Haberler

Haberler

Toplam 264 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Rixos yüzde 55 zam yaptı yine de doluluk azalmadı (31 Temmuz 2008)Rixos Otelleri standart oda fiyatını 550 dolardan 780 dolara, villa fiyatlarını ise bin 800 dolardan 2 bin 800 dolara çıkardı.
İskenderun tehlikede (31 Temmuz 2008)Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yüceer, hızla sanayileşen ve enerji yatırımlarının planlandığı İskenderun Körfezi’nde 100 yıllık stratejik eylem planının yapılmasının zorunlu olduğunu söyledi. Yüceer, “Yoksa burası yaşanmaz hale gelir. Körfezde Çevre ve Orman Bakanlığı’nın sıkı denetim yapması şart” dedi.
Belediyenin İmar Kararları Yargıdan Geri Dönüyor (31 Temmuz 2008)Kuşadası Belediye Meclisi tarafından alınan Vatan Hastanesi, Kipa ve limandaki dükkanlardan sonra şimdi de Fransız Tatil Köyü’nün imar planı iptal edildi.
Metemtur ve VHS Turizm inşaatta anlaştı (31 Temmuz 2008)Metemtur Otelcilik (Metemtur) ile VH Turizm arasında ''''kat karşılığı anahtar teslimi inşaat yapımı ve gayrimenkul satış hasılatı paylaşım sözleşmesi'''' imzalandı.
Gökçek 15 yıldır kamusal değerleri tahrip ediyor (31 Temmuz 2008)TMMOB Şehir Plancıları Odası, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in son 15 yılda Ankara’da uzun süreler sonucu elde edilen kamusal alan ve değerleri bir bir tahrip ettiğini iddia etti. Bu uygulamaların son örneği olarak AOÇ ve ODTÜ’yü gösteren Şehir Plancıları Odası’nın yaptığı açıklama şöyle: "ODTÜ Yerleşkesi ve arazisi üzerinde başlatılan tartışmanın Ankara kent bütünü açısından önemli sonuçları olan bir süreci başlattı. İmar mevzuatını gerekçe göstererek ODTÜ arazisinden yüzde 40 pay isteyen Gökçek’in, bu tür bir kamu payının asıl amacı, başta plana konu olan alanlara, eğitim, yol, yeşil alan, spor alanı gibi kamusal kullanımları sağlama hedefini geri plana itiyor. İktidara geldiğinden bu yana emsal artışı ve mevcut imar mevzuatına uygun olamayan yapılara af anlamına gelen yaklaşık bin 500 civarında plan değişikliğine giden bu anlayışı, söz konusu plan değişikliklerinden hangisinde yüzde 40’lık pay aldığını açıklamaya davet ediyoruz."
Tarih: 31 Temmuz 2008 Kaynak: Hürriyet
''Finans merkezi İstanbul'' toplantıda görüşülecek (31 Temmuz 2008)Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren''in katılacağı, "İstanbul Ekonomi ve Sosyal Konsey Toplantısı"nda İstanbul''un finans merkezine dönüşmesi ele alınacak.
ASTOM hatanın telafisini istedi (31 Temmuz 2008)Su Perisi heykelinin depoda çürümeye terk edilmesine siyasiler ve sanatçılardan sonra Ankara Sivil Toplum Meclisi’nden (ASTOM) de tepki geldi.
Trump Towers’ta oturanlar, kavdaki şarabını odasından bile izleyecek (31 Temmuz 2008)Türkiye’deki konut ve rezidans projelerinde, şarapların saklandığı şarap kavlarının yapılması yeni trendler arasına girdi. Trump Towers Şişli’de, dünyanın en büyük ve en teknolojik şarap kavlarından biri yapılıyor.
Akfen: Otelciliği sevdik, Accor''la yurtdışında da büyüyeceğiz (31 Temmuz 2008)Son yıllarda ekonomik alanda yaşanan gelişmeler sayesinde hızla yaygınlaşan şehir otelleri yatırımcıların yeni gözdesi oldu.
Japonlar, Türkiye''nin güneşini enerjiye çevirecek (31 Temmuz 2008)Türkiye''nin güneş enerjisi potansiyeli Japon yatırımcıların dikkatini çekti. Japon teknoloji şirketi Kyocera, Türkiye''de güneş paneli üretmeye hazırlanıyor.
Haydarpaşa, üç boyutlu tanıtımla onay arıyor (31 Temmuz 2008)Haydarpaşa ve çevresini yeniden yapılandırmaya hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, ilgili tarafların temsilcilerinin katıldığı ''arama konferansı'' düzenledi.
Gamze Güven’in Tasarladığı Yeni Rakı ve Tekirdağ Rakısı Şişeleri İki Ödül Daha Kazandı (30 Temmuz 2008)Endüstriyel Tasarımcı Gamze Güven, üç yıl önce Yeni Rakı şişesi tasarımının ödül almasının ardından, bu yıl da içecek kategorisinde Tekirdağ Rakısı Altın Seri şişe tasarımı 21.TSE Altın Ambalaj Ödülü kazandı.
Pekin’in Değişen Yüzü: Yeni Çin’e Bir Bakış (30 Temmuz 2008)Pekin’in yeni havaalanında Batılılar’ın yaşadığı şaşkınlık, bir sürpriz değil. Bunun nedeni, sadece yapının inanılmaz büyüklüğü değil, aynı zamanda mekanın neden olduğu “Batı dünyasını değişimleriyle gölgede bırakan bir başka dünyaya açılan bu kapıdan bir daha geri dönememe hissi...” Bu deneyim, yüz yılı aşkın bir süre önce Viyanalı mimar Adolf Loos’un New York Limanı’nda buharlı bir gemiden indiği anda hissettiklerine benziyor olmalı. Geleceğe açılan bir kapıdan geçen Loos, Avrupa kültürünün “eskidiğini” de o anda algılamıştı.
Yol çalışmaları eylüle yetişecek (30 Temmuz 2008)İstanbul''da okullar kapandıktan sonra başlayan yol çalışmalarının eylül ayına kadar bitirilmesine çalışılıyor.
Nemrut''taki heykellere bakterili koruma (30 Temmuz 2008)Nemrut Dağı''ndaki heykelleri korumak için ilginç bir yöntem kullanılıyor. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)''nin uzmanları, tarihi eserlerin tamirinde kullanılan malzemeye bakteri katıyor.
Savaş zamanındaymışız gibi yaşamalıyız (30 Temmuz 2008)Kürsel çevre hareketinin en önemli isimlerinden. Çevre sorunlarının çözümüne ilişkin ciddi önerileri var. Hayata domates yetiştirerek başlayan ABD’li tarım bilimci ve çevre analisti Lester R. Brown, TEMA Vakfı 15. Yıl etkinlikleri kapsamında Türkiye''deydi.
İzmir''in arkeolojik haritası hazırlandı (30 Temmuz 2008)Smryna Kazısı Başkanı Doç. Dr. Akın Ersoy, İzmir''in arkeolojik haritasını çizdi. Ersoy, Roma dönemindeki İzmir''i yansıttığı haritasında, kalıntı bulanmamış olmasına rağmen arkeolojik 17 nokta belirledi.
Kombineni almadan önce iyi düşün! (30 Temmuz 2008)Beşiktaş yeni bir ‘kurumsallık örneği’ sergiledi. İki asbaşkandan Ertunç Soğancıoğlu önceki gün ‘Bu sezon maçlarımızı İnönü’de oynayacağız.
700 yıllık Selçuklu kümbeti beton binaya ‘iliştirildi’ (30 Temmuz 2008)Van’ın Gevaş ilçesindeki Selçuklu kümbetinin hemen bitişiğine beş katlı bir yurt binası inşa ediliverdi. Tarih katliamını, öğrencilerin şikâyet mektubu ortaya çıkardı.
Para hazır ama Çeşme''de turizm yatırımı için arsa yok (30 Temmuz 2008)Çeşme''deki turizm işletmelerine kullandıkları sahil için çıkarılan yüksek değerli ecrimisil ve bölgedeki Hazine arazilerinin tahsisinin iptali, yörede tesis kurmayı planlayan yatırımcıları zor durumda bıraktı.
Toplam 264 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.