Haberler

Haberler

Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 241. haberden 260. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Demirkapı Hanı ilgi bekliyor (11 Ağustos 2008)Elazığ’ın Alacakaya ilçesine bağlı Çakmakkaya köyünde bulunan, bugüne kadar hiç restorasyon yapılmayan Demirkapı Hanı, onarılmayı bekliyor. Sultan 4. Murad tarafından 1638 yılında Bağdat seferi sırasında Çakmakkaya köyü üzerinden geçip Gülek Boğazı’ndan Karadeniz’e ulaşan kervanların konaklaması için yaptırılan hanın üçte biri ayakta. 2 dönüm alanda kurulu olan han yetkililer tarafından tescil edildi.
Tarih: 11 Ağustos 2008 Kaynak: Türkiye
Altın boynuz yeniden canlanıyor (11 Ağustos 2008)Haliç kıyılarının kültürel bir havzaya dönüşümüne önayak olan Rahmi M. Koç Müzesi, Esra Teknesi gezileri ve Hasköy treni ile başladığı etkinliklerinde Haliç’in eski ruhunu yeniden yaşatıyor.
‘Deniz Taksi’ye talep patlaması (11 Ağustos 2008)İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş’nin (İDO) 10 gün önce hizmete başlattığı deniz taksiye ilgi büyüyor. İDO’dan verilen bilgiye göre deniz taksi, 10 gün içinde 7 bin 528 çağrı aldı.
Assos’un topografik haritası çiziliyor (11 Ağustos 2008)Çanakkale’nin Ayvacık ilçesindeki Assos antik kentinde bu yıl kazılar sırasında kentin topografik haritası çizilecek. Uzun yıllardan beri yapılmamış olan antik kentin topografik haritasının çizilmesi için Almanya’dan bir ekip gelirken çalışmanın tamamlanmasının ardından yüzeydeki bütün kalıntıları modern ve teknolojik aletler kullanıp hatasız olarak belirleniyor. Öte yandan Assos antik kentinde kazı çalışmaları iki farklı bölgede devam ediyor.
Tarih: 11 Ağustos 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Topbaş: Bu yıl su problemi yaşamayacağız (11 Ağustos 2008)Başkan Topbaş, Bulgaristan sınırındaki Rezve Deresi’nden su getirme projesinin ihale safhasına geldiğini ve Melen Çayı’ndan daha fazla su almak için Darlık Barajı’na kadar yapılacak 26 kilometrelik boru hattı için çalışmaların başladığını kaydetti.
Yalıtımlı bina artarsa enerji talebi de düşer (11 Ağustos 2008)Türkiye'de 20 milyon konut yüzde 10-12'sinin yalıtımlı olduğunu söyleyen İzocam Genel Müdürü Fatih Öktem, yalıtımlı bina sayısı arttıkça enerji tasarrufunun da artacağını belirterek "İki yılda 2.5 milyar dolar enerji tasarrufu sağlanabilir" dedi.
Duşakabinde 50 milyon dolara ’duş’ alıyoruz (11 Ağustos 2008)Türkiye’de lüks olmaktan çıkarak her eve giren duşakabin sektörünün yıllık büyüklüğü 50 milyon dolara ulaşıyor. Banyo yapmayı pratik hale getiren duşakabinler her türlü konuta girerken özellikle yeni projelerin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.
Marmaray değil ‘Marmarant’ (11 Ağustos 2008)Hükümetin ulaşıma çözüm olacağı gerekçesiyle 8 Aralık’ta kara inşaatları temelini atmaya hazırlandığı Marmaray Projesi’nin İstanbul’da yeni bir gayrimenkul rantı yaratmak için kurgulandığı ortaya çıktı.
İzmirli inşaatçı konut satışı için sonbahardan umutlu (11 Ağustos 2008)İzmir Ticaret Odası Başkan Vekili Akın Kazançoğlu, inşaatta düşen satışlara karşın maliyetlerin durmadan arttığını söyledi.
Amplio otel yatırımları için 7 yabancı fonla flörtte (8 Ağustos 2008)81 ile Hilton otelleri kurmayı planlayan Amplio Hotel Investments Emlak şirketinin sahibi Alaeddin Babaoğlu, 7 yabancı fonla ortaklık görüşmesi yaptıklarını, aralarından seçim yapmaya çalıştıklarını söyledi.
GYO'larda 'lider sermayedar' uygulamasına izin (11 Ağustos 2008)Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), GYO'lara ilişkin esaslar tebliğinde 2006 yılı Temmuz ayında yapılan değişiklik ile mevzuattan çıkarılan "lider girişimci", yine Kurul'un Temmuz ayında yayımladığı tebliğ değişikliği ile "lider sermayedar" olarak yeniden uygulamaya sokulmuş oldu.
Maris: Çeşme Marina’yı çekim merkezi yapacağız (11 Ağustos 2008)IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding ve Camper&Nicholsons Marinas International ortaklığı, "Çeşme Marina" projesi ile Çeşme’yi uluslararası çekim merkezi yapmayı planlıyor. Çeşme Yat Limanı’nı yap-işlet-devret modeli ile 25 yıllığına devralan ortaklık, önümüzdeki yazdan itibaren hizmet vermeyi hedefliyor. Çeşme Marina’nın işletmesi Camper&Nicholsons Marinas International, mimari tasarımı ise Atelier Xavier Bohl ve Ayyapı Mimarlık tarafından gerçekleştirilecek. IC Çeşme Marina Yatırım Turizm ve İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çeçen, yeni kurulacak marinanın, Ege ile Akdeniz çanağındaki yüksek kaliteli yatçılık ve marinacılık çevresinin merkezinde yer alacağını belirtti. Camper&Nicholsons Yönetim Kurulu Başkanı Nick Maris ise, Çeşme gibi önemli bir noktada marina yatırımı yapmaktan memnun olduklarını ifade ederek, "Çeşme, konum olarak Türk kıyılarının mücevheri. Çeşme Marina’yı Akdeniz ve Ege’deki marinalar içinde mutlaka yaşanılması gereken yer yapmak için çalışıyoruz" dedi.
Tarih: 11 Ağustos 2008 Kaynak: Hürriyet
ArkiPARC Gazete Çıktı! Okudunuz mu? (1 Ağustos 2008)Gündemi oluşturan konu ve konukları ile renkli bir içeriğe sahip Türkiye’nin ilk gayrimenkul gazetesi “ArkiPARC Gazete”nin ilk sayısı çıktı. Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından hazırlanan, kentlerin yapılanmasında önemli role sahip gayrimenkul sektörüne farklı bir açıdan bakmayı ve ilişkili tüm sektörlerdeki gelişmeleri yakından takip etmeyi amaçlayan ArkiPARC Gazete üç ayda bir yayımlanacak ve ücretsiz olarak dağıtılacak.
Haydarpaşa’nın Geleceği Aranıyor (1 Ağustos 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi 30 – 31 Temmuz 2008 tarihleri arasında Yıldız Parkı, Malta Köşkü’nde Haydarpaşa konulu bir arama konferansı düzenledi. Haydarpaşa hakkında söz sahibi olan bütün kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve konu hakkında katkısı beklenen kişiler bu konferansa davet edilerek, görüşleri alınmak üzere bir araya toplandı. Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi ve aynı zamanda Arama Yönetim Danışmanlığı Kurucu Direktörü Oğuz Babüroğlu’nun moderatörlüğünde düzenlenen toplantı, 30 Temmuz Çarşamba sabahı yoğun bir katılımla başladı.
Mevlana Müzesi, su sızıntılarına karşı restore edilecek (1 Ağustos 2008)Topkapı Sarayı'ndan sonra Türkiye'de en çok ziyaret edilen mekân konumundaki Mevlana Müzesi, su sızıntıları ve tavanlarının bazı bölümlerinde meydana gelen kabarmalar nedeniyle tehlike sinyalleri veriyor.
'20 konut satar, projeyi bitiririm' diyen müteahhidin nefesi kaba inşaata yetiyor (1 Ağustos 2008)Ekonomik durgunluk ve siyasi gelişmeler sebebiyle durma noktasına gelen konut satışları inşaat firmalarını zor durumda bıraktı. Büyük şehirlerde temeli atılan ya da kabası bitirildiği halde tamamlamayan inşaat sayısında dikkat çekici bir artış var.
New York’u biçimlendiren tasarımların sergisi (1 Ağustos 2008)ABD’nin New York kentinin en ünlü müzelerinden Modern Sanat Müzesi (MoMA), 1970’lerin önde gelen mimarlarının, kentin mimarisini biçimlendiren tasarımlarını konu alan bir sergiye evsahipliği yapıyor.
Öğrenci yurdu çöktü: 13 ölü 22 yaralı (1 Ağustos 2008)Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde, üç katlı bir öğrenci yurdu çöktü. Çöken kız yurdunun enkazından 13 ölü 22 yaralı çıkarıldı.
Akıllı evler, akıllı öneriler (1 Ağustos 2008)Evler, binalar toplam enerji tüketiminde yaklaşık %40’lık bir paya sahip. Bazı enerji tasarruf ve enerji verimlilik özellikleri yeni ev yapımında, CO2 emisyonu azaltmak için çevreci malzeme ve yaklaşımlar kullanılmaya başlandı.
Metrobüsle Avcılar-Mecidiyeköy arası 45 dakika (1 Ağustos 2008)İstanbul’da metrobüs projesinin ikinci etabı olan Topkapı-Zincirlikuyu hattının açılması için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yeni eğitim dönemine yetiştirilmeye çalışılan hat, 10 buçuk kilometre uzunluğunda ve 10 duraktan oluşacak.
Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 241. haberden 260. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.