Haberler

Haberler

Toplam 260 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Nevşehir''de kentsel dönüşüm hızlandı (3 Eylül 2008)Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi''nde gerçekleştirilecek Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yaptırılacak yeni sosyal gelişim alanındaki konut sayısı 2 bin 560''a kadar yükseltildi.
İzmir''de 3 bin 589 okul binasının 243''ü riskli (3 Eylül 2008)Bayındırlık İl Müdürlüğü''ne ait mühendis ve yapı denetim uzmanları İzmir ve ilçelerindeki okuların röntgenini çekti. İncelemelerde 3 bin 589 okul binasından 243''ü ''riskli'' bulundu, bunlardan 116''sının ''çürük'', 49''unun ''çok çürük'' olduğu belirlendi.
AKP''li başkanın bağış anlaşması (3 Eylül 2008)Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı, belediye meclisinde görüşülmeden imar değişikliği için protokol imzaladı.
Tünelin ucu gözüktü (3 Eylül 2008)Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, yapım çalışmaları hızla ilerleyen Seka Tüneli''nde incelemelerde bulundu.
Kazananlar, kaybedenler… (3 Eylül 2008)Ülkemizde ve dünyanın pek çok ülkesinde “Dünya Şehircilik Günü” olarak kabul edilen 8 Kasım’ı da içine alan haftada, her yıl farklı tema çerçevesinde etkinlikler gerçekleştiriliyor.
TRT Taksim Stüdyoları Edirnekapı''ya taşınıyor (3 Eylül 2008)Tepebaşı''nda yer alan TRT Taksim Stüdyoları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi''ne (İBB) bağlı Spor A.Ş.''nin Edirnekapı''daki Genel Müdürlük Binası''na taşınacak.
Bağbaşı tünelinde sona doğru (3 Eylül 2008)Mavi Tünel Projesi kapsamında yaptırılacak Bağbaşı Barajı''nın 538 metrelik derivasyon tüneli açıldı. 450 metrelik beton kaplaması yapılan tünel hazır olduğunuda barajın yapımına başlanacak.
KKTC’nin en büyük kongre merkezi açıldı (3 Eylül 2008)Kaya Hotels & Resorts, KKTC Bafra Turizm Bölgesi’nde hizmete açılan ilk tesis olan Kaya Artemis Resort & Casino’nun ardından Artemis Kongre Merkezi’ni de hizmete soktu.
Depremde cami yıkıldı benim minarem ayakta (3 Eylül 2008)40 yıllık meslek hayatına 60 ile 100 minare sığdıran Hasan Yazıcı, en iyi minare ustalarının Rize''den çıktığını söylüyor. “Depremde bir cami tamamen yıkıldı, benim yaptığım minare kalem gibi hâlâ dimdik ayakta” diyor.
Beton yol artık asfalttan ucuz (3 Eylül 2008)Artan petrol fiyatları nedeniyle asfalt maliyetlerinin de yükselmesi beton yolu daha cazip hale getirdi. Bu konuya dikkat çeken Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal, “Standart olarak yapılmış asfalt yol yerine beton yol yapmak artık daha ucuz hale geldi.
Savaş çimentoyu vurdu (3 Eylül 2008)Akçansa Çimento Genel Müdürü Hakan Gürdal, sıcak gelişmeler öncesinde Rusya’da talepte bir yavaşlama hissettiklerini belirterek sıcak gelişmeler sonrasında ise bir durgunluk yaşandığını ve yüzde 20’nin altında olan toplam ihracat içindeki paylarının şu anda yüzde 10 civarında olduğunu söyledi.
3. köprü piyangosu Tarabya-Beykoz''a (3 Eylül 2008)Ulaştırma Bakanlığı, merakla beklenen 3. Boğaz köprüsünün güzergahını Trabya-Beykoz olarak belirledi. Son kararı Başbakan Erdoğan''ın vereceği köprü, İstanbul''dan transit geçen taşıtların kullanımına ayrılacak.
Kastabala Antik Kenti Yakınına Kurulacak Fabrika, Halkı Böldü (3 Eylül 2008)Osmaniye’deki “Akdeniz’in Efesi” olarak da bilinen Kastabala (Hieroapolis-Kutsal Kent) yakınına yapılacak çimento fabrikasını kimi yurttaşlar iş kapısı olarak görür ve isterken, bazıları da çevreyi kirletip, tarımı öldüreceğini savunuyor.
Haydarpaşa ve Sirkeci için imza kampanyası (3 Eylül 2008)Marmaray ve Boğaz Tüp Geçişi projeleri kapsamında devre dışı kalacak olan Haydarpaşa ve Sirkeci garlarına sahip çıkmak için bir imza kampanyası başlatıldı. “http://kentvedemiryolu.com/marmaray _imza_kampanyasi.php” adresinden imza kampanyasına destek verilebilir. Toplanan imzalar TBMM’ye, İstanbul Tabiat ve Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’na, UNESCO’ya, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’ne ve Demiryollar Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü’ne gönderilecek.
Tarih: 3 Eylül 2008 Kaynak: Cumhuriyet
DATİ''nin ortakları Ataköy arazisi ihalesinin iptaline sevindi (3 Eylül 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar''ın Ataköy arazisinin satışını ikinci kez iptal etmesi, arazinin kullanım hakkını 2038 yılına kadar elinde bulunduran Denizciler Ataköy Turizm ve İnşaat AŞ''nin (DATİ) ortakları tarafından "olumlu bir karar" olarak değerlendirildi.
İmar planına yargı freni (3 Eylül 2008)Danıştay, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca hazırlanan ve onaylanarak yürürlüğe giren Bodrum Yarımadası Kültür ve Turizm Koruma Gelişim Bölgesi 1/25000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı’nın, turizm tesislerine 5 kadar çıkma ve SİT alanındaki golf sahalarına aşırı yapılaşma izni veren maddelerinin yürütmesini durdurdu.
Akçansa: Talepte yavaşlama var (3 Eylül 2008)Akçansa Çimento Genel Müdürü Hakan Gürdal, sıcak gelişmeler öncesinde Rusya’da talepte bir yavaşlama hissettiklerini açıkladı. Bu yılın ilk yarısını 405 milyon YTL ciro ile kapattıklarını söyleyen Gürdal, ikinci hattın devreye girmesinin etkilerini ise ikinci 6 ayda göreceklerini ve 2008 için 850 milyon YTL civarında ciro hedeflediklerini kaydetti. Konuşmasının ardından soruları cevaplandıran Gürdal, Rusya’daki son gelişmelerin ardından bu pazara yönelik ihracatın nasıl etkilendiğine yönelik olarak şunları kaydetti: “Rusya, ihracat yaptığımız önemli ülkelerden biri. Sıcak gelişmeler öncesinde Rusya’da talebin üzerinde arz oluştu ve talepte bir yavaşlama hissettik. Bu ülkede sıcak gelişmeler neticesinde bir durgunluk yaşanıyor. Çok kısa vadede politik gelişmelerin sonuçlanmasına bağlı olarak ihracat tekrar artacaktır diye düşünüyorum.”
Tarih: 3 Eylül 2008 Kaynak: Türkiye
KİPTAŞ’a suç duyurusu (3 Eylül 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Recep Tayyip Erdoğan döneminden bu yana toplu konut uygulamalarını gerçekleştiren KİPTAŞ’ın (İstanbul Konut İmar Plan San. ve Tic. A.Ş.) Mimar Sinan beldesindeki inşaatlarından sonra Tepecik’e bağlı Türkoba’daki sitesinin de “ruhsatsız” olduğu anlaşıldı.
‘Engelsiz kent’ için imza attılar (3 Eylül 2008)Özürlüler İdaresi Başkanı Abdülkadir Anaç ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok arasındaki “Engelsiz Kent Projesi” imza törenine katılan Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, özürlüler için her türlü kolaylığın sağlanacağını söyledi.
Kalamış Marina’da ipler kasım ayında kopacak (3 Eylül 2008)10 metrelik bir teknenin aylık kirasının 500 euro, sırada 200 teknenin olduğu Kalamış Marina’nın geleceği tartışılıyor. Kalamış ve Fenerbahçe Marinalarında, Kadıköy Belediyesi ile maliye Bakanlığı arasındaki çekişme kasım ayını bekliyor.
Toplam 260 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.