Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Teknoloji kentinde herşey rüzgar ve güneşle çalışacak (10 Eylül 2008)Fransa''nın Nice şehrindeki Sophia Antipolis başta olmak üzere dünyada 17 teknoloji bölgesini işleten Fransız yatırım şirketi CICOM''un Üst Yöneticisi Alain Andrea, Urla''da 2 milyon 183 bin metrekarelik teknoloji geliştirme bölgesinde kuracakları teknokent ile İzmir''i geleceğin yenilik merkezi yapacaklarını açıkladı.
Kommagene’den Bizans’a Antalya (10 Eylül 2008)Antalya’nın Gazipaşa ilçesine bağlı Güneyköy’de yapılan kazılarda, Roma ve Bizans dönemine ait antik bir kent gün ışığına çıkarıldı.
Elausa Sebaste’de kazılar başladı (10 Eylül 2008)Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Ayaş beldesindeki Elause Sebaste antik kentinde, 14’üncü dönem kazı çalışmaları 4 ayrı noktada yeniden başladı. 14 yıldır sürdürülen kazı çalışmalarında özellikle son 2 yılda 300’ün üzerinde tarihi eserin çıkarılarak tescillendiğini belirten Kazı Başkanı Prof. Dr. Evgenia Eqnini Schneider, yapıtların Mersin Müzesi’ne teslim edildiğini söyledi. Schneider, kazılarda çıkan yapıtların ağırlıklı olarak Roma ve Bizans dönemlerine ait seramik, cam, sikke, pişmiş toprak heykelcikler ve değişik tip ve boyutlarda savaş malzemelerinden oluştuğunu belirtti. 12 Ekim’de bitecek kazı çalışmaları sırasında önemli yazıt ve heykeller bulmayı umduklarını belirten Schneider, Agora’daki restorasyon çalışmasını ise bu yıl tamamlayarak antik tiyatrodaki gibi ziyaretçilerin ve turizmin hizmetine sunacaklarını dile getirdi.
Tarih: 10 Eylül 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Teleferik için ağaçları kestiler (10 Eylül 2008)Aydın’da Pınarbaşı ile Aytepe mesire alanlarını bağlayacak teleferik projesi kapsamında, 20 kızılçam ağacı kesildi. Projenin tamamlanmasıyla Pınarbaşı ile Aytepe’yi bağlayacak teleferik hattının uzunluğu 560 metre olacak.
Airport AVM''nin hedefi rötarlı uçak yolcusu (10 Eylül 2008)Airport Alışveriş Merkezi, havaalanına yakınlığını avantaja çevirmek için kolları sıvadı. Havayolu şirketleri ile işbirliğine giden alışveriş merkezi, özel servislerle yolcuları Airport''a alışverişe getirecek.
Türkiye su fakiri, önlem almalı (10 Eylül 2008)Türk Sanayiciler ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Türk Sanayiciler ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) hazırladığı “Türkiye’de Su Yönetiminin Durumu: Sorunlar ve Öneriler” başlıklı rapor İstanbul’da düzenlenen “Sürdürülebilir Su Yönetimi” konferansıyla açıklandı.
İngiltere''de ev satışları 30 yılın en düşüğü (10 Eylül 2008)İngiltere''de emlakçıların mayıs-ağustos döneminde sadece ellerindeki emlağın yüzde 12.7''sini satabildikleri, bunun da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 47''lik bir düşüşe işaret ettiği belirtiliyor.
Afşin Elbistan projesi artık 2014''e zor yetişir (10 Eylül 2008)Afşin-Elbistan C ve D Termik Santralları için Park Teknik ve Akfen''in verdiği fiyat tekliflerini yüksek bularak ihaleyi iptal eden Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ), yeni ihaleyi 2009 yılında yapacak.
Sulukule için destek mektubu (10 Eylül 2008)Birleşmiş Milletler Uluslararası Mukimler Birliği (IAI) Koordinatörü Cesare Ottolini, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve yerel yöneticilerine gönderdiği mektupla, Sulukule sakinlerinin onayıyla hazırlanacak alternatif bir proje üretilinceye dek her türlü zor kullanılarak tahliye veya yıkım girişiminin durdurulmasını istedi.
Socar ortaklığı Tekfen’e 10 yılda 37 milyar dolarlık iş getirecek (10 Eylül 2008)Tekfen Holding CEO’su Erhan Öner, "Tekfen İnşaat’ın yüzde 50’sini Azerbaycan devlet şirketi Socar’ın almasıyla birlikte bize önümüzdeki 10 yılda 37 milyar dolara kadar ulaşabilecek projeleri üstlenme kapısı açıldı" dedi.
36 milyon dolara Türkiye’nin ilk otomotiv limanını yaptılar (10 Eylül 2008)Türk otomotiv sektörünün de merkez üssü konumuna gelen Kocaeli’de, İzmit Körfezi’nin en merkezi yerinde yılda 440 bin aracın ithalat ve ihracatının gerçekleştirilmesine uygun, Türkiye’deki ilk ’Autoport’ (Otomobil Limanı) işletmeye hazır hale getirildi.
Arkitera Eğitim Merkezi 500. Öğrencisini Ücretsiz Eğitiyor (9 Eylül 2008)On ay süre içinde beş yüze yakın öğrencisi olan Arkitera Eğitim Merkezi’ne gösterilen yakın ilgi ve güven nedeni ile AEM yöneticileri, kısa zaman içinde belli olacak 500. öğrencisini ücretsiz eğitme kararı aldı.
Yunuseli için yeni proje (9 Eylül 2008)Sağlık Bakanlığı, 2 yıldır anlaşmaya varılamayan Yunuseli''deki askeriyeye ait bin dönüm arazi üzerinde yapmayı planladığı Ortadoğu''nun en büyük sağlık sağlık kompleksi için yeni teklif hazırladı.
Metrobüsün özel otomobillerle imtihanı (9 Eylül 2008)Metrobüsler özel yolda rahatça ilerlerken Mecidiyeköy’deki araç trafiği adım adımdı. İlk günü eksiklikler de ortaya çıktı. Çağlayan’da yolcular metrobüsten indikten sonra üstgeçide geçmeleri için yol bırakılmamıştı.
İhsan Bilgin ile Europan Süreci ve Sümer Mahallesi Üzerine (9 Eylül 2008)Zeytinburnu Sümer Mahallesi, Arkitera Mimarlık Merkezi’nin 8. döneminin Türkiye’de düzenlenmesini sağladığı Europan yarışmasına konu olan alanlardan biriydi. Europan 8’in Türkiye Ulusal Komite Başkanı Prof.Dr. İhsan Bilgin ile içinde bulunduğumuz günlerde tekrar gündeme gelen Europan sürecini, yarışmanın getirilerini ve bu getirilerin kentsel dönüşüm bağlamında taşıdığı değeri konuştuk.
Alman mimarlar da bizi görebilecek! (9 Eylül 2008)Alman Mimarlık Müzesi’nde açılan ‘Becoming İstanbul’ sergisi İstanbul’un bugüne kadarki gelişimini göz önüne seriyor.
Venedik’te ‘türbülans’ (9 Eylül 2008)İlk kez kısa süre önce Garanti Galeri’de izleyicilerle buluşan Marcos Novak’ın ‘Türbülanslı Topolojiler’ başlıklı sergisi, 11. Uluslararası Venedik Mimarlık Bienali’yle eşzamanlı olarak Venedik’te sergilenecek.
Ağaçtan 8 katlı apartman (9 Eylül 2008)Uyguladığı çevre programlarıyla Avrupa ülkeleri arasında en yeşil kent seçilen İsveç’in Vexjö kentinde Avrupa’nın en yüksek ahşap binası inşa ediliyor.
3. Boğaz Köprüsü ve AKP demokrasisi (9 Eylül 2008)Üniversitede Şehir ve Bölge Planlama eğitimi alırken en zorlandığımız derslerden biri ulaşım planlaması idi. Hocamız sınavda iki soru sorardı biri dersin tanımına dair olup herkes ezbere bilirdi.
Daha fazla güneş enerjisi kullanma çağrısı (9 Eylül 2008)İspanya’da düzenlenen bir uluslararası konferansta bilim adamları, güneş enerjisinden daha fazla yararlanılması çağrısı yaptılar.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.