Haberler

Haberler

Toplam 272 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Volkanik Patlamayı Kısa Süreliğine Unutun İzlanda Mimarlığı''na Yakından Bakın (22 Nisan 2010)Atlas Okyanusu''nun kuzeyindeki bir ada ülkesi olan İzlanda 2008''deki ekonomik krizden sonra, meydana gelen volkanik patlama yüzünden yeniden gündemde. Volkanik bir ada üzerinde kurulu olan İzlanda''daki 200 senedir suskun olan dağ yeniden patlayınca Avrupa''da havayolu taşımacılığı durma noktasına geldi. Şu günlerde uçak seferleri yeniden başlasa da kül bulutunun etkisinin 6 ay süreceği söyleniyor. 2008 yılında Avrupa''nın kuzeyindeki bu küçük ülkedeki mimarlık ile ilgili bir haber hazırlamıştık. Haberi güncelleyerek yeniden yayınlıyoruz.
Esenboğa Yolu’ndaki Binalara Estetik Kaplama (10 Temmuz 2008)Ankara Büyükşehir Belediyesi, Esenboğa Havaalanı Yolu''na cephesi bulunan binaların duvarlarını tuğla ile kaplayarak çevreye uyumlu hale getiriyor.
Boğaz Köprüsü gay mi, travesti mi? (11 Temmuz 2008)Salı akşamı Aya İrini’de, bu seneki caz festivalinin herhalde en tatlı konseri vardı. Bir adet insan, arada değiştirdiği iki adet aletle enerjiyi bu kadar mı iyi tutar...
Şişli Belediye Meclisi 2008 Dönem Sonu Toplantısı’ndan Notlar (11 Temmuz 2008)Arkitera Mimarlık Merkezi olarak büyükşehir ve ilçe belediyelerinin karar alma sürecinin nasıl işlediğini gözlemlemek adına daha önce izlediğimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nın ardından 7 ve 10 Temmuz 2008 tarihlerinde iki oturum halinde gerçekleşen Şişli Belediyesi Meclis Toplantısı’na konuk olduk. Meclis üyelerinin neredeyse eksiksiz hazır bulunduğu toplantılar, Şişli Gayrettepe Bölgesi’ndeki Maya Plaza’nın hemen yanında konumlanan Şişli Belediyesi Merkez Binası’nda gerçekleştiriliyor.
Gehry’nin Kıvrımlı Pavyonu Açıldı (11 Temmuz 2008)Frank Gehry’nin İngiltere’deki ilk yapısı olan Londra Hyde Park Serpentine Gallery’deki enstelasyonu, Çarşamba günü yağmur altında basının karşısındaydı.
Sinop Havaalanı 7 yıl sonra uçuşlara açılıyor (11 Temmuz 2008)Ulaştırma Bakanlığı''nın atıl havaalanlarını ülke ekonomisine kazandırma projesi devam ediyor. Bakanlık, 2001 yılında zarar ettiği gerekçesiyle kapatılan Sinop Havaalanı''nı 15 Temmuz''da yeniden aktif hale getirecek.
Kayseri''nin daha hızlı büyümesi için sanayinin yanına sağlık ve turizmi eklememiz gerekiyor (11 Temmuz 2008)Kayseri''de düzenlenen Sektörler Buluşması''nda işadamları, şehrin sanayide büyük bir hamle yaptığına dikkat çekerken, büyümenin sürdürülebilmesi için ileri teknolojiye dayalı ürünlerin yanı sıra turizm ve sağlık sektörüne de ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.
Tarım gözden düştü, işadamları yatırımda rotayı enerjiye çevirdi (11 Temmuz 2008)Yıllardır ekonominin lokomotifliğini üstlenmiş tekstil sektörü ile ilgili ''terk edelim'' tartışmaları yapılırken, iş dünyası yatırım rotasını enerjiye çevirdi.
Köşk Kocaoğlu''na veriliyor (11 Temmuz 2008)Bakan Günay, 149 yıl önce inşa edilen tarihi binayı, kültür merkezi yapılması için İzmir Büyükşehir Belediyesi''ne devredeceğini açıkladı.
İnek gazı biriktirilecek, küresel ısınma azalacak (11 Temmuz 2008)Arjantinli araştırmacılar, atmosfere salınan zararlı gazlarda önemli bir paya sahip ineklerin gazlarını özel balonlarda biriktirerek beslenme alışkanlıklarını izleyecek.
‘Boğaziçi Köprüsü’nü ayrı satacağız’ (11 Temmuz 2008)ÖİB Başkanı Metin Kilci, köprü ve otoyollar için bu yıl mutlaka ihaleye çıkılacağını söyledi. ÖİB Başkanı Kilci, “Boğaziçi Köprüsü ayrı değerlendirilecek. Otoyol ağı ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden oluşan pakette yer almayacak’ dedi.
Tarihin ilk tuvalet ve banyosu bulundu (11 Temmuz 2008)Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Atatürk Üniversitesi’nce (AÜ) yürütülen Altıntepe kazısında Urartu Dönemi’ne ait tarih aydınlanıyor.
Yıkımlara Karşı Konut Hakkı Kurultayı (11 Temmuz 2008)Yıkımlara Karşı Emekçi Halk Koordinasyonu Başkanı Köksal Doğan, 27 Temmuz’da ‘Yıkımlara Karşı Konut Hakkı Kurultayı" örgütleme kararı aldıklarını belirtti.
Ekonomik koşullar klima satışını durdurur (11 Temmuz 2008)Geçen yıl klima pazarındaki toplam satış adedinin 1 milyon 200 bin adet olduğunu kaydeden Hasan Önder, “Bu yıl için tahminiz hava şartları ve ekonomik koşullar göz önüne alındığında, satış adetlerinde çok fazla artış olmayacağı yönünde. Airfel olarak 2008 hedefimiz ise split klima pazarındaki yüzde 7’lik payımızı artırmak” dedi.
York’un simgesi Abu Dabi’nin (11 Temmuz 2008)Prudential Financial, binadaki yüzde 75 hissesini Abu Dabi Yatırım Konseyi’ne (ADIC) sattığını doğruladı. Abu Dabili şirketin, Manhattan adasındaki “art deco” tarzı binanın çoğunluk hissesi için 800 milyon dolar ödediği tahmin ediliyor. Son aylarda Manhattan semasının pek çok ünlü binası, Ortadoğulu yatırımcılar tarafından satın alındı. Bu yatırımcılar genellikle, petrol ve doğal gaz gelirleri yüzünden bütçe fazlası olan devletlerin kurduğu fonlardı. Geçen ay Dubaili bir şirket, Boston Properties ve Goldman Sachs ile birlikte General Motors binasına 2.8 milyar dolar ödedi.
Tarih: 11 Temmuz 2008 Kaynak: Taraf
İzmir kabuğunu kırabilecek mi? (11 Temmuz 2008)2001 sonrasındaki yüksek ekonomik büyümeden ‘nasiplenen’ Anadolu kentleri belirgin biçimde kendilerini gösteriyorlar. Eminiz ki, birçoğumuz bu gelişime örnek olarak Gaziantep, Denizli, Kayseri ve Konya’nın adlarını rahatlıkla sayabilir.
Boğaz’ı Zenginlere Adadı (11 Temmuz 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın, İstanbul Boğazı’nda 11 marina (lüks yat limanı) yaptıracağını ve buraların işletmesinin belediyenin otopark firması İSPARK’a vereceğini açıklaması, “Boğaz artık lüks yatların durağı mı olacak?” sorusunu akıllara getirdi.
Hükümetten müteahhide fark (11 Temmuz 2008)Kısa bir süre önce devletten dövize dayalı yapım işi üstlenen müteahhitlere fiyat farkı ödenmesinin önünü açan hükümet, şimdi de Türk Lirası üzerinden yapılan ihalelerde fiyat farkı ödenebilmesi için yasa değişikliğine gidiyor.
Opet’ten Saklıkent turizmine destek (11 Temmuz 2008)Opet Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk projeye dahil edilen bölgelerde toplumsal kalkınmanın amaçlandığını vurgulayarak, bölge halkının eğitim düzeyinin yükselmesi ve çevre bilincinin gelişmesi gibi toplumsal göstergeleri de hedeflediklerini belirtti.
Toprağa ve Suya Saygı (11 Temmuz 2008)Çevre projeleriyle öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi; su kaynaklarının, toprağın ve denizin korunmasına yönelik çalışmalarını artırarak sürdürüyor.
Toplam 272 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.