Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 201. haberden 220. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Boğaz iki vapurunu daha kaybetti (8 Eylül 2008)Kimbilir yıllar içinde kaç tarihi olaya tanıklık etmiş, hangi anılara ev sahipliği yapmış, kaç tanışmaya sebep olmuş, kaç mutluluğu, kaç ayrılığı yaşamış yolcu vapurlarıydı onlar.
Plan tutsa, büyük rant sağlayacaktı (8 Eylül 2008)Aydın Doğan''ın 2005''te satın aldığı Hilton Oteli''nin arazisinde, proje sayesinde sağlayacağı kazancın, 3 milyar doları bulacağı belirtiliyordu.
Arçelik buzdolabında enerjiyi ''en az''a çekti (8 Eylül 2008)Arçelik, beyaz eşya sektöründe bir yeniliğe daha imza atarak, kendi sınıfında dünyanın en az elektrik enerjisini tüketen, ilk A++ No Frost buzdolabı ''Yeni Siyah Orbital''i üretti. Kendi Ar-Ge ekibi tarafından Eskişehir Buzdolabı İşletmesi''nde eylül ayında seri üretimine başlanan Arçelik''in yeni buzdolabı, tasarımının yanı sıra, teknolojik özellikleri ve enerji tasarrufuyla da ön plana çıkıyor. Yeni Siyah Orbital''in tasarımında Arçelik''e ait olan 6 adet patent uygulandı. Aynı hacimdeki mevcut A sınıfı no-frost ürünlerin yarısı kadar enerji harcayan yeni buzdolabı, bu buzdolaplarının 1 yılda harcadığı enerji ile 2 yıl boyunca çalışabiliyor.
Tarih: 8 Eylül 2008 Kaynak: Hürriyet
"Park et metrobüsle devam et" (8 Eylül 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan toplu taşımı teşvik etmek, vatandaşların rahat ulaşımını sağlamak için yeni bir uygulama başlatıldı.
Amaca uygun tasarımlar (8 Eylül 2008)İlham dediğimiz şey nedir? Kimine göre yaratıcılığın anahtarı, kimine göre belirsiz, uçucu bir olgu... Tasarımcı Avşar Gürpınar’a göre ilham, tasarım sürecinin ufak bir kısmını oluşturuyor. Amacı ise kullanıma uygun tasarımlar yapmak…
İyiyle kötü ayrışıyor (8 Eylül 2008)ABD''de gayrimenkul fiyat balonu ile patlayan bir kriz yaşanıyor. Bu gayrimenkul krizi, daha sonra mali kesime de (yani bankalara da) sıçradı.
Gaziantep''te fıstık arsasından 73.5 milyon YTL''lik rant çıkardılar (8 Eylül 2008)Gaziantep''te Güvenevler Mahallesi''nde 119 bin metrekarelik arazinin 14 milyon YTL''ye satın alındıktan 3 gün sonra, alışveriş merkezleri kuran Lüksemburg''lu bir firmaya 87.5 milyon YTL''ye satıldığı ortaya çıktı.
Avcılar-Zincirlikuyu arası metrobüsle 38 dakika!... (8 Eylül 2008)Avcılar-Topkapı arasındaki metrobüsü Zincirlikuyu’ya uzatan 10.5 kilometrelik hat, Başkan Topbaş’ın da katıldığı deneme seferiyle hizmete girdi. Okulların açılışına yetişen Avcılar-Zincirlikuyu hattı; hızlı, konforlu ve klimalı bir yolculukla 38 dakikaya indi.
Ataköy''deki komşu araziyi 3 milyar dolara satın, biz özür dileyelim (8 Eylül 2008)DATİ Holding Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, "208 bin metrekare inşaat hakkı bulunan arsanın 3 milyar dolar edeceğini söylüyorlar. Yanımızda 250 bin metrekare inşaat hakkı olan arsa ihaleye çıktı. 3 milyar dolara oraya müşteri bulsunlar biz özür dileriz" dedi.
ABD’de iki dev şirkete el konuldu (8 Eylül 2008)ABD hükümeti iflasın eşiğine gelen iki büyük mortgage şirketi Fannie Mae ve Freddie Mac’e el konulduğunu açıkladı.
Hilton projesini ‘sit’ durdurdu (8 Eylül 2008)Başbakan Erdoğan’ın, Almanya’daki Deniz Feneri Derneği’nin yolsuzluk haberlerinden ötürü suçladığı Aydın Doğan’a ait İstanbul-Hilton Oteliyle ilgili “imar değişikliği” talebinin “kendisi” tarafından geri çevrildiğini açıklaması, konuyu izleyen uzman çevrelerde şaşkınlık yarattı.
Ateş’ten Ankara Çayı soruları (8 Eylül 2008)CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, Ankara Çayı’nın ıslahı için Ankara Büyükşehir Belediyesine ilgili kurumlar tarafından gönderilen uyarı olup olmadığını sordu. Ateş, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, ’Başkentin içinden geçen tek akarsu olma özelliğini taşıyan Ankara Çayı’nın, aynı zamanda yarattığı kirlilik, pis koku ve salgın hastalık riski nedeniyle Ankara’nın en önemli sağlık ve çevre sorunu olmaya devam ettiği’ni savundu.
Tarih: 8 Eylül 2008 Kaynak: Hürriyet
Mogan kıyısında yeni imara iptal (8 Eylül 2008)Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi Mogan Gölü kıyısında bulunan bölgedeki imar sorununun çözüme kavuşturulması için belediyenin hazırladığı yeni imar planı, vatandaşların başvurusu üzerine idare mahkemesince iptal edildi.
TMSF, Marmaris''teki turistik tesis arsasını satıyor (8 Eylül 2008)Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Balkaner Grubu''ndan devraldığı, 35 milyon YTL muhammen bedele sahip Marmaris''teki turistik tesis arsasını, kapalı teklif ve açık artırma yöntemiyle satışa çıkardı.
Palmali-Socar Tekfen İnşaat’ın yarısını alıyor (8 Eylül 2008)Tekfen İnşaat’ın yüzde 50’sinin, Azeri Palmali ve Azerbaycan devlet petrol şirketi Socar tarafından 520 milyon dolara satın alındığı öğrenildi.
Dünya Metropolleri Urban Age Konferansları''nda Ele Alınıyor (5 Eylül 2008)15 – 17 Ekim 2008 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde düzenlenecek olan ArkiPARC 2008’in konuşmacılarından Richard Burdett’ın yürütücüsü olduğu Urban Age projesi, disiplinlerarası incelemelerini geliştirmeye devam ediyor. Urban Age’ın son ayağı olan İstanbul’dan önce bir yıllık araştırmalar ve analizler sonucunda gerçekleşecek olan Güney Amerika’nın kentleşme sürecinin anlatacağı konferans Aralık 2008’de São Paulo’da düzenlenecek.
Aliağa - Menderes Nefes Nefese (5 Eylül 2008)İzmir ulaşımını rahatlatacak 80 km.’lik Aliağa –Menderes hattında bir yandan istasyonlar yapılırken diğer yandan tren rayları döşeniyor.
Avrupa’nın en uzun köprüsü (5 Eylül 2008)Baltık Denizi’ne Avrupa’nın en uzun köprüsü inşa ediliyor. Peki en uzun köprü ne kadar uzunlukta olacak? Danimarka ile Almanya’yı birbirine bağlayacak 20 kilometrelik köprü anlaşması dün imzalandı. AB fonlarından karşılanacak köprünün yapımına 2012’de başlanacak. Fehmarn Boğazı’nda kurulacak kara ve demir yolu hattı 2018’de tamamlanacak. 6.2 milyar dolara mal olacak köprü sayesinde Almanya-Danimarka arasındaki dört buçuk saatlik mesafeyi bir saate indirecek. Alman çevreciler köprünün yapımına karşı çıkıyor. Danimarka Ulaştırma Bakanlığı ise köprünün karbon emisyonunu düşüreceğini dile getirdi.
Tarih: 5 Eylül 2008 Kaynak: Vatan
Metrobüs 45 saniyede bir sefer yapacak (5 Eylül 2008)Okulların açılacağı 8 Eylül tarihinde Topkapı’dan Zincirlikuyu’ya kadar ulaşacak metrobüs hattıyla Avcılar-Mecidiyeköy arası 38 dakikaya inecek.
3 bin 500 yıllık tarihin üzerine taş ocağı (5 Eylül 2008)Silivri’de bulunan 8 bin yıllık kaya resimleri, antik su kemerleri, kaya oyma kalıntıları üzerine doğru genişleyen taş ocağının tehditi altında.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 201. haberden 220. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.