Haberler

Haberler

Toplam 260 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bu iskele yıkılamıyor (1 Eylül 2008)Didim''in dünyaca ünlü Altınkum Plajı''na izinsiz ve kaçak yapılan üç iskelenin yıkımı için belediye encümeni 2005 yılında karar aldı.
AVM hizmetlerinde asgari standartlar belirlenmeli (1 Eylül 2008)Cepa Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Celebcioğlu, "Ankara''nın batı aksı 4 projeyi kaldırır ancak bundan sonra yapılacak ilave bir AVM yatırımı, mevcut projeleri olumsuz yönde etkileyecektir" dedi.
Avrupalılar mobilya üretimini bırakıyor, Türkiye merkez olur (1 Eylül 2008)İşçilik ve enerji maliyetlerinin artması Avrupalı şirketleri üretimi bırakmaya ya da Uzakdoğu''ya taşımaya zorluyor. Batılı firmaların terk etmeye başladığı sektörlerden biri de mobilya.
Mimar Sinan''ın yaptığı cami 490 yıldır alttan ısıtmalı (1 Eylül 2008)Tarihî Osmanlı evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Sakarya''nın Taraklı ilçesindeki Osmanlı sadrazamlarından Yunus Paşa tarafından 1517 yılında Mimar Sinan''a yaptırılan Kurşunlu Camii, ilçeyi ziyaret edenlerin en uğrak mekanı oluyor.
Bakanlık, inşaat malzemelerini mercek altına aldı (1 Eylül 2008)Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Avrupa Birliği (AB) uyum yasaları çerçevesinde inşaat malzemelerini denetlemeye başladı.
Emlak kralı Çinliye orman talanı hapsi (1 Eylül 2008)Çin''de büyük bir inşaat projesi için, yasadışı ağaç kesimi yaparak orman alanını tahrip eden bir işadamı 2.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Gençlik Günlüğü gazetesinin haberine göre, büyük bir emlak şirketinin sahibi ve yönetim kurulu başkanı olan 57 yaşındaki Luo Zhongfu, Guizu eyalet mahkemesi tarafından orman alanını yasadışı biçimde inşaata açmak için tahrip etmekten suçlu bulundu. Mahkeme ayrıca, etkin Amerikan dergisi Forbes tarafından 1994 ve 1995''te Çin''in en zengin adamı olarak gösterilen Luo''yu 50 bin yuan (yaklaşık 10 bin YTL) para cezasına çarptırdı. Luo hakkında, 2006''da resmi izin beklemeden Guizu''da orman alanının bir bölümünü tahrip etmesinden dolayı dava açılmıştı. Çinli işadamının 47 milyon dolar tutarındaki emlak projesinde 1200 villanın inşaatı öngörülüyordu. Luo''nun siyasete atılan eşi Yang Şiurong da aynı davada suçlu bulunarak 2.5 yıl hapis cezası ve 10 bin yuan (yaklaşık 2 bin YTL) para cezasına çarptırıldı. Çiftin kararı temyiz edecekleri bildirildi.
Tarih: 1 Eylül 2008 Kaynak: Hürriyet
Bir yıldan beri caddenin yönüne karar veremediler (1 Eylül 2008)Denizli''nin Tavas ilçesinin en işlek yeri olan Hükümet Caddesi''nde yön karmaşası devam ediyor. Bir yıldır tartışılan, caddenin tek veya iki yönlü olması meselesi için iki mahkemede dava açıldı, birbirine zıt sonuçlar çıktı.
Ev sahibi olma yaşı 25''e düştü (1 Eylül 2008)Büyük şehirlerdeki kira fiyatlarının yüksekliği ev sahibi olma yaşını da etkiliyor. Karı-koca çalışan çiftler maaşlarının önemli bir kısmını kiraya yatırmak yerine banka kredisiyle ev alma yoluna gidiyor.
Çin''in en yüksek binası yarın açılıyor (1 Eylül 2008)Çin''in en yüksek binası olan Şanghay Dünya Ticaret Merkezi yarın açılıyor. 101 katlı, 492 metre uzunluğundaki merkez 14 yıllık bir çalışmanın ürünü. Projenin mimarları binanın kullanılabilen çatısıyla hesaplandığında aslında dünyanın en yüksek binası olduğunu açıkladı.
Amazon''da "modern" kayıp kent (1 Eylül 2008)Arkeologlar, Brezilya''da Amazon nehri havzasının ücra kesiminde bir zamanlar yoğun bir nüfusun, döneminin modern yerleşim birimlerinde yaşadığını ortaya çıkardılar.
Yayla yolları ‘turizm’ için birleştiriliyor (1 Eylül 2008)Karadeniz’de yaylaları birleştirme projesi hayata geçiyor. Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, yayla turizmi süresinin uzatılmasını amaçlayan Karadeniz yaylalarını birleştirme projesi doğrultusunda, Ordu ve Artvin arasındaki yaylaları birleştirecek master planları ihale edildiğini açıkladı.
Allianoi''nin antik künkleri kırıldı (1 Eylül 2008)İzmir''in Bergama İlçesi''nde bulunan Allianoi Antik Kenti''nde, DSİ tarafından yaptırılan rölöve çalışmalarına ek olarak Bergama Müzesi tarafından mozaik çizimleri sırasında antik hamamlarda bulunan suyun boşaltılması, Allianoi Girişim Grubu ile müze yetkililerini karşı karşıya getirdi. Allianoi Girişim Grubu üyeleri sıcak suyun havuzlara gitmesini engellemek için antik künklerin kepçelerle parçalandığını ileri sürerken, müze yetkilileri suyun pompalarla boşaltıldığını söyledi. Allianoi Girişim Grubu Dönem Sözcüsü Alime Mitap, "Bu yapılan olayı Allianoi''nin yok edilmesine dönük yeni bir hamle olarak yorumluyoruz. Mahkemeye başvurarak bir tespit yaptırıp, ardından da Cumhuriyet Savcılığı''na suç duyurusunda bulunacağız" dedi.
Tarih: 1 Eylül 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Turan Gültekin
Soldaki dalgalanmalar (1 Eylül 2008)Solda işler karışık. Sol dediğin nedir, kaç kişidir bilemem. Ama merkez medya denilen medyada giderek daha çok yer almasından, Türkiye siyaseti içinde her şeye rağmen bir kıymeti harbiyesi olduğu sonucuna varmak mümkün.
Tercüman binası Altınbaş’ın üniversite kampüsü olacak (1 Eylül 2008)Topkapı Cevizlibağ’daki E-5 üzerinde bulunan rahmetli Kemal Ilıcak’ın yaptırdığı Tercüman Binası, üniversite oluyor. Altınbaş Holding’in kurduğu Kemerburgaz Üniversitesi’nin kampüsü haline getirilecek binanın tadilat ve yenileme çalışmaları tamamlandı.
Deniz Taksi için 16 bin merak telefonu (1 Eylül 2008)Deniz Taksi müşterilerinin taleplerine yetişemediklerini belirten İDO Genel Müdürü Doç. Ahmet Paksoy, hafta içi iki yaka arasında, hafta sonu da Adalar''dan çok ciddi talepler aldılarını söyledi.
Yetersiz müdahale, kötü yönetim! (1 Eylül 2008)Orman Mühendisleri Odası’nın raporuna göre Antalya yangını, ihmal ve yetersiz müdahale sonucu anızdan ormana kolayca sıçradı. Yangın kötü yönetildi, yanan orman alanı da açıklananın dört katı.
Bir kısmı yanan Patara''da kazılar sona erdi (1 Eylül 2008)Antalya''nın Kaş ilçesine bağlı Likya uygarlığının başkenti Patara Antik Kenti''ndeki kazıların bu yılki bölümü, sona erdi. Temmuz ayında başlayan kazılar, yaklaşık iki ay sürdü.
Doğuş İnşaat’tan Sofya’da metro imzası (1 Eylül 2008)Doğuş İnşaat, Sofya’da 3.8 kilometrelik metro güzergahı ile 4 istasyonun inşaatını yapacak. 45 ayda tamamlanacak proje Avrupa Yatırım Bankası tarafından finanse ediliyor.
Ataköy''ü neden satıyoruz (1 Eylül 2008)''Rekabetsiz satış'' (28.8.2008) başlıklı yazınızda, İdaremiz ile ilgili belirtmiş olduğunuz görüşler üzerine aşağıdaki bilgiyi paylaşmak istedik.
Aççana Höyüğü''nde kazı sezonu sona erdi (1 Eylül 2008)Hatay''da, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Mustafa Kemal Üniversitesince sürdürülen Aççana Höyüğü''ndeki kazı çalışmalarının bu yılki bölümü tamamlandı.
Toplam 260 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.