Haberler

Haberler

Toplam 222 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
“İstanbul’dan Özür Dileme Zamanı” (3 Kasım 2008)11 Haziran 2005 tarih ve 5226 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yasası’nın 13. maddesi’ne dayanılarak, belediyeler bünyesinde kurulması kararı alınan KUDEB’ler (Koruma Uygulama Denetim Bürosu), korunması gerekli taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarıyla ilgili işlemleri ve uygulamaları yürütmek ve denetlemekten sorumlu. Gerçekleştirdikleri onarımlarla kültür varlıklarının özgünlüklerini yitirmesinden ve verdikleri ön izin belgeleriyle Koruma Kurulları’ndan alınamayan izinlerin önünün açılmasından endişe edilen KUDEB’lerin çalışmaları hakkında bilgi almak için, Süleymaniye’deki ofisinde ziyaret ettiğimiz Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü Müdürü Mehmet Şimşek Deniz eleştirilere artık alıştıklarını dile getirdi ve ekledi: “Endişeye gerek yok.”
Yeni adliye sarayı yarın hizmete giriyor (3 Kasım 2008)Gaziantep''te yeni adliye sarayı, pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlıyor. 67 duruşma salonunun bulunduğu yeni binanın Gaziantep''in 30 yıl boyunca ihtiyacını karşılayabileceği bildirildi.
''Sakarya raylı sistem''i panelde ele alınacak (3 Kasım 2008)Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Erol Öztürk, "Ulaştırmada Verimlilik, Kent Ulaşımında Raylı Sistemler'' konulu panel düzenleyeceklerini bildirdi.
''''Bu yıl yaklaşık 28 bin hektar alan zarar gördü'''' (3 Kasım 2008)Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, ''''bu yıl 2 bin civarındaki orman yangınında, yaklaşık 28 bin hektar alan zarar gördü'''' dedi.
Isparta, yaşanabilir kent sıralamasında ikinci (3 Kasım 2008)CNBC-e Business dergisi tarafından yapılan bir araştırmada ''en yaşanabilir kentler'' sıralamasında Isparta, Ankara''dan sonra 2. sırada yer aldı. Güller diyarı olarak da anılan kent, diğer illerle kıyaslandığında; ekonomide 13, sağlıkta 5, eğitimde 1, güvenlikte 48, kent hayatında 33, kültür ve sanatta 24. olarak gösterildi. CNBC-e Business dergisi, ekim sayısında Türkiye''de bir ilki gerçekleştirerek bütün illeri yaşanabilirlik düzeyine göre listeledi. Araştırma, suç oranı, deprem riski, sanata ve spora olan ilgi, hava kirliliğinde ve trafikte ne durumda olunduğu, yeşil alanlar miktarı, kişi başına düşen doktor ve hastane sayıları kriterlerine göre yapıldı. Sonuçta, Isparta''nın ikinci sırada yer alması sürpriz olarak değerlendirildi.
Tarih: 3 Kasım 2008 Kaynak: Zaman Yazan: Mesut Mercan
TOKİ, 162 karakol için anlaşma yaptı (3 Kasım 2008)Aktütün Karakolu''na saldırının ardından gündeme gelen "yüksek güvenlikli karakol" yapımı için Erdoğan''ın talimatı ile TOKİ devreye girdi.
ÇEDBİK, Türkiye’de İlk Kez “Yeşil Bina Eğitimi” Verecek (3 Kasım 2008)Çevre Dostu Binalar Derneği (ÇEDBİK), 9 Ocak 2009 tarihinde Türkiye’de ilk kez Yeşil Bina eğitimi vermeye hazırlandığını duyurdu.
Telefon kulübelerinden ayrılmak istemiyorlar (3 Kasım 2008)Kırmızı bir kulübe “evlat edinmek” ister misiniz? İngiltere’nin, çift katlı otobüsler gibi akla gelen sembollerinden kırmızı telefon kulübeleri...
Depremler “trambolin” etkisi yaratıyor (3 Kasım 2008)Japonya’da yapılan bir araştırma, depremlerin yeri yalnızca iki yöne doğru sallamadığını, yer yüzeyini “trambolin üzerindeymiş gibi” yukarı ve aşağı doğru ittiğini de ortaya koydu.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Uyguladığı Proje İle Mamak Çöplüğü’nde Elektrik ve Sebze Üretiliyor (3 Kasım 2008)Ankara’nın günlük ortalama 40 bin tonluk çöpünün plansız vahşi depolama yöntemiyle biriktirildiği Mamak Çöplüğü, Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu “Ankara Katı Atık Projesi” ile ortadan kalktı.
Mobilyada yeni tasarımlar Kayseri''de görücüye çıktı (3 Kasım 2008)Mobilya sektörünün temsilcilerini biraraya getiren 6. Kayseri Mobilya Fuarı açıldı. Fuarda sektörün en yeni tasarımları görücüye çıktı.
Manisa''ya 400 milyon dolarlık fabrika yatırımı (3 Kasım 2008)Temizlik kağıdı sektörünün önemli isimlerinden İpek Kağıt, Yalova ve Kazakistan''daki tesislerinin ardından, ilk aşamada 40 milyon dolarlık yatırımla kuracağı Manisa fabrikasının temelini attı.
Kadir Topbaş bayramı coşkuyla kutlattı (3 Kasım 2008)Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını Boğaz‘dan izleyemeyenler büyük kayıp yaşadı. Gece eve döndükten sonra televizyonun karşısına geçtim ve inanın...
Zemzem Tower''ın komşusu da satışta (3 Kasım 2008)Kulaktan kulağa tanıtım ile 40''ın üzerinde önkayıt toplayan El Makam Tower''ın, Zemzem''den daha görkemli ve daha lüks olacağı belirtiliyor.
Ilısu’nun mezar taşına 1954-2008 mi yazılacak? (3 Kasım 2008)Türkiye’nin en büyük ikinci akarsuyu olan Dicle’nin Ilısu mevkiine baraj yapma çalışmaları 1954’te başladı. Dolgu barajları sıralamasında Ilısu, Atatürk Barajı’ndan sonra, ikinci büyük baraj olacak, Atatürk’ün ürettiği elektriğin yüzde 55’ini üretecekti.
İlk mimarlık müzesi (3 Kasım 2008)Ankara Çayyolu’nda bir “saray yavrusu...” İstanbul ve Anadolu’daki Türk mimarisinin bütün örnekleri bu binaya yansıtılmış.
Çöpteki kaynak (3 Kasım 2008)Uzmanlar, bir kişinin günde ortalama 1,5 kilogram çöp çıkardığı Türkiye''de ürün ambalajlarının depozito karşılığı markete teslim edilmesiyle mevcut atıkların yarıdan fazlasının ekonomiye kazandırılabileceğini söylüyor.
Bekleme salonuna Raşhid imzası (3 Kasım 2008)Sony, Prada, Armani, Issey Miyake, Tommy Hilfiger gibi ünlü markalara da tasarım yapan endüstri tasarımcısı Karim Raşhid, bekleme salonu (lounge) tasarlama hayalini Türkiye’de gerçekleştirdi.
Kayseri tarihinin envanteri çıkarıldı (3 Kasım 2008)Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmet Taymuş, binden fazla tarihi taşınmaz kültür varlığının 7 uzman nezaretinde ayrı ayrı envanterinin çıkartıldığını, elde edilen bilgilerin 2 cilt halinde baskısının yapılacağını söyledi.
“İstanbul’un Kalbinde Kaçak Bir Üniversite” (3 Kasım 2008)Eğitim Sen İstanbul 6 No’lu Üniversiteler Şubesi, Bahçeşehir Üniversitesi’nin Beşiktaş’ta kaçak binalar yaptığını, mevcuttaki binalara kaçak katlar çıktığını ve Sahil Parkı’nın üniversite tarafından özel bahçe gibi kullanıldığını açıkladı...
Toplam 222 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.