Haberler

Haberler

Toplam 260 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kepçe tarihe takıldı otopark inşaatı durdu (3 Eylül 2008)Manisa Belediyesi, Eski Garaj Mevkii’nde, yer altı otoparkı, modern pazar yeri ve iş yerleri yapmak için proje hazırladı. Yetkililer, iki yıl önce bir inşaat sırasında hamam kalıntılarının ortaya çıkmasını göz önünde bulundurup Manisa Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne müracaat etti.
“Yarışmanın Gücü”, Fiziksel Çevrenin Yarışmalarla Şekillenmesini Sağlayacak (2 Eylül 2008)Arkitera Mimarlık Merkezi, bir süredir yürüttüğü “Tüm Kamu Yapıları Yarışmayla Yapılsın” kampanyasını daha etkin bir şekilde sürdürmek ve güçlendirmek amacıyla “Yarışmanın Gücü”nü düzenliyor.
Müşterilerimi Alacak mı? (2 Eylül 2008)Benim işimde çalışan en parlak yıldızlarından birisi işten ayrılmaya hazırlandığını söyledi. Benim müşterilerimi alabileceği konusunda endişelerim var. Ne yapabilirim?
Kuraklık... (2 Eylül 2008)Ağustos ayında Stockholmíde yapılan Dünya Su Haftası Forum’una Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan bir rapor sunuldu: “Climate Change and Water” (İklim Değişikliği ve Su). Rapor dünyadaki iklim değişikliğinin su konusunda nelere sebep olacağını belirtiyor.
Kuş Cenneti Yok Olup Gidecek (2 Eylül 2008)Doğa koruyucularının son durağı Kuş Cenneti oldu. Ege Üniversitesi ve TÜBİTAK’ın iş birliğiyle bu yıl 4’ncüsü düzenlenen “Gediz Deltası-Spil Dağı Milli Parkı- Kula ve Çevresinde Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi” projesi, 12 gün süren yoğun çalışma maratonunun ardından arazi incelemelerini tamamladı.
Çeşme''de Yağma Durduruldu (2 Eylül 2008)Üç yıl kadar önce, Bakanlar Kurulu’nca Çeşme yarımadasının güney kesimi ve Paşalimanı’nın tamamını kapsayan, 10 bin hektarlık kamu arazisi turizm bölgesi ilan edildi. Ardından bölgedeki SİT kararları kaldırıldı ya da dereceleri önemsizleştirildi.
Köprüler Para Basıyor, AKP Satmaya Çalışıyor (2 Eylül 2008)AKP hükümeti, 6 otoyol ve 2 Boğaz köprüsünü, işletme hakkı devri yöntemiyle bir an önce özelleştirmeye ve bütçeye yama yapmaya hazırlanırken, İstanbul Boğaziçi köprüleri ile işletmedeki otoyollar kazandırmaya devam ediyor.
Hollanda''da rüzgar değirmenleri atağı (2 Eylül 2008)Hollanda''da, 20 büyük kuruluş, rüzgardan enerji elde edilmesi amacıyla, Kuzey Denizi''ne yapılması planlanan rüzgar değirmenleri parkları" konusunda, hükümetin acele etmesini istiyor.
Eresin ilk konut projesinde evleri otel gibi kiraya verecek (2 Eylül 2008)Turizmci Eresin Grubu, Büyükçekmece’de rezidans ve iş merkezinden oluşan bir proje ile konut sektörüne girdi. Projede evler otel gibi işletilirken metrekaresi 2.500-3.000 dolardan satılacak. Evler, boşken ise aylık en az 2 bin dolardan kiraya verilebilecek.
Ergene Havzası''na master planı geliyor (2 Eylül 2008)Ergene Havzası''nı kirlilikten kurtarmak için kapsamlı bir çalışma başlattıklarını açıklayan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, denetim eksikliğinden kaynaklanan kirliliği önlemek için Trakya''ya takviye eleman göndereceklerini kaydetti. Önceki gün Tekirdağ Ticaret Odası konferans salonundaki il koordinasyon kurulu toplantısına katılan Bakan Eroğlu, toplantı çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplandırırken, Ergene Havzası''nın kirliliği ile ilgili kararlar aldıklarını belirtti. Eroğlu, Ergene için özel bir master planı hazırladıklarını anlattı.
Tarih: 2 Eylül 2008 Kaynak: Zaman
Abant Gölü’nü nilüferler öldürecek (2 Eylül 2008)İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Okan Külköylüoğlu, hızla artan nilüferlerin yapraklarının güneş ışığının gölün sığ kısımlara girmesini engelleyerek buradaki canlıların yaşamını tehdit ettiğini söyledi.
TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar''ın yaşattığı dejavu (2 Eylül 2008)Şu günlerde"Dejavu kelimesini nasıl tanımlarsın" diye sorsanız hiç tereddüt etmeden Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Erdoğan Bayraktar üzerinden derim.
Allianoi''de ne oldu? (2 Eylül 2008)Allianoi Girişim Grubu Antik Kente termal suyu taşıyan boruların baraj çalışmaları sırasında zarar gördüğünü söylüyor. Antik kentin sular altında kalmaması için başlatılan hukuk süreci ise devam ediyor.
Güç bende (2 Eylül 2008)Eskil çağda “kent”, gerçekte yalnızca oy verme yetkisi olan vatandaşlarındır. Çoğunluk olan köleler, hizmetçiler kentin dışındadır.
Haydi çocuklar çürük okullara! (2 Eylül 2008)Yapılan incelemeler sonucunda İzmir’de çürük olduğu bilimsel raporlarla tespit edilen 116 okul binasından sadece 16’sında güçlendirme çalışması yapılıyor. Geriye kalan ‘çürük’ raporlu binaların çoğunda ise tehlike altında eğitim sürüyor.
Emekle yapılan evler yıkılmasın (2 Eylül 2008)‘Kentsel dönüşüm’ adı altında gerçekleştirilecek yıkımlardan Kayışdağı’na bağlı Emek Evleri sakinleri de paylarına düşeni almak üzere.
Kat karşılığı inşaatlarda gayrimenkul sahiplerine ödenen kiralar (2 Eylül 2008)Ülkemizde giderek yoğunluk kazanan "kat karşılığı satış vaadi ve inşaat sözleşmeleri" nedeniyle ortaya çıkan uyuşmazlıkların çözümünde karşılaşılan vergisel olaylar da çeşitlenmektedir.
Biz de Sapına Kadar Çevreciyiz (2 Eylül 2008)Sinop’ta Sanko Holding’in hükümet planlaması olarak yapmaya kalktığı nükleer santrala karşı yaşam haklarını koruma amacıyla çoğunluğu yabancı gençlerden oluşan çevreci gençlik kampındakilerin tepkilerini dile getirirken polisçe coplandıktan sonra gözetime alınmalarıyla Kyoto’ya karşın uluslararası büyük bir skandal yaşandı.
Bodrum Kalesi’ne güzelleme (2 Eylül 2008)Bodrum Kalesi’ni denizden görmüştüm ilk kez. 1967 yazında Marmaris’e yapılmış bir gemi yolculuğunun dönüş yolundaki uğrak yeriydi Bodrum.
TOKİ son derece yerinde karar aldı (2 Eylül 2008)TOKİ''nin Ataköy Galleria ihalesini iptal etmesi, emlak ve gayrimenkul sektöründe olumlu karşılandı. Sektör temsilcileri, 130 bin metrekarelik arazinin 450 milyon YTL gibi düşük bir rakamdan ihale edilmeyecek olmasının son derece yerinde bir karar olduğunu vurguladı. İhalenin iptal edilmesini değerlendiren TURYAP Yönetim Kurulu Üyesi Başak Soner, kararı son derece yerinde bulduğunu ifade ederek, ''TOKİ son derece yerinde bir karar almıştır. Bu arazi 2038 yılından sonra kullanılacak ve sahibine bu süreye kadar da gelir getirecektir. Dolayısıyla böylesi değerli bir arazinin ihale başlangıç fiyatının en az 1.5 milyar dolardan başlatılması gerekir'' dedi.
Tarih: 2 Eylül 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Orhan Turan
Toplam 260 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.