Haberler

Haberler

Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Paşabahçe kirlilikten kurtaracak (5 Haziran 2008)Beykoz sahillerini atıksu kirliliğinden kurtaracak Paşabahçe Çevre Koruma Projesi hızla hayata geçiriliyor. Projenin en önemli halkası olan Paşabahçe Atıksu Arıtma Tesisi 2008 yılı sonunda hizmete alınıyor. Toplam maliyeti 150 milyon YTL olan Paşabahçe Çevre Koruma Projesi kapsamında inşa edilen Paşabahçe Atıksu Arıtma Tesisi günlük 575 bin m3 atıksuyu arıtacak kapasitede inşa ediliyor. 27 milyon YTL''ye mal olacak tesisle Beykoz İlçesi''nin tamamının atıksuları arıtıldıktan sonra derin deşarj yöntemiyle Boğaz''ın dip akıntısına verilecek.
Tarih: 5 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Konutta alıcılar beklemeye geçti (5 Haziran 2008)GYODER Başkanı Cumurcu, faiz hadlerinin yükseldiği ve inşaat maliyetlerinin artmakta olduğu konut sektöründe, beklentilerin bozulduğu ve buna bağlı potansiyel alıcıların kararlarını erteleme eğilimine girdiklerinin gözlemlendiğini bildirdi.
Atatürk Havalimanı''nda 4. pist için kollar sıvandı (5 Haziran 2008)Atatürk Havalimanı''nda artan hava trafiğini karşılamak için mevcut üç piste ek olarak bir pist daha yapılması planı hayata geçti. Halen üç pistle hizmet veren Atatürk Havalimanı''nda bütün yükün 18 -36 olarak bilinen uzun pistte olması yeni pist ihtiyacını gündeme getirmişti. Uzun pistin paralelinde bulunan ''sol paralel pist'' olarak adlandırılan pistin, paralel pist koşullarına uymaması ve aynı anda hizmet verememesi, 2 bin 300 metre uzunluğundaki Florya-Ataköy yönünde uzanan kısa pistin sürekli kazalara sahne olması yeni pist düşüncesini ortaya çıkartarak, yetkilileri harekete geçirdi. Yapılması düşünülen yeni pist 2 bin 500 metre uzunluğunda olacak. İki pist arasındaki mesafe 100 metre olacak.
Tarih: 5 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Yasin Yılmaz
120 metrede ofise dönüşen evler 120 bin dolara satılıyor (5 Haziran 2008)118 home-ofis daireden meydana gelen Skyport Residence, Beylikdüzü''nde inşa ediliyor. Projede fiyatlar 120 bin dolardan başlıyor. Kulenin yüksekliği 120 metre.
"Metro ve ''su'' fiyaskodur!.." (5 Haziran 2008)AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin başladığı bir çok projenin plansızlık ve fizibilitesiz çalışma nedeniyle çıkmaza girdiğini belirterek, "Büyükşehir Belediyesi''nin önemli projelere plansız ve fizibilitesiz başlaması nedeniyle çalışmalar çıkmaza girdi...
Motif zengini tarihî cami ilgi bekliyor (5 Haziran 2008)Erzurum’un İspir ilçesine bağlı Çamlıkaya beldesinde ahşap süslemeleriyle dikkati çeken tarihî Başyurt Camii restore edilmeyi bekliyor.
Toscana Vadisi''ndeki apart daireler satışa çıktı (5 Haziran 2008)Emaar''ın Türkiye''deki ilk projesi olan Büyükçekmece''deki Toscana Vadisi''nde apart daireler ve townhouse''lar satışta.
Azmak''ta doğayı katletmek serbest (5 Haziran 2008)Muğla Gökova Körfezi''ne açılan Akyaka''daki Azmak Deresi, kenarındaki restoran işletmecilerinin daha fazla masa koyabilmek amacıyla beton dökerek teraslarını genişletmeleri nedeniyle tahrip ediliyor.
Konferans listesi tartışma yarattı (5 Haziran 2008)İzmir''in önümüzdeki 20 yıllık hedeflerini belirlemek üzere bu haftasonu Çeşme''de düzenlenecek olan arama konferansının katılım listesi, krize yol açtı.
Simav’da 6 bin konuta jeotermal (5 Haziran 2008)Halen 6 bin dolayında konut ve işyerinin jeotermal enerjiyle ısındığı Kütahya’nın Simav İlçesi’nde, sistemden yararlanan konut sayısının artırılması için belediye tarafından başlatılan çalışmalar hızlandırıldı. Önümüzdeki günlerde 6 bin konuta daha jeotermal enerji verileceğinin müjdesini veren Simav Belediye Başkanı Rıza Özdemir, 101 Evler, Değirmenciler, Karakür, Hisarardı ve Fatih Mahallesi’nde bulunan konutların bir kısmının yakında jeotermal enerjiyle tanışacağını ve beklentilerinin sona ereceğini açıkladı. Özdemir, 2 bin 400 metrekarelik alan üzerine, bölgedeki 6 bin konutun ısınmasını sağlayacak dev bir hizmet eşanşör binası yapılacağını bildirdi. Özdemir, "Bu işler için belediye bütçemizden yaklaşık 4 milyon YTL harcama planlıyoruz. 6 bin konutla birlikte jeotermal enerjiyle ısınan konut sayısı 12 bini bulacak" diye konuştu.
Tarih: 5 Haziran 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Mehmet Yenen
Alt geçit korku tüneli gibi oldu (5 Haziran 2008)İzmir Aliağa-Menderes Raylı Sistem Projesi’nin en önemli duraklarından olan Yenişehir semtindeki, yapımı devam eden istasyonun kullanıma açılan alt geçidi, hırsız ve magandaların hedefi haline geldi.
Yeşilkoru''da en ucuz daire 162 bin YTL''ye satılıyor (5 Haziran 2008)Aydın Yapı''nın ikinci etabına Taşdelen''de başlayacağı Yeşilkoru Evleri''nin Yenidoğan bölgesindeki ilk etabı tamamlandı. Projedeki dairelerin büyüklüğü 141 metrekare.
AVM''de kiralanabilir alanların büyüklüğü yüzde 20 artacak (5 Haziran 2008)Cushman&Wakefield''ın araştırmasına göre 34 ülke içinde 6''ncı sıraya yükselen Türkiye''de bu yıl ve önümüzdeki yıllarda yaklaşık 1.5 milyon metrekare yeni alışveriş merkezinin açılması bekleniyor.
TSKB''nin 60 milyon dolarlık ''alışveriş'' yatırımı Pendik''e (5 Haziran 2008)Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) GYO''nun 60 milyon dolarlık bir yatırımla Pendik''te inşa edeceği Pendorya AVM, 2009''da açılacak. Alışveriş merkezinde yaklaşık 130 mağaza yer alacak.
Aliağa’da santral savaşları büyüyor (5 Haziran 2008)Enka’nın Aliağa’nın deniz kenarındaki Çakmaklı Köyü sınırları içerisinde kurmayı düşündüğü 800 megavat gücünde ihtal kömüre dayalı termik santral için düzenlenen bilgilendirme toplantısı, Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Çocukların gözünden kültür başkenti (5 Haziran 2008)İlköğretim öğrencileri 2010’da kültür başkenti olacak İstanbul için projeler üretti. Şişli Terakki İlköğretim Okulu İstanbul’un çeşmelerini anlattığı web sitesiyle birinci oldu. Bu yıl 45. yılını kutlayan Sezin Okulları’nın düzenlediği ‘Kültürler Başkenti’ yarışmasının sonuçları Ayasofya Müzesi’nin bahçesindeki törende açıklandı. Okullar, Beylerbeyi Sarayı, Büyükada, Heybeliada, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı gibi kentin doğal ve kültürel güzellikleriyle ilgili internet siteleri hazırlamışlardı. Çocuklar web tasarımlarını kendileri yaptı. Seçtikleri kültür varlıklarına geziler düzenledi, video ve fotoğraf çekimleri yaptı. Esnafla, tarihçilerle söyleşiler gerçekleştirdi. Yarışmanın birincisi İstanbul’un çeşmeleriyle ilgili web sitesiyle Şişli Terakki İlköğretim Okulu oldu. Çeşme örnekleri ve çeşme türlerine kadar bilgilerin yer aldığı sitede, Fatih’teki Cumhuriyet Cumhuriyet Çeşmesi de özel olarak ele alındı. Altı ve yedinci sınıf öğrencilerinden oluşan ekip, çeşmenin restorasyonu için 11 bin YTL’lik bir bütçe gerektiğini de tespit ederek, Yüksek Anıtlar Kurulu’ndan da restorasyon için izin istedi. İzni bekleyen öğrenciler sponsor bulup tarihi eserin yenilenmesi için ellerinden geleni yapacak.
Tarih: 5 Haziran 2008 Kaynak: Radikal
Ofiste boşluk oranı azaldı fiyatlar bir yılda %46 arttı (5 Haziran 2008)DTZ Pamir&Soyuer tarafından yapılan araştırmaya göre İstanbul''da bulunan ofislerde doluluk oranları düşüş gösterirken fiyatlar, Avrupa ve Anadolu yakalarında ortalama yüzde 46 civarında arttı.
TOKİ müteahhitlerini ve faizsiz bankaları kurtarma operasyonu (5 Haziran 2008)Müteahhitler, “TOKİ 100 bin konut sattı ama henüz yapım aşamasında. Tamamlanmazsa herkes sıkıntıya girer” dedi. Hükümet ağırlıklı olarak TOKİ’ye iş yapan müteahhitlere ek ödeme yapılmasını sağlayacak kararname için Meclis’ten yetki almaya hazırlanıyor.
Koçoğlu: İnşaat sektörü ameliyat masasında her an can verebilir (5 Haziran 2008)İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Şükrü Koçoğlu, "İnşaat sektörü ameliyat masasında. Ya can verecek, ya da nefes almaya devam edecek."
Bilkent atık sistemiyle yılda 2 milyon YTL tasarruf sağladı (5 Haziran 2008)Kampüste atık sistemine geçen Bilkent Üniversitesi, yılda 2 milyon YTL tasarruf sağladı. Rektör yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Aydoğan, sistemin devreye girmesiyle kış aylarında hava kalitesinin de arttığını söyledi.
Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.