Haberler

Haberler

Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Tarihi köprü sulara gömülüyor (13 Ağustos 2008)Kapulu Kaya barajı sularının yükselmesi sonucunda kemer taşları dökülmeye başlamış, 2007 yılında Köprüköyü Belediye Başkanı’nın girişimleriyle araştırma ekibi gelmiş ve Kızılırmak’ın suyu 15 gün kesilerek fizibilite çalışmaları yapılıp köprünün 2008 programına alındığı söylenmişti.
Yeni evlerini bekliyorlar (13 Ağustos 2008)Antalya’nın Serik ve Manavgat ilçeleri arasında 31 Temmuz’da başlayan ve altıncı gününde kontrol altına alınabilen büyük orman yangınında 77 evin yandığı, iki kişinin öldüğü Serik ilçesine bağlı Karataş Köyü’nde insanlar normal hayatlarına dönmeye çalışıyor. Karataş Köyü’nde Türk Kızılayı 36 konutluk iki ‘obakent’ kurdu. Çeşitli kuruluşlar obakente üç öğün sıcak yemek ulaştırmaya devam ederken, gönüllü kuruluşların yiyecek ve giyecek yardımları sürüyor. Bayındırlık ve İskân Müdürlüğü görevlileri evleri yanan vatandaşlara afet evleri yapılması amacıyla çalışmalara başladı. Köylüler ise yanmış evlerinin başında normale dönecekleri günleri bekliyor.
Tarih: 13 Ağustos 2008 Kaynak: Radikal
Karayollarından sonra raylar da 'duble yol' olacak (13 Ağustos 2008)Demiryollarında, karayollarında olduğu gibi bölünmüş (duble) yol dönemi başlıyor. Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Devlet Demiryolları (TCDD), rayları çift hatta çıkartmak için geniş kapsamlı 'Yeniden Yapılanma' projesi hazırladı.
Tarihe ve kültüre sahip çıkmak (13 Ağustos 2008)Emirgân’da, 226 yıllık Şerifler Yalısı’nın bahçesindeki kürsüde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki konuşuyordu.
Çarpık yapılaşmaya son (13 Ağustos 2008)Trabzon yaylalarındaki kaçak ve çarpık yapılaşmayla mücadele etmek amacıyla çalışma başlattıklarını bildiren Bayındırlık ve İskan Bakanı Özak, "Bu çarpık yapılaşmada vatandaşın olduğu kadar bizlerinde eksiklikleri var." dedi.
Tarihi binadan geriye sadece enkaz kaldı (13 Ağustos 2008)En az bin yıllık Bizans hamamı, kimliği belirsiz kişiler tarafından yerle bir edildi. İhbar üzerine araziye gelen müze görevlileri, savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.
Anadolu'nun tarihi Yumuktepe'de gizli (13 Ağustos 2008)Mersin'de, Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden Yumuktepe Höyüğü'ndeki kazı çalışmaları sürüyor. Kazılar, İtalya'nın Lecce Üniversitesinden Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Isabella Caneva başkanlığında, aralarında öğrenci ve işçilerin de bulunduğu yaklaşık 30 kişilik ekiple yürütülüyor.
Sönmez Holding, Bursa'da hotel yapacak (13 Ağustos 2008)Sönmez Holding, Bursa'ya otel yatırımı yapacağını bildirdi.
Okullarda felakete davet! (13 Ağustos 2008)17 Ağustos depreminin üzerinden tam 9 sene geçti ama hasarlı okulların yıkımı daha gerçekleşmedi. 17 Ağustos Marmara Depremi ile zarar gören okullar yıkılıp yeniden yapılacak.
Taşocağına binlerce ağaç feda edildi (13 Ağustos 2008)Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Zırlankaya, Büğüş ve Etler köyüne yapılmak istenen taşocağı, köylüleri ayağa kaldırdı. Taşocağı uğruna 1 milyon çam ağacının yok olacağı söyleniyor.
Uçhisar ‘Kurtuldu...’ (13 Ağustos 2008)Hükümetin geçen mart ayında çıkardığı “belediyeleri kapatma” yasası unutuldu... Nüfusu 2 binden aza inen belediyeleri “devlete borçlanıp yük oluyorlar” gerekçesiyle kapatan yasaya göre, içlerindeki “Osmanlı döneminde kurulan”larla birlikte her biri en ünlü tarih, kültür ve turizm merkezlerimiz de 2009 yerel seçimlerinde “köy”e dönüşecekler...
Konsensüs tartışması (13 Ağustos 2008)Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, kentin yıllardır süren amblem tartışmalarına yeni bir boyut getirerek mevcut amblemin flama olarak kullanılmasını kararlaştırdı.
Danıştay’dan ‘acil’ durdurma (13 Ağustos 2008)Efemçukuru’ndaki TÜPRAG Altın Madeni’nin önünün açılması için köylülerin topraklarının Bakanlar Kurulu kararıyla “acil kamulaştırılması” kararı, Danıştay İdari Davalar Genel Kurulu’ndan döndü.
AOÇ talanına Gül’den vize (13 Ağustos 2008)Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Kurulması Hakkındaki Yasada Değişiklik Yapılmasına Dair Yasa”, “Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü Kuruluş Yasası ile Bazı Yasalarda Değişiklik Yapılmasına Dair Yasa”yı onayladı. Gül’ün onayıyla AOÇ arazisinden önemli bir bölümü bedelsiz olarak 49 yıllığına Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne devredilecek. TÜBİTAK’ta ise siyasi kadrolaşmanın sağlanması yönünde son adım atılmış oldu.
Tarih: 13 Ağustos 2008 Kaynak: Cumhuriyet
DATİ: TOKİ, Ataköy’de 200 milyon dolarımızı görsün, ihaleye girelim (13 Ağustos 2008)DATİ Yatırım Holding’in 2038 yılına kadar işletmesini elinde bulundurduğu Ataköy Galleria Kompleksi’ni Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yeniden satışa çıkarıyor.
Dişli bedelini ödemiş(!) (13 Ağustos 2008)AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin önceki gün CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu tarafından belgeleriyle ortaya çıkarılan 1 milyon dolar rüşvet karşılığında imar planı tadilatı yaptırdığı İstanbul’un Silivri ilçesinde bulunan arazinin tapu senedinin onaylı olmadığı ortaya çıktı.
Göl havzasına hafriyata iptal talebi (13 Ağustos 2008)Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP, göçmen kuşların son istasyonu olarak nitelenen Büyükçekmece göl havzasının bir bölümününü moloz atım sahası olarak belirleyen Büyükşehir Belediyesi’ni dava etti.
Rahatsız olduğu klimayı mahkemeye verdi (13 Ağustos 2008)Adana’daki hadise de ilginçlikte diğerleriyle yarışabilecek niteliklere sahip. Yedi katlı Akbaş Apartmanı’nın dördüncü katında oturan 46 yaşındaki elektrik teknisyeni Hacı Taşkıt ve beşinci katta oturan Atilla Karaabdurrahmanoğlu, yaklaşık dört yıl önce evlerine split klima aldı, dış ünitelerini de binanın dış cephesine taktırdı. Aynı apartmanın üçüncü katında oturan 70 yaşındaki Musa Yanık da komşularının klimalarının çıkardığı sesten ve apartmanın dış görüntüsünü, bina estetiğini bozmasından rahatsız olduğunu belirterek, kaldırılması için geçen yıl Adana 2’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açtı. Hakim, klimaların taşınmazın yönetim planına uygun takılıp takılmadığının belirlenmesi için bilirkişi tayin etti. Bilirkişi mimar- mühendis İbrahim İşiışık incelemede, "Gelişi güzel klima montajları cephe kirliliği yapmaktadır" dedi. Duruşma ertelendi.
Tarih: 13 Ağustos 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Ali Güleryüz
Tarihi Kemeraltı Projesi’nde Somfy Güvencesi Tercih Edildi (12 Ağustos 2008)Ege Beta Otomasyon Sistemleri’nin montaj ve taahhütünü gerçekleştirdiği otomatik kepenkler ile “Tarihi Kemaraltı Çarşısı”na şıklık katılıyor.
İthalatta ve İhracatta Kaplumbağa Yoluna Devam Ediyor (12 Ağustos 2008)Başak Çatı & Cephe Sistemleri, 2000’li yılların başında Azerbaycan, Gürcistan, Ürdün ve Kazakistan ile başladığı ihracatlarına her yıl yeni bölgeler ekleyerek ve büyüterek devam ediyor.
Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.