Haberler

Haberler

Toplam 230 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Müteahhitler yurtdışından moral veriyor (18 Eylül 2008)Türkiye, geçen yıl yurtdışından aldığı 19.5 milyar dolarlık taahhüdü, bu yıl 25 milyar dolara yükseltmeyi hedefliyor. İç piyasa daralmaya devam ediyor Dünya, ekonomik krizle boğuşuyor.
Sızır Şelalesi (18 Eylül 2008)Kayseri Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulunca 2001 yılında 2. derece doğal sit alanı olarak tescil edilen Sızır Şelalesi''ndeki çevre düzenleme çalışmaları, Sıvas Valiliği, Gemerek Kaymakamlığı ve Sızır Belediyesi ve Gemerek Köylere Hizmet Götürme Birliğinin iş birliğiyle yapıldı.
Kurtköy makus talihini bu kez yendi (18 Eylül 2008)Malum İstanbul genişliyor. Hal böyle olunca dünün banliyöleri, dağ bayır bugün yerleşim alanı olarak İstanbul''a ekleniyor.
Marmaris''te isyan var (18 Eylül 2008)Turizm cenneti Marmaris’in yarısını kaplayan alanda maden araması için 41 şirkete ruhsat verildiği ortaya çıktı. Duruma tepki gösteren çevreciler izinlerin iptali için başvuruda bulundu.
Çevreci Yurttaşlık (18 Eylül 2008)Yeni emisyon raporu üzerinde durma fırsatı bulamamıştık, bu arada Türkiye’de “çevrecilik nedir ne değildir, kim çevrecidir, kim değildir?” tartışması da devam ediyor.
El birliğiyle çevre katliamı (18 Eylül 2008)TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Yılmaz Kilim ve Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği Başkanı Ahmet Demirtaş, bugün özellikle kıyı bölgelerde yaşanan çevre sorunlarında turizmcilerin payının büyük olduğunun altını çizdiler.
Denizler Tehlikenin Eşiğinde (18 Eylül 2008)İklim değişimleri çoktandır herkesin derdi. Buna çevrenin, doğanın, havanın, toprağın, suyun durdurulamayan kirlenmesi de eklendiğinde insan yaşamına olduğu gibi yerküredeki canlıların tümü ve gelecek nesiller için de büyük tehdit oluşturuyor.
Bildiğimiz Dünyanın Sonu mu Geliyor? (18 Eylül 2008)Siz benden duymuş olmayın gene, ama galiba öyle. Yani, başlıktaki sorunun cevabı, en azından dünya bilim camiasının önde gelen isimlerinin büyük çoğunluğuna göre evet.
İmar Yolsuzlukları (2) (18 Eylül 2008)Dernekler eliyle yapılan yolsuzlukların nasıl gerçekleştiğini geçen hafta açıklamaya çalışmıştık. Bugün de arsa rantının yarattığı imar yolsuzluklarının nasıl yapıldığını belirtmeye çalışacağız.
Susuz İstanbul ‘su başkenti’ unvanı taşıyacak (18 Eylül 2008)Su sıkıntısı çeken İstanbul’un 2009 yılından itibaren 3 yıl “Dünya Su Başkenti” unvanını taşıyacağı açıklandı. Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Bakanlar Kurulu’nda, 16 Mart 2009 tarihinde Türkiye’de başlayacak 5. Dünya Su Forumu’ya ilgili olarak Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun bilgi sunduğunu söyledi. Çiçek, toplantıya 20 bin civarında katılımın beklendiğini belirtti. Çiçek, “3’er yılda bir yapılıyor. 2009’dan itibaren 3 yıl süreyle İstanbul Dünya Su Başkenti unvanını da taşıyacaktır. Türkiye’nin tanıtımı açısından da önemli” diye konuştu. Daha önce bu toplantıların Katar, Fas, Hollanda ve Meksika’da yapıldığı belirtildi.
Tarih: 18 Eylül 2008 Kaynak: Milliyet
"İnciraltı, bir an önce planlansın" (18 Eylül 2008)''Bölge, kaderine terk edildi'' diyen Dernek Başkanı Ekrem Şen zaman kaybı yüzünden, İzmir ve ülkenin zarara uğradığını söyledi.
İnşaatçı da acil eylem planı istiyor (18 Eylül 2008)Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Başkanı Tahir Tellioğlu, inşaat sektöründe büyümenin bu yıl genel büyüme oranının altında kalarak yüzde 2’yi bile bulamadığını söyledi. Tellioğlu, “Bu durumda Türkiye ekonomisinin yüzde 2’den fazla büyümesi mümkün değil. Hükümet inşaat sektörü için de acil eylem planı ortaya koymalıdır” dedi. Tellioğlu, inşaat sektörünün gayri safi milli hasıladaki payının yüzde 33 olduğuna dikkat çekerek, 2 bin yan sanayi kolunun etkilendiğini ve bu yönüyle “büyümeyi belirleyen birinci sektör” olduğunu kaydetti.
Tarih: 18 Eylül 2008 Kaynak: Milliyet
Aslantepe''de tunç dönemine ait yerleşim yeri bulundu (18 Eylül 2008)Dünyanın ilk sarayının bulunduğu Malatya''daki Aslantepe''de tunç dönemine ait bir yerleşim yeri, Hitit dönemine ait bina kalıntısı bulundu. Kazı Başkanı İtalyan Profesör Marcella Frangipane, "Burada ortaya çıkardığımız sur duvarı eski tunç döneminden kalmış, bu da milattan önce 2900-2800 yıllarına denk geliyor. Bu tam tepe üstünde, akropol gibi bir duvar.'''' dedi. Aslantepe''nin çok enteresan bir tarihe sahip olduğunu anlatan Frangipane, sur duvarının hemen yanında içinde ocak ve fırınların da bulunduğu büyük ev kalıntılarına ulaştıklarını söyledi. Ardından da, "Demek ki, bu tepe üstünde en büyük 3000-2500 yıllarına ait evlerden oluşan bir yerleşim yeri vardı, fırınlarda yemek yaptılar." ifadesini kullandı.
Tarih: 18 Eylül 2008 Kaynak: Zaman
Acaristanbul''a Dava Üstüne Dava (18 Eylül 2008)Yıkılmasına karar verilen Acaristanbul villaları için Beykoz Belediyesi tarafından yeniden ruhsat verilmesi üzerine Çevre Bakanlığı ruhsatın iptali için yeniden dava açtı.
Azmak Deresi adeta cennetten köşe oldu (18 Eylül 2008)Büyükşehir, Gümüldür’de bataklıktan farksız bölgede 7 ayda adeta mucize yarattı.
''Harabe binayı tarihî eser sayanlar yanlıştan dönmeli'' (18 Eylül 2008)Zonguldak''ta viyadüklü yol açılışını yapan TBMM Başkanı Köksal Toptan, eski lavuar (kömür yıkama tesisi) binasının tarihî eser gerekçesi ile yıkımına izin verilmemesini eleştirdi.
Sulukule''den hüzünlü ayrılık (18 Eylül 2008)Fatih''te ''''Sulukule'''' olarak bilinen Neslişah Sultan Mahallesi''nde oturan vatandaşlar, yürütülen yenileme projesi kapsamında Gaziosmanpaşa Taşoluk''ta TOKİ tarafından inşa edilen yeni evlerine taşınmaya başladı.
Anadolu''nun en büyük anıtsal yapısı bulundu (18 Eylül 2008)Çorum''un Ortaköy İlçesindeki Şapinuva ören yerlerinde sürdürülen kazı çalışmalarında, Anadolu''nun en büyük anıtsal yapılarından biri olan "Ağılönü Kutsal Alanı"nın gün ışığına çıkarıldığı bildirildi.
ODTÜ’den Gökçek’e mesaj (18 Eylül 2008)ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, üniversitenin yeni akademik yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e tepki gösterdi. ODTÜ’nün etkisinin tüm Türkiye’yi kapsadığını, ODTÜ’nün Ankaralılar’ın sosyal, kültürel ve entellektüel yaşamında önemli bir zenginlik kaynağı olduğunu dile getiren Prof. Dr. Ahmet Acar, şunları söyledi: “Yerel yönetimlerden, üniversitelerin başarılı olmaları, daha iyi eğitim ve araştırma yapmaları için verecekleri desteklerin gayreti ve planlaması içinde olmalarını bekliyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle son aylarda yoğunlaşan tasarrufları, maalesef, böyle bir bilinç ve anlayıştan uzak olduğun gösteriyor.”
Tarih: 18 Eylül 2008 Kaynak: Radikal
Duble yollar yatırım bütçesini 5.4 milyar YTL artırdı (18 Eylül 2008)2009 yılı yatırım harcamaları için yapılan Yüksek Planlama Kurulu toplantısı, gelecek yıl yapılacak yerel seçimler öncesinde hükümetin içine girdiği "yatırım yarışını" da ortaya koydu.
Toplam 230 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.