Haberler

Haberler

Toplam 302 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ankara’nın tarihi dokusu için Gül''e açık mektup (23 Mayıs 2008)AKM alanında yapılan çalışmaların Ankara’nın tarihsel kimliğini yok edeceğini savunan meslek odaları, konunun görüşüleceği 20. Milli Komite Toplantısı''nda görüş ve önerilerini sunabilmek için Cumhurbaşkanı Gül’e açık mektup yayınladı.
Ankara Kalesi en uygunu (23 Mayıs 2008)Başkan Gökçek’in yeni amblem için çalışmalara başladığını duyurmasının ardından bir amblem fikri de ASO Başkanı Nurettin Özdebir’den geldi. Özdebir, "Kenti en iyi temsil edecek amblem Ankara Kalesi olacaktır" dedi.
11 milyon ampülü duydu, Castro modeline özendi (23 Mayıs 2008)Küba lideri Fidel Castro’nun, bir zamanlar 11 milyon lambayı lise öğrencilerine değiştirttiğini ve bundan dolayı 1.200 megavatlık bir santral kazancı sağladığını söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, "Eğer enerjide arz güvenliğinden şikayet ediyorsak Castro’nun, yaptığı gibi verimli lamba kampanyasını birlikte yapalım" dedi.
Büyükşehir’in kredi notu yüksek çıktı! (23 Mayıs 2008)Uluslararası Kredi Değerlendirme Kurululuşu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mali durumunu inceledi. Ulusal kredi notu yüksek çıktı. Yatırım için uygun bulundu.
İzmir’in logoları üzerine (23 Mayıs 2008)Ticaret odası bir süre önce İzmir’in yeni logosu üzerine yapmış olduğu çalışmaları güzel İzmirlilerin beğenisine sundu. Tabi bu sunuşla beraber hemen tartışma başladı.
10 dekarlık alan kül oldu (23 Mayıs 2008)Fethiye’nin Patlangıç Mahallesi Hıdırlık Mevkii’nde bir tarım arazisindeki temizlik sırasında çıkan yangın rüzgarın etkisi ile zeytinlik alana sıçradı.
Değirmenönü’ne açık hava müzesi (23 Mayıs 2008)Muratpaşa Belediyesi’nin Çevre Hizmet Ödüllü Değirmenönü Restorasyon Projesi; Akdeniz Üniversitesi-Belediye işbirliğinin en güzel örneklerinden biri haline geliyor.
Türkiye’nin CEO’ları küresel ısınmayı tartıştı (23 Mayıs 2008)Capital ve Ekonomist dergileri ile AvivaSA Emeklilik ve Hayat işbirliğinde düzenlenen “Küresel İklim Değişikliği” konulu CEO Forum toplantısında, Türkiye’nin CEO’ları küresel ısınmanın etkilerini konuşmak üzere İstanbul’da bir araya geldi.
Gül''den Yap-İşlet-Devret Kanunu''na ''onay'' (23 Mayıs 2008)Gül''ün onayladığı kanuna göre, kamu kurum ve kuruluşlarınca ifa edilen, ileri teknoloji veya yüksek maddi kaynak gerektiren bazı yatırım ve hizmetlerin, yap-işlet-devret modeli çerçevesinde yaptırılması sağlanacak.
Küresel ısınmanın yüzde 3''ünden ''telekom'' sorumlu (23 Mayıs 2008)"Küresel ısınma probleminin yüzde 2,5-3''ünden sektörümüz sorumlu" diyen Uluslararası Telekomünikasyon Birliği Genel Sekreteri Dr. Hamadoun I. Toure, enerjiyi daha az kullanan yöntemler geliştirmek gerektiğine dikkat çekti.
Sebze ve meyve hali yenileniyor (23 Mayıs 2008)Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün, Toptancı Yaş Sebze ve Meyve Hali''nde yapılan çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi. Halin daha modern hale getirilmesinin yanı sıra artan talebe cevap verilmesi için yeni iş yerleri inşaatının da devam ettiğini dile getiren Yenigün, bu iş yeri inşaatlarının en kısa zamanda sona ereceğini vurguladı. Yenigün, 1999 yılında depo olarak inşa edilmesi planlanan ve bitirilemeyen 53 yeni işyeri sayısı 93''e çıkarıldığını ifade ederek, bu işyerlerinin hizmete girmesiyle esnafın rahat bir nefes alacağını kaydetti.
Tarih: 23 Mayıs 2008 Kaynak: Zaman
Göz göre göre çevre kirliliği (23 Mayıs 2008)Zonguldak’ın Devrek ilçesinde belediye, iki yakasında köylülerin yaşadığı, etrafında ormanlık alanların bulunduğu çayın kenarını çöp döküm alanı olarak kullanıyor. Kirliliğin farkında olan yetkililer sıkıntının temmuzda biteceğini açıklıyor.
Türk çevreciye büyük ödül (23 Mayıs 2008)Dünyanın en önemli doğa koruma ödülü olan 15. Whitley Gold Ödülü’ne ilk kez bir Türk değer görüldü. Ödül, Kars’taki çalışmaları nedeniyle Dr. Çağan Şekercioğlu’na verildi.
Metin Hepgüler: Ankara Sheraton Oteli Yarışması’nda Birincilik Ödülünü Ben Kazanmıştım (22 Mayıs 2008)Mimar Metin Hepgüler, tasarımı gmp Architekten Mimarlık Bürosu’na ait olan ve büronun kurucularından Meinhard von Gerkan’ın 15 Nisan 2008’de düzenlenen ARKIMEET konferansında da tanıttığı Ankara Sheraton Oteli hakkında bir açıklama yaptı.
Uzay üssü gibi… (22 Mayıs 2008)Bursa Görükle''de inşa edilen binayı görenlerden kimisi uzay üssüne, kimisi de stadyuma benzetiyor. İnternet üzerinde mimarlık haberleri yayımlayan World Architecture sitesi de bina için "Sebze Stadyumu" başlığını kullanmış.
Gelecekte Kadıköy (22 Mayıs 2008)Yaklaşık 750.000 nüfusa ev sahipliği yapan, İstanbul Anadolu Yakası’nın merkezi konumundaki Kadıköy ilçesinin sorunları, Kadıköy Kent Konseyi Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Gelecekte Kadıköy’ün İmar ve Planlaması ile Deprem Olgusu” başlıklı panelde masaya yatırıldı. Nilgün Canpolat, yaptığı açılış konuşmasında yakın döneme kadar Kadıköy’e yönelik planların alt ölçeklerde üretilmesinin, bugün gelinen noktada nüfus ve donatı alanı dengesizliğini de beraberinde getirdiğini belirtti.
DORMA Ekibi ve Bayileri Almanya’daydı… (22 Mayıs 2008)100. yaşını kutlayan Alman DORMA firması çalışanları ve bayileri DORMA genel merkezini ve üretim tesislerini görmek için Ennepetal – Almanya’daydı.
AEM Buluşmaları - Betonart Toplantıları 01: Tülin Hadi ile "Modern Macar Mimarlığı" Toplantısı Gerçekleştirildi (22 Mayıs 2008)AEM Buluşmaları kapsamında gerçekleştirilen BETONART Toplantıları’nın ilki 21 Mayıs Çarşamba günü Arkitera Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. BETONART Dergisi, İlkbahar 2008 sayısıyla birlikte okuyucularına yeni bir tartışma ortamı sunuyor.
Altyapı yatırımları için yatırım ortaklığı kuruluyor (22 Mayıs 2008)Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), kamu altyapı yatırımlarının finansmanı dönük olarak üzerinde çalıştığı Altyapı Yatırım Ortaklıkları''na (AYO) ilişkin tebliğ taslağını kamuoyunun görüşüne açtı.
Ankara Antares Alışveriş Merkezi açıldı (22 Mayıs 2008)Kiralanabilir alan olarak Türkiye''nin en büyük alışveriş merkezi olma özelliği taşıyan Antares Alışveriş Merkezi, dün Ankara Etlik''te açıldı.
Toplam 302 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.