Haberler

Haberler

Toplam 263 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Hilton ilk Resort otelini Dalaman''da açacak (20 Ağustos 2008)Hilton Hotels Corporation, Dalaman’da açmayı planladığı Hilton Worldwide Resort için Göçay Turizm Şirketi ile franchise anlaşması imzaladığını açıkladı.
ZDS’li konut sayısı 2.8 milyona ulaştı (20 Ağustos 2008)Yaşamımızın bir parçası haline gelen deprem konusunda uzmanlar bilinçlendirme çalışmalarına devam ederken, Türkiye genelinde “Zorunlu Deprem Sigortası” da yaygınlaşıyor.
Fiyat farkı kararnamesi, sektörün beklentisini karşılamıyor (20 Ağustos 2008)Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, Kamu İhale Kurumu''nun (KİK) kamuya iş yapan müteahhitlere, inşaat girdi maliyetlerindeki artışa ilişkin fiyat farkı ödenebilmesine yönelik "Fiyat Farkı Kararnamesi"nin sektörün beklentilerini karşılamaktan çok uzak göründüğünü savundu.
TMSF, 27.5 milyon YTL’ye Tuzla’da tersane satıyor (20 Ağustos 2008)Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), bir borçludan olan alacaklarının tahsili kapsamında, Maliye Hazinesine ait Tuzla Tersanesindeki üst hakkını 27 milyon 500 bin YTL muhammen bedelle satışa çıkardı. 15 Aralık 1982 başlangıç tarihli 49 yıl süreli üst hakkının birinci açık artırması 3 Eylül 2008’de gerçekleştirilecek. Üst hakkı, düzenlenen ilk açık artırmada belirlenen muhammen değerin yüzde 75’ini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmesi durumunda, en çok artırana ihale edilecek. Söz konusu bedelle alıcı çıkmazsa ikinci satış, 10 Eylül 2008’de yapılacak. Tuzla İçmeler mevkiinde yer alan 28/1 pafta 5471 parseldeki gayrimenkulün yüz ölçümü 24 bin 755 metre kare. Deniz kıyısında konumlu, hali hazırda Tersan Tersanecilik tarafından tersane amaçlı olarak kullanılan taşınmaz, Marmara Denizi ile Tersaneler Caddesi arasında yer alıyor. Satışa konu üst hakkının bulunduğu parselde yangın tesisatı, doğal gaz, elektrik, su ve kanalizasyon şebekeleri de mevcut. Parsel üzerinde raspa atölyesi, 2 adet blok imalat atölyesi, imalat atölyesi, kızak ve kızak altındaki atölyeler, idari ofis ve yemekhane, güvenlik kulübesi ve depolama alanları ile imalat atölyesi yapıları bulunuyor.
Tarih: 20 Ağustos 2008 Kaynak: Hürriyet
Daha çok yanacağız (20 Ağustos 2008)Orman Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı Prof. Dr. Uçkun Geray, Türkiye’nin yüzde 35’inin orman yangınları açısından birinci derecede riskli olduğuna dikkat çekerek küresel iklim krizinin de riski arttırdığına vurgu yaptı.
6 milyar dolarlık otoyol-köprü özelleştirmesine Danıştay freni (20 Ağustos 2008)Danıştay, 9 otoyol ve 2 boğaz köprüsünün, işletme hakkı devri yöntemiyle özelleştirilmesine ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu''nun (ÖYK) 19 Nisan 2007 tarihli kararının yürütmesini oy birliğiyle durdurdu.
Haydarpaşa Garı yıkılmasın (20 Ağustos 2008)Haydarpaşa Garı''nın önünde dün Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ile Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) üyeleri, Haydarpaşa Garı’nın yıkılmaması için bir protesto gösterisi yaptılar.
İSPARK İstanbul Park Haritası (19 Ağustos 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2005 yılında kurulan İSPARK''ın amacı İstanbul Büyükşehir Belediyesi''ne ait açık, katlı ve yol üstü otoparkları devralıp, tek elden ve sistemli bir şekilde yönetip işletmek. İSPARK, şehir içi trafik yoğunluğunu azaltmak için projeler üretiyor.
Sincan''daki alt geçit projesinde TMO engeli kalktı, sorun çözüldü (19 Ağustos 2008)Başkentin farklı bölgelerinde yapılan köprülü kavşak çalışmalarından Büyükşehir Belediyesi''ni en çok zorlayan bölge ise Sincan''da bulunuyor.
Bafa Gölü''ndeki kirliliğin envanteri çıkarılacak (19 Ağustos 2008)Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Bafa Gölü''nde yaşanan kirliğin ortadan kaldırılması için çalışmalar yapıldığını belirterek, "Bugüne kadar Bafa Gölü''nü kirleten sebepler tam olarak ortaya konulmamış" dedi. Vali Altıparmak, yaptığı açıklamada, Bafa Gölü''nde kirliliğin gündeme gelmesinin ardından bölgeyle ilgili çalışma yürütenlerle bir toplantı yaptığını belirtti. Altıparmak, "Kirliğe gölün çevresinde faaliyet gösteren bazı işletmelerin atıklarının neden olduğu tespit edildi. Bunların, balıkçılık işletmeleri ve zeytinyağı fabrikaları olduğu yönünde bir kanı ortaya çıktı" dedi. Vali Altıparmak, oluşturulan bir komisyon tarafından öncelikle gölde yaşanan kirliğin bütün yönleri ile tespiti amacıyla ''Kirlilik Envanteri'' çıkartılacağını ifade ederek, "Envanter çalışması sonrasında süratle tedbir alacağız. Öncelikle, gölde yaşanan kirliliğin önüne nasıl geçebiliriz onu tespit etmemiz lazım. Gölde, kuraklık tehdidi olup olmadığı teknik bir konu. DSİ''nin bize verdiği bilgilere göre göldeki su seviyesi geçtiğimiz yıllara göre çok iyi" dedi.
Tarih: 19 Ağustos 2008 Kaynak: Zaman
''Yer altında uyuyan güzeli uyandırıyoruz jeotermalden 5 milyar dolar kazanacağız'' (19 Ağustos 2008)Petrolde dışa bağımlı olan Türkiye, enerji kaynaklarını çeşitlendirmek için yenilenebilir kaynaklara yöneliyor. Bu çerçevede ülke genelinde 33 jeotermal saha ile 32 jeotermal kuyu, özel sektöre devredilmek üzere ihaleye çıkarılıyor.
Uludağ için düğmeye basıldı (19 Ağustos 2008)Uludağ için düğmeye basıldı Uludağ''ın yeniden yapılanması için ilk somut adımı atan Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Uludağ''ı ve Oteller Bölgesi''ni yeniden şekillendirmek amacıyla, düzenlediği ‘Uludağ Milli Parkı ve Yapı ve Yerleşimi İçin Silüet Fikir Tasarım Yarışması’nın takvimini belirledi.
İzmir''in geleceğine yatırım yapıyorlar (19 Ağustos 2008)İzmir geleceğe damgasını vurmak için yatırımlarına hız verdi.
Dönüşümde yeni rota Yalova Yolu (19 Ağustos 2008)Kentsel dönüşüm projeleriyle Bursa’yı adeta yeniden inşaa eden Osmangazi Belediyesi, Doğanbey, Kamberler ve Tabakhanelerdan sonra kolları Yalova Yolu ile Küçükbalıklı için sıvadı.
Bir vurgun da CHP''li üyeden (19 Ağustos 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu üyesi Atalay Oğul’un eski ortağı olduğu ve halen müdürlük görevini yürüttüğü şirketin Bahçelievler’de okul alanı olarak satın aldığı araziye adeta piyango vurdu.
Balıkesir''de termal turizmi çalışmaları (19 Ağustos 2008)Kültür ve Turizm İl Müdürü Çaltı: ''2 yılda yapılacak 100 milyon dolarlık yatırımla Balıkesir, termal turizmin merkezi haline dönüşecek''.
TOKİ Evleri Dökülüyor (19 Ağustos 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan evlerden alan aileler pişman oluyor. Kötü işçilik ve ucuz malzemeyle yapılan evler kısa zamanda dökülmeye başlıyor. Çevre düzenlemesi de genelde yapılmayan TOKİ evlerinin elektrik, doğalgaz, su gibi bağlantılarında da sorunlar yaşanıyor. Ankara Mamak’ta Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkılan gecekondulara karşılık olarak verilen TOKİ evlerinin, 1 ay geçmeden duvarları parçalanmaya, boyaları dökülmeye başladı. Elektrik ve suyun da bağlanmadığı evlere, yol da yapılmadığı için ulaşım sağlanamıyor. TOKİ’nin Sakarya Camili’de yaptığı Ayçiçeği konutlarında elektrik, su ve doğalgaz bağlantılarında da sorunlar yaşanıyor. Bağlantıları standartlara uygun olmadığı için henüz su verilmeyen evlerin, doğalgaz projeleri teslim edilmediği için abonelikleri de yapılamıyor.
Tarih: 19 Ağustos 2008 Kaynak: Birgün
Trabzon''da çöp kokuları tarihe karşıyor (19 Ağustos 2008)Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Trabzon Katı Atık Düzensiz Depolama Alanının Rehabilitasyon Projesi''nin tamamlanmasıyla Moloz mevkiindeki çöp ve kötü kokuların tarihe karışacağını söyledi.
''Laodikya'' Denizli Belediyesi''ne devrediliyor (19 Ağustos 2008)Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Laodikya Antik Kenti''nin belediyeye devredileceğini, böylece Türkiye''de ilk defa bir antik kentin belediyeye devredilmiş olacağı bildirdi.
2 bin 600 yıllık Frig yazıları çözülüyor (19 Ağustos 2008)Eskişehir''de Frigya Vadisi''nde bulunan yazılar da övgü ve şiirlerin yanı sıra "Evi yansın", "Evlenemesin" gibi lanetlemeler de yer alıyor.
Toplam 263 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.