Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 221. haberden 240. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Sulukule’nin dramı (5 Eylül 2008)Tüm sivil girişimlere rağmen, belediye sabah baskınlarıyla Sulukule’de yıkıma başladı. Türkiye, Çingeneler konusunda Avrupa’ya emsal olabilecek kentsel dönüşüm projeleri geliştirme potansiyeline sahip ama yerel yönetimler “yıkma”yı daha kolay buluyor.
Şehir plancılarına gerek yok, Tayyip Bey yeter! (5 Eylül 2008)Dün hükümete yakın bazı yayın organlarında (Yeni Şafak, Sabah vs.) İstanbul''a yapılacak 3. Boğaz köprüsünün güzergahının Trabya-Beykoz olarak belirlediği haberi yer almıştı.
‘Nükleer santrala teklif verilmezse de her şeyin sonu değil, alternatifler var’ (5 Eylül 2008)Mersin Akkuyu’da kurulması planlanan Türkiye’nin ilk nükleer santral ihalesi için şartname alan 11 firmadan beşi teklif verme süresinin uzaltılmasını istiyor.
Altepe: Tarihi çarşı ve hanlara titizlikle bakıyoruz (5 Eylül 2008)Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe yurt dışından gelen birçok misafirin Türkiye''de ilk görmek istediği şehirlerden birisinin Bursa olduğunu belirterek, tarihi bir değer taşıyan çarşı ve hanların bakımını titizlikle yaptıklarını söyledi.
Merkez Bankası’nda taşınma hazırlığı başladı (5 Eylül 2008)Merkez Bankası Başkanı Yılmaz, banka merkezinin Ankara’dan İstanbul’a taşınması için çalışmalara başladıklarını açıkladı. İlk adım Levent’teki arsaya hizmet binası yapılması olacak. İkitelli’de de bir emisyon merkezi kurulacak.
3. köprü nerede olacak? (5 Eylül 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş:"Buradaki hassasiyetimiz kent ormanları. Başbakan''ın üzerinde durduğu hassasiyet özellikle bu. Köprünün yeri henüz netleşmiş değil, benim bildiğim kadarıyla. Uzmanlar tartışıyor."
Hitit uygarlığı mercek altında (5 Eylül 2008)Chicago Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Oğuz Soysal, Hitit uygarlığının her geçen gün yeni bir yanının keşfedildiğini söyledi.
Tuz Gölü''nü kurtarabiliriz (5 Eylül 2008)Doğa Derneği, Tuz Gölü’nün yer aldığı Konya Kapalı Havzası’nda Devlet Su İşleri’nin yanlış su politikları nedeniyle her yıl bir Tuz Gölü kadar suyun israf edildiğini söylüyor.
Lüks devremülklere alternatif rezidans (5 Eylül 2008)Hoffmann İnşaat''ın, Maslak''ta gerçekleştireceği 20 katlı "Palms" projesinde yer alan 342 oda, devremülk sistemine alternatif olarak geliştirilen ''Condo Kiralama Sistemi''yle satışa çıkarıldı.
Masumiyet’in sokakları (5 Eylül 2008)Kemal’in iflah olmaz aşkından kendine kalan parçaların izinden giderek kendisine aşkı ve o aşkı yaşadığı dönemleri hatırlatan objelerle yavaş yavaş hayat verdiği Masumiyet Müzesi, bir roman mekânı.
Ataköy arazisinin değerini komşu arsa belirleyecek (5 Eylül 2008)Ataköy arazisinin satışıyla ilgili süreçte Yeni Şafak''ın konuyla ilgili yayınları, arazinin gerçek değerinin açıklanan muhammen bedelin çok üzerinde olduğunu ve gerçek değerin tespiti için öncelikle yanındaki sorunsuz arazinin satılması gerektiğine dikkat çekmişti.
İzmir''de 30 bin yapıya af geldi (5 Eylül 2008)Yasanın Resmi Gazete''de yayımlanmasının ardından birçok konuta elektrik ve su bağlanmaya başlandığı belirtildi. İmar Kanunu''nda yapılan değişiklikle İzmir''de 30 bin yapıya elektrik ve su bağlanmaya başlandı.
Metrobüste deneme seferleri başlıyor (5 Eylül 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Topkapı-Zincirlikuyu arasındaki metrobüsün ikinci etap çalışmalarını 4 ay gibi kısa bir sürede tamamladıklarını belirterek, deneme seferlerinin bir kaç gün içinde başlayacağını açıkladı.
Konut piyasası alt gelir grubu ile hareketlenir (5 Eylül 2008)İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Sabri Ateş, “Alt gelir gurubuna konut yapın, piyasanın ne kadar hareketlendiğini herkes görecek” dedi.
"Deprem 2010-2014 yılları arasında olacak" (5 Eylül 2008)Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü''nün 140. yılı kutlamalarında açıklama yapan Işıkara, kendisinin yürüttüğü olasılık araştırmasına göre, bu veriyi elde ettiğini söyledi.
Türkmenistan''da santral kurulacak (5 Eylül 2008)Türkmenistan''ın başkenti Aşkabat''taki görüşmelerini tamamlayan Enerji Bakanı Hilmi Güler, enerji konusunun ele alındığı temasların gayet olumlu ve detaylı geçtiğini vurguladı.
Başarmamız lazım (5 Eylül 2008)Midilli''den cami ihbarları peşpeşe geliyor. Önce 200 yıllık Yalı Camii, şimdi de yine aynı dönemden kalma Yeni Camii''nin içler acısı durumu Yunanlılar tarafından gazetemize iletiliyor ve kurtarılmaları için yardım isteniyor.
Köprü için 2 nokta ağırlık kazandı (5 Eylül 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul''a üçüncü köprünün yapılmasıyla ilgili iki noktanın ağırlık kazandığını belirterek, "Köprünün yapılacağı yerle ilgili son kararı Başbakanımız verecek" dedi.
Global’den Şırnak''a enerji santralı (5 Eylül 2008)Global Yatırım Holding A.Ş. iştiraklerinden Galata Enerji Üretim A.Ş Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu''na, Şırnak ili bölgesinde 270 megawat gücünde asfaltit bazlı elektrik santrali kurmak amacıyla üretim lisansı başvurusunda bulundu.
Mobilyacı Doğtaş''tan enerjiye 1 milyar $ (5 Eylül 2008)Mobilyada Doğtaş markası ile bilinen Doğanlar Şirketler Grubu, Amerikalı ortak ile 1 milyar dolarlık yatırımla Çanakkale''de rüzgar enerjisi santrali kuracak.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 221. haberden 240. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.