacak santralin, Rusya Federasyonu''nun Perm Bölgesindeki Yajva''da kurulacağı ve 2011 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanacağı kaydedildi.
Marmaris’te ağaç katliamı (15 Mayıs 2008)Çetibeli Köyü Muhtarlığı ve bazı yurttaşların katliamı durdurma çalışmaları sonuçsuz kaldı. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise bazı yerlerde bu ağaçları kesmek zorunda kaldıklarını söylediler.
UNESCO’nun İstanbul ‘ödün’leri (15 Mayıs 2008)Bursa’daki Tarihi Kentler Birliği (TKB) toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Gül, belediyelerin kültür mirasından da “sorumlu” olduklarını; bu nedenle TKB’den “memnun” olduğunu söylüyor.
Araziler Kuveyt’in emrinde (15 Mayıs 2008)CHP milletvekili Topuz, Maliye’nin TOKİ’ye bedelsiz devrettiği kamu taşınmazları üzerinde Kuveyt Yatırım İdaresi’nin karar ve yetki sahibi olduğunu bildirdi.
Toplam 347 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.