Haberler

Haberler

Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 201. haberden 220. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Krize rağmen lüks evlerin yarısını sattık (11 Ağustos 2008)İzmir'de yapımına geçen yıl başlanan Folkart Narlıdere Evleri'nin yarısı satıldı. Evleri satın alanlar arasında futbolcu, sanatçı ve tanınmış işadamları da bulunuyor.
Alışveriş merkezleri tarihî çarşıları gözden düşürdü (11 Ağustos 2008)İhtişamı Osmanlı'dan günümüze kadar gelen tarihî çarşıların tahtı, büyük alışveriş merkezlerinin (AVM) sayılarının artmasıyla sarsılmaya başladı. Artık tarihî çarşılar eskisi kadar rağbet görmüyor.
Bitlis’e sarı-lacivert çimento fabrikası (11 Ağustos 2008)Limak’ın Bitlis’e 32 milyon YTL’lik yatırımla kurduğu çimento fabrikası açıldı.
Yeraltındaki Pamukkale'ye ziyaretçi akını var (11 Ağustos 2008)Pamukkale travertenlerinin bilinmeyen bir benzeri de yeraltında. Denizli'nin Honaz ilçesine bağlı Kaklık beldesinde doğal sit alanı ilan edilen Kaklık Mağarası, 2002 yılında turizme açılmasından sonra ilgi çekmeye başladı.
Kayadan oyma kültür merkezi yakında tamamlanıyor (11 Ağustos 2008)Nevşehir Merkez'e bağlı Nar beldesinde, belediye tarafından inşa edilen 850 kişilik çok amaçlı Kültür Merkezi'nin bu ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.
Aksaray yeni bir ticaret merkezine kavuşuyor (11 Ağustos 2008)Aksaray'ın en büyük alışveriş ve ticaret merkezinin temel atma töreni vatandaşların yoğun ilgisiyle yapıldı. Eski İtfaiye'nin bulunduğu 331 parsellik alana inşa edilen ve yaklaşık 1,5 yılda tamamlanması beklenen dev ticaret ve alışveriş merkezinin temel atma törenine AK Parti Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Emniyet Müdürü Sabri Yakar, AK Parti İl Başkanı Latif Ağır, AK Parti İlçe Başkanı Şaban Bostan, belediye başkan yardımcıları, Eğitim Bir-Sen Aksaray Şube Başkanı Mahmut Aslan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Milletvekili Ali Rıza Alaboyun ve Başkan Nevzat Palta, ticaret ve alışveriş merkezi inşaatı ile ilgili kısa bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde Milletvekili Alaboyun, Başkan Palta ve Sabri Yakar'ın butona basmasıyla merkezin temeli atıldı.
Tarih: 11 Ağustos 2008 Kaynak: Zaman
Tarihî cami, 9 yıl aradan sonra açılacak (11 Ağustos 2008)Yalova'da, Osmanlı dönemi sadrazamlarından Hersekzade Ahmet Paşa tarafından yaptırılan ve 17 Ağustos Marmara depreminde zarar gören Hersekzade Ahmet Paşa Camisi'nin restorasyon çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.
8'lik facia kapıda mı? (11 Ağustos 2008)Amerikalı deprem tahmincisi Mike Lee'nin İstanbul depremi için öngördüğü tarih yaklaştı. Mike Lee adı Türklere yabancı değil. 1999 depreminden önce de bir tahminde bulunmuş ve kendisine İstanbul depremini bilen adam ünvanı verilmişti...
Kentler ‘Altyapı Yatırımı’ ile değişecek (11 Ağustos 2008)Büyükşehirlerin çehresi kamu altyapı yatırımlarının finansmanına dönük ‘Altyapı Yatırım Ortaklıkları’ (AYO) modelinin uygulamasıyla yeni bir yapıya kavuşacak.
Hitler’in Kitle Turizmi Tesisi Rüyası: Prora (11 Ağustos 2008)Rügen, günümüzde Almanya’nın diğer tüm bölgelerinden daha fazla turist çeken en popüler rekreasyon alanlarından biri. Ancak, İkinci Dünya Savaşı’ndan önce de yine ünlü bir tatil bölgesi olan ada, bu özelliğinden çok Nazi mimarlığının önemli merkezlerinden biri olmasıyla ilgi çekiyor. Bu ilginin nedeni, Adolf Hitler döneminde planlanan fakat hiçbir zaman tamamlanamayan Prora Dinlenme Tesisleri.
Vestel, Vestfrost'u aldı, Danimarka'yı ihracat üssü yaptı (8 Ağustos 2008)Vestel, Vestel Beyaz Eşya'nın yarısını Whirlpool'a devretmek konusunda görüşmelerini sürdürürken, Avrupa ve Rusya'nın güçlü beyaz eşya markalarından Danimarkalı Vestfrost'u satın aldığını açıkladı.
Antakya evleri satılığa çıkarıldı (11 Ağustos 2008)Antakya’da bulunan çok sayıda tarihi ev, 20 ile 80 bin YTL arasında değişen fiyatlarla satışa çıkarıldı. İlgisizlikten yakınan ev sahipleri ise devletin tarihi evleri restore ederek turizme kazandırmasını istiyor.
Diyarbakır’dan Hasankeyf’e sadakat (11 Ağustos 2008)AKP Hükümeti’nin bilim adamları, aydın ve bölge halkının karşı çıkmasına rağmen inşasında ısrar ettiği Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan antik kent Hasankeyf’e dikkat çekmek amacıyla, “Yerinden taşıma yarına taşı” sloganıyla Diyarbakır’da düzenlenen etkinliğe binlerce kişi katıldı.
Laodikya ödeneğe takıldı (11 Ağustos 2008)Hıristiyanlık için çok önemli mekânlardan biri olan Denizli sınırlarındaki en büyük antik kenti Laodikya’da kazı çalışmaları ödenek sıkıntısı yüzünden durma noktasına geldi.
Marmaray kazısında ‘buğday’ bereketi (11 Ağustos 2008)Marmaray Projesi kapsamında yürütülen Yenikapı arkeolojik kazılarında ortaya çıkan ve M.Ö. 6200 - 6400 yılları arasınadaki ‘Neolotik yerleşme’ye ait yeni bulgular arkeoloji çevrelerinde heyecan yaratıyor.
16 milyon 600 bin ağaç yandı, değer kaybı 44 milyar YTL (11 Ağustos 2008)TEMA Vakfı Ege Bölgesi Proje Sorumlusu Orman Yüksek Mühendisi Mahir Keskin, ağaçların odun değerinin 2 bin katı fonksiyonel değerleri olduğunu belirterek, yanan ağaçlardan kaynaklanan fonksiyonel değer kaybının 44 milyar YTL’yi bulduğunu belirtti.
Washington’dan Pekin’e görkemli elçilik binası (11 Ağustos 2008)ABD Başkanı George W. Bush, Çin’le artan ilişkilere önem verdiğinin göstergesi olarak Pekin’de devasa Amerikan elçilik binasını hizmete soktu.
Proje getirip bölgesini kalkındıran girişimci, parayı da kapacak (11 Ağustos 2008)2009 sonuna kadar 26 yeni ilde kurulacak ‘Kalkınma Ajansları’ ile bölgelerin kalkınmalarına yönelik projelere 850 milyon YTL hibe kaynak aktarılacak.
Sinop'ta çevre zirvesi (11 Ağustos 2008)Ekotopya, Avrupa’nın dört bir yanından çevresel ve sosyal konulara duyarlı gençlerin katıldığı uluslararası bir buluşma. Yerel çevreci gruplar ve Eyfa’nın (European Youth for Action) ortak çalışmalarıyla organize edilen bu buluşmanın 20'ncisi Türkiye’de Sinop’ta düzenlenecek.
İstanbul Boğazı (11 Ağustos 2008)Boğaz kıyılarına atılan düzensiz şamandıraların izinleri var mı? Nato İskelesi adlı yanaşma yerleri kimin denetiminde? Kuşaklar boyu deniz ile iç içe yaşayan Boğaz sakini Nedim Nelen, İstanbul Boğazı’nın ahvali üzerine yazdı.
Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 201. haberden 220. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.