Haberler

Haberler

Toplam 216 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ranttan doğan bir cezaevi: Silivri (20 Ekim 2008)Ergenekon duruşması için Silivri’ye giderken önce çevremize bakalım... Suları ciddi şekilde çekilen Büyükçekmece ve Küçükçekmece gölleri, tepelerde oyulmuş taş ve kum ocakları, 1. sınıf tarım alanları üzerine gelişigüzel yapılmış fabrikalar ve konutlar...
Kayabaşı''nda Sil Baştan (24 Ekim 2008)Bu yıl teması “Ahenkli Kentler” olarak belirlenen 2008 Dünya Habitat Günü ile ilgili olarak TOKİ''nin 8 Ekim 2008 tarihinde düzenlediği ve “Toplu Konut Alanlarında Kentsel ve Çevresel Standartları Oluşturmak için Gerekli İnsan-Çevre İlişkileri Verilerinin Derlenme Yönteminin Geliştirilmesi Araştırma Çalışması” adlı ODTÜ-MATPUM projesinin de sunumunun yapıldığı yarım gün süren etkinlikte İstanbul Kayabaşı Toplu Konut Projesi için yapılan kentsel planlama çalışmaları ön plana çıktı.
Hawar Mimarlık’tan Londra’da Yeşil Oda (24 Ekim 2008)Londra’nın Ealing bölgesinde yer alan bir eve yapılan bu eklenti, bahçe içinde kendine yazmak için bir sığınak isteyen bir yazar için Burd Hawar tarafından tasarlanmış.
Bilinç ve Stratejiyle Ulaşılan Başarılı Tasarımlar, Design Turkey Konferansı’nda Ele Alındı (24 Ekim 2008)Türk endüstrisinin stratejilerine yön vermek, toplumda tasarım farkındalığını yükseltmek ve nitelikli tasarımı teşvik etmek amaçlarıyla düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, geçtiğimiz günlerde sahiplerini buldu. Aynı zamanda Türk sanayisinde tasarım kültürünü yaygınlaştırmayı ve ulusal ile uluslararası pazarlarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran iyi tasarımı ödüllendirmeyi de hedefleyen organizasyon kapsamında, “Tasarım: Bilinç, Strateji ve Başarı” başlıklı bir de konferans düzenlendi.
Doğa Dostu Orman Evi Avustralya’dan Bir Parçayı Kosta Rika’ya Taşıyor (24 Ekim 2008)Boomerang Evi yaklaşık 300 metrekarelik bir sanat ve mimarlık eseri, bir Avustralya bumerangının yumuşak, kıvrımlı çizgileriyle, “gündoğumu” tasarımı denen özel bir ahşap kolon-kiriş iskeletine sahip.
“Thea” Başarısını Yeni Bir Ödülle Taçlandırdı (24 Ekim 2008)Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde Thea Blu Anahtar Serisi, Yapı Gereçleri kategorisinde “Üstün Tasarım Ödülü”ne layık görüldü.
Tarkan sağolsun Gediz’i tartışıyoruz (24 Ekim 2008)Tarkan ve Orhan Gencebay’ın “Uyan” şarkısının klibinin bir bölümünü Gediz Havzası’nda çekmesi, nehrin kirliliği konusunda tartışmaları yeniden gündeme getirdi. Ege Üniversitesi (EÜ) Çevre Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ümit Erdem “Gediz’in ölüm kustuğuna” dikkat çekerken Manisa Valisi ve Gediz Havzası İlleri Çevre Koruma Hizmet Birliği Başkanı Celalettin Güvenç, kurtarma planının hazır olduğunu söyledi.
Kriz nedeniyle 2B gündemde (24 Ekim 2008)2B olarak bilinen ve orman arazilerinin satışını öngören yasa değişikliği ekonomik kriz nedeniyle bir kez daha AKP hükümetinin gündemine girdi.
İstanbul, 2025’te 12 milyon olacak (24 Ekim 2008)BM‘nin yayımladığı rapora göre, İstanbul’un nüfusu 2025’te 12.1 milyona yükselecek.
"Fiyat farkı kararnamesi hemen yayımlanmalı" (24 Ekim 2008)Türkiye Resmi Sektör İnşaat Müteahhitleri İşveren Sendikası (TÜRKİNŞA) Genel Başkanı Vedat Alver, müteahhitlere ödenecek fiyat farkına ilişkin kararnamenin vakit kaybedilmeden yayımlanmasını istedi.
”Türkiye farklı fikir ve tasarımlar ortaya koymalı” (24 Ekim 2008)Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, dünyada yaşanan sıkıntıları Türkiye için bir fırsat unsuru haline getirebilmek üzere farklı fikir ve tasarımların ortaya konulması gerektiğini söyledi.
"Enerji yatırımları kriz dinlemiyor" (24 Ekim 2008)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, hem enerji sektörünün canlılığı hem de hükümetlerinin Türkiye''de oluşturduğu güveninin enerji sektörüne itibarı artırdığını belirterek, "Bugün burada hem Türkiye''ye hem dünyaya mesaj veriliyor. Enerji yatırımları kriz dinlemiyor" şeklinde konuştu.
”Bu arazi fiyatlarıyla proje üretmemiz mümkün değil” (24 Ekim 2008)Ağaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, konut alanında asıl büyük kitle ve ihtiyaç sahibi kesimin C gelir grubunda yer aldığını belirterek, "Gözümüz orada ama bu arazi fiyatlarıyla bizim onlara proje üretmemiz mümkün değil" dedi.
Assos''ta 2008 kazıları sona erdi (24 Ekim 2008)Çanakkale''nin Ayvacık ilçesindeki Assos Antik Kenti''nde 20 Temmuz''da başlayan 2008 yılı kazı çalışmaları tamamlandı.
Koray, yatırımcıya "gayrimenkulü" tavsiye etti (24 Ekim 2008)Koray İnşaat GM, "İçinde bulunduğumuz bu ekonomik belirsizlik ortamında en güvenli yatırım gayrimenkul almak" dedi.
"Çatalhöyük"ün artık çatısı var (24 Ekim 2008)İnsanlık tarihini anlatan en önemli antik yerleşim merkezlerinden olan Çatalhöyük, özel lamine ahşap çatısıyla artık doğa koşullarına maruz kalmayacak.
Kral Kaya mezarlarında kazılar başladı (24 Ekim 2008)Amasya Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Kaya, Harşena Dağı''ndaki Kral Kaya Mezarlarının bulunduğu alanda başlatılan kazı çalışmalarında amaçlarının Osmanlı, Selçuklu ve Danışmentlilere ait saray kalıntılarını ortaya çıkarmak olduğunu söyledi.
Tralleis kazıları Aydın''ın sayesinde sürüyor (24 Ekim 2008)Bütçe sıkıntısı çekilen Aydın''da bulunan Tralleis Antik Kenti''ndeki kazılara Aydın Ticaret Odası (AYTO) tarafından 20 bin YTL destek sağlandı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Üçüncü Kez Ev Sahipliği Yaptığı Toplantıya Uzmanlar Katılıyor (24 Ekim 2008)İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı’nın 1978 yılında, İslam kentlerinin tarihi mirasının korunması ve aralarındaki işbirliğinin artırılması amacıyla kurulduğunu hatırlatan Başkan Gökçek:"İyi yönetilen kentler, halkın yaşam düzeyini de doğrudan etkiler."
Metrekaresi 25 bin dolar olan yer yapacağım! (24 Ekim 2008)Çok iddialı değil mi? Hem de bir kriz kapımızdayken. Kim ne derse desin, ülkemizi etkisi altına alması an meselesiyken, satışlar bıçak gibi kesilmişken!!!
Toplam 216 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.