Haberler

Haberler

Toplam 302 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"7 tepe 7 tünel" projesi hasar yarattı (23 Mayıs 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin yürüttüğü ''''7 tepe 7 tünel'''' projesi tüm hızıyla sürerken, çalışmaların olduğu yerdeki binalarda derin çatlaklar meydana gelmeye başladı.
Yassıada turizme açılacak (23 Mayıs 2008)Bir döneme damgasını vuran ancak tarihin derin izleriyle birlikte kaderine terkedilen Yassıada turizme açılıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Yassıada ile ilgili yeni projeler olduğunu söyledi.
Denizde yüzen ilk rüzgar santrali (23 Mayıs 2008)Norveç, elektrik enerjisi üretmek amacıyla dünyanın denizde yüzebilen ilk rüzgar santralini kuruyor. Norveç petrol şirketi "Statoil Hydro", rüzgar türbinini gelecek sene Norveç açıklarında kuracağını açıkladı. Dünyanın birçok yerinde sahilden açıkta rüzgar santralleri bulunuyor, lakin bunlar deniz tabanına tutturulmuş sabit santraller olarak çalışıyor. Yüzebilen santral, rüzgarın daha bol olduğu açık denizlere rahatça nakledilebilecek. Norveç projesi, yaklaşık 51 milyon euro''ya mal olacak. "Hywind" adı verilen proje, 2009 sonbaharında Kuzey denizindeki Karmöy adasının 10 mil açıklarında başlatılacak. Denizden yüksekliği 65 metreyi bulacak santral 2,3 megawatt güç üretecek.
Tarih: 23 Mayıs 2008 Kaynak: CNN Türk
Noel Baba Müzesi''nin koruma inşaatı başlatılamıyor (23 Mayıs 2008)Antalya''nın Demre İlçesi''ndeki Noel Baba Müzesi''nin toprak kaymasından korunması için istinat duvarı yapılmasına müzenin bitişiğindeki arazinin sahiplerince izin verilmedi.
Ulu Cami restorasyona alındı (23 Mayıs 2008)Saltuklu Emiri Nasuriddin Muhammet tarafından 1179 yılında yaptırılan ve Erzurum’un en büyük camisi olan Ulu Camii, Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restorasyona alındı.
Safranbolu tarihi sokaklarında çalışmalar devam ediyor (23 Mayıs 2008)Karabük''ün Safranbolu İlçesi ara sokaklarında yer altı çalışmaları tüm hızıyla sürerken, Belediye Başkanı Nihat Cebeci, çalışmaları yerinde inceledi.
Mimardan Süleymaniye Camii yanıtı (23 Mayıs 2008)Süleymaniye Camii''nin restorasyonu sırasında kurşun kaplı konik külahın asimetrik kaldığı iddiasına restorasyon Şantiye Şefi Rest. Uzm. Yüksek Mimar Nilgün Olgun''dan yanıt geldi.
Akçakale Adası''nda kazı çalışmalarına izin verilmedi (23 Mayıs 2008)Ardahan Kültür ve Turizm Müdürü Oğuz Akbabaöz, Çıldır Gölü içerisinde yer alan tarihi Akçakale Adası''nın önemli bir yerleşim merkezi olabilmesi için arkeolojik kazıların yapılması gerektiğini söyledi.
Tarihi yapılar bakımsızlık ve ilgisizlikten çöplüğü andırıyor (23 Mayıs 2008)Muş''ta bulunan bir çok tarihi yapılar bakımsızlık ve ilgisizlikten dolayı çöplüğü andırıyor. Tarihi eserlerin böylesine bakımsız kalması ve kendi kaderine terk edilmesi üzüntüyle karşılanırken, vatandaşlar, büyük öneme sahip eserler için yetkililerin harekete geçmesini istiyor. Abdulvahap Gazi Türbe''sinin duvarlarında oluşan çatlaklar her geçen yıl büyürken, türbe yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya. Halk, türbenin gelecek nesillere aktarılabilmesi için yetkilileri göreve çağırıyor.
Tarih: 23 Mayıs 2008 Kaynak: Haberler.com
Sur Kapıları yenileniyor (23 Mayıs 2008)Osmangazi Belediyesi''nin Kültür Bakanlığı desteğiyle yürüttüğü Bursa surlarını düzenleme ve restore etme çalışmaları kapsamında, Yerkapı''daki iç ve dış surlardaki iki cümle kapısı yeniden inşa ediliyor.
Araba Pazarı Hamamı kıymete bindi (23 Mayıs 2008)Kastamonu''da Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yılın sonunda restorasyon ihalesi yapılan, Araba Pazarı Hamamı, Vakıflar Bölge Müdürlüğü''nden alınan bilgiye göre bu yıl içinde tamamlanarak hizmete açılacak.
Tarih: 23 Mayıs 2008 Kaynak: Kastamonu Postası
Arkeoloji ve Barış (23 Mayıs 2008)Herkes kendi ülkesini öyle mi görür bilemem ama bizde tezatların daha yoğun olduğu bir gerçek. Sık sık ‘medeniyetler ittifakı’ için dış seyahatlere çıkan başbakanımızın ülkesinde medeniyetlerin tehdit altında olduğunu görmezden gelmenin adeta belli kuralları oluşmuş.
Duman oldular (23 Mayıs 2008)Yeni yürürlüğe giren kapalı alanlarda sigara yasağı, daha önce insanların oturmaya yer bulamadığı alış veriş merkezlerinin kafe ve restoranlarını yüzde 50 boşalttı. Tüm alış veriş merkezlerinde, her iş kolunda satışlarda hissedilir oranda düşüş var.
Vali, ''varım'' dedi ama... (23 Mayıs 2008)Narlıdere''de istinat duvarı kayan Hasan İçyer İlköğretim Okulu''nu kurtarmak için harcanan 525 bin YTL boşa gitti Ancak DSİ''nin hazırladığı rapora göre, yeni duvar yapılması ya da kazık çakılması için en az 600 bin YTL daha gerekiyor.
Tarihi Seydibeyoğlu Konağı belediyeye devredildi (23 Mayıs 2008)Daday İlçesinde 13 yıl süren tadilat çalışmaları geçen yıl tamamlanan tarihi Seydibeyoğlu (Köpekçioğlu) Konağı, Daday Belediyesi''ne devredildi.
Mama Hatun Kervansarayı kiralandı (23 Mayıs 2008)Erzincan’ın Tercan İlçesi''nde bulunan tarihi Mama Hatun Kervansarayı’nın kiraya verildiği, çeşitli iş alanlarının açılmasıyla korunmasının sağlanacağı belirtildi.
İshakpaşa Sarayı''nın restorasyonu devam ediyor (23 Mayıs 2008)Ağrı Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut, İshakpaşa Sarayı''nda başlatılan restorasyon çalışmalarının bu yıl yüzde 65''lik bölümünün tamamlanacağını belirtti. Bulut, ''''Geri kalan yüzde 35''lik bölüm de 2009 yılında bitirilerek İshakpaşa sarayı yeni görünümüne kavuşacak'''' dedi. Restorasyon devam ederken sarayın bazı bölümlerinin ziyaretçilere kapatılacağını anlatan Bulut, ziyaretçilerin can güvenliği için çalışma yapılan bölümlere girmemesi gerektiğini ifade etti. Bulut, Kültür ve Turizm Bakanlığının prestij projesi olarak kabul edilen İshakpaşa Sarayı''nın restorasyonunda, ödenek konusunda hiçbir sıkıntı bulunmadığını sözlerine ekledi.
Tarih: 23 Mayıs 2008 Kaynak: Turizm Gazetesi
Medrese bitişiği iş yerlerinde hukuki süreç izlenecek (23 Mayıs 2008)“Çifte Minareli Medrese bitişiğindeki dükkanlarla” ilgili olarak basında yer alan haberler üzerine Yakutiye Belediyesi''nden bir açıklama yapıldı.
En güzel 10 art nouveau yapı (23 Mayıs 2008)Art nouveau (Ar nuvo olarak okunuyor, Fransızca Yeni Sanat anlamında), dekoratif süslemelerin ön plana çıktığı, kıvrımların, çiçek ve bitki desenlerinin, vitrayların sık sık kullanıldığı, 19. yüzyılın ikinci yarısında ortaya çıkmış bir mimarlık akımı.
''2B alanları Anayasa değiştirilmeden satılamaz'' (23 Mayıs 2008)CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, 2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin anayasa değişikliği yapılmadan satılamayacağını kaydetti. Topuz, hedefin, orman arazisi işgalcilerinin oyları oldunu işaret etti.
Toplam 302 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.