Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 261. haberden 267. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Evimizi 30 milyon Euro’ya tasarruflu aydınlatıyoruz (5 Eylül 2008)Konutlarda enerji tasarruflu ampul kullanımı, hükümetin kamu binalarına 80 bin ampülün takılacağının açıklamasıyla artarken, 100 milyon Euro’luk büyüklüğe ulaşan ampul pazarında tasarruflu ürünlerin oranı yüzde 30’u aştı.
Gölleri iklim değil DSİ kuruttu (5 Eylül 2008)Doğa Derneği Genel Başkanı Güven Eken, İç Anadolu’da yer alan Tuz Gölü ve diğer göllerin küresel ısınma sonucu değil DSİ’nin yanlış su politikaları nedeniyle kuruduğunu belirtti. Eken, yaptığı yazılı açıklamada yılda 1 milyar 150 milyon metreküplük emniyetli su rezervine sahip Konya Havzası’nda 1 milyar 786 milyon metreküp su tüketildiğine, böylelikle her yıl havzada Tuz Gölü’nü dolduracak miktarda suyun kaybedildiğine dikkat çekti. Konya Kapalı Havzası’nda DSİ tarafından yapılan baraj ve kanal inşaatları, on binlerce yasadışı kuyu ve aşırı su tüketen tarımsal ürünler nedeniyle son 20 yılda Türkiye’nin en büyük ikinci gölünün kuruduğunu vurgulayan Eken, flamingolar olmak üzere birçok canlının yaşamının tehlike altında olduğuna işaret etti.
Tarih: 5 Eylül 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Yaşam bulutların üzerine çıktı (5 Eylül 2008)Son dört yıl içinde uygulamaya konulan yeni projeler, bir yandan İstanbul’un siluetini hızla değiştirirken, diğer yandan da gayrimenkul kuruluşları arasında bulutların üzerine taşan tatlı bir rekabeti de beraberinde getirdi.
Çakırhan hastanede (5 Eylül 2008)Dünya mimarisinin önde gelen isimlerinden, Ağa Han Mimarlık Ödülü sahibi ve yazar Nail Çakırhan’ın (98) sağlık durumunun ciddi olduğu belirtildi.
‘Kesin güzergâh yok’ (5 Eylül 2008)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Boğazı’na yapılması planlanan üçüncü köprüde “demiryolunun düşünülmediğini” bildirdi. Yıldırım, İstanbul trafiğine nefes aldıracak yeni köprü projesiyle ilgili çalışmaları tamamladıklarını, belirlenen altı güzergâhın dörde indirildiğini söyledi. Yıldırım, nihai kararın verilmesi için çalışmaların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderildiğini dile getirdi. Yıldırım, Tarabya-Beykoz güzergâhının alternatiflerden biri olduğunu ancak şu anda kesinleşen bir güzergâhın olmadığını söyledi. “Yeni köprüde şu andaki çalışmalara göre demiryolu geçişi düşünülmediğini, projede demiryolu bulunmadığını” belirten Yıldırım, uzun vadede bu yönde çalışma yapıldığını, bunun “Kuzey geçişi” kapsamında yer alabileceğini kaydetti. Yıldırım, köprünün yapılacağı alandaki yapılaşmaların orman dokusuna zarar vermesini istemediklerini, bu nedenle hassas davrandıklarını savundu.
Tarih: 5 Eylül 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Araba vapurları dolmuş olacak (5 Eylül 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Harem-Sirkeci arasında hizmet veren yeni nesil arabalı vapurların pik saatlerde tarife yerine dolmuş sistemiyle çalışacağını söyledi. Topbaş, bu vapurlarla günde 15 bin araç taşımayı hedeflediklerini, arabalı vapurların adeta yeni bir köprü olduğunu bildirdi. İDO tarafından satın alınan 4 yeni nesil araba vapurundan sonuncusu Sadabat dün düzenlenen törenle hizmete girdi. Harem-Sirkeci arasındaki yolculuk süresini 8 dakikaya indiren vapurun hizmete alınması töreninde konuşan Topbaş, "İstanbul’da deniz ulaşımının payını yüzde 4’e çıkarttık" dedi.
Tarih: 5 Eylül 2008 Kaynak: Hürriyet
Yepyeni bir Arnavutköy geliyor (5 Eylül 2008)Birkaç yıl önce üçüncü köprünün Arnavutköy’den geçirilme olasılığı doğunca, "Köprü’ye Hayır" demek için kenetlenen semt ahalisi o gün bugündür semtlerine başka hiçbir İstanbul semtinde olmadığı kadar sahip çıkıyorlar.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 261. haberden 267. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.