Haberler

Haberler

Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 221. haberden 240. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Manavgat'taki orman yangının köylülere bilançosu 5.4 milyon YTL (11 Ağustos 2008)Antalya'nın Manavgat ve Serik ilçelerinin köylerini etkileyen orman yangınının bilançosu belli oldu. 665 çiftçiyi mağdur eden, toplam 5.4 milyon YTL zarar meydana getiren yangında evini kaybedenlerin evini TOKİ yapacak.
Kaymakamın kaçak inşaatı (11 Ağustos 2008)Adalar Kaymakamı Kurban, Büyükada'da aldığı tarihi köşkte, "basit onarım" ruhsatıyla kaçak inşaat yaptı.
Perslerin Kenti: Persepolis (11 Ağustos 2008)İran tarihinin en görkemli dönemi hiç kuşkusuz M.Ö. 6. yüzyılda yaşamış olan ünlü Pers Kralı Darius dönemidir. Batı Anadolu’dan Hindistan’a, Ön Asya’da geniş ve görkemli bir imparatorluk kurmuş olan kral Darius, birçok küçük krallıkları kendisine bağlamış...
Devlet de kurtarabilir özel sektör de.. (8 Ağustos 2008)Midilli'deki cami haberi nasıl ortaya çıktı, anlatalım. Bize bu konuyu, buraya sık giden Ahmet T. isimli bir işadamımız aktardı. Ona da Midilli'deki Yunanlı dostları söylemişler.
”Melen Havzası Master Planı çalışmaları başladı” (11 Ağustos 2008)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, "Düzce'nin de içinde bulunduğu bir su havzası planlaması yapacağız. Bu çalışmalar başladı" dedi.
Bulut'un borcu yoksa neden arsa satıyor (11 Ağustos 2008)Çiğli'nin CHP'li eski Belediye Başkanı Tevfik Alyanak, kendisinden sonra başkan olan aynı partiden Ensari Bulut'un, Mavişehir'deki 6 bin metrekarelik belediye arsasını satmak istemesine tepki gösterdi.
Yüksek Vadi'nin değeri arttı (11 Ağustos 2008)Sene sonunda teslim edilecek konutlarla birlikte projenin 3'te birlik bölümü tamamlanmış olacak. Evlerin tümünün 5 yıl sonra bitirilmesi planlanıyor.
Kıyı Kanunu'muz Kamuya Ne Kadar Yararlı? (8 Ağustos 2008)Kıyılar tarih boyunca toplulukların gözde yerleşim merkezleri olmuşlardır. İnsanlığın suya olan gereksinimi kıyı kentlerinin önemini artırırken, kıyılardan yararlanma şekilleri uygarlıkların gelişmesi ile çeşitlenmiş...
Fiyat farkı sadece demire verilecek (11 Ağustos 2008)KİK Başkanı Gül, 31 Mayıs’tan önce gerçekleştirilen ihaleler çerçevesinde 1 Ocak 2008’den sonraki işlere uygulanmak üzere müteahhitlere fiyat farkı ödeneceğini, fiyat farkının şimdilik sadece demir için verileceğini söyledi.
Kent-Yorum: Kentsel Kriz Sınıfsaldır (8 Ağustos 2008)Emek-sermaye çelişkisinin somut olarak kendini gösterdiği temel mekân, hiç şüphe yok ki üretimin yapıldığı yerdir. Bu mekân bir fabrika da olabilir, hizmet üretilen bir okul ya da hastane de.
Bu sitede yıkım kararı uygulanamıyor (11 Ağustos 2008)Didim’deki Parlamenterler Sitesi’nin kaçak olarak yapılan mendireği ve kafeteryasıyla ilgili yıkım kararı bulunduğu, fakat uygulanamadığı ortaya çıktı.
Hem elektrik üretip hem dereyi koruruz (11 Ağustos 2008)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Rize’nin İkizdere Vadisi’ne hidroelektrik santral yapılması projesine tepki gösterilmesiyle ilgili “Bu işi doğalgaz satan ülkeler veya şirketler tahrik ediyor” dedi.
Göcek’e sıkıyönetim (11 Ağustos 2008)Cennet koyda kirliliğin normal değerin üç katına çıktığı belirlendi. 2009’dan itibaren Göcek’e giren tekne sayısı ve turlar sınırlandırılacak. Teknelerin deşarj pompalarına uydu kontrollü sensör takılması zorunla olacak.
Türkiye'de ilk Grand Slam tenis kortu TED Open'da (11 Ağustos 2008)Open Grand Slam ve Sydney Olimpiyat oyunlarında başarı ile uygulanan ve profesyonel tenisçiler tarafından büyük beğeni kazanmış olan Rebound Ace sistemi Türkiye'de ilk kez bir tenis kulübünde, Tenis Eskrim Dağcılık'ta uyguladı.
Etlik Garajları can çekişiyor (11 Ağustos 2008)Bir dönem Ankara'da oturan vatandaşların şehir dışı seyahatlerinin merkezi olan, şimdilerde yakın mesafe yolculukların adresi olan Etlik Garajları hakkında alınan yıkılma kararı garaj esnafını isyan ettirdi.
Siirt Belediyesi kurumsal logo yarışması düzenliyor (11 Ağustos 2008)Siirt Belediyesi tarafından, ilin yurt içi ve yurt dışındaki tanıtımlarında kullanılması amacıyla logo yarışması düzenleniyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Siirt Belediye Başkanı Mervan Gül, yarışmaya herkesin katılabileceğini belirterek, "Siirt'i ve belediyeyi ulusal ve uluslararası alanda temsil edecek, doğal, tarihi özelliklerini içinde bulunduran bir logonun seçimi için yarışma düzenliyoruz. Mevcut amblemin Siirt'i tam anlamıyla temsil edemiyor. Belediyemizin mevcut logosu ilimizin eski idari yapısına göre tasarlanmış bir logo idi. Bu nedenle belediye olarak yeni bir logo arayışı içerisine girdik. İlimizi her yönüyle yansıtacak olan bu logo için ulusal düzeyde bir yarışması düzenliyoruz. Birinci gelecek olan logo tasarımına 10 bin YTL ödül vereceğiz. Yarışma ile ilgili hazırlıklarımız başladı" dedi. Başkan Gül amblem yarışması ile ilgili olarak belediye meclis üyelerinden oluşan üç kişilik bir komisyon kurduklarını belirtti.
Tarih: 11 Ağustos 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: M. Şakir Özmazı
Eymir zengine açılacak (11 Ağustos 2008)Ankara Anakent Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in ODTÜ’ye ait Eymir Gölü’nü “halka açılması” gerekçesiyle almak istemesinin ardında, bölgede yapacağı lüks konutların değerini arttırma isteğinin olduğu ortaya çıktı.
Limak, çimentoda İran ve Irak’ı markaja aldı (11 Ağustos 2008)Limak Holding’in Bitlis’teki çimento fabrikası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Düzenlenen törende konuşan Başbakan Erdoğan, günün tarihine işaret ederek, üç tane ‘’08’’in yanyana geldiğini ve güzel bir tesadüf gerçekleştiğini dile getirdi.
İstanbul kentsel dönüşümle trilyonlarca dolar kazandırır (11 Ağustos 2008)Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, devletin kentsel dönüşüm projesiyle sadece İstanbul'dan trilyon doların üzerinde gelir elde edilebileceğini söyledi.
Haliç’te modern ‘Sandal Sefaları’ başlıyor… (11 Ağustos 2008)Büyükşehir Belediyesi İDO, Haliç’te turistik amaçlı hizmet verecek 3 yolcu teknesi yaptırmak için ihale açtı. İlki bir yıl sonra hizmete alınacak panoramik camlı teknelerle Sadabad’daki sandal sefaları modern yüzüyle yeniden canlanacak...
Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 221. haberden 240. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.