Haberler

Haberler

Toplam 263 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Her gökdelene heliport yapılacak (22 Ağustos 2008)Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılılık Genel Müdürlüğü (SHGM), yüksek binalarda yaşanacak yangın ve benzeri olaylara zamanında müdahale edilebilmesi, afetlerde kurtarma ve tahliye çalışmalarına destek sağlanması amacıyla ''Her Gökdelene Bir Heliport'' projesi başlattı.
Altgeçit Kuğulu kavaklarını kurutuyor (22 Ağustos 2008)Kuğulu’ya yapılan altgeçitler parktaki kavakları etkilemeye başladı. Parkın çevresindeki iki kavak ağacı kurudu. Diğer ağaçlarda da kuruma belirtileri görülmeye başlandı.
150 milletvekili TOKİ''den konut satın aldı (22 Ağustos 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, TOKİ''den eski ve yeni 150 milletvekilinin konut aldığını bildirdi.
Keşmir lojmanlarını Hoks Grup yapacak (22 Ağustos 2008)Türkiye ve dünyada meydana gelen deprem felaketlerinin ardından hafif çelik konut üretimine yoğunlaşan Hoks Grup, 17 Ağustos 1999 depreminin daha şiddetlisini yaşayan Pakistan''ın Keşmir eyaletinde milletvekili lojmanları projesini üstlendi. Projeyle ilgili firmanın davetlisi olarak geçtiğimiz günlerde Türkiye''ye gelen Pakistan Başbakan Danışmanı ve Keşmir meclis üyesi Raja İftiqhar Ayup ve milletvekilleri lojman proje müdürü Raja Mushtaq Ahmed, Hoks Grup''un İstanbul''daki üretim tesislerinde incelemelerde bulundu. Verilen teknik desteğin ve tasarımların yeterli bulunmasının akabinde projeye başlandı. Keşmir gibi şartların çok zor olduğu bir bölgede anahtar teslimi olarak almış olduğu projeyi büyük bir hızla sürdüren Hoks Grup, bugün itibariyle projenin yarısını tamamladı.
Tarih: 22 Ağustos 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi Başkanı Erdal Kurttaş: Ankara Kimliğini Yitiriyor (22 Ağustos 2008)TMMOB Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Ankara Şube Başkanı Erdal Kurttaş, bugün Ankara’nın, “başlangıçtaki ideal planlama anlayışını çoktan terk ederek, kendiliğindenci bir gelişim anlayışıyla, ihtiyaçlarını doğru karşılayamayan, yaşanabilir bir yer olmaktan hızla uzaklaşan, yaşam kalitesinden epeyce kayıp vermiş, kalabalık, sıkışık, sağlıksız, altyapısı zayıf, sıradan bir kente, kimliksiz bir kente dönüştürüldüğünü” söyledi.
Antalya’ya YADOPA kalkanı (22 Ağustos 2008)‘Antalya tarihinin en büyük orman yangını’nın ardından bölgedeki temizlik çalışmalarını incelemeye giden Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, “Yanan alanlarda ‘Yangına Dayanıklı Orman Projesi’ni başlatıyoruz. Yanan orman sahasının yarısı aralık ayına kadar dikime hazır hale getirilecek” dedi.
Belediye Tarlabaşı''nı Açık Çöplüğe Çevirdi (22 Ağustos 2008)Beyoğlu Belediyesi tarafından çöpler içinde yaşamaya mahkûm edilen Tarlabaşı Hacı Ahmet Mahallesi halkına DTP sahip çıktı.
Beyşehir Gölü’nde su seviyesi alarm veriyor (22 Ağustos 2008)Türkiye’nin tahıl ambarı olarak bilinen Konya Ovası’nın en önemli su kaynağı olan Beyşehir Gölü’nde su seviyesi hızla düşüyor. Konya’nın yanı sıra göle kıyısı olan Isparta’nın Şarkikaraağaç ve Yenişarbademli ilçelerindeki ekili alanlara da hayat veren Türkiye’nin en büyük tatlı su kaynağı konumundaki Beyşehir Gölü’nde artan tarımsal sulama faaliyetleriyle birlikte su seviyesi önemli oranda azaldı. Suyun azalmasıyla regülatör kapaklarının tamamı açık olmasına rağmen sadece birkaçı görev yapabiliyor.
Tarih: 22 Ağustos 2008 Kaynak: Türkiye
Yeni Monopoly oyununda İstanbul da var (22 Ağustos 2008)Dünyanın en çok satan masa oyunlarından Monopoly’nin 27 Ağustos’ta tüm dünyada piyasaya çıkacak Dünya Şehirleri oyunu için 58 ülkede internet kullanıcıları arasında düzenlenen oylamanın ardından, 70 dünya kenti arasından 22’si ve yer alacakları bölümün rengi belirlendi.
Dağı delip içine asansör koydular (22 Ağustos 2008)Trabzon''un Akyazı beldesinde, dik yamaca kurulan restoran için, kayalar delinerek asansör yapıldı. Müşteriler, kayalar arasındaki asansörü kullanarak, 50 metre yüksekte bulunan restorana ulaşabiliyor.
Tarihî konaklar restoran oldu! (22 Ağustos 2008)Birçok konağın otel ve restorana çevrilmesinin ardından harekete geçen Safranbolu Belediyesi, artık evleri belli bir dönem içinde oturulması şartıyla restore edecek.
"İstanbul''da su problemi yok" (22 Ağustos 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Melen Çayı''nın pompalarının bakıma alındığını belirterek "23 Ağustos''ta yeniden su verilecek. İstanbul''da su problemi yok" dedi. Melen Çayı''nın 13-23 Ağustos tarihleri arasında pompalarının bakımını yapacaklarını daha önce ilan ettiklerini belirten Topbaş, çayın su seviyesinin bu tarihlerde düşük olması nedeniyle bakımı gerçekleştirdiklerini söyledi. Topbaş,"Melen suyu, deniz suyu ile karıştırılıyor iddiası var" sorusu üzerine, Melen ile denizin çok farklı yerlerde bulunduğunu, bu çaydan gelen suyun baraja aktarıldığını ifade etti.
Tarih: 22 Ağustos 2008 Kaynak: Referans
Bölgenin en önemli sağlık kompleksi Diyarbakır''a (22 Ağustos 2008)Sağlık Bakanı Recep Akdağ,Güneydoğu''nun en önemli sağlık kompleksini Diyarbakır''da oluşturacaklarını belirterek, "El birliği ve güç birliği yaparak çok iyi şeyler yapmayı hedefliyoruz" dedi. Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile birlikte Diyarbakır''a gelen Akdağ, hastanenin 82 bin metrekarelik bir alanda kurulduğunu, tamamlandığında 600 yatak kapasitesine sahip olacağını belirterek, şöyle konuştu: "Burada bölgenin en önemli sağlık kompleksini Diyarbakır''da oluşturacağız. Bu hastanenin alanı Diyarbakır''daki tüm hastanelerin alanından daha fazla. 12 ameliyathanesi, 50''ye yakın yoğun bakım ünitesi bulunuyor."
Tarih: 22 Ağustos 2008 Kaynak: Referans
Başkan Kocaoğlu gündem saptırıyor (22 Ağustos 2008)İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin Güzelbahçe’de planladığı kampuse izin vermediği için İTO Başkanı Ekrem Demirtaş tarafından suçlanan Aziz Kocaoğlu: "Demirtaş’a izin vermediğim rantların bedeli 1-1.5 milyar YTL."
Bireysel oteller zincirlere dayanamıyor (22 Ağustos 2008)Turizm sektöründe 2008 yılında 33 tesis el değiştirdi. Zincir otellerin büyümede gaza basması ile ivme kazanan el değiştirmelerin 25''i yönetim, 8''i ise mülkiyet şeklinde oldu.
İmar değişikliği için bağış (22 Ağustos 2008)AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin rüşvet skandalıyla gündeme gelen Tesco-Kipa’nın Yalova’da yapımı devam eden alışveriş merkezinin bulunduğu alanın imar planı değişikliği için Yalova Belediyesi’ne 3.8 milyon YTL bağış yaptığı ortaya çıktı.
Belediye Başkanı İZSU yönetimine ‘el koydu’ (22 Ağustos 2008)İzmir’in Torbalı ilçesinde Belediye Başkanı İsmail Uygur, zabıtalarıyla birlikte “ilçedeki su arızalarına zamanında müdahale edememekle” suçladığı İZSU’nun Teknik Şube Müdürlüğü’nü bastı ve müdürlüğe “el koyduğunu” açıkladı.
Başkan Topbaş; “İstanbul’un su problemi yok…” (22 Ağustos 2008)Melen Çayı’nın pompalarının bakıma alındığını ve 23 Ağustos’tan itibaren yeniden su verileceğini açıklayan Başkan Topbaş, “İstanbul’da su problemi yok, ancak İstanbullulardan suyu israf etmemelerini rica ediyorum” dedi.
Otelciler çevreci oluyor (22 Ağustos 2008)Küresel ısınma ve enerji alarmı otelcileri de harekete geçirdi. Türkiye’nin "altın yumurtlayan" sektörü turizm, aynı zamanda su ve enerji tüketiminin zirvede olduğu bir sektör.
İngiltere Mimarlık Vakfı’nın Başına 29 Yaşında Yönetici (21 Ağustos 2008)İngiltere Mimarlık Vakfı’nın başına Mayıs ayında istifa eden Rowan Moore yerine 29 yaşındaki Sarah Ichioka getirildi. Kentsel tasarımcı ve tarihçi ünvanlarını Yale ve LSE’den aldı. Ichioka daha önce 10. Venedik Mimarlık Bienali içeriğinin oluşturulmasında, London School of Economics (LSE)’te pek çok disiplinler arası projenin koordinasyonunda ve çeşitli Şehir Programı eğitimlerinde çalıştı.
Tarih: 21 Ağustos 2008 Kaynak: World Architecture News
Toplam 263 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.