Haberler

Haberler

Toplam 347 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul Modern, 18 Mayıs''ta Gece Yarısına Dek Ücretsiz (14 Mayıs 2008)İstanbul Modern Sanat Müzesi, Müzeler Haftası kapsamında, 18 Mayıs tarihinde gece saat 23.00’e dek ziyaretçilerine kapılarını ücretsiz olarak açıyor.
Nedir Bu TAKS - KAKS? (14 Mayıs 2008)Son 5 yıllık süreç içinde hızlı bir gelişim gösteren gayrimenkul sektörünün de etkisiyle günlük basında daha sık yer almaya başlayan haberlerde karşılaştığımız kimi terimler, gayrimenkul, mimarlık ve inşaat sektöründeki çoğu uzmana tanıdık gelse de pek çok kişi için hala bir soru işareti. İçinde bulunduğumuz dönemde özellikle kamu arazilerinin satışı ve kentsel dönüşüm haberlerinde bahsi geçen bu terimler ile gerekçelendirilen uygulamaların daha iyi anlaşılabilmesi adına ilgili mevzuat, yönetmelik ve akademik yayınları araştırdık.
İşadamı, ''VIP'' metro istiyor! (14 Mayıs 2008)Rusya’nın ikinci büyük kenti St. Petersburg’da bir işadamı, trafik sıkışıklığını hafifletmek için ilginç bir öneride bulundu, VIP metro sistemi! İşadamı, alışılmış olan trenlere VIP vagonların ilave edilmesini ve bu ekstra vagonların da daha konforlu koltuklarla ve zengin bir büfeyle donatılmasını öneriyor. Bu tarz rahat bir yolculuğun ‘hak’ları olduğunu söyleyen işadamı, bunun için ayda 100-150 euro ödemeye hazır olduğunu belirtiyor. İşadamı, bu para ile, emekli ve özürlüler için ‘bedava metro’ yaratılacağını savunuyor.
Tarih: 14 Mayıs 2008 Kaynak: Birgün
Klaros''ta talan başlıyor (14 Mayıs 2008)Antik dünyanın en büyük üç kehanet merkezinden biri olan, İzmir’in Menderes ilçesi Özdere beldesine bağlı Ahmetbeyli köyü sınırları içindeki üç bin yıllık Klaros Apollon Tapınağı’nın yanıbaşında taşocağı açılması girişimine tepki yağıyor.
''Doğa madenciliğe kurban ediliyor'' (14 Mayıs 2008)"Nükleer santralların ülkemiz için bir tehdit olduğunu düşünüyor, bu santralların kurulmasını önlemek amacıyla mücadelemizi sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ediyoruz."
Ege kıyılarına santral tehdidi (14 Mayıs 2008)İzmir’in Aliağa ilçesinin Çakmaklı köyünde ENKA Holding tarafından yapılmak istenen termik santrala karşı tepkiler sürüyor.
İzmir ne yapmalı? (14 Mayıs 2008)Manisa’yı geçeli 20 dakika oldu. Birazdan Körfez görünecek, Bornova’ya doğru ağır ağır ineceğim. Çok seviyorum bu manzarayı.
Müteahhitler iflasa gidiyor (14 Mayıs 2008)Karayolları’ndan, Ulaştırma Bakanlığı’ndan ve diğer devlet dairelerinden döviz cinsinden yol ve inşaat ihalesi alan müteahhitlerle başta TOKİ olmak üzere, kamu kurumlarından anahtar teslimi ve diğer sistemle inşaat ihalesi alanlar sıkıntılı günler geçiriyor.
Turizm bölgelerinde inşaat yasağı başlıyor (14 Mayıs 2008)Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kararıyla her yıl turizm bölgelerinde uygulanan inşaat yasağı 15 Mayıs’tan itibaren başlıyor. Türkiye’de turizm sektörünün yoğun olduğu il, ilçe ve beldelerde ses, görüntü ve çevre kirliliği nedeniyle her yıl uygulanan inşaat yasağı 15 Mayıs 31 Ekim tarihleri arasında geçerli olmak koşuluyla başlıyor. Yasağa uymayanlar hakkında belediyeler tarafından cezai işlem uygulanacak. Ancak bu yasağı her yıl olduğu gibi en çok belediyeler deliyor. Antalya’da geçtiğimiz yıl sezon sonuna kadar devam eden yol ve kavşak inşaatları bu yıl da devam ediyor.
Tarih: 14 Mayıs 2008 Kaynak: Birgün
Dikmen’de İstinat Duvarı Çöken Apartman… (14 Mayıs 2008)Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bazı basın yayın organlarında Büyükşehir Belediyesi’ni suçlar nitelikte yer alan Dikmen Gökkuşağı Caddesi 39 numaralı apartmanın istinat duvarının çökmesine ilişkin haberlerle ilgili açıklama yaptılar.
İlk borsanın kurulduğu yer: Aizanoi antik kenti (14 Mayıs 2008)Kütahya''nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan ve ''''İkinci Efes'''' olarak nitelendirilen Aizanoi Antik Kenti, sahip olduğu değerlerle Anadolu tarihini günümüze yansıtan en önemli merkezlerden biri olma özelliğini taşıyor.
Marka City için geri sayım (14 Mayıs 2008)Beylikdüzü''nde yapımı tamamlanan Marka City''nin açılışı için geri sayım başladı. İnşaatına 2006 yılında hız verilen ve toplam 20 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan Marka City, 17 Mayıs Cumartesi günü açılacak. Yatırım maliyeti 80 milyon doları bulan Marka City, farklı hizmet anlayışı ve konseptiyle bölgesinde rekabetçi olmayı hedefliyor. Toplam 70 mağazanın yer aldığı ve 600 kişiye istihdam imkanı sağlayan Marka City, diğer AVM''lerden farklı olarak saat 8:30''da güne merhaba diyecek.
Tarih: 14 Mayıs 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Kent ve iktidarların meydan korkusu (14 Mayıs 2008)Neredeyse tüm kentlerimizde meydan sorunları yaşıyoruz; ya kentin meydanı hiç olmadığından, ya kent meydanı sorunlu olduğundan ya da bizim meydanı düzenleme ve kullanma biçimimiz sorun yarattığından…
İstanbul''da 200 AVM de iş yapar (14 Mayıs 2008)Orka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Ernest Young Türkiye Genel Müdürü Osman Dinçbaş''ın başlattığı, ''alışveriş merkezlerinden (AVM) kriz çıkacağı'' tartışmasında seçilen yöntemin sektöre zarar verdiğini söyledi.
Türk yatırımcı çivi çakmadı, Kuzey Kıbrıs''taki araziler yabancıya kaldı (14 Mayıs 2008)Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti''nin (KKTC) Bafra''da 2003''te yaptığı arazi tahsisleri çivi bile çakmayan yatırımcılar yüzünden tehlikeye girdi.
Orta sınıfın alışveriş kültürü gelişiyor (14 Mayıs 2008)Urban Land Institute (ULI) Türkiye Başkanı Haluk Sur, bin kişi başına düşen AVM metrekaresi açısından bakıldığında İstanbul''da yeni AVM yatırımlarına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
‘Bu teşvik mahkemelik olur’ (14 Mayıs 2008)58 ormanlık alanı turizme açan düzenlemeye turizmcilerden de tepki var. TÜRSAB Başkanı: Düzenleme Anayasa Mahkemesi’ne gider. Otelciler Federasyonu Başkanı: Antalya’da yeni yatağa ihtiyaç yok.
Armani ve Versace Türkiye''de otel peşinde (14 Mayıs 2008)Daha önce Dubili Emaar şirketyile Türkiye''de otel yapacağını duyuran Armani''den sonra moda dünyasının ünlü markalarından Versace de gözünü İstanbul''a çevirdi. 6-9 Mayıs tarihleri arasında Dubai''de yapılan Arabian Travel Market 2008''e katılan Versace''nin yetkilileri, grubun ikinci otelini Dubai''ye yaptığını belirterek, 10 yılda hedeflerinin 15 otele ulaşmak olduğunu söyledi.
Hasankeyf kazı problemi belirlendi (14 Mayıs 2008)Batman''ın Hasankeyf İlçesi ören yerinde bu yıl Prof.Dr. Abdusselam Uluçam başkanlığında yapılacak kazı çalışması programı belirlendi.
Karim Rashid Evteks''e Gelecek (14 Mayıs 2008)Dünya ev tekstiline yön veren Karim Rashid, Gunnar Frank, Inkrit Berbee, Hiroko Machida gibi ünlü tasarımcıları ağırlayacak Evteks, 21-25 Mayıs’ta İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor. 2009 yılı ev tekstili trend temaları, 4 ana başlıkta belirlendi: Haute Couture, Crazy Couture, Classic Couture ve Eco Couture. Özellikle ‘yeşil’ düşünenlerin favorisi olacak Eco Couture, eko-lüksü temsil ediyor. Evteks 2008’de, 552 m2’lik özel bir “Trend Alanı” oluşturulacak. Evteks Fuarı’nı değerlendiren Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Burkay, “2007’de 2,8 milyar dolara ulaşan ev tekstili ihracatımızı artırmamız gerekiyor. Bunun için hedefimiz ülkemizi dünya ev tekstili moda ve trendlerinin belirlendiği moda merkezlerinden biri yapmaktır” dedi.
Tarih: 14 Mayıs 2008 Kaynak: Akşam
Toplam 347 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.