Haberler

Haberler

Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İBB Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi Yarışması Kolokyumu’na Hararetli Tartışmalar Damgasını Vurdu (12 Ağustos 2008)“İstanbul’un kültürel açıdan en yoğun bölgelerinden biri olan Beyoğlu’nda, 94 yıllık tarihi ile Türkiye’nin en eski tiyatro kurumu olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları için bir tiyatro yapısının projesini, yaratıcı fikirler ile elde etmek ve halen Beyoğlu Vergi Dairesi olarak kullanılan tescilli eski eser bina için ise tiyatro fonksiyonu ile uyumlu bir entegrasyon sağlanarak fonksiyonel açıdan öneri getirilerek ilişkilendirilmesi ve projede bir bütün olarak çözümlenmesi” amacını taşıyan yarışmanın ödül töreni, sergi ve kolokyumu 11 Ağustos 2008 tarihinde İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi’nde düzenlendi.
Karavan Parkı'na turistler ilgi gösteriyor (12 Ağustos 2008)Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan Karavan Parkı'na özellikle yabancı turistler ilgi gösteriyor. Özellikle karavanlarıyla Türkiye turuna çıkan yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği Karavan Parkı'na gelen 24 kişilik İtalyan turist grubu, yola ilk çıktıklarında Konya'da kalmayı düşünmediklerini ancak internette Konya'da karavan parkı olduğunu öğrenince gece burada konaklama kararı aldıklarını belirtti. Karavan Parkı'nda her türlü ihtiyaçlarının düşünüldüğünü ifade eden turist grubu üyeleri, gördükleri hizmetten dolayı yetkililere teşekkür ettiklerini dile getirdi. Park ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise, karavanlarıyla Konya'ya gelen yerli ve yabancı turistlerin Konya'da konaklamaları için düzenledikleri Karavan Parkı'na turistlerin ilgi gösterdiğini belirterek, 24 saat güvenlik personeli tarafından korunan parkta konaklayan ziyaretçiler için her şeyin düşünüldüğünü sözlerine ekledi.
Tarih: 12 Ağustos 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Turizmci ve işadamlarından 'Alanya Dünya Ormanı' projesine destek (12 Ağustos 2008)Antalya'nın Alanya ilçesinde başlatılan "Alanya Dünya Ormanında Senin de Bir Fidanın Olsun" kampanyasına turizmciler ve iş dünyası destek verdi.
Bafa yoğun bakımda (12 Ağustos 2008)Aydın ve Muğla il sınırında bulunan Bafa Gölü'nde yaşanan aşırı kirlilik ve kuraklığın gölün ekolojik dengesini tamamen bozduğu belirtildi.
Kültepe ile Ağırnas arasına kültür yolu yapılıyor (12 Ağustos 2008)Mimar Sinan'ın doğduğu evin restorasyonu ve yer altı şehrinin turizme kazandırılmasıyla turizm merkezi haline gelen Kayseri'nin Ağırnas kasabasına turistlerin daha rahat ulaşımı için "kültür yolu" açılacak.
Fransızlar Alaçam’a talip (12 Ağustos 2008)Uludağ Alaçam bölgesi, yeniden gündeme gelen “Kış Sporları Projesi” için Bakanlık'tan onay beklerken, Alpler bölgesinde uzman olan bir Fransız firması 300-400 milyon dolarlık yeni bir proje için alan çalışması yaptı.
180 tarihî ev, bir dilekçe ile yok olmaktan kurtuldu (12 Ağustos 2008)Dünyada üç medeniyete başkentlik yapmış tek şehir olan İstanbul'un tarihî evleri, bir dilekçe sayesinde onarılarak restore ediliyor.
İzmir Büyükşehir'den 21 kuyuya 1.4 milyonluk yatırım (12 Ağustos 2008)Küresel ısınma nedeniyle ortaya çıkan su sıkıntısına kalıcı çözümler bulmak için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 21 yeni kuyu açmak için 1.4 milyonluk yatırım yapacak.
Merinos'ta hayat başladı (12 Ağustos 2008)Atatürk Kongre Kültür ve Merinos Parkı içerisinde hizmet verecek olan Hayat Lokantası, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Merinos Parkı'nda devam eden çalışmaların ay sonunda tamamlanacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, kongre ve kültür merkezinin gelecek yıl haziran ayında hizmete açılacağını söyledi.
Albert Gabriel'in Bursa'sı (12 Ağustos 2008)Fransız arkeolog, mimar Albert Gabriel'in 1950'lerde kaleme aldığı Bir Türk Başkenti Bursa adlı eseri, Türkçeye çevrildi. Kitapta, Ulucami'den Emirsultan'a, Yeşil Türbe'den Muradiye'ye pek çok tarihî mekânın çizim ve fotoğraflarının yanı sıra Bursa'nın sosyal ve kültürel dokusu yer alıyor.
Büyükşehir alternatif enerji üretiyor (12 Ağustos 2008)Kocaeli Büyükşehir Belediyesi alternatif enerji kaynaklarına yöneldi. Rüzgar ve güneş enerjisi ile çöpten elektrik üreten Büyükşehir'in kısa süre içinde bitkisel ve hayvansal atıklardan da enerji üreteceği belirtildi.
Sasalı Doğal Yaşam Parkı Eylül'de açılıyor (12 Ağustos 2008)İzmir'de 425 dönüm alana kurulan doğal yaşam parkı tamamlandığında Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları birliğine (EAZA) de otomatikman üye olacak.
Doğanbey tam gaz (12 Ağustos 2008)Doğanbey Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ana gövdesini oluşturacak olan 3. ve 4. etabın ihalesi 31 Ekim’de gerçekleşecek. TOKİ, bin 174 lüks konut yapacak.
Sadece Şile Feneri değil, artık Şile'de aydınlık (12 Ağustos 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü tarafından İstanbul’un önemli sayfiye alanlarından olan Şile;150 yıldır yanan fenerine yakışır bir biçimde aydınlatıldı.
Kemeraltı Yarışması Sonuçlandı (12 Ağustos 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kemeraltı Çarşısı için açtığı ve üst örtü tasarımından meydan düzenlemesine, aydınlatma ve çöp kutularından çiçekliklere kadar pek çok ögeyi kapsayan yarışmada 8 ekip ödül kazandı.
Kayserili böylesini görmedi (12 Ağustos 2008)Kayseri'de 498 bin metrakelik alana oturacak ve yaklaşık 30 milyon dolara mal olacak oyun merkezi 2 ay içinde ihaleye çıkacak. İtalya'nın Venedik kentindeki benzeri Gardaland'dan daha ileri projesi olacak oyun merkezine açılacak yarışma ile Türkçe isim verilecek.
İzmir'e Çok Yakışacak (12 Ağustos 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı en önemli eserlerden biri sayılan Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, her bakımdan Türkiye’nin örnek yapılardan biri olacak.
Kalkınma Mahallesi'ne çok amaçlı park (12 Ağustos 2008)Trabzon Belediyesi'nin Kalkınma Mahallesi'nde yaptıracağı çok amaçlı parkın inşaatına başlandı.
Fram'ı Özkardeşler istiyor (12 Ağustos 2008)Mövenpick Otel ile Çeşme'deki Villa Saray'ın sabihi, Ilıca Oteli'nde ortağı olan aile sektörde büyümesini sürdürüyor. İzmir merkezindeki Mövenpick Otel ile Çeşme'deki Villa Saray'ın sabihi, Ilıca Oteli'nde ortağı olan Özkardeş Ailesi, turizm sektöründe büyümesini sürdürüyor.
470 yıllık ahşap medrese onarılmayı bekliyor (12 Ağustos 2008)Tarih araştırmacısı Cezmi Yurtsever, Adana'nın Karaisalı ilçesi Kızıldağ yaylasında bulunan, tahminen 470 yıl önce yapılan ahşap medresenin onarılması gerektiğini söyledi.
Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.