Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bu sular ısıtacak (9 Eylül 2008)Amasya''nın Hamamözü İlçesi''nde atık kaplıca suları konut ve seralarda ısıtma amacıyla kullanılacak.
Denizli’nin akciğerine ateş düştü (9 Eylül 2008)Denizli’nin akciğerleri olarak bilinen, kent merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Başkarcı Dağı Milli Parkı’nda, İsrafil Deresi Mevkii’nde çıkan yangında, 5 hektar kızılçam ormanı kül oldu.
Halı altına süpürülen dertler (9 Eylül 2008)Bodrum’un Güvercinlik Köyü, ‘Türkiye’ye yılda 5 milyon avro kazandırıyor’. Ancak bunun beşte birine mal olacak arıtma tesisi hâlâ yapılamadığı için köyün atıkları ormana akıyor!
Mevzu bahis rantsa, gerisi teferruat! (9 Eylül 2008)Büyük bir rant alanı olan İstanbul Tepeören sınırları içerisinde bulunan devlet ormanının sahte haritalarla imara açılarak parsel parsel satıldığı ortaya çıktı.
Roma Hamamı kutsal yol kazıları başladı (9 Eylül 2008)Roma İmparatoru Caracalla döneminde inşa edilen ve dünyanın ikinci büyük hamam kompleksi Roma Hamamı''nda 2008 yılı kazı çalışmalarına başlandı.
Dünya Su Forumu''na doğru (9 Eylül 2008)Dünya Su Konseyi Başkanı Loic Fauchon, ''''Eğer su konusunda bir savaş çıkmasını istemiyorsak yapılması gereken bazı şeyler var. İlk olarak hepimiz birer vatandaş olarak farklı bir yaklaşım içinde olmalıyız.
Afganistan''da 19 metrelik Buda heykeli (9 Eylül 2008)Arkeologların, Afganistan''ın orta kesimindeki Budistlerin merkezi Bamiyan''da 7 yıl önce Taliban rejimi tarafından yıkılan 2 dev Buda heykelinin yakınında 19 metre yükseliğinde bir Buda heykelini ortaya çıkardığı bildirildi.
Kendi insanından kopmamak... (9 Eylül 2008)Bir avuç genç insanın dokuz günlük mutluluklarının algısını paylaşmak istiyorum bu gün. Mimarlık öğrenimini tamamlamış ya da son yılına gelmiş gençlerle her yıl bir yaz okulu gerçekleştiriyorum: Makedonya’da, Manisa’da, Denizli’de, Afyon’da, en çok da Güre’de...
Kaunos antik kentinde bir çeşme ortaya çıkartıldı (9 Eylül 2008)Muğla''nın Köyceğiz ilçesindeki Kaunos antik kentinde bir çeşme ortaya çıkarıldı. Kazı Başkanı Prof. Dr. Cengiz Işık, Kaunos antik kentindeki çalışmalarda tarihe ışık tutacak çok önemli bulgular elde edildiğini kaydetti.
BP Türkiye''den "İstasyon Yenileme Projesi" (9 Eylül 2008)BP Türkiye, su ve enerji tasarrufu potansiyelinin ekonomiye kazandırılması ve küresel ısınma ile mücadeleye katkıda bulunmak amacıyla "İstasyon Yenileme Projesi"ni hayata geçirdi.
TMSF, 69 adet taşınmazını satacak (9 Eylül 2008)Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), muhtelif illerde bulunan toplam 69 adet taşınmazını satmak üzere ihale açtı.
TÜSİAD''dan ''Sürdürülebilir Su Yönetimi'' konferansı (9 Eylül 2008)Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), ''Türkiye''de Su Yönetiminin Durumu: Sorunlar ve Öneriler'' ile ''Şebeke Suyu Hizmetlerinde Özel Sektör Katılımı: Dünya Uygulamaları Işığında Türkiye İçin Model Tartışması'' başlıklı raporlarını yarın İstanbul''da kamuoyuna açıklayacak.
”Konutta finansman problemi yaşanıyor” (9 Eylül 2008)MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, konutlara yeterli talep oluşmaması sonucunda konut sektörünün yoğun bir finansman problemi yaşadığını savundu.
Erdal Eren: Belediye ihalelerinden haberimiz olmuyor (9 Eylül 2008)Türkiye Müteahhitler Birliği (TBM) Başkanı Erdal Eren’in yalnızca iki cümlesinin içini doldurabilsek, “yolsuzluk“ enkazına ilk kepçeyi atmış oluruz.
Sirkeci-Harem arası 8 dakikaya indi (9 Eylül 2008)İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Sirkeci ile Harem arasını arabalı vapurlarla ortalama 8 dakikaya indirdi.
TOKİ Başkanı, gazete ilanıyla derdini anlatacak (9 Eylül 2008)Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar’la hafta sonu İstanbul’da karşılaştık. Baktım ki Bayraktar, Ataköy’de Galleria ve Dünya Göz Hastanesi’nin üzerinde bulunduğu araziyi satamadığı için pek dertli.
Büyükşehir, temiz çevre için 200 milyon YTL harcayacak (9 Eylül 2008)Menemen ve Ayrancılar-Yazıbaşı Bölgesinin atık sularını toplayıp arıtma tesisine iletecek 42 kilometrelik kanal hattı için ihaleye çıkmaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi deniz, nehir ve tarım alanlarını kirlilikten kurtaracak projeler için 200 milyon YTL''lik kaynak ayırdı.
Metrobüs, Hilton, İBB, 2 Numaralı Kurul gibi konular (9 Eylül 2008)Benzer bir öneriyi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ın (gazeteyi ziyareti sırasında olduğunu belirteyim ki dedikodu çıkmasın!) huzurunda dile getirdiğimi iyi hatırlıyorum.
Bu işin ‘suyu’ çıktı kaosa 79 gün kaldı (9 Eylül 2008)İstanbul için olumlu projeler olarak nitelendiren ve İstanbulluların desteğini alan; Topkapı-Zincirlikuyu metrobüs hattı, deneme aşamasında olan İstanbulkart, İSPARK’ın ‘Park Et Metrobüsle Devam Et’ projesi, kentin yerel yöneticilerinin ve belediye bürokratlarının hanelerine artı puan yazıldı.
Bakanlıktan demir-çeliğe soruşturma (9 Eylül 2008)Maliye Bakanlığı, demir-çelik ürünlerinde son dönemde meydana gelen yüksek fiyat artışları üzerine, sektörde kapsamlı bir vergi incelemesi ve fiili envanter çalışması başlattı.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.