Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Amaç her semte bir sahne (12 Eylül 2008)Paleolitik çağa kadar uzanan tarihinde 2700 yılında Bizans’a ve 1453’ten itibaren Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapan İstanbul, dünya üzerinde kültür ve sanat faaliyetlerinin en yoğun olması gereken yerleşim yerlerinden biri.
Pedesa’da Athena Tapınağı Bulundu (12 Eylül 2008)Pedesa Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler, Bodrum’un Konacık beldesinde Anadolu uygarlığının en önemli eserlerinden biri olan Athena Tapınağı’nın bulunduğu yeri tam olarak tespit ettiklerini söyledi.
AKP’nin Park Otel’i Yanlış Yere Park Etti (12 Eylül 2008)İstanbul Taksim"de bir hayalet gibi boş duran Park Otel için geri sayım başladı. İstanbul Park Oteli"nin temeli 1989 yılında Bedrettin Dalan"ın başkanlığı döneminde atılmış, Nurettin Sözen"in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra...
Kamu küçüldü özel dengeledi (12 Eylül 2008)İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, inşaat sektöründe büyüme olmadan genel ekonomik büyüme beklenemeyeceğini söyledi.
Hoffmann ve Ramada''dan kira garantili otel odası (12 Eylül 2008)1994 yılında Türkiye''de kurulan ve 14 yıldan bu yana Türkiye''de yüzlerce konut projesine imza atan Alman firması Hoffmann İnşaat, yeni projesi Ramada İstanbul Maslak ile yatırımcıları için yeni bir fırsat sunuyor.
Marmaray''a kurul kararıyla durdurma (12 Eylül 2008)Marmaray Projesi''ne ait Yenikapı-Yedikule arasındaki çalışmalar, tahliye edilmek istenen bina sahiplerinin başvurusu üzerine İstanbul 4 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu''nun kararıyla durduruldu.
Üç bakanlıktan ''Ağaçlandırma Çalışmalarına Destek'' (12 Eylül 2008)Adalet Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında "Enerji Verimliliği Kapsamında Yapılacak İşbirliği Protokolü", Çevre ve Orman Bakanlığı ile "Ağaçlandırma Çalışmalarına Destek Protokolü" imzalandı.
Muhsin Ertuğrul 29 Ekim''de açılıyor (12 Eylül 2008)Yapımı hızla devam eden ve 13 milyon YTL’ye mal olacak yeni Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nun 29 Ekim 2009 da açılacağını müjdeleyen Başkan Kadir Topbaş, "Muhsin Ertuğrul ile ilgili endişeler ortadan kalktı." dedi.
Kentler ve kudretliler (12 Eylül 2008)Geçen hafta yayımlanan yazımızın bir yerinde, “Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere birçok kentimizde yapılacak köklü yatırım ve değişiklikler bilimsel çalışmaların ürünü planlarla değil “kudretlilerin” kararlarıyla belirlendi.
Surkondular yıkılıyor (12 Eylül 2008)Gaskalılar döneminden kalma 4 bin yıllık tarihi Sinop Kalesinin surları üzerine inşa edilen kaçak yapılar yıkılarak kale restore edilecek. 4 bin yıllık bir geçmişe sahip ve 3 bin 200 metre uzunluğundaki kenti çevreleyen tarihi kale üzerindeki kaçak yapılaşmaların kaldırılması için harekete geçen Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, tapu mülkiyetinde olan iki binanın kamulaştırma işlemlerini başlatırken, hazine arazisine müdahale kapsamında olan kaçak yapıların ise en kısa sürede yıkılacağını duyurdu.
Tarih: 12 Eylül 2008 Kaynak: Türkiye Yazan: Serhat Özşahin
100 ampullü salonda enerji tasarrufu zirvesi (12 Eylül 2008)Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile “Enerji Verimliği”, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile “Ağaçlandırma Projesi” protokollerini imzaladı.
Dikmen’de yeşil alan isyanı var (12 Eylül 2008)Dikmen Harbiye Mahallesi’nde, Karşıyaka ile Şehit Alaattin Saraçyakupoğlu Sokakları arasında kalan ve mahalle sakinlerince ağaçlandırılarak yeşil alan haline getirilen arazi, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sosyal tesis yapılmak üzere Haziran ayında ihale edildi.
Ahşap şimdi lavaboda seramiğin rakibi oldu (12 Eylül 2008)Seramik ve mermerle rekabete soyunan ahşap lavabolar, banyolarda yeni trend olmaya hazırlanıyor. Kiraz, armut ve zeytin ağacı olmak üzere 3 farklı malzemeden üretilen ahşap lavabolar, banyolardan sonra mutfaklara da girmeye hazırlanıyor.
Ayvalık’a villa yatırımı! (12 Eylül 2008)Maliye Bakanlığı''nca Sarımsaklı plajında 6 adet süper lüks villa ve sosyal tesislerin yapımına başlanıyor. Bakanlık bütçesinden yaklaşık 2 milyon YTL ödenekle tamamlanacak villalarda bakanlar ve üst düzey bürokratlar tatillerini geçirecek.
Bodrum ‘yükselmeye’ başladı (12 Eylül 2008)Bodrum Yarımadası''nda yerel yönetimlerle Kültür ve Turizm Bakanlığı arasındaki yetki kavgası, yarımadanın betonlaşma sürecine ivme kattı.
Türkiye’nin yeşil bina danışmanı (12 Eylül 2008)Alarko Carrier’ın Genel Müdür Yardımcısı Hırant Kalataş, Türkiye’de yeşil bina sertifikası danışmanlığına hak kazanan ilk kişi oldu. Karataş, Amerikan Yeşil Bina Konseyi’nin verdiği Enerji ve Çevre Tasarımı Lideriği Profesyoneli ve ticari binalara odaklanacak.
Artemis yeniden yükseliyor (12 Eylül 2008)Eski ‘dünyanın 7 harikası’ndan biri olan Artemis Tapınağı’nın birebir aynısı yeniden inşa edilecek. İzmir’in Selçuk ilçesinde yapılacak Artemis, 5 yıl sonra tüm görkemiyle yükselecek.
Barok Kilisenin İçinde Işıktan Bir Ev (11 Eylül 2008)14 Eylül 2008 tarihinde dünyanın en büyük mimarlık organizasyonlarından 11. Venedik Mimarlik Bienali ziyaretçilerine kapılarını açacak.
Yeni New York (11 Eylül 2008)Mohammed Atta, Dünya Ticaret Merkezi’nin Kuzey Kulesi’ne doğru Boeing 767’yle uçarken, mimarlığın bir şehri tanımlamaktaki gücünü belki de Manhattan’da yaşayan birçok insandan daha iyi biliyordu. Kahire Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olan Atta, Hamburg’da şehir planlamada öğrenciydi. Onun ve topluluğunun şehrin silüetinde bıraktığı boşluk ve New York ruhu, şehrin bina kültüründe en alışılmadık değişimlerden birini teşvik etti: Dünya şehirlerinin silüetlerini şekillendiren, sürekli olarak dünyanın farklı yerlerinde bulunan, birçok ödüller kazanan uluslararası mimarların katkılarını sağladı.
İşte İstanbul’un toplu taşımayla kat ettiği yol (11 Eylül 2008)Size bir matematik problemi: İstanbul’da, Beylikdüzü ile Taksim arasındaki 35 kilometrelik yolda bir kişi otobüs-metrobüs ve metroyla, diğeri özel otomobille yolculuk ediyor.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.