Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 181. haberden 200. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Gökçek: İzmirli zehirlendi (8 Eylül 2008)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara suyuna ilişkin iddialarına yanıt verdi.
Arkeologlar Sasani kentinin kalıntılarını buldu (8 Eylül 2008)Çin Seddi’nden sonraki en büyük insan yapımı duvar olan İran’daki Gorgan Seddi’nde kazı yapan İranlı ve İngiliz arkeologlar, bir Sasani kentinin kalıntılarını ortaya çıkardılar.
''''Ağaçtan'''' 8 katlı apartman (8 Eylül 2008)Uyguladığı çevre programlarıyla Avrupa ülkeleri arasında en yeşil kent seçilen İsveç''in Vexjö kentinde Avrupa''nın en yüksek ahşap binası inşa ediliyor.
Ulubat''ta çevre katliamı (8 Eylül 2008)Dünyanın yaşayan 17 gölü arasında bulunan Uluabat Gölü, kirlilik tehlikesi altında. Gölü besleyen ve gölden Marmara’ya boşalan derelerin bir bölümü de koruma bandı olmasına karşın Mustafakemalpaşa ilçesindeki fabrikalar atıklarını buraya boşaltıyor. Denetimlerin ve cezaların yetersiz kalması nedeniyle bölgede her yıl toplu balık ölümleri görülüyor. Bu yıl da binlerce ölü balık Uluabat Gölü kıyılarına vurdu. Derelerin çeşitli bölümlerinden su ve ölü balık örnekleri alan yetkililer, katliamdan bölgedeki fabrikaları sorumlu tuttular. Karacabeyli çevreciler de sorunun bir an önce çözülmesi çağrısında bulundu.
Tarih: 8 Eylül 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Roma meclis binasının çevresi kazılıyor (8 Eylül 2008)Kütahya''nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti''nde devam eden kazılar kapsamında Zeus Tapınağı''nın arka kısmında bulunan ve Romalıların şehir meclisi olarak kullandıkları binanın çevresi gün ışığına çıkarılmaya çalışılıyor.
Agora yüzde yüz büyüdü (8 Eylül 2008)41 bin metrekare kapalı alanda 85 mağazaya sahip olan AVM, 10 Eylül''de ek binanın açılması ile 86 bin metrekarede 178 mağazaya ulaşacak.
Tünel yapımında Roma eseri (8 Eylül 2008)Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından D-100 kara yolunda yapımı süren tünel inşaatında Medusa figürlü 3. yüzyıl Roma dönemine ait lahit kapağı bulundu.
Kuzey Trakya çöle dönüşecek (8 Eylül 2008)Trakya’dan İstanbul’a getirilen Istırancalar’ın suyunun bölgede ciddi susuzluk sıkıntısı yarattığı vurgulanarak Çevre ve Orman Bakanlığı’nın izniyle İSKİ’nin Kuzey Trakya’yı tamamen çöle çevirecek Rezve Deresi projesinden derhal vazgeçmesi istendi.
Ankara''yı beklemeyin siz önce davranın (8 Eylül 2008)Midilli''de çürümeye terk edilen ve kurtarılmayı bekleyen iki cami için Ankara harekete geçti. Güzel... Ancak, bürokrasinin ağırlığını biliyoruz.
Başkan Aziz Yeniay’a Çevre Ödülü verildi (8 Eylül 2008)Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, ilçesinde gerçekleştirdiği çevreye yönelik çalışmaları sonucu İstanbul Çevre Konseyi Federasyonu (İSTÇEF) tarafından 2008 Çevre Ödülü’ne layık görüldü. Green Park Hotel’de düzenlenen ödül töreninin açılışı hep birlikte yenilen iftar yemeği ile başladı. AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır’ın da katıldığı yemeğin ardından törene geçildi. Törende bir konuşma yapan Yeniay, “Görevde olduğumuz son dört yıl boyunca Küçükçekmece’de çevre için yaptığımız yatırım Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yatırımın yirmi katı” sözleriyle büyük alkış aldı.
Tarih: 8 Eylül 2008 Kaynak: Türkiye
‘İstanbul’da ‘dişleme’ olayı çok’ (8 Eylül 2008)Uzun yıllardır AKP’li belediyelerde usulsüzlük, yolsuzluk haberleri sık sık gündeme geliyor. Her yerden pis kokular ortalığa saçılıyor.
Jeotermal sahaları açılıyor (8 Eylül 2008)Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) ait 6 jeotermal sahası özel sektöre açıldı.
Köprü möprü istemiyoruz (8 Eylül 2008)Gençler artık çevreci yetişiyorlar, hem de çevreciliğin daniskası oluyorlar. Bu gençler ormanlara, ağaçlara, su kaynaklarına, hava, su ve çevre kirliliğine karşı çıkacaklar.
Sanko, Yedigöze Barajı''nı 600 milyon dolara bitirecek (8 Eylül 2008)Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, yenilenebilir enerji üretimi yapan hidroelektrik santrallerin büyük önem taşıdığını belirterek, "İmamoğlu Ovası sulaması ile yeni bir Çukurova oluşmasını sağlayacak Yedigöze Sani Bey Barajı ve HES, 600 milyon dolara mal olacak" dedi.
Gayrimenkul değerleme hizmetine standart (8 Eylül 2008)Banka ve sigorta şirketlerinin şirket sermayesinin çoğunluğuna sahip olması durumunda sorumlu değerleme uzmanı, sermayenin yüzde 51’ine sahip olması şartından istisna tutulabilecek.
Agora büyüdü dışarda milyon metrekare yaptı sıra Katar''a geldi (8 Eylül 2008)Odak Group, yurtdışında 1 milyon metrekare inşaatı tamamladıktan sonra gözünü Katar''a dikti. İzmir''deki alışveriş merkezi Agora''yı 45''ten 100 metrekareye çıkardıklarını belirten Odak Group Başkanı Gürcan Oral, Katar''da da konuttan alt yapıya kadar pekçok fırsat bulunduğuna dikkat çekti.
''Krizle yaşamaya alıştık satışlar daha çok düşmez'' (8 Eylül 2008)Gayrimenkul sektöründe gözlenen durgunluğa rağmen 2009''dan umutlu olduğunu belirten Sur Yapı Başkanı Altan Elmas, "Kriz ortamına alıştık, bir şekilde atlatılıyor" dedi.
Denizli''de orman yangını (8 Eylül 2008)Denizli merkeze bağlı Başkarcı beldesindeki Başkarcı Dağı ormanlık alanında çıkan yangın, etkisini sürdürüyor. Yangında, ilk belirlemelere göre 5 hektar kızıl ve kara çam ormanı zarar gördü.
‘Venedik gibi olur’ (8 Eylül 2008)Eminönü Bölgesi’nde toptan ticaretten boşalan alanların geleneksel ürünlerin de dahil olduğu perakende ticareti sarmalayacak yaşam alanlarına dönüştürülmesinin önemine değinin Çınar, “Bölgede başlatılan trafikten arındırma ve yayalaştırma çalışmaları son derece önemli bir adımdır. Neden bir Venedik örneğini bu bölgede yerleştirmeyelim? Neden Venedik’e giden herkesin parasına bakmadan Murano’dan cam eşya alması gibi İstanbul’a gelen herkesi Eminönü’ne çekecek, orada özel, İstanbul’a özel, tekstil ürünleri veya otantik ürünleri almasını sağlayacak bir ortam sağlayamayalım?” dedi.
Tarih: 8 Eylül 2008 Kaynak: Radikal
Körfez''e 5 milyar dolar yatacak, Kocaeli''nin çehresi de değişecek (8 Eylül 2008)Hükümet 5 milyar dolarlık İzmit Körfez Geçişi ve 420 kilometrelik Ege Otoyolu için 7 Ekim''de ihaleye çıkmaya hazırlanırken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, kenti yeni konumuna hazırlamak için harekete geçti.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 181. haberden 200. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.