Haberler

Haberler

Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Tarihi Kayseri Evleri yeniden hayat buluyor (6 Haziran 2008)Tavukçu Mahallesi''nde 100 yıllık evlerden 7 tanesi daha yıl sonuna kadar restore edilerek kültür merkezine dönüştürülüp kiraya verilecek. Kayseri''nin geçmişi burada canlandıracaklarını belirten Başkan Özhaseki, 7 ev için 3 milyon üzerinde bütçe ayırdıklarını söyledi.
Galata Kulesi’nde tasarım festivali (6 Haziran 2008)Türkiye’nin en önemli tasarım sanatçılarının katılımıyla Galata Kulesi Meydanı’nda düzenlenen 1. Galata Tasarım Festivali başladı.
Şansı olan depreme Köprü''de yakalanır! (6 Haziran 2008)Günde 200 bin aracın geçtiği Boğaziçi Köprüsü ile Ortaköy Viyadükleri, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 7.7 şiddetindeki depreme dayanıklı hale getirme çalışmaları sonlanmak üzere.
Siirt''in altyapısı yenileniyor (6 Haziran 2008)Belediye Başkanı Mervan Gül, 4 yılda yaptığı icraatları anlattı. Cumhuriyet''ten bu yana yapılmayan çalışmaları hepsini görev süreleri içinde yaptıkların belirten Gül, şehrin alt yapısını baştan aşağı değiştirmek için büyük çaba sarfettiklerini söyledi.
Büyükşehir Belediyesi, Kentteki Koltuk Sayısını 3''e Katlıyor (6 Haziran 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir köşesinde başlattığı yeni kültür-sanat yatırımları sayesinde koltuk kapasitesini 5 bin 90’dan 15 bin 795’e çıkarıyor.
Iglesias’ın ev baktığı Bosphorus City’de yalılar 1 haftada tükendi (6 Haziran 2008)Sinpaş GYO’nun Halkalı’da başlattığı ve İspanyol şarkıcı Julio Iglesias ile tanıtımını yaptığı ’İkinci Boğaz’ konseptli Bosphorus City projesinde 1 haftada 550 ev satıldı. Projede 2 milyon 350 bin YTL’lik müstakil yalılar ise şimdiden tükendi.
İzmir, Çevre Yatırımları Konusunda, Türkiye''nin Örnek Kenti Oldu (6 Haziran 2008)5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in çevre konusundaki uygulamalarının AB standartlarına uyum sürecinde olan Türkiye’nin pek çok kenti için ideal bir model oluşturacağını belirtti.
Metrobüs sefer aralığı kısaltılıyor (6 Haziran 2008)İETT, metrobüs hattında çalıştırılmak üzere Hollanda''dan getirilecek lastik tekerlekli araçların ilk etapta 5''ini kullanıma sokmayı, sefer aralığını da otuz saniyeye çekmeyi hedefliyor. İETT''den yapılan yazılı açıklamada, her biri 1.2 milyon avroya mal olan Hollanda''dan getirilecek Phileas marka araçların, işletme maliyetlerini üçte bir düşürerek, diğer araçlara göre çok daha kısa sürede amorti edeceği kaydedildi. Avcılar-Topkapı metrobüs hattında yolcu taşıyan Mercedes Capacity marka otobüslerin de Ağustos sonuna kadar sayıları 50''yi bulacak Phileas''larla birlikte hizmete devam edeceği belirtildi.
Tarih: 6 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Türkiye Sonunda Kyoto Protokolü''ne Taraf Olacak mı? (6 Haziran 2008)Bazı gazetelerde de Türkiye’nin Kyoto Protokolü’nü imzalamakta olduğu ve çevre için büyük bir adım atılmış olduğu belirtiliyordu.
Ulucanlar Cezaevi’nde proje tartışması (6 Haziran 2008)Mimarlar Odası, Altındağ Belediyesi’nin Ulucanlar Cezaevinin kültür merkezine dönüştürülmesi protokolüne aykırı hareket ettiğini açıkladı.
Semt pazarlarında değişim rüzgârı (6 Haziran 2008)Afet Merkezi, Kurban Satış ve Kesim Merkezi, Otopark, Pazar Merkezi ve yeşil alan olmak üzere beş ayrı fonksiyonu içinde barındırması sebebiyle “Beş’i Bir Yerde” olarak isimlendirilen tesis, toplam 57 bin metrekare alandan oluşuyor.
Kanada’da eski arabanı getir, bisiklet götür (6 Haziran 2008)Kanada hükümeti, atmosferi daha fazla kirleten eski araçlarını hurdaya çıkaran vatandaşlarına, bisiklet, toplu taşıma kartı ya da para öneriyor.
Türkiye Kyoto Protokolü''ne Katılıyor (6 Haziran 2008)Türkiye''nin, 11 Aralık 1997 tarihinde Japonya''nın Kyoto kentinde imzalanan BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi''nin Kyoto Protokolü''ne katılmasının uygun bulunduğuna ilişkin kanun tasarısı, TBMM Başkanlığı''na sunuldu.
Allianoi’nin kurtulması için son keşif (6 Haziran 2008)İzmir’de Yortanlı Barajı’nın suları altında kalması planlanan Bergama yakınlarındaki 1800 yıllık Allianoi Antik Kenti için hukuk mücadelesi sürüyor. Bölgede İzmir 4. İdare Mahkemesi heyeti ve üç bilirkişi ile keşif yapıldı.
Torba Kavşağı’na acil düzenleme yapılacak (6 Haziran 2008)Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, sık sık kazaların meydana geldiği, pop müzik sanatçısı Barış Akarsu’nun yaşamını kaybettiği Torba Kavşağı’nda gerekli düzenlemelerin bir an evvel yapılması gerektiğini söyledi.
"Kentsel Gelişim Üzerinde Durulmalı" (6 Haziran 2008)Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneğinin (GYODER), "Dar Gelirlilerin Konut İhtiyacı ve Çözüm Önerileri" raporunda, Türkiye''nin daha çok kentsel gelişim üzerinde durması gerektiğine dikkat çekiliyor.
Gökçek insanlık suçu işliyor (6 Haziran 2008)Eleştirilere yanıt veren TÜDEF Başkanı Ali Çetin, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e yönelik sert açıklamalar yaptı. Ali Çetin, "İnsanlığa karşı suç işlemiştir ve suçunu itiraf etmiştir. Artık görev savcılarındır" dedi.
Gökçek şimdi de gözünü Eymir''e dikti (6 Haziran 2008)AKP''li Melih Gökçek yönetimindeki Anakent Belediyesi, Mogan Gölü''nün ardından gözünü şimdi de Eymir Gölü''ne dikti. Gökçek, göle Kızılırmak''tan gelen suyu verebileceklerini, ancak gölün halkın kullanımına açılmasını isterken, ODTÜ yönetimi "Eymir Mogan olur" gerekçesiyle teklife sıcak bakmıyor.
Türk mimar da sıtma kurbanı (6 Haziran 2008)İstanbul Altın Rafinerisi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Halaç’ın (38) Orta Afrika Cumhuriyeti’nde sıtmadan ölmesinden üç hafta sonra, proje yöneticisi olarak Nijerya’da bulunan Mimar Buğra Kural da (58) sıtmadan hayatını kaybetti.
Gökçek''in ithal ağaçları kurudu (6 Haziran 2008)Anakent Belediyesi''nin, binlerce YTL ödeyerek yurtdışından getirdiği ve kentin çeşitli noktalarına diktiği ithal ağaçların birçoğu kurudu.
Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.