Haberler

Haberler

Toplam 338 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Volkanik Patlamayı Kısa Süreliğine Unutun İzlanda Mimarlığı''na Yakından Bakın (22 Nisan 2010)Atlas Okyanusu''nun kuzeyindeki bir ada ülkesi olan İzlanda 2008''deki ekonomik krizden sonra, meydana gelen volkanik patlama yüzünden yeniden gündemde. Volkanik bir ada üzerinde kurulu olan İzlanda''daki 200 senedir suskun olan dağ yeniden patlayınca Avrupa''da havayolu taşımacılığı durma noktasına geldi. Şu günlerde uçak seferleri yeniden başlasa da kül bulutunun etkisinin 6 ay süreceği söyleniyor. 2008 yılında Avrupa''nın kuzeyindeki bu küçük ülkedeki mimarlık ile ilgili bir haber hazırlamıştık. Haberi güncelleyerek yeniden yayınlıyoruz.
Türkiye’de 79 bin 96 cami ayda 42 milyon YTL’lik elektrik tüketiyor (4 Temmuz 2008)Türkiye’de her gün camide sabah namazı kılanların sayısının 2 milyon, cuma namazı için camiye gidenlerin sayısının ise 13 milyon olduğu tahmin ediliyor.
Melen Çayı''nda su seviyesi düştü İstanbul''a su akışı tehlikede (4 Temmuz 2008)İSKİ Melen Tesisleri sorumlusu Osman Öztopaloğlu, kuraklığın sürmesi durumunda 1 ay içinde İstanbul''a verilen suyun kesileceğini söyledi.
Planlara yargı yolu (4 Temmuz 2008)Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/25.000''lik planların tanımladığı bölgeler için hazırlanan 1/5000''lik planlara yargı yolu açıldı.
Rus Ataşeliği Önündeki Yol Trafiğe Açıldı (4 Temmuz 2008)Ankara Büyükşehir Belediyesi''nin "Türkiye''nin En Modern Alt Geçitleri" olarak inşa ettiği Kuğulu Alt Geçitleri''nin uzantısında yer alan Rus Ticari Ataşeliği önündeki yol, bariyerler kaldırılarak araç trafiğine açıldı.
İmar yasası kaçak yapıları içermiyor (4 Temmuz 2008)AK Parti İzmir milletvekilleri Tuğrul Yemişçi ve İbrahim Hasgür, Buca İlçe Başkanı Beytullah Selman''ın mahalle başkanlarıyla düzenlediği toplantıda partililerle bir araya gelerek gündemdeki konuları değerlendirdi.
Four Seasons’ın arkeolojik kazısı (4 Temmuz 2008)Sultanahmet Arkeolojik Parkı ve onun üzerinde inşa edilmeye başlanan Four Seasons Oteli’nin ek bölümleri hakkında bir süre önce Cumhuriyet gazetesi ile Bilim-Teknoloji dergisinde çıkan ve sit alanındaki yapılaşmayı açık veya örtük olarak destekleyen yazılar bu metnin kaleme alınmasını gerektirdi.
Doğançay Göleti bölgeye can verdi (4 Temmuz 2008)Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğançay''da boşa akan kaynak suyunu toplamak için yapılan gölet, bölgedeki 2 bin hektarlık tarım alanını da suya kavuşturdu. Doğançay mahallesi sakinleri, bölgede organik tarım yapmak istediklerini bildirdi. Büyükşehir, İl Özel İdaresi tarafından geçtiğimiz yıl yapımına başlanan ancak tamamlanamayan Doğançay Göleti''ni 2 ay gibi kısa bir sürede inşa etti. İZBETON tarafından yapılan düzenleme çalışmaları ile göletin gövdesi betonlandı, kaynak ve yağmur sularının gölette toplanması için boru sistemi kuruldu. Gölete ulaşımı sağlamak için de 1400 metrelik yol yapıldı. 10 ay önce su tutmaya başlayan, 50 bin metreküp kapasiteli, 5 metre derinliğindeki Doğançay Göleti, orman yangınları ile mücadelede de yangın söndürme helikopterlerine su sağlıyor.
Tarih: 4 Temmuz 2008 Kaynak: Yeni Asır
''Madımak Müzesi bir yılda çözülecek'' (4 Temmuz 2008)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projesine ilişkin çalışmalarda bulunmak üzere Macaristan''a gitti. Günay, Atatürk Havalimanı`nda, Budapeşte''ye hareketinden önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı. ''Sivas olaylarının 15. yılında yakılan Madımak Oteli`nin müze yapılması konusunda yoğun talepler dile getirildiğinin'' hatırlatması üzerine Günay, ''Bu konuyu ben gündeme getirdim biliyorsunuz. 15 yıldan beri ve şimdi Madımak Oteli''nin önüne gidip gösteri yapanlar dahil olmak üzere, çeşitli arkadaşlarımız görev yapmışlar, kimsenin aklına bu gelmemişti. Bu sorunu gelecek yıldan önce mutlaka çözeceğiz'' dedi.
Tarih: 4 Temmuz 2008 Kaynak: Olay
Sanatın ve tarihin şehri İstanbul (4 Temmuz 2008)İstanbul, liderliğini gazeteciliğin duayenlerinden Nuri Çolakoğlu’nun üstlendiği bir projeyle, Avrupa’nın Kültür Başkenti olmaya hazırlanıyor.
Castus, Gümüldür''e su parkı kazandırdı (4 Temmuz 2008)14 dönüm arazi üzerine kurulu tesis, törenle hizmete girdi. Castus Oteller Grubu, Gümüldür''e yeni bir su parkı kazandırdı.
Rüzgar Türbinleri Açık Denizlere Taşınıyor! (4 Temmuz 2008)Siemens, bir Norveç şirketi olan StatoilHydro ortaklığıyla dünyanın ilk yüzebilen rüzgâr türbini üzerinde çalışıyor.
Büyükşehir’den Çatalca’ya Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımları!... (4 Temmuz 2008)Çatalca’ya 252 milyon YTL’lik Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlar zincirini götüren Başkan Kadir Topbaş, ilçede 13 ayrı tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi.
Yabancılara mülk satışı yasası tamam (4 Temmuz 2008)Kanuna göre yabancılar, imar planı içinde kalan toplam alanın yüzde 10’una kadar kısmında taşınmazla sürekli nitelikte ayni hak edinebilecek.
Evet, Kars’ı sil baştan ele almak lazım (4 Temmuz 2008)Kars, Türkiye gibi, acemi ve üçkağıtçı bir doktorun eline düşmüş hasta gibi. Bu doktor, yani Ankara’daki ve Kars’taki siyasiler ve bürokratlar hastayı tedavi etmek bir yana teşhisten bile aciz.
Bafa’ya Yasa Yetmiyor! (4 Temmuz 2008)Doğal bitki örtüsü ve yaban hayatı zenginliğiyle bilinen Bafa Gölü’ndeki balıkların, bölgedeki iki balık çiftliğinin atıklarıyla öldüğü belirtiliyor.
Tehdit güneye yöneldi (4 Temmuz 2008)Taş ocakları, altın madenleri, termik santraller, “turizm yatırımı” adı altında gerçekleştirilen deniz dolguları gibi bir çok nedene bağlı çevresel kıyımların yaşandığı Ege Bölgesi, son yıllarda balık çiftliklerinin yarattığı tehditle de gündeme geliyor.
Çevreci konuta faiz dopingi (4 Temmuz 2008)Gayrimenkul kuruluşlarının peş peşe çevre dostu projeleri devreye sokmasının ardından şimdi de bankalar, bu konutlara düşük faizli kredi uygulamasını başlattı.
''Yağmur yağmazsa, Ankara 2030''da çölleşecek'' (4 Temmuz 2008)TEMA Vakfı Danışma Kurulu Üyesi Süleyman Çetin, Ankara''nın tamamının çölleşme sorunu ile karşı karşıya kalabileceği konusunda uyarılarda bulundu.
Batıkent''te bitmeyen pazaryeri (4 Temmuz 2008)500 bin nüfuslu Batıkent semtinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar tarafından geçtiğimiz yılın temmuz ayında yapımına başlanan ve yine 2007''nin ekim ayında bitirilmesi planlanan pazar yeri inşaatı, müteaahhitin gazabına uğradı.
Toplam 338 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.