Haberler

Haberler

Toplam 302 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Demir zammı Rekabet Kurulu''nda (22 Mayıs 2008)Müteahhitler, son aylarda demir fiyatlarında meydana gelen rekor artışı, Rekabet Kurumu''na şikayet etti. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası''na üye müteahhitler, Rekabet Kurulu''na başvurarak son beş ayda tonu 830 YTL''den bin 450 YTL''ye çıkan demirin haksız rekabete sebebiyet verdiği gerekçesiyle incelenmesini istedi. Fiyatlardaki ani artışın inşaat piyasasını olumsuz etkilediğini belirten müteahhitler, fiyat istikrarının sağlanmasını istedi.
Tarih: 22 Mayıs 2008 Kaynak: Zaman Yazan: Şaban Gündüz
Gökçek’in borcu 4 milyara dayandı (22 Mayıs 2008)Hazine Müsteşarlığı’nın verilerine göre Büyükşehir Belediyesi, 3 milyar 928 milyon YTL borç tutarı ile vadesi geçmiş toplam yerel yönetim alacaklarının yüzde 64’ünden tek başına sorumlu oldu.
''Konutta kriz yok, durgunluk söz konusu'' (22 Mayıs 2008)İnşaat ve gayrimenkul sektörü, ABD''de başlayan mortgage krizinin Avrupa''ya sıçraması ve AK Parti hakkında açılan kapatma davasıyla ciddi bir durgunluğa girdi.
Devlet Demir Yolları 72 milyar dolarlık pazarda pay arıyor (22 Mayıs 2008)Türkiye, Asya-Avrupa hattında demiryoluyla taşınan yıllık 75 milyar doları bulan yük pazarından daha fazla pay almak için yeni bir girişimde bulundu.
Deniz Taksi suya indi seferler eylülde başlıyor (22 Mayıs 2008)İstanbul Deniz Otobüsleri''nin (İDO) denetiminde, Teknomar Denizcilik''in işleteceği ''Deniz Taksi''nin ilk prototipi tanıtım amacıyla denize indirildi.
Mimaride boyut yaratmak (22 Mayıs 2008)Gayrimenkul piyasasının son yıllardaki dinamizmi esnasında birçok proje üretildi. Özellikle konut sektöründe yüzlerce proje konsepti çizildi.
Pembe ATM''ler nakit de verecek bilet de alacak (22 Mayıs 2008)Türkiye''de ATM''lerde altın nokta ve ortak noktadan sonra şimdi de pembe noktalı (pink point) ATM''ler geliyor. Nakit çekme, bilet alma, kontör yükleme ve fatura ödeme yapılabilecek ATM''leri geliştiren Talon şirketi dün İstanbul''da profesyonel ortakları ve üst düzey yöneticileri ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Şirketin yöneticisi Hakan Törehan, projenin iki yıllık bir çalışmanın sonucunda yaratıldığını belirtti. Hüsnü Özyeğin''in sahibi olduğu FİBA Holding ile Saray Halı''nın sahibi Necati Kurmel''in yüzde 30''ar ortak olduğu Talon''un geliştirdiği ATM''ler market, otel, benzin istasyonu, hastane, üniversite, alışveriş merkezleri, ve kamu kuruluşlarında kurulacak.
Tarih: 22 Mayıs 2008 Kaynak: Sabah
Sigaraya AVM''de yasak geldi faturayı restoranlar ödedi (22 Mayıs 2008)Alışveriş merkezlerinde uygulanan sigara yasağı burada faaliyet gösteren kafelerin işlerini düşürdü. AVM''ler dışında yasağın 2009''da uygulanacak olması "Onlar dolup taşıyor, biz sinek avlıyoruz" isyanına neden oldu...
Dikey kentleşmeye yeşil çözümler (19 Mayıs 2008)Mimari tasarımın aslen bir zanaat olduğuna inanan Yeang, ekoloji ve mimarlığı bir araya getirirken ilhamı biyolojiden aldığını söylüyor.
Başıbüyük’ün derdi büyük kadınları (19 Mayıs 2008)İstanbul, Maltepe’nin sırtlarındaki ‘şahane manzaralı gecekondu mahallesi’ Başıbüyük’te ucundan harekete geçen kentsel dönüşüm projesine karşı en güçlü direniş kadınlardan...
Gayrimenkulden çıkmaya hazırlanan Koç, Koray’ı satıyor (19 Mayıs 2008)Koç Topluluğu odaklandığı dört ana sektör dışında kalan gayrimenkul sektöründen çıkma kararı doğrultusunda Yapı Kredi Koray’ı satıyor.
Elginkan da zincir mağazalar atağına kalktı (19 Mayıs 2008)Elginkan Topluluğu E.C.A ve Serel markalarına 100 milyon dolar yatırım yapacak. Grup, Elmor Plus ve Concept’lerin sayısını 20’ye, Elmor Shop’ları da 100’e çıkarmayı hedefliyor.
Zeus sunağına nazır Türk tasarımı (19 Mayıs 2008)Garanti Bankası’nın sponsorluğunda açılan ‘Turkish Delight’ başlıklı sergide tanınmış Türk tasarımcıların geleneksel izler taşıyan çağdaş tasarımları yer alıyor.
Yıldızı parlayan Koza Han çirkin binalardan kurtulacak (19 Mayıs 2008)İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ile eşi Edinburg Dükü Prens Philip''in ziyareti ile dünyanın gündemine oturan Bursa''daki Koza Han, etrafını saran binalardan kurtarılıyor.
Küresel ısınmaya karşı yeraltında su depolanacak (19 Mayıs 2008)Kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Konya, İzmir, Bursa, Trakya, Aydın, Manisa ve Erzurum gibi bölgeleri susuz bırakmamak için, yeraltındaki kapalı akiferlere su pompalanacak.
Tarihî esere ''çakıyla ilan-ı aşk'' nostaljisine son! (19 Mayıs 2008)27. Müzeler Haftası açılışını gerçekleştirmek üzere Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hattuşa ve çevresini gezen Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, tarihî eserlerin yazılarla kirletilmesinin kendisini çok üzdüğünü belirterek, "Artık kimse cebinden çakısını çıkararak eserlerin üzerini kazıyamayacak." dedi.
''İstanbul''da 1 milyon 600 bin bina riskli'' (19 Mayıs 2008)Çin''in Sichuan eyaletinde yaşanan 7,8''lik depremin ardından gözlerin yeniden üzerine çevrildiği İstanbul''da, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''a göre yaklaşık 1 milyon 600 bin bina deprem riski taşıyor.
Göktürk''te Dışarıya Kapalı "Lüks" Yaşamlar (21 Mayıs 2008)Son zamanlarda birbirinden oldukça farklı konseptlerde, ancak aynı zamanda birçok açıdan benzerliğe sahip kapalı site projelerinin ardarda inşa edildiği Kemerburgaz’ın Göktürk Beldesi, belli bir gelir seviyesinin üstündeki kullanıcının yaşam mekanı haline gelmiş durumda. Belde olma özelliğini 1994 yılında kazanan Göktürk, sayıları gün geçtikçe artan lüks konut projelerine rağmen onu bir “köy” yapan nitelikleri hala taşıyor.
İzmaritler bu kutuya! (21 Mayıs 2008)Kadıköy Belediyesi, Bahariye Caddesi’ni dev sigara söndürme kutularıyla donattı. Belediye yetkilileri, vatandaşların sigarayı yerlere atmaması için bu çalışmayı yaptığını kaydetti. Ayrıca, Kadıköy Belediyesi, 1 ay süreyle vatandaşları uyaracaklarını, sonrasında ise cezai işlem başlatacaklarını açıkladı. Şehir Hatları vapurlarında ise sigara içen tiryakiler için para cezası kesildi. Vapurun açık alanlarında sigara içenler, geminin güvenlik görevlileri tarafından uyarılarak söndürmeleri istendi. Ancak, ikazı dinlemeyen vatandaşlara iskelelerde bekleyen zabıta görevlileri tarafından 62 YTL para cezası kesildi.
Tarih: 21 Mayıs 2008 Kaynak: Türkiye Yazan: Cüneyt Bitikçioğlu
Katlı kavşak kaza sebebi (21 Mayıs 2008)Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi Başkanı Erdal Kurttaş, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı katlı kavşakların kazalara davetiye çıkardığını söyledi.
Toplam 302 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.