Haberler

Haberler

Toplam 260 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Makedonya’yı da ‘TAV’ladı (4 Eylül 2008)TAV Havalimanları Holding, Makedonya’daki Üsküp ve Ohrid şehirlerinde bulunan iki uluslararası havalimanının işletimi ve Shtip şehrinde yeni bir kargo havalimanı inşaatını kapsayan ihaleyi kazandı.
Mor Yakup Kilisesi kazısı başladı (4 Eylül 2008)Süryani azizlerinden Mor Yakup tarafından MS 313 yılında Mardin''in Nusaybin''de ilçesinde kurulan, giriş kapısı Türkiye-Suriye sınırındaki mayınlı arazide kalan Mor Yakup Kilisesi ve tarihi Nusaybin Okulu''nda kazı çalışmalarına başlandı.
710 bin kişiye daha KEY müjdesi geldi (4 Eylül 2008)Konut Edindirme Yardımı’na (KEY) ilişkin hak sahibi listelerinde sadece sosyal güvenlik numaralarıyla yer alan SSK’lıların sorunu çözülüyor.
Kapalıçarşı''nın yüzünü Yapı Kredi yeniledi (4 Eylül 2008)Yapı Kredi desteğiyle gerçekleştirilen Kapalıçarşı yenileme projesi kapsamında, Kapalıçarşı''da yer alan tüm yönlendirme ve bilgi panoları tarihçelerin ve araştırmacıların katkılarıyla değiştirildi. Yenilenen bilgi ve yönlendirme panolarıyla, dünyanın en eski alışveriş merkezi olan, 3 binden fazla dükkanın yer aldığı ve her gün mevsimine göre 250 bin ile 400 bin kişinin ziyaret ettiği Kapalıçarşı''nın tarihi ve mimarisi anlatılıyor.
Tarih: 4 Eylül 2008 Kaynak: Sabah
İngiltere''de ''emlak paketi'' tartışması (4 Eylül 2008)İngiltere''de hükümetin emlak sektörünü canlandırmak için hazırladığı ve kamuoyuna açıkladığı paket tartışmalara yol açtı.
40 bin konutluk Tuzla değişimi (4 Eylül 2008)İstanbul''da arsa arzı eksikliği nedeniyle şehir merkezinin dışına çıkan konut alanları, yeni ve modern ilçelerin oluşmasına da katkı sağladı.
Buz Tabakalarındaki Çekilme Kaygı Verici Oldu (4 Eylül 2008)Birleşmiş Milletler, küresel ısınmanın sürmesi halinde, dünyadaki dağ sıralarının büyük bölümünün, doruklarındaki buz tabakalarını bu yüzyıl içinde kaybedebilecekleri uyarısında bulundu.
Cezayir’in Osmanlı semti kurtarılıyor (4 Eylül 2008)Osmanlı Devleti’nin 3 asır kaldığı Cezayir’deki Türk mahallesi Casbah, tekrar ayağa kaldırılıyor. Fransız sömürüsüne rağmen kimliğini koruyan mahallede tarihî evler, çarşı ve saraylar turizme kazandırılacak.
Çubukçu: Keçiören’de engeller kalkıyor (4 Eylül 2008)Bakan Çubukçu, Keçiören Belediyesi ile Özürlüler İdaresi Başkanlığı (ÖZİDA) tarafından hayata geçirilecek "Engelsiz Kent Projesi" protokolünün Keçiören Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen imza törenine katıldı.
”Üçüncü köprüdeki hassasiyet kent ormanı” (4 Eylül 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul''a yapılması planlanan üçüncü köprüyle ilgili, "Buradaki hassasiyetlerimiz kent ormanları. Başbakan''ın üzerinde durduğu hassasiyet özellikle bu" şeklinde konuştu.
Yıkılan yine kamu binaları (4 Eylül 2008)Adıyaman, merkez üssü Samsat İlçesi olan Richter ölçeğine göre 5.1 büyüklüğündeki depremle sallandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre deprem, saat 05.22’de gerçekleşti.
Dönüşümün bedeli 1500 YTL! (4 Eylül 2008)Malatya Belediyesi’nin aldığı kararla Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkılacak olan 8 mahalleden biri de Beydağı. Beydağı halkı geçtiğimiz günlerde yaptıkları eylemlerle gündeme gelmişti.
Tunceli''ye 10 milyon YTL''lik yatırım arazi engeline takıldı (4 Eylül 2008)Tunceli''de 10 milyon YTL''lik yatırımla kurulması planlanan turizm tesisi projesi, bürokrasiye takıldı.
İstanbul''da büyük rant yaratılacak (4 Eylül 2008)Son iki gündür gazetelerde şu tip haberler okuyoruz: "X muhabirimiz, 3. Köprü''nün yapılacağı güzergaha ulaştı. Sır gibi saklanan inşaat alanını öğrendik.
Başbakan belediye başkanıyken (4 Eylül 2008)Başbakan Erdoğan geçenlerde ‘Asıl çevreci benim’ deyince, tam tersi uygulamaları da ardı ardına medyada sıralanıverdi.
Egeli işadamı İzmir''i teknoloji kenti yapacak (4 Eylül 2008)25 milyar dolarlık yatırımla, İzmir''i dünyanın sayılı teknoloji kentlerinden biri yapacak olan "İzmir-Urla Teknoloji Geliştirme Bölgesi" projesi, 6 aylık yoğun bir çalışma dönemi sonunda imza aşamasına geldi.
50 Yaşındaki Bronz Tenli Güzel: Seagram (3 Eylül 2008)50. yaşını kutlayan Seagram Binası, açıldığı 1958 yılından bu yana mimarının ünlü “less is more” sözünü haklı çıkarırcasına, en ince detayına kadar zarif ve pür güzelliğini koruyor. Kimi zaman önemli dizi ve televizyon şovlarında yardımcı rolü de üstlenen bu zarif, bronz güzellik, Empire State Binası, Flatiron Binası ve Chrysler Binası gibi diğer anıtsal ikonlarla birlikte Manhattan’ın önemli mimari yapıları arasında sayılıyor.
Cami ve minare arasındaki altın oran (3 Eylül 2008)Geçmişte yapılan harika taş camiler çok güzeldi, bugün o camilerin beton taklitleri her yerde gözümüze batıyor. Ankara’da Kocatepe Camisi yapılırken bir tartışma başlatmıştı.
Teknoloji meraklılarına ‘çılgın’ icatlar (3 Eylül 2008)Teknolojideki hızlı gelişme, günlük yaşamı kolaylaştıran birbirinden ilginç buluşlara kapı aralıyor.
Dişli usulü imar değişikliği moda oldu (3 Eylül 2008)700 bin YTL''lik bir protokol da Gaziantep''te çıktı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’yi istifaya kadar götüren, Silivri’de Kipa’ya arazi satışındaki ’protokol’olayının bir benzeri de Gaziantep’te gündeme geldi.
Toplam 260 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.