Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Büyükşehir’den Karacaören’e Sevgi Parkı… (10 Eylül 2008)Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Altındağ ilçesine bağlı Karacaören Mahallesi’nde yapılan 10 bin 500 metrekarelik bir alana yapılan Karacaören Sevgi Parkı hizmete hazır.
Rus milyarder, Antalya’ya “Çakma İstanbul” yapıyor (10 Eylül 2008)Antalya sahillerindeki tematik otel akımının son örneğinde sınır tanınmadı. Sahip olduğu servetle dünyanın sayılı zenginlerinden Rus işadamı Roman Abramovich’in sahibi olduğu ve lüks kavramına yeni bir boyut getiren mimarisiyle dikkat çeken Antalya’daki Mardan İstanbul Palace, ekimde açılıyor.
Şehzadeler Şehri''nde tarih yeniden can buldu (10 Eylül 2008)"Şehzadeler Şehri" olarak anılan Manisa''da bu döneme ilişkin yitirilen tarih yeniden canlandırıldı. 16. yüzyılda Taliki Zade''ye ait minyatürden yola çıkarak yaptırılan 2,20 metre eninde 2,80 metre yüksekliğindeki Saray-ı Amire maketi törenle açıldı.
Yalova''ya katı atık tesisi (10 Eylül 2008)Tesisin AB normlarında olduğunu söyleyen Bakan Eroğlu, ''Burası Yalova''nın 2030 yılına kadar olan çöp depolama ihtiyacını karşılayacak" dedi.
Bursa''nın sahilleri temizlenecek (10 Eylül 2008)Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, bir şehirde yatırımlar kadar çevre ve altyapı yatırımlarının da önemli olduğunu belirterek, en önemli çevre yatırımlarından bir tanesinin ''derin deniz deşarjı'' olduğunu söyledi.
Plansız kalkınmaya karşıyız (10 Eylül 2008)Trabzon Gazeteciler Cemiyeti''ni ziyaret eden Trabzon Genç İşadamları Derneği Bakanı Cafer Kurt, "Şehrin dokusuna ve özgün yapısına uygun olmayan, plansız kalkınma hamleleri Trabzon''a ancak zarar verir" dedi.
”Su konusunda savaş çıkmasını istemiyorsak tasarruf etmeliyiz” (10 Eylül 2008)Dünya Su Konseyi Başkanı Loic Fauchon, "Eğer su konusunda bir savaş çıkmasını istemiyorsak yapılması gereken bazı şeyler var.
En modern sebze pazarı Nevşehir''de kurulacak (10 Eylül 2008)Türkiye''nin en modern sebze pazarlarından birisi konumunda bulunacak Nevşehir Sebze Pazarı''nın inşaat çalışmaları başlatıldı. Nevşehir Belediyesi tarafından İbrahimpaşa Mahallesi''nde eski Toprak Mahsulleri Ofisi''nin yanı sıra Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Lojmanları ve Petrol Ofisi ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü''ne ait İş Eğitim Metresi ve Eğitim Uygulama Okulu''nun bulunduğu toplam 21 bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde kurulacak Sebze Pazarı''nda 10 bini aşkın kamyon dolusu hafriyatın taşınması planlanıyor. Farklı mimari şekliyle de dikkatleri üzerine çekecek Nevşehir Yeni Sebze Pazarı''nda engelli vatandaşlar için asansör sisteminden, pazar alışverişi için gelecek bayanlar için bebek bakım odası bile yer alacak.Alt katta yaklaşık 1000 kişilik olarak 2 bin 942 metrekarelik bir alanda sosyal amaçlı salon,119 araçlık otopark, polis, zabıta, veteriner hizmet ünitelerinin yanı sıra, 2 kattan oluşan Cafeteryanın da hizmet vermesinin planlandığı Nevşehir Sebze Pazarı''nda, pazar tezgahları ile birlikte, 44 işyeri, balık ve peynir satış üniteleri de hizmet verecek.
Tarih: 10 Eylül 2008 Kaynak: Yeni Şafak
”Suda sıkıntı yatırımların zamanında yapılmamasından” (10 Eylül 2008)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, "Türkiye''de su sıkıntısı yoktur. Sıkıntı, yatırımların zamanında yapılmamasıdır" dedi.
"IKEA müşterisi yüzde 26 arttı" (10 Eylül 2008)IKEA Türkiye Perakende Direktörü Tolga Öncü, bir önceki yıl ile kıyaslandığında müşteri sayısının yüzde 26 arttığını söyledi.
TOKİ, Tunceli''de hastane ihalesi açtı (10 Eylül 2008)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Tunceli''ye 150 yataklı devlet hastanesi inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işlerini yaptırmak üzere ihale açtı.
Fannie ve Freddie''nin kaderi yeni başkanda (10 Eylül 2008)ABD yönetimi tarafından el konulan konut kredisi sektöründeki Fannie Mae ve Freddie Mac''ın nihai kaderinin, seçimlerin ardından yeni ABD Başkanı ve Kongre''ye kalacağı belirtiliyor.
Magic Life’ın yüzde 50.1’i Avusturyalılara satıldı (10 Eylül 2008)Turizm gazetesinin haberine göre, TUI bünyesindeki otel markalarından olan Magic Life hisselerinin 50.1’i Connexio adlı yatırım fonuna satıldı.
İş adamına aracını bıraktırdı (10 Eylül 2008)Avcılar-Zincirlikuyu hattında seferlere başlayan Metrobüs''ün beklenenden çok talep gördüğünü söyleyen Başkan Kadir Topbaş "Aracını bırakıp Metrobüs''e binen iş adamları var. Teşekkür telefonları yağıyor” dedi.
Hatay''da tarihi Roma hamamı (10 Eylül 2008)Hatay''ın Erzin ilçesinde bulunan İssos Antik kentinde, yaklaşık 5 dönümlük Hazine arazisinde yapılan kazı çalışmasında, Roma dönemine ait soğuk, ılık ve sıcak su sistemlerinin bulunduğu, sauna ve havuzun yer aldığı tarihi hamam tespit edildi.
Binlerce yıllık tarihi miras kaybediliyor (10 Eylül 2008)Yenikapı Metro-Marmaray Arkeolojik Kazı Ekibi Çalışanları, bulguların ‘kaybedilmesini’ engellemek isteyen çalışanların işten atılmasını protesto etti.
Bayrampaşa Cezaevi ‘iftarevi’ oldu (10 Eylül 2008)Bayrampaşa Belediyesinin düzenlemiş olduğu ramazan etkinliklerinin gerçekleştirildiği Bayrampaşa Cezaevi şimdi çok farklı bir görünüme sahip.
Konut ve arsa satışına tapu harcı dopingi geliyor (10 Eylül 2008)Global ekonomik krizin etkileriyle artan faiz oranları nedeniyle durgun bir dönem geçiren gayrimenkul sektörüne can suyunu bu kez Maliye verecek.
Kadir Topbaş: Doğan, Hilton arazisini değerlendirmek istedi (10 Eylül 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bir gazetecinin “Başbakan Erdoğan ve Aydın Doğan arasındaki Hilton Oteli arazisi ile ilgili tartışma var. Size araziyle ilgili bir talep geldi mi?” şeklindeki sorusu üzerine, konuyla ilgili gerekli açıklamaları Başbakan Erdoğan’ın yaptığını belirterek şunları söyledi: “Kendilerinin de bahsettiği gibi Şişli Belediyesinden oy birliğiyle geçen 2.7 tarzındaki bir emsal talep, Şişli planlarına yapılan itirazla belediyemize gelmiştir. Belediye İmar Komisyonu, bu talepleri inceleyip Şişli Belediyesine geri gönderdi. Aydın Doğan da bu Hilton arazisini değerlendirmek istediğini ve bunun için aldığından bahsetmiştir. Böyle bir yoğunluğun kabul olmasının mümkün olamayacağından kendilerine bahsetmiştim. Çünkü orası bir kentsel SİT alanı. Aynı zamanda kentin soluklanabildiği yeşil alandır. Biz bu alanlara hassasiyet gösteriyoruz. Kentin değerlerine, yaşam alanlarına saygı göstermek gerekiyor. Kentti rahatsız edici yapıların burada yeşeremeyeceğini söyledim.”
Tarih: 10 Eylül 2008 Kaynak: Türkiye
Bu caminin inşaatında Don Kişot’un yazarı Cervantes amelelik yaptı (10 Eylül 2008)Garip ama, Don Kişot yazarı diye meşhur İspanyol romancısı Cervantes de Kılıç Ali Paşa Camiinin inşaatında çalışmıştı. Ama amele olarak. Mimar Sinan’ın emrinde cami inşaatında çalışanların isimlerinin yazılı olduğu defterler vakıflar arşivinde bulundu.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.