Haberler

Haberler

Toplam 222 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Metroya 15 aylık gecikme (6 Kasım 2008)31 Ekim 2008 tarihinde tamamlanması gereken proje, 2010 yılının Ocak ayında bitecek. Üçyol-Üçkuyular metro hattında bir şok daha yaşandı.
Gerçekte de sanal ortamda da doğaya saygılı (6 Kasım 2008)Soyak Holding CEO Vekili Emre Çamlıbel, bilim ve mühendislik alanında dünyadaki sayılı üniversitelerden Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada yeni mezunlara deneyimlerini anlattı.
Tekirdağ''ın yeni alışveriş merkezi: Tekira (6 Kasım 2008)Eroğlu Yapı tarafından Tekirdağ''da yapılan Tekira Alışveriş Merkezi 27 Kasım''da kapılarını açıyor. Nüfusu 8 bine yakşalan, yaz aylarında ise 1.5 milyonu bulan Tekirdağ''daki en büyük alışveriş merkezi projelerinden biri olacak olan Tekira içerisinde Carrefoursa, Teknosa, Boyner, D&R markalara ev sahipliği yapacak. 32 bin metrekarelik kiralanabilir alanı bulunan alışveriş merkezinin, şehrin merkezindeki konumu ile şehrin yeni sosyal merkezi olacağı tahmin ediliyor. Tekira Alışveriş Merkezi içinde 100''e yakın mağaza, 1000 araç kapasiteli otopark alanı, 7 sinema salon, kafe ve restoranları, eğlence merkezi ve bowling salonu bulunacak.
Tarih: 6 Kasım 2008 Kaynak: Sabah
En eski Şaman mezarı İsrail’de (6 Kasım 2008)45 yaşındaki bir Şaman kadına ait olduğu belirlenen mezar, içinde bulunan çeşitli türden hayvanları birarada barındırdığı için var olan Şaman mezarlarından farklılık gösteriyor.
İmar''daki para cezası hükmü iptal edildi (6 Kasım 2008)Anayasa Mahkemesi, İmar Kanunu''nun "ruhsat alınmadan, ruhsat veya eklerine veya imar mevzuatına aykırı olarak yapılan yapının yapı sahibine ve müteahhidine...
Duravit, Hindistan’a yüklenecek (6 Kasım 2008)Türkiye’de de üretim tesisi bulunan vitrifiye üreticisi Duravit’in, Hindistan’da yeni üretim tesisi kuracağı bildirildi. Almanya Hornberg merkezli Duravit’in, 17 Ekim 2008’de Batı Hindistan’da bulunan Gujarat eyaletindeki Tarapur’da 170 bin metrekarelik bir alanda üretim yapacak yeni bir seramik fabrikasının temelini attığı belirtildi.
Tarih: 6 Kasım 2008 Kaynak: Hürriyet
Homeros’un Mirasını Taşocakları Yok Ediyor (6 Kasım 2008)“Troya Tarihi Ulusal Milli Parkı" sınırında bulunan ve 96 kuş türünü barındıran Skamander Vadisinde (Araplar Boğazı) taşocaklarının neden olduğu giderek artan kirlilik, tarihi çevresel dokuyu tehdit ediyor.
İstanbul''a tepeden bakıyor (6 Kasım 2008)261 metre ile Türkiye''nin en yüksek binası olan İstanbul Sapphire, Maslak- Levent hattındaki diğer projelere tepeden bakıyor.
"Yeraltını demir ağlarla örüyoruz" (6 Kasım 2008)Kazı çalışmaları tamamlanan ve elektromekanik işlerine devam edilen Bağcılar(Kirazlı)-İkitelli-Olimpiyat Köyü arasında kullanılacak metro vagonlarının ilk bölümünün teslimatına başlanıyor.
Evlere güneş enerjisi kurulunca köylü ağaç kesmekten vazgeçti (6 Kasım 2008)Denizli''nin Çivril ilçesine bağlı Aşağı Çapak köyündeki 28 aile sıcak su temin etmenin zahmetsiz yolunu buldu.
''Kriz, İstanbul''un finans merkezi olmasını hızlandırır'' (6 Kasım 2008)Türkiye Bankalar Birliği''nin 50. kuruluş yılı resepsiyonunda gündem küresel kriz ve İstanbul''un finans merkezi olmasına ilişkin projeydi.
''Gayrimenkuldeki durgunluk bir yıl daha devam eder'' (6 Kasım 2008)Gayrimenkul sektöründe küresel finansal krizle birlikte artan durgunluğun önümüzdeki yıl da devam edeceği belirtiliyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Gümüşyaka’ya yapılan dev yatırımlar hizmete girdi (6 Kasım 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Gümüşyaka Belde Belediyesi’ne yapılan dev yatırımların açılış törenine katıldı.
TPAO ve Avrupa’nın enerji atağı (6 Kasım 2008)AB Enerji Komiseri Andris Piebalgs bugün Ankara’da, Hazar ve Ortadoğu enerji kaynaklarını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak Nabucco ile birlikte, Türkiye geçişli diğer doğalgaz kaynaklarını görüşüyor.
Koray GYO hisse satışı krize takıldı (6 Kasım 2008)Yapı Kredi Bankası (YKB), iştiraki olan Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda bulunan hisselerinin satışından, mevcut küresel piyasa koşullarında yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle vazgeçtiğini açıkladı. Yapı Kredi’den İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na yapılan yazılı açıklamada kararın nedeni olarak ‘Arzu edilen değerlere ulaşılamayacağının anlaşılması’ olduğu duyuruldu. Bankanın söz konusu yazılı açıklamasında göre Yapı Kredi Koray GYO, mevcut hissedarlık yapısı ile faaliyetlerine devam edecek.
Tarih: 6 Kasım 2008 Kaynak: Radikal
Dünyayı bekleyen nükleer tehlike (6 Kasım 2008)Yüzbinlerce yıl doğadan kaybolmayan nükleer atıkların yerin yüzlerce metre altına gömülmesi gerekiyor. İngiltere 2050 yılına kadar ülkedeki karbondioksit salınım oranını yüzde 80 azaltmayı hedefliyor.
TOKİ''den adrese teslim ihaleye önlem (6 Kasım 2008)Kamu İhale Kurumu (KİK), bazı ihalelerde aranan "ilgisiz belgelerin", sadece belirli firmaların katılımına yol açması nedeniyle istenecek belgelere sınır getirdi.
İnşaatta durgunluk 2009 sonuna kadar devam eder (6 Kasım 2008)Global krizden etkilenen inşaat sektöründeki durgunluğun 2009 sonuna kadar devam edeceği tahmin ediliyor. Denetim, vergi ve danışmanlık şirketi KPMG tarafından dünyada ve Türkiye''de belirli müteahhit firmaların üst düzey yöneticileriyle yapılan görüşmelerle oluşturulan ve 1 yılda tamamlanan "KPMG Küresel İnşaat Raporu 2008" dün açıklandı.
İnşaatta hareketlilik için İngiliz modeli önerisi (6 Kasım 2008)İngiliz hükümetinin krizden çıkmak için ilk konut mülkiyetine faizsiz kredi kullandırmaya başladığını belirten Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, benzer bir uygulama ile Türkiye''de konut alımlarının teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
Hans Poelzig - Mimar, Eğitimci, Sanatçı (5 Kasım 2008)Alman mimar, eğitimci ve sanatçı Hans Poelzig’in eserlerine ait maketlerin, planların ve fotoğrafların sergilendiği “Hans Poelzig - Mimar, Eğitimci, Sanatçı” isimli sergi, 18 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Ankara Alman Kültür Merkezi, Çankaya Belediyesi ve ÇAĞSAV’ın işbirliği ile Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşti.
Toplam 222 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.