Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Dünyanın inşaatını Tekfen yapacak (9 Eylül 2008)Tekfen İnşaat''ın yüzde 50''sini, 520 milyon dolar bedelle satın alan Azerbaycan devlet petrol şirketi Socar ve Palmali Holding, şirkete beş yılda 37 milyar dolarlık inşaat işi verecek.
İşten çıkarılan arkeologlara destek eylemi (9 Eylül 2008)Yenikapı’daki Marmaray ve Metro Projeleri nedeniyle İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nin başkanlığında yürütülen kurtarma kazılarını sürdüren arkeolog, restoratör ve sanat tarihçileri, 4 Eylül 2008’te iki serbest arkeolog ve bir sanat tarihçisi arkadaşlarının işten atılmalarını protesto etti.
Güvercinlik dosyası Başbakan’da (9 Eylül 2008)Bodrum’un cennet köşelerinden, mavi denizi, yemyeşil Halep çamı ormanları ile ünlü Güvercinlik Koyu, kirliliğe teslim oldu. Bin kişilik arıtma tesisinin yeterli gelmeyerek atık suların denize ve ormana boşaltılması, nüfusun 25 yılda 150’den 25 bine çıkması tatil beldesini cehenneme çevirdi.
Fannie Mea ve Freddie Mac devletleşti, ABD’ye 200 milyar dolar fatura çıktı (9 Eylül 2008)Fannie Mea ve Freddie Mac devletleşti, ABD’ye 200 milyar dolar fatura çıktı Hazine Bakanı Henry Paulson’ın Fannie Mea ve Freddie Mac’i kurtarma girişimi 200 milyar dolara mal olacak.
Can Güvenliğine Önem Veren Lirefa AŞ Türkiye''de Ortak Olarak Global MT''yi Seçti (8 Eylül 2008)Global MT, Lirefa Holding tarafından üretilen patentli Lirefa Deprem Duvar Sistemi’ni, 25 Nisan 2008 tarihinde Lirefa Holding ile imzaladığı sözleşmeyle dünyada ilk kez kullanıma sundu.
Peyzaj öğrencileri İtalya yolcusu (8 Eylül 2008)Bartın Valiliği ile Padova Eyaleti arasında imzalanan protokol çerçevesinde Bartın Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri 23 Eylül 2008 tarihinde İtalya''nın Padova eyaletine gidecek.
Tasarım, 184. Sayısında "Aydınlatma"yı Ele Alıyor (8 Eylül 2008)Tasarım, bu ay Türk aydınlatma sektörünü incelediği 184. sayısıyla okurlarıyla buluşuyor. David Atkinson Lighting Design (DALD) tarafından aydınlatılan "The Golden Age of Couture" (Terziliğin Altın Çağı) adlı sergi, Johanna Keimeyer’in geri dönüşüm lamba tasarımları ve Louis Saul’un yaratıcı aydınlatma tasarımları, dergide yer alanlar arasında.
Peyzaj Mimarları Odası Öğrenci Üye Kolu (PMOGenç), Erzurum''da Yaz Kampı Düzenledi (8 Eylül 2008)Peyzaj Mimarları Odası Öğrenci Üye Kolu (PMOGenç) Yaz Kampı, 15 üniversiteden 26 öğrencinin katılımıyla 18 - 31 Ağustos 2008''de Erzurum‘da gerçekleştirildi.
Batı ile Gelenek Arasında: Tahran (8 Eylül 2008)Modern mimari, İran’la 60 yıl önce tanıştı. Şimdi dördüncü nesil İranlı mimarlara tanıklık ediliyor. Bu dönemde önemli bir gelişmenin kaydedildiği ise kabul edilen bir gerçek. Günümüzde en azından bürokratik açıdan bakılırsa, birçok bina mühendisler tarafından inşa ediliyor ve mimarlık bölümü mezunlarının sayısı artıyor. Ancak mimarlıktaki kültürel gelişme, inşa edilen bina sayısıyla veya genç mimarların zevklerindeki ve trendlerdeki değişimle aynı anlama gelmiyor.
Bakalım Siz Hangisini Beğeneceksiniz? (8 Eylül 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Kemaraltı Çarşısı Üst Örtü ve Kent Mobilyaları Ulusal Fikir Yarışması” sonucu belirlenen 8 eseri, 06 Eylül 2008 tarihinden itibaren kamuoyunun öneri ve görüşlerine sunuyor.
Silivri Kapısı’nın İki Fotoğrafı (7 Eylül 2008)Bugüne dek İstanbul surlarının restorasyonu pek çok haklı eleştirinin konusu oldu, ne var ki bu onarımları -öncelikle- kendi dışındaki olguların göstergesi olarak okumak gerek.
Yenilenebilir enerji yatırımları dünya ekonomisini durgunluktan kurtaracak (8 Eylül 2008)Yenilenebilir enerji kaynakları son dönemlerde tüm şirketlerin ilgilendiği alanların başında geliyor. Sadece enerji şirketleri için değil, inşaat şirketleri, danışmanlık şirketleri ve bankalar için de yeni bir yatırım alanı yenilenebilir enerjiler.
Akıllı duraklar geliyor (8 Eylül 2008)İstanbul''da toplu taşıma araçlarında elektronik devrim olarak adlandırılan, akıllı durak ve otobüsler yıl sonunda hayata geçiriliyor. İETT''nin yürüttüğü akıllı yolculuk projesi ''Akyolbil''de sona yaklaşıldı. Bu sistem sayesinde gerek otobüs içindeki yolcular, gerekse duraklarda bulunan yolcular seyahat edecekleri araçlar ve güzergâhlar ile ilgili bir çok faydalı bilgiye anlık olarak ulaşabilecek. Şu an tarifeli olarak yapılan otobüs seferleri duraklarda bekleyen yolcu yoğunluğuna göre yapılacak. Vatandaşlar yeni nesil akıllı duraklar ve cep telefonundan otobüsün ne zaman geleceğini görebilecek.
Tarih: 8 Eylül 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Gökhan Yılmaz
Tuz Gölü''nü yanlış politikalar kuruttu (8 Eylül 2008)Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken, ''Konya Kapalı Havzası''nda DSİ tarafından yapılan baraj ve kanal inşaatları, on binlerce yasa dışı kuyu ve yanlış su politikaları sebebiyle Türkiye''nin en büyük ikinci gölü kurudu'' dedi.
Haydarpaşa ve Sirkeci’yi kimler kurtaracak? (8 Eylül 2008)Haydarpaşa-Gebze ve Sirkeci-Halkalı hatlarının kapatılmasını engellemek için internette imza kampanyası başlatan “Kent ve Demiryolu” girişimcileri kamuoyuna çağrıda bulundu: Tarihi bir hata yapılıyor, geri döndürelim.
”Çinliler güneş enerjisi alanına yatırım yapmak istiyor” (8 Eylül 2008)Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Çin''deki temasları sırasında, Türkiye''de özellikle güneş enerjisi konusunda yatırım yapmak isteyen, alanında Çin''in en büyük, dünyanın ise 2. büyük firması TBEA yetkilileriyle bir araya geldiklerini belirtti.
İstanbul’un Artık ArkiPARC’ı Var! (5 Eylül 2008)15-17 Ekim 2008 tarihleri arasında Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından, Harbiye Askeri Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan ArkiPARC 2008 etkinliği gerek Türkiye’den gerekse tüm Dünya’dan her biri kendi alanında uzman konukları ağırlamaya hazırlanıyor. Gelecek mimar konuklar arasında, Dünya’da mimarlık üretimine önemli etkileri olan Hollandalı mimar Rem Koolhaas, Dünya’nın en büyük mimarlık ofislerinden SOM’in tek Türk ortağı olan Mustafa Kemal Abadan, hem spor hem de mimarlık gündemini uzun süre meşgul eden Aslantepe Stadyumu’nun mimarı Mete Arat, yine Dünya’nın en büyük mimarlık ofislerinden Foster & Partners’ın ortaklarından Nigel Dancey de bulunuyor.
Yalıtım yapmayan ev sahibi, kiracının yakıt masraflarına ortak olacak (8 Eylül 2008)Türkiye''de enerji ihtiyacı, nüfus artışına ve sanayideki gelişmelere paralel olarak gün geçtikçe artış gösterirken hükümet, enerjide tasarruf etmek için yeni adımlar atıyor.
Duble yolun ekonomiye katkısı 900 milyon YTL (8 Eylül 2008)15 kilometresi bölünmüş hale getirilen İzmir çevre yolunda 6 ayda 84 milyon YTL''lik akaryakıt tasarrufu sağlandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın büyük önem verdiği duble yol projesinde ilk meyveler alınmaya başlandı.
Konut kredisi kullananların işsizlik korkusu dev sigorta şirketlerini Türkiye''ye çekiyor (8 Eylül 2008)Genworth''un Türkiye Direktörü David Nolan, üç yılda 5-10 milyon kişinin işsizlik sigortasını yaptıracağını söylüyor.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.