Haberler

Haberler

Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Şirketlerin yeni evi Altunizade (5 Haziran 2008)Fiyatların düşüklüğü nedeniyle ofisleri için Altunizade''yi seçmeye başlayan şirketler, doluluk oranlarını da arttırdı.
Türkiye Kyoto’yu imzalıyor ve artık her şey değişiyor! (5 Haziran 2008)Türkiye hükümetleri Kyoto’yu imzalamamak için yıllarca kendilerini ve halkı kandırdılar; anlaşılan protokolü uygulamamak için bahane üretmeyi sürdürecekler.
Vali gece ulaşımı için ’kaynak israfı’ dedi (5 Haziran 2008)Gece yarısından sonra yapılacak toplu taşımanın kaynak israfı olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e, Vali Kemal Önal’dan da onay geldi.
Gayrimenkulde yabancı ilgisini Ortadoğu ve Rusya’ya kaptırdık (5 Haziran 2008)Küresel finansal dalgalanmalar, Türkiye’nin iç siyasi istikrarındaki sorunlar ve makro ekonomik risklerin artması, yabancı sermayenin Türkiye’de gayrimenkul yatırım isteğini kaçırdı.
Oyak: Bahşişle hediyeyle işimiz olmaz, Batılı şirketlere bakarız (5 Haziran 2008)Türkiye çimento pazarında, yüzde 17 pay ile en büyüğü oyuncu olan Oyak Grubu, Mardin Çimento’nun ikinci üretim hattını da devreye soktu.
Atakule''nin yüzde 51''i Manag''a satıldı (5 Haziran 2008)Vakıfbank''a ait sandık ve vakıflar, Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı''nın yüzde 51 hissesinin 95 milyon YTL''ye Manag Gayrimenkul Yatırım''a satılması amacıyla hisse devir sözleşmesi imzaladı. Atakule tarafından dün yapılan açıklamaya göre, alıcılar 2 milyon YTL teminat yatırdı. Satışa konu hisselerin25.2 milyon YTL nominal değerli kısı A, 6 milyon 930 bin YTL nominal değerli kısmı B grubu hisselerden oluşuyor. A Grubu hisseler için hisse başına 3.33 YTL, B Grubu hisseler için ise 1.60 ödenecek. Manag, borsada işlem gören B grubu hisselere çağrı yapmak için Sermaye Piyasası Kurulu''na başvuracak. İsmail Tarman borsadaki alımlarla Atakule''nin yüzde 21,38''ine sahip bulunuyor. Satışta Atakule için toplam 144.4 milyon YTL piyasa değeri belirlendi. Net aktif değeri 165.4 milyon YTL olan Atakule, geçen yılı 22.2 milyon YTL net kârla tamamlamıştı.
Tarih: 5 Haziran 2008 Kaynak: Referans
Türkiye emlakta yabancı yatırımcıyı Rusya ve Ortadoğu''ya kaptırdı (5 Haziran 2008)Türkiye''nin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi çalkantı yabancı yatırımcıları, Türkiye rotasından çıkardı. Türkiye''de dev gayrimenkul projelerine imza atmayı düşünen yabancı yatırımcılar "güvenimiz zedelendi" diyerek yönünü yeni Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelere, Ortadoğu ve Rusya''ya pazarına çevirdi.
Müteahhide fiyat farkı için yasal düzenleme gündemde (5 Haziran 2008)İstihdam paketine eklenen bir maddeyle döviz bazında kamuya iş yapan müteahhitlere fiyat farkı verilmesinin önü açılırken, YTL ile çalışan müteahhitler için de yasal düzenleme gündeme geldi.
Bosphorus City ''kriz'' dinlemedi! (5 Haziran 2008)1095 günde tasarlanan ve fiyatları 153 bin YTL ile 2 milyon 350 bin YTL arasında değişen Bosphorus City’de 1 hafta içerisinde 500 ev satıldı.
Yeni Bir Şehir''de örnek daire hazır (5 Haziran 2008)Ispartakule Yeni Bir Şehir projesinin örnek dairesi hazırlandı.
İş GYO karını yüzde 80 artırdı (5 Haziran 2008)İstanbul Menkul Kıymetler Borsası''nda (İMKB) işlem gören şirketlerden 8''si daha ilk çeyrek mali tablosunu gönderdi. Söz konusu şirketlerden yarısı ''kar'', yarısı ''zarar'' yazdı.
SPK Başkanı: Altyapı yatırımlarında model çalışmamız var (5 Haziran 2008)SPK Başkanı Erol, gayrimenkul yatırım ortaklığı modeli ile ilgili bilgi verdi. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Turan Erol, gayrimenkul yatırım ortaklığı modelinin benzer modelini altyapı yatırımları için de düşündüklerini kaydetti.
GYODER Başkanı: Potansiyel alıcılar kararlarını erteliyor (5 Haziran 2008)Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından düzenlenen 8. Gayrimenkul Zirvesi’nde konuşan GYODER Başkanı Bekir Cumurcu, konut sektöründe faiz hadlerinin yükseldiği, inşaat maliyetlerinin arttığı ve beklentilerin bozulduğunu söyledi.
Bir Ürünü “Çevre Dostu” Yapan Nedir? (5 Haziran 2008)Dünya hızla değişti ve değişmeye devam ediyor. 18. yy’ın ikinci yarısında gerçekleşen Endüstri Devrimi sonrasında hızla gelişen sanayileşme olgusu, doğanın dengesinin bozulmasının ve çevre kirliliğinin başlangıç noktası oldu. Yaşam standartlarını yükseltmek adına enerji kaynaklarının ve doğanın bilinçsizce kullanımı, dünyanın doğal dengesini geri dönüşüme el vermeyecek kadar yıkıcı bir şekilde bozuyor. 1972 yılında Stockholm’de bu duruma karşı gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Çevre ve İnsan Konferansı’nda alınan kararla, 5 Haziran günü, Dünya Çevre Günü olarak kabul edildi.
Ürünleri "Yeşil" Göstermenin 6 Yolu! (4 Haziran 2008)"Çevre dostu" olduğu söylenen ürünler hakkında şüphe duyar mısınız? Yanıtınız evetse, şüphe duymakta haksız da sayılmazsınız. Yapılan araştırmalar, artan ilgiye bağlı olarak bugün bu duyarlılığın bir pazarlama aracına dönüştüğünü ve bu tip ürün ve hizmetler için ciddi bir güvenilirlik sorunu olduğunu ortaya koyuyor.
Dubai Home-Tech Fuarı’nda Sektörle Buluştu (4 Haziran 2008)Termikel, İstanbul Villa Decor Fuarı ve Köln Domotechnica’dan sonra Orta Doğu’nun en önemli fuarları arasında yer alan Home-Tech Fuarı ile bölge tüketicileriyle buluştu.
ABD''de inşaat harcamaları düştü (4 Haziran 2008)ABD''de nisan ayında inşaat harcamaları yüzde 0,4 düştü. Ticaret Bakanlığı''nın açıkladığı verilere göre, inşaat harcamaları, mart ayındaki yüzde 0,6''lık düşüşün ardından nisan ayında da yüzde 0,4 oranında düştü. İnşaat harcamaları, küresel konut sektöründe krizin derinleştiği 2007 Eylül ayından bu yana hiç artmadı. Özel sektörün inşaat harcamaları ise yüzde 1,6 artarak, yıllık bazda rekor kırdı. Böylece, özel sektör inşaat harcamaları son 3 aydır üst üste artmış oldu.
Tarih: 4 Haziran 2008 Kaynak: Hürriyet
Caddelerde elektrik süpürgeli temizlik (4 Haziran 2008)Çankaya''da temizlik işlerini yürüten özel bir temizlik firması, elektrik süpürgesi dizaynında tasarladığı motorlu konteyner cihazı ile Kızılay ve Sakarya Caddesi’ni temizlemeye başladı.
Gezici istasyonlarla denizi arıtıp yazın susuzluğa çare oluruz (4 Haziran 2008)General Electric (GE) Türkiye ve Güneybatı Asya Genel Müdürü Kürşat Özkan, dünyanın karşı karşıya olduğu büyük zorluklardan birinin su sıkıntısı olduğuna işaret ederek, "Dünyada 1 milyar kişi su sıkıntısı yaşıyor. 2030’a kadar bu rakam 4-5 milyara çıkacak" dedi.
Amblem için Kent Konseyi çağrısı (4 Haziran 2008)Amblem için Kent Konseyi çağrısıBüyükşehir Belediyesi’nin yeni amblem belirleme çalışmaları sürerken, ATO Başkanı Sinan Aygün’den "Amblemi Kent Konseyi belirlesin" çağrısı geldi.
Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.