Haberler

Haberler

Toplam 230 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Gökçek’ten Kızılay’a serbest taksi durağı (19 Eylül 2008)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, taksi duraklarının modern hale getirileceğini ve Kızılay’da serbest taksi durakları yapılacağını bildirdi.
Yatırıma kaynak için kurumlar arsalarını satacak (19 Eylül 2008)2009 yılı yatırımları için yeni kaynak "kamu kurumlarının menkul ve gayrimenkulleri" olarak belirlendi.
Gökçek’ten ODTÜ mesajı (19 Eylül 2008)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, önceki gün ODTÜ’deki öğrenci eylemiyle ilgili olarak, birkaç gencin "meydan okumasıyla" bu işlerin çözüme kavuşturulamayacağını söyledi.
Orman alanlarının rehabilitasyonu (19 Eylül 2008)Orman Genel Müdürlüğü tarafından, 31 Temmuz 2008 tarihinde başlayan ve 5 gün süren Antalya''nın Manavgat ve Serik ilçelerindeki orman yangınlarından sonra, orman alanlarının yangına dayanıklı hale getirilmesi amacıyla başlatılan, ''''Yanan Alanların Rehabilitasyonu ve Yangına Dayanıklı Ormanlar Tesisi Projesi" nin (YARDOP) tanıtım toplantısı, Antalya Kültür Merkezi''nde (AKM) yapıldı.
Paçallamasak da sıkıntı yaşanmaz (19 Eylül 2008)Kızılırmak suyuyla ilgili olarak ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç ilginç bir açıklama yaparak, "Olağanüstü gelişmeler olsa ve suyun tamamını Kızılırmak’tan versek bile bir sıkıntı olmaz. Çünkü bu suda ağır metaller ve tarım ilaçları bulunmuyor" dedi.
Maliye Bakanlığı konut yaptıracak (19 Eylül 2008)Maliye Bakanlığı''nın turizm bölgesi Antalya''da Hazine arazisine kat karşılığı yaptıracağı konutların temelinin ekim ayında atılacağı bildirildi. Antalya Defterdarı Hidayet Mat, âtıl bulunan Hazine arazilerinin değerlendirilmesi amacıyla, Duraliler Mahallesi''ndeki Hazine arazisine, orta gelirlilere hitap edecek konutların kat karşılığı yapımı için proje hazırladıklarını söyledi. Mat, Kombassan Holding''e bağlı Kom Yapı AŞ tarafından kat karşılığı yapılacak konutların temelinin ekim ayında atılacağını kaydetti. Konutlar 150-175 bin YTL arasında satılacak.
Tarih: 19 Eylül 2008 Kaynak: Hürriyet
Peugeot’nun yarışmasında iki Türk tasarımcı ilk 10’a kaldı (19 Eylül 2008)Peugeot''nun bu yıl beşincisi düzenlenen Tasarım Yarışması’nda Türk tasarımcılar Emre Yazıcı ve Onur Güvenç ilk 10 arasına girerek finale kalmayı başardı.
Marmara Denizi derin komada (19 Eylül 2008)Sevinç-Erdal İnönü Vakfı bünyesinde Marmara Denizi’nde incelemeler yapan araştırma grubunun başkanı M. Levent Artüz, Marmara Denizi’nde canlı yaşamının bitme noktasına geldiğini öne sürdü. Artüz, dün Marmara Denizi’nde 1-14 Ağustos tarihleri arasına yaptıkları araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Bugün Marmara’ya özgü 144 yerli balık türünden hiçbirinin kalmadığını söyleyen Artüz, "Ne sinarit, ne kılıç, mercan. Marmara’yı bir hastaya benzetirsek, koma halinde, ölümü bekliyor. Vahim bir durumla karşı karşıyayız. Marmara yoğun bir kirlilik baskısı altında" dedi.
Tarih: 19 Eylül 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Mustafa Kınalı
12’nci büyük gölümüz Eber’i de yok ettik (19 Eylül 2008)Kuraklık, küçük çıkar hesapları, denetimsizlik ve küresel ısınma, Türkiye’nin 12’nci büyük gölü olan Afyonkarahisar’daki Eber Gölü’nü sonunda bitirdi.
Yeşil isteyen manava gitsin (19 Eylül 2008)Basın toplantısında "Yeşillik görmek isteyen varsa manava gitsin" diyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’e çevreciler tepki gösterdi. 5 sivil toplum örgütü adına yapılan açıklamada "Yeşili korumalıyız ki toprağı koruyalım, sonra da manava yeşillik gelebilsin" denildi.
İstanbul’daki yeşil alanlara yeni ihanet (19 Eylül 2008)Son günlerde kamuoyunu sıkça meşgul eder oldu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan 4300’den fazla plan tadilatı ve bunların sonuçları. Rüşvet, irtikap, istifalar, rant kavgaları İstanbul’un nasıl bir saldırı altında kaldığının göstergeleri oldu...
Firavun II. Ramses’in tapınağı bulundu (18 Eylül 2008)Mısır’da kazı çalışması yapan Mısırlı arkeologlar Firavun II. Ramses’e ait bir tapınak buldu. Mısır haber ajansı Mena’dan yapılan açıklamaya göre, eski Mısır’da 19. hanedanın firavunu II. Ramses için yapılan tapınak başkent Kahire’nin doğusundaki Ayn Şams bölgesinde bulundu. Tapınakta II. Ramses’in dev heykelinden parçaların yanı sıra tapınağın yapımında kullanılan döşeme taşlarının da bulunduğu belirtildi. 20’li yaşlarının başında tahta geçen ve M.Ö. 1304 yılından MÖ 1237’ye kadar Mısır’ı yöneten Firavun II. Ramses’in 90 yaşına kadar yaşadığı tahmin ediliyor.
Tarih: 18 Eylül 2008 Kaynak: Taraf
DYO''ya Avrupa''dan nano boya patenti (18 Eylül 2008)Avrupa Patent Ofisi (EPO), DYO''nun nano ürünlerine patent belgesi verilmesi kararı aldı. Yaşar Boya ve Kimya Grubu Ar-Ge Koordinatörü Gülsen Çeliker. yaptığı yazılı açıklamada, DYO''nun fotokatalitik boyalarda solgel yöntemiyle nano patent alma başarısını gösteren ilk ve tek Türk şirketi olduğunu belirtti. DYO''nun 24-26 Eylül 2008 tarihlerinde AB''ye üye 27 ülkenin yanı sıra Norveç ve İsveç''in de üye olduğu Avrupa Boya Üreticileri ve İthalatçıları Konseyi''nin (CEPE) Berlin''de düzenleyeceği zirvede Türkiye''yi temsil edeceğini bildiren Çeliker, zirvede, nano teknoloji alanındaki çalışmalarını dünyaca ünlü kuruluşların üst düzey yöneticilerine anlatacaklarını ifade etti.
Tarih: 18 Eylül 2008 Kaynak: Dünya
Halk krizin yükünü üstlenmemelidir! (18 Eylül 2008)ABD’de konut kredilerinin geri dönememesiyle başlayıp finans-borsa alanından sigortalara sıçrayan ve ABD’nin “sınırları”nı aşarak Asya-Avrupa borsalarını da etkisi altına alıp...
ABD’den Erdoğan’a Sulukule mektubu (18 Eylül 2008)ABD Kongre üyesi ve Helsinki Komisyonu Eşbaşkanı Alcee L. Hastings, Sulukule’de sürmekte olan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili olarak endişelerini geçen nisan ayında Başbakan Erdoğan’a gönderdiği bir mektupla dile getirdi.
Yurtta inşaatta büyüme yüzde 2 olunca... (18 Eylül 2008)Türkiye''de son dönemde kamunun ciddi taahhüt işlerinin olmaması, duble yol ve TOKİ ihalelerinde de siyasal kayırma iddiaları, önemli büyüklüğe ulamış inşaat şirketlerimizi yurtdışı ihalelere yöneltti.
Enerji darboğazı (18 Eylül 2008)Tabloya bakıyoruz; 2008 yılının ilk yedi ayındaki dış ticaret açığı 45 milyar dolara yükselmiş. Ham petrol, akaryakıt, doğalgaz ve kömür gibi enerji maddeleri ithalatı ise 24.3 milyar dolara ulaşmış.
İngiltere mortgage devi sallandı (18 Eylül 2008)İngiltere’nin en büyük tutsat (mortgage) sağlayıcısı olan Halifax’ın dünyanın dev finans kuruluşlarını iflasa sürükleyen krizin potasına girdiği ve şirketin hisselerinin 48 saatte üçte bir oranında değer kaybettiği bildirildi.
Sömürge Hakimiyeti ve Modern Mimarlık Ütopyaları: Kazablanka (18 Eylül 2008)Hız yapan eski model arabalar ve öfkeli mahalle gençleri, geçmişin Fransız banliyöleri söz konusu olduğunda aklımıza gelen sahneler arasında yer alıyor. Düşük gelirli kesime hitap eden toplu konutlar ise, bu “1960’lı yılların gelişmekte olan Avrupa kenti” sahnesinin temel bileşenleri. Geliştirilen bu vizyondan ve kentlerde bugün de hala ayakta olan ilk modern sosyal konut denemelerinden, Avrupa modernizminin sömürgecilik ideallerinden kaynaklandığı anlaşılıyor.
Mogan Gölü inceleme altında (18 Eylül 2008)Gölbaşı Mogan Gölü''nün 30 yıllık zaman dilince geçirdiği değişim uzman bir heyet tarafından inceleniyor.
Toplam 230 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.