Haberler

Haberler

Toplam 302 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
‘İstanbul 2010’ için start veriliyor (22 Mayıs 2008)Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı “Hedefimiz projeye herkesin sahip çıkmasını sağlamak” dedi.
Ağaoğlu Avrupalı oluyor (22 Mayıs 2008)Ataşehir, Ümraniye ve Çamlıca’da birçok projeye imza atan Ağaoğlu, bu yılın ikinci yarısından itibaren Merter, Ayazağa ve Seyrantepe’deki projeleriyle öne çıkacak.
RAF Ürün Dergisi, Tanju Özelgin’in Kapak Tasarımıyla Küresel Isınmaya “DİKKAT” Çekiyor (22 Mayıs 2008)RAF Ürün Dergisi’nin 2008 Mayıs sayısı yayınlandı. Derginin kapak tasarımı Tanju Özelgin’e ait. “DİKKAT” isimli tasarım, özellikle son yarım yüzyıl içerisinde yerkürenin yüzeyine yakın havanın ve okyanusların ortalama ısısında gözlemlenen artışa yani küresel ısınmaya dikkat çekiyor.
Kadıköy... (22 Mayıs 2008)Mimar Oktay Ekinci’nin sözlerinden yola çıkarak... CHP’li belediye başkanlarının kendi bölgelerindeki büyük projelere müdahil olmalarından... Örneğin Kadıköy Belediyesi’nin Haydarpaşa Projesi’ne karşı çıkmasından söz etmiştik...
İlk “Deniz Taksi” Boğaziçi ile buluştu… (22 Mayıs 2008)Büyükşehir Belediyesi İDO’nun projelendirdiği “Deniz Taksi” İstanbul Boğazı ile buluştu. Yapımı devam eden 5 aracın gelmesiyle taksilerin Eylül ayında hizmete gireceğini belirten İDO Genel Müdürü Paksoy, “Full teknolojiyle donatılmış deniz taksiler, İstanbullulara hızlı, güvenli ve kaliteli hizmeti aynı anda sunacak” dedi.
Otoparka dönüştürülen ‘okul bahçeleri’ (22 Mayıs 2008)Büyükşehir Belediyesi’nin okulların altını otopark olarak kullanma kararı alması velilerin ve öğretmenlerin tepkisini çekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) otopark sorununu okul bahçelerini otoparka çevirerek çözeceğini savunuyor.
Roma Agorası gün yüzüne çıkacak (22 Mayıs 2008)Malatya''nın Kuluncak ilçesinde bulunan ve Roma döneminde önemli bir ticaret merkezi olduğu belirtilen agoranın bu yıl yapılacak kazılarla ortaya çıkarılacağı bildirildi.
Kadıköy’e yeni bir kültür merkezi (22 Mayıs 2008)Her mahalleye kültür merkezi yapma sözünü yerine getirmek için çalışmalarını hızlandıran Kadıköy Belediyesi, Süreyya Operası, 19 Mayıs Kültür Merkezi, Barış Manço, Halis Kurtça ve Caddebostan kültür merkezlerinden sonra Kadıköylülere ve İstanbullulara yeni bir kültür merkezi daha kazandırıyor. Kozyatağı’nda 10 bin metrekarelik bir alanda inşaatına başlanan Kozyatağı Kültür Merkezi ve Belediye Meclis Binası’nın temeli, 24 Mayıs Cumartesi günü CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın katılacağı törenle atılacak. Kadıköy Belediyesi, Kozyatağı Mahallesi’nde yeni bir kültür merkezinin daha yapımına başladı. Kozyatağı Buket Sokak’taki komplekste 400 kişilik tiyatro salonu, konferans salonu ile Belediye Meclis Toplantı Salonları’nın yanı sıra ayrıca alışveriş merkezi, açık ve kapalı otopark, kafeteryalar, restoranlar, hipermarket, teknoloji marketi ile ulusal ve uluslararası önemli markaların moda mağazaları ve dükkânlar bulunacak. Toplam 4 katlı yapılması planlanan Kozyatağı Kültür Merkezi ve Belediye Meclis Binası Tesisleri inşaatı bir yılda tamamlanacak. Belediye Meclis Binası’nda da meclis toplantı salonu, parti grup odaları, arşiv ve diğer teknik odalar ile otopark yer alacak.
Tarih: 22 Mayıs 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Büyükşehir Belediyesi, Urla''da "Temiz Deniz" için 6,9 Milyon YTL Harcıyor (22 Mayıs 2008)Urla’ya 5.1 milyon YTL’lik iki arıtma yatırımı başlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçede foseptikle toplanan evsel atıklar için de 1.8 milyon YTL harcayarak yeni kanal şebekesi döşüyor.
CarrefourSa 3 yılda 500 milyon YTL''lik yatırım planlıyor (22 Mayıs 2008)Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, CarrefourSa ile 15 yılda gerçekleştirdikleri büyümeyi, 3 yıl içinde ikiye katlayacaklarını belirterek, "CarrefourSa olarak 15 yılda geçirdiğimiz doğum, emekleme ve yürümeye başlama dönemi bitti.
Enflasyonun etkisiyle konutta faizler yükselir (22 Mayıs 2008)Merrill Lynch GPI ile ortaklık yaparak Türkiye''de gayrimenkul ve alışveriş merkezi (AVM) alanında faaliyette bulunan Krea Grup''un İcra Kurulu Başkanı Hakan Kodal, dünya genelini etkileyen mortgage ve sub-prime piyasalarındaki krizde sona gelindiğini belirtti.
Karayolu projeleri yap-işlet-devret kapsamında (22 Mayıs 2008)Kamuda yap-işlet-devret modeli (YİD) ile gerçekleştirilecek yatırım ve hizmetlerin kapsamını genişletiliyor.
Hilton’u duyan kuyruğa girdi (22 Mayıs 2008)İş dünyasına yönelik, Türkiye’nin her ilinde otel yapmayı hedefleyen Amplio gayrimenkul şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Alaedddin Babaoğlu, Türkiye’nin doğusundan batısına gidildikçe arsa fiyatlarının artış gösterdiğini vurguladı.
İzmir’de deprem riski olan semtler (22 Mayıs 2008)Prof. Dr. Zafer Akçığ, İzmir’de deprem açısından en güvenli bölgelerin Atatürk Mahallesi ve Evka yerleşim birimleri, en riskli bölgelerin ise Bostanlı, Alaybey ve Mavişehir civarı olduğunu bildirdi.
Zeytinburnu''nun 55 bin metrekaresi ''dönüşecek'' (22 Mayıs 2008)Kiptaş, Sümer Mahallesi''ndeki kentsel dönüşüm projesi için düğmeye bastı. Proje kapsamında bin 38 konut yıkılıp yerine bin 536 konut inşa edilecek...
AKP’den orman talanına vize (22 Mayıs 2008)Turizm Teşvik Yasası ile 1.1 milyon dönüm orman alanı turizm yatırımlarına açılabilecek ve bu yatırımlarla 330 bin dönümlük alan ormansızlaşacak. Bu oran, geçen yıl yangınlarla yitirilen orman varlığının 30 katını aşıyor.
"Sahile yılda 2 milyar $''lık yabancı yatırım mümkün" (22 Mayıs 2008)Y&Y GYO Genel Müdürü Işık Gökkaya, doğru planlama ve tanıtımla Ege ve Akdeniz''in sahil şeridine yılda 1-2 milyar dolarlık yabancı yatırımın çekilebileceğini belirtti...
Tarihi Konak Ahır Olmaktan Kurtarılıyor (22 Mayıs 2008)Kurtuluş Savaşı yıllarında yaptırılan ve özellikle 1936 ve 1944 depremlerinde çok sayıda vatandaşa şifa dağıtıp, evsiz kalan vatandaşların barınma ihtiyacını gideren “Doktor Ethem Konağı” şimdi ahır olarak kullanılıyor.
800 yıllık köşk, kültür evi oldu (22 Mayıs 2008)Erdebil Köşkü''nde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Erhan Akalınlar, 800 yıllık geçmişi olan ve Diyarbakır''daki 6 köşkten biri olan Erdebil Köşkü''nü restore ederek turizme kazandırdıklarını söyledi.
İstanbul''u 2 kilometrelik parka kavuşturacağım (22 Mayıs 2008)Malezyalı Mimar Ken Yeang, çalışmaları devam eden Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi için, "İstanbul''a bugüne kadar görülmemiş büyüklükte bir par vermek istiyorum" açıklamasını yaptı...
Toplam 302 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.