Haberler

Haberler

Toplam 230 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 181. haberden 200. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yeşil bina mı, değil mi, o karar verecek (15 Eylül 2008)Alarko Carrier Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hırant Kalataş, yeşil bina sertifikasyon sürecinde koordinasyon ve yol göstericilik görevini yürüten 50 bin kişi arasına Türkiye’den katılan ilk insan oldu
Bursa Büyükşehir engelleri kaldırıyor (15 Eylül 2008)Bursa Büyükşehir Belediyesi''nin partili-partisiz, engelli- engelsiz ayrımı yapmadan yoluna devam ettiğini dile getiren Başkan Şahin, Bursa''nın her noktasında engelli vatandaşlar düşünülerek düzenlemeler yapıldığını ifade etti.
Biz Artık Turistik Olduk! (15 Eylül 2008)Sulukule yıkılıyor… Yüzyıllardır Romanların oturduğu Sulukule’de “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında bir süredir süregelen yıkımlar geçtiğimiz hafta da devam etti.
Rusya''nın enerji kaynakları (15 Eylül 2008)Kent State Üniversitesi öğretim üyesi Doç Dr. Andrew Barnes, Türkiye''nin enerji boru hatları bakımından Hazar bölgesi enerji alanında merkezi bir yere sahip olduğunu söyledi.
Edirne yenileniyor (15 Eylül 2008)Edirne Valisi Mustafa Büyük, ''''Edirne''de tüm kesimleri, tarihi eserlerimizin bakımı ve korunması için teşvik etmeye çalışıyoruz'''' dedi.
Sağlık Tanrısı Asklepois yurdundan kovuluyor (15 Eylül 2008)Geçtiğimiz günlerde antik hamamlardaki suyun boşaltılma yöntemiyle başlayan tartışmaları da bahane edip Yaraş’a “Allianoi’de son durum nedir?” diye sordum. Yanıt; “Allianoi’ye veda zamanı yakın” oldu.
Hukuksuzluğun daniskası! (15 Eylül 2008)Samsun İdare Mahkemesi, plansız ve imarsız bir şekilde deniz dolgusuyla yapılan Karadeniz Sahil Yolu Güzelçay - Sinop 1. Kısım Projesi’ni geçen yıl iptal etmişti. Ancak Karayolları projeyi küçük rötuşlarla yeniden başlattı.
Çankaya''nın ODTÜ planına Büyükşehir''den ret çıktı (15 Eylül 2008)"Gökçek ODTÜ''yü yıkacak mı" tartışmaları son buldu derken, Büyükşehir Belediye Meclisi önce 1992 yılında yapılan planı iptal etti, sonra Çankaya Belediyesi''nin geçen ay tamamlayarak Büyükşehir''e yolladığı ODTÜ planını reddetti.
Beşiktaş’ın meydanları ve heykelleri... (15 Eylül 2008)Eğer Beşiktaş halkı meydanları seviyorsa, Belediye Başkanı İsmail Ünal’a oy verir.
Üç semavi din mensupları aynı anda ibadet edecek (15 Eylül 2008)Hacettepe ve Bilkent üniversiteleri ile YÖK''ün kurucusu Prof. Dr. İhsan Doğramacı''nın, babası Doğramacızade Ali Sami Paşa''nın vasiyeti üzerine yaptırdığı "çok dinli" camii, Kadir Gecesi''nin olduğu 27 Eylül''de Bilkent''te hizmete açılacak. Türkiye''de ilk kez üç semavi dinin mensuplarının ibadet etmesine olanak sağlayacak olan Doğramacızade Ali Sami Paşa Camisi''nde, sinagog ve kilise de yer alacak. 12 bin metrekare arazi üzerine inşa edilen ve kullanım alanı 4 bin 500 metrekareyi geçen camide 5 bin metrekare de yeşil alan ve çevre düzenlemesi bulunacak. Camide konferans ve sergi salonları da olacak. Prof. Doğramacı, camiyi Kadir Gecesi günü hizmete açmayı planladıklarını belirterek, "Açılış töreni yapmayacağız. Bizim dinimizde bir elin verdiğini diğerinin bilmemesi lazım. Babam yaptığın işin reklamını yapma, diye vasiyet etmişti" dedi.
Tarih: 15 Eylül 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Esra Kaya
Mimar Kemalettin Çarşısı esnafı bölgeye AVM istiyor (15 Eylül 2008)Ege bölgesine hizmet veren toptancı tekstil ve konfeksiyon firmalarının bulunduğu Mimar Kemalettin Çarşısı esnafı, bölgenin alışveriş merkezi olmasını istiyor.
Tapu beklerken icra şaşkınlığı yaşadılar (15 Eylül 2008)Bodrum İlçesi’ne bağlı Bitez Beldesi’nde üç yıl önce Yapı Endüstrisi AŞ’den sözleşmeyle lüks villa satın alan, aralarında bir çok ünlü ismin de bulunduğu 98 kişi, tapularını beklerken icra şokuyla sarsıldı.
11. Venedik Mimarlık Bienali’nin Açılışına İki Kala (12 Eylül 2008)Dünyanın en önemli mimarlık etkinliği Venedik Mimarlık Bienali, iki yıl aranın ardından 12 Eylül Cuma günü Teatro alle Tese’de düzenlenen görkemli basın toplantısıyla açıldı. Dünyanın dört bir yanından binlerce basın mensubunun Venedik Lagunu kıyısındaki eski Arsenale tersanesine akın ettiği toplantıda, bienalin küratörü Aaron Betsky, bienalin ana teması ve sergilenen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bienalin bu seneki teması “Orada: Binanın Ötesindeki Mimarlık” başlığını taşıyor.
Bir Kenti Ne Kusursuz Yapar? (12 Eylül 2008)Koşuşturma, kültür, temiz sokaklar, olimpiyatlar. Design Museum’un direktörü Deyan Sudjic cennet bir metropol için böyle bir menü veriyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Kemeraltı Çarşısı Üst Örtü ve Kent Mobilyaları Ulusal Fikir Yarışması Kolokyumu Yapıldı (12 Eylül 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi Kemeraltı Çarşısı Üst Örtü ve Kent Mobilyaları Ulusal Fikir Yarışması''nın üç ana tartışmayı kapsayan kolokyumu, jüri başkanı Cem Açıkkol''un konuşması ile başladı.
Termikel Solo ve Ankastre Ürünlerini Dünyaya Sunmaya Devam Ediyor (12 Eylül 2008)Elektronik sektörünün dev markalarının buluştuğu sektörün en kapsamlı fuarlarından IFA, bu sene içeriğini geliştirerek, elektronik markalarının yanı sıra global platformda faaliyet gösteren beyaz eşya üreticilerini de çatısı altına aldı.
Garanti Galeri ve DAM İş Birliğiyle "Becoming İstanbul" Sergisi Almanya''da Açıldı (12 Eylül 2008)Garanti Galeri''nin Alman Mimarlık Müzesi (DAM) iş birliğiyle gerçekleştirdiği "Becoming Istanbul" başlıklı sergi, 6 Eylül - 9 Kasım 2008 tarihleri arasında DAM''da izlenebilecek. Sergi, Türkiye''nin onur konuğu olduğu 2008 Frankfurt Kitap Fuarı''na paralel olarak düzenleniyor.
ArkiPARC 2008, Uluslararası Basının İlgisiyle Yayılıyor... (12 Eylül 2008)ArkiPARC 2008’in düzenleneceği 15-17 Ekim tarihine yaklaşılırken Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından etkinliğin tanıtım çalışmalarına hız verildi.
ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri''ne Başvuru Tarihi 15 Eylül''e Kadar Uzatıldı... (12 Eylül 2008)Gayrimenkul yatırımlarının kente, kentliye ve yatırımcısına kazandırdıklarını ortak bir çalışmada değerlendirmek, yaratılan olumlu etkilerden dolayı proje paydaşlarını onurlandırmak ve benzer yatırımların gelişmesini teşvik etmeyi amaçlayan Gayrimenkul Ödülü için son başvuru tarihi 15 Eylül 2008’e kadar uzatıldı.
İzmir''de arsenik tehdidi giderek büyüyor (12 Eylül 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından şebekeye verilen sudaki arsenik oranı, halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.
Toplam 230 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 181. haberden 200. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.