Haberler

Haberler

Toplam 280 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Çevre dostu binalar (16 Temmuz 2008)Canlı olarak NTV''de ekrana gelen “Yeşil Rehber”de bugün, çevre dostu binaları ifade eden “Yeşil Mimari” konu alınıyor. Esra Sert’in hazırlayıp sunduğu yapıma, Yrd. Doç. Mehmet Bengü Uluengin ile mimar Eren Yorulmazer konuk oluyor. Programda, Yeşil Mimari’nin insan hayatına katkıları ve farkları üzerine sohbet ediliyor.
Tarih: 16 Temmuz 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Sabancı, 1 milyar euroluk krediyle 10 santral yapacak (16 Temmuz 2008)Enerjisa Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Hakman, “2015 yılına kadar 5000 MW’lık kurulu güce ulaşmayı planlıyoruz. Bunun için de 6.5 milyar dolarlık bir yatırım planlıyoruz” dedi.
Alibeyköy Barajı kurudu (16 Temmuz 2008)Türkiye’nin megakenti İstanbul’un barajları yine alarm veriyor. Barajların doluluk oranları, büyük sıkıntının çekildiği geçen yılın bile altına düştü, Alibeyköy Barajı yine kurudu.
KEY iki hafta içinde ödenecek (16 Temmuz 2008)Uzun süredir kamuoyu gündemini meşgul eden KEY ödemelerinde sona gelindi. Başbakan Tayyip Erdoğan, KEY ödemelerinin iki hafta içinde yapılacağını açıkladı.
Belediyeler, 15 yıl dayanacak yola 5 yılda bir asfalt döküyor (16 Temmuz 2008)Sayıştay, denetlediği büyükşehir belediyeleri ve diğer belediyelerde 1 milyar 428 milyon YTL asfalt, 420 milyon YTL de kaldırım çalışmaları için harcama yaptıldığını saptadı.
Burası Arda (16 Temmuz 2008)Hürriyet''in geçen yıl 2 Ağustos’ta "Ya nehirler kurursa" başlıklı haberiyle yaptığı uyarı gerçek oldu. Tarımda aşırı su kullanımı ve kuraklık birleşince Türkiye kuru nehirler ülkesi haline geldi.
Fethiye Belediyesi Alışveriş ve Yaşam Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması Kolokyumu''ndan İzlenimler (15 Temmuz 2008)Yoğun sayılmayacak bir katılımla gerçekleşen Fethiye Belediyesi Alışveriş ve Yaşam Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması Kolokyumu''nun açılış konuşmasını yapan Mürşit Günday, aynı anda düzenlenen üç ulusal yarışmanın katılımcı sayısında azalmaya neden olacağını düşündüğünü, ancak 109 projenin katılmasıyla bu düşüncesinde yanıldığını söyledi.
Metin Hepgüler''in Doğan Tekeli''ye Cevabı (15 Temmuz 2008)Arkitera Mimarlık Merkezi olarak Metin Hepgüler''le gerçekleştirdiğimiz söyleşinin ardından Doğan Tekeli, Hepgüler''in iddialarına yaptığı bir açıklamayla yanıt vermişti. Metin Hepgüler, söyleşide dile getirdiği geçmişe ilişkin konuların birer iddia değil, belgelerini halen sakladığı gerçekler olduğunu belirtti. Hepgüler''in cevabını ve ekte sunduğu belgeleri aktarıyoruz: "Benimle yapmış olduğunuz mülakatımızdaki tüm veriler hakikattir. Doğan Tekeli Bey’in genç ortaklarının ısrarı ile yazdığını söyledikleri ve size neşriyat için gönderdikleri cevaplarına doğan hukuki hakkımı kullanarak ve ilgili belgeleri ekleyerek bilgileriniz ve yayına açmanız için gönderiyorum."
Doğanın kucağında gizli cennet: Kurşunlu (15 Temmuz 2008)Önemli termal sulara Manisa yakınlarındaki Kurşunlu Kaplıcaları, turizme daha çok açılabilmek için yatırımcı bekliyor.
Eko-kasabalar (15 Temmuz 2008)Atmosfere karbon salmıyorlar, kendi enerjilerini kendileri üretiyor, çöplerini doğada çözünen torbalara atıyorlar... Eko-kasabalar gerçekleşmesi zor bir düş olmaktan çıktı.
Bu sporcular tekneyi yürütecek (15 Temmuz 2008)Yaratıcı bir proje... Spor salonlarında idman yapanların üreteceği enerji ile çalışan tekne... Proje New York’tan çıktı. Hayata geçtiğinde spor salonlarında idman yapanlar New York’taki tekneler için enerji üretiyor olacak.
Gemlik''te kentsel dönüşüm başlıyor (15 Temmuz 2008)Bursa''nın Gemlik ilçesinde kentsel dönüşümün uygulanacağı Çarşı Deresi ve eski hayvan pazarı ''Kentsel Sosyal Yaşam Merkezi ve Rekreasyon Alanı'' adıyla yeni bir çehreye kavuşacak. Belediye Başkanı Mehmet Turgut, Kentsel Sosyal Yaşam Merkezi ve Rekreasyon Alanı''nın 7 Temmuz''da ihalesinin yapıldığını belirterek, projenin yaklaşık 13 milyon YTL''ye çıkacağını ve 7 ayda biteceğini açıkladı.
Tarih: 15 Temmuz 2008 Kaynak: Zaman Yazan: Ali Haydar Can
Kent Park, Sakarya''ya değer katacak (15 Temmuz 2008)Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, kent merkezinde 160 bin metrekare alanda yapılan Kent Park''ın büyükşehir sakinlerinin soluk alabileceği bir mekan özelliği taşıdığını söyledi.
Türkiye’nin dört bir yanı kazılıyor (15 Temmuz 2008)Türkiye’nin dört bir yanı, kışın soğuğuna, yazın kavurucu sıcaklarına rağmen kazılıyor. 44 yabancı, 93 Türk kazı başkanı, Türkiye’nin tarihi zenginliklerinin ortaya çıkarılması için toplam 137 önemli merkezde kazı çalışmaları yürütüyor.
Haliç’in Müze İskeleleri’ni Gençler Tasarlayacak (15 Temmuz 2008)Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama AŞ tarafından, yaratıcı ve genç fikirlerle alüminyum sektörünün gelişimini desteklemek üzere geleneksel hale getirilen Alüminyum Öğrenci Proje Yarışması 2008 yılında da devam ediyor.
Karşıyaka ve Buca yaptı Konak baktı (15 Temmuz 2008)AK Partili Konak Belediye Meclis Üyesi Fevzi Aydın, Konak Belediyesi''nin beş yılda kente bir rekreasyon alanı kazandıramadığını öne sürerek, "Buca Gölet ve Yedigöller ile Karşıyaka Dünya Barış Anıtı, Bornova Belediyesi ise Büyükşehir Belediyesi destekli de olsa Homeros Vadisi''yle insanlara nefes alacak alanlar yarattı.
Munzur yok olurken... (15 Temmuz 2008)Munzur Çayı üzerine yapılması planlanan hidroelektrik santralleri nedeniyle köyler de su altında kalacak. Tunceli’de kime sorsanız Munzur Vadisi’nin yok edilmesine neden olacak projelere tepki veriyor.
Yabancıya mülk satışına Köşk onayı (15 Temmuz 2008)Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, büyük tartışmalara neden olan yabancılara mülk satışını yeniden düzenleyen kanunu onayladı.
Kilis''in 2050 yılına kadar su sorunu yok (15 Temmuz 2008)Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, gün geçtikçe kirlenmekte olan çevre ve temel yaşam kaynağı olan suyun ıslah edilmesi amacıyla önemli bir çevre yatırımına imza attıklarını söyledi.
Müzakere özürlü kent (15 Temmuz 2008)Bir akşam vakti Cemal Reşit Rey’deki (CRR) bir toplantıya yetişmem gerekiyordu. Elmadağı’nı geçtim, Radyoevi’nin köşesinden Hilton’a yöneldim, her zaman yaptığım gibi.
Toplam 280 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.