Haberler

Haberler

Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Volkanik Patlamayı Kısa Süreliğine Unutun İzlanda Mimarlığı'na Yakından Bakın (22 Nisan 2010)Atlas Okyanusu'nun kuzeyindeki bir ada ülkesi olan İzlanda 2008'deki ekonomik krizden sonra, meydana gelen volkanik patlama yüzünden yeniden gündemde. Volkanik bir ada üzerinde kurulu olan İzlanda'daki 200 senedir suskun olan dağ yeniden patlayınca Avrupa'da havayolu taşımacılığı durma noktasına geldi. Şu günlerde uçak seferleri yeniden başlasa da kül bulutunun etkisinin 6 ay süreceği söyleniyor. 2008 yılında Avrupa'nın kuzeyindeki bu küçük ülkedeki mimarlık ile ilgili bir haber hazırlamıştık. Haberi güncelleyerek yeniden yayınlıyoruz.
Çim Saha Isıtma Bir Lüks Değil (15 Ağustos 2008)Modern çim sahalar donma noktasının altındaki sıcaklıklarda da işlevselliklerini koruması gerekiyor.
Akçansa Genel Müdürlüğü'ne Hakan Gürdal atandı (15 Ağustos 2008)Akçansa'dan yapılan yazılı açıklamada, 1996 yılından beri Akçansa'da çalışan Gürdal'ın, strateji ve iş geliştirme müdürü, çimento satış ve pazarlama genel müdür yardımcılığı, hazır beton genel müdür yardımcılığı, hazır beton ve satın alma genel müdür yardımcılığı, hazır beton ve agrega genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulunduğu kaydedildi. Açıklamada, Gürdal'ın, 1990 yılında Alo Mintax Deterjan Endüstrisi'nde satış temsilcisi olarak profesyonel hayata atıldığı, 1991 yılında Tek Plastik A.Ş'de fabrika müdürü, 1995-1996 yılları arasında Çanakkale Çimento'da ticaret genel müdür yardımcısı olarak görev aldığı belirtildi.
Tarih: 15 Ağustos 2008 Kaynak: Hürriyet
İMMİB’in Ödüllü Tasarımları (15 Ağustos 2008)Şimdiye kadar ölçmeden depolamaya, rendelemeden dilimlemeye, pişirmeden ısıtmaya kadar farklı fonksiyonlarda birçok ürün, İMMİB (İstanbul Maden ve Metal İhracatçı Birlikleri) Endüstriyel Tasarım Yarışması’nda genç beyinler tarafından hayata geçirildi.
Ne Venedik Ne Manhattan İnadına Haydarpaşa! (15 Ağustos 2008)İstanbul’un, demiryolu ve deniz ulaşımı bağlantısını sağlayan, kültürel ve endüstriyel miras olarak nitelendirilen Haydarpaşa Gar, Liman, kıyı alanı ve çevresini, uluslararası emlak sermayelerine pazarlamak isteyen AKP hükümeti...
"Barınma Hakkı" için El Ele... (15 Ağustos 2008)Artık sermaye ve AKP hükümeti dışında kimsenin savunamadığı kentsel dönüşüme karşı toplumsal, bilimsel ve coğrafi örgütlülüğü ve bilinci mahallelerde yaşayanlar kendileri ve birlikte elde etti...
Siz Efes’i üç yıl sonra görün (15 Ağustos 2008)İzmir’in Selçuk İlçe Belediye Başkanı Vefa Ülgür, Selçuk Belediyesi’nin yedi yıldır yürüttüğü çalışmaların, ilçeyi gelecek 25 yılını planlamış bir yer haline getirdiğini belirtti.
Aizanoi'de Şimdi Kazı Zamanı (15 Ağustos 2008)Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarının başladığı bildirildi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Alman Arkeoloji Enstitüsü tarafından bölgede 1970 yılından beri çalışma yürütüldüğünü söyledi.
Kent Yorum (15 Ağustos 2008)Sürekli değişen bir kentte yaşamak, hele sonradan gelerek oralara alışmak kolay değildir. Geride bırakılan; adıyla, sanıyla, kokusuyla, sesiyle tüm hayatımızca peşimizden gelecek bir dünya.
Konut fiyatlarına maliyet zammı (15 Ağustos 2008)Faizlerin yükselmesi ve piyasadaki daralma nedeniyle düşen konut fiyatlarına maliyet artışları yansımaya başladı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından açıklanan temmuz ayı enflasyon rakamlarında yüzde 5.34 artışla konut fiyatları rekor kırdı.
Ilısu Barajı 187 yerleşim yerini yok edecek (15 Ağustos 2008)Bismil Demokrasi Platformu, Ilısu Barajı ile sulara gömülecek olan Hasankeyf’e sahip çıkma çağrısı yaparak, “Hasankeyf yok olma tehdidi altında olmasına rağmen dünyada kültür mirası kapsamına alınmaması siyasi bir karardır.
‘Yıkım ve şiddet çözüm değildir’ (15 Ağustos 2008)Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “kentsel dönüşüm” adı altında Dikmen Vadisi’ndeki yıkım ve şiddeti, belediye binası önünde protesto edilerek, “rant için değil, insan için dönüşüm” istendi.
'Orman yangınlarında zarar gören sit alanlarının sınırları değişmeyecek' (15 Ağustos 2008)Çanakkale Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Başkanı, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülkü Altınoluk, "Kurul, sit alanlarında tek bir bitki kalmamış, yanmış olsa dahi bir karış bile sit alanı daraltmasına gitmeyecektir" dedi.
Çanakkale'de yanan yerler yeşillendirilmeye başlandı (15 Ağustos 2008)Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı ve İntepe beldesinde iki ay arayla çıkan orman yangınlarında tamamen yanan bölgelerin yeşillendirilmesine başlandı.
Özelleştirmeden GAP'a 1 milyar YTL daha (15 Ağustos 2008)Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) başta olmak üzere enerji ve ulaştırma yatırımlarına kaynak sağlamayı amaçlayan hükümet, kısa aralıklarla iki kez yaptığı yasa değişikliğiyle özelleştirme gelirlerini söz konusu alanlarda kullanma imkanına kavuştu.
Karadeniz'in suyu boşa akıyor (15 Ağustos 2008)Doğu Karadeniz'de bulunan kullanılabilir 13 milyar metreküp su gücünün sadece yüzde 2'sinin elektrik enerjisine dönüştürüldüğü yüzde 98'inin ise boşa aktığı açıklandı.
17 Ağustos'un yıldönümünde binlerce aile 'beton tabut'ta yaşıyor (15 Ağustos 2008)9 yıl önce Gölcük merkezli yaşanan ve yüzyılın en büyük felaketlerinden biri olarak nitelendirilen Marmara Depremi'nin açtığı yaralar sarılabilmiş değil.
Mesnevi konutları Türk mimarisini yansıtacak (15 Ağustos 2008)Türk mimarisi esas alınarak yapıldığını belirten Başkan Tuzcuoğlu, 'Mesnevi konutları çevre düzenlemesi, otoparkı, süs havuzları, yürüyüş parkurları ve diğer sosyal donatılarıyla Konya'nın önemli cazibe merkezlerinden biri olacak" dedi.
Didy­ma An­tik Ken­ti’nde ka­zı ça­lış­ma­la­rı baş­la­dı (15 Ağustos 2008)Ay­dın’ın Di­dim İl­çe­si’nde bu­lu­nan Didy­ma An­tik Ken­ti’nde­ki ka­zı ça­lış­ma­la­rı­nın bu yıl Mi­let’le Di­dim ara­sın­da­ki “Kut­sal Yol” üze­rin­de yo­ğun­la­şa­ca­ğı bil­di­ril­di.
Bursa'nın merkezi Yıldırım olacak (15 Ağustos 2008)Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, "Yıldırım 2012 de Bursa'nın yaşam merkezi 50 yıl sonra da Türkiye'nin en iyi yaşanılacak kenti olmaya aday" dedi.
Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.