Haberler

Haberler

Toplam 222 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kadıköy’de otel yapımına protesto (7 Kasım 2008)Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurumu (TÜRÇEK) bünyesinde faaliyet gösteren “Moda Sahiline Hançer Dev Corner Otel’e Hayır Platformu” üyeleri, Kadıköy İskelesi önünde toplandı.
Pera projesine özel tanıtım (7 Kasım 2008)Global Yatırım Holding iştiraki Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Denizli’de bugüne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı gayrimenkul projesi olan Sümerpark Evleri’ni yapılan bir toplantıyla tanıttı.
Kamberler Tarih Parkı, yeni cazibe merkezi olmaya aday (7 Kasım 2008)Bursa''nın son 30 yılına damgasını vuran Kamberler''in yeni yüzü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak.
Antik Knidos sahipsiz (7 Kasım 2008)1749’da kazı yapan İngilizler’in kaçırıp British Museum’da sergilediği, geri getirilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın girişimlerde bulunduğu ’Knidos Aslanı’ ve ’Knidos Demeteri’ heykelleriyle gündeme gelen kent sahipsiz kaldı.
Konut fiyatları şimdi gerçekçi (7 Kasım 2008)İzmir Emlakçılar ve Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Rıdvan Akgün, "Emlaklar iki yıl önce aşırı kar oranlarıyla satıldı, yani halk kandırıldı" dedi.
Yeni öğrenci yurtları dört yıldız ayarında (7 Kasım 2008)Yeni üniversitelerin kurulması nedeniyle artan ihtiyacı karşılamak için son yıllarda yaptırılan yeni yurtların, tenis kortundan sinema-tiyatro salonuna, suit odadan engelli odasına kadar birçok özelliği bulunuyor.
Turizm bölgesi Karasu, termik santral haberlerinden tedirgin (7 Kasım 2008)Sakarya''nın Karadeniz''e açılan turistik ilçesi Karasu''ya termik santral kurulacağı yönündeki habere Karasulular tepki gösterdi.
Eskipazar''da müze kurulacak kadar eser var (7 Kasım 2008)Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Hadrianoupolis Arkeolojik Kazısı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ergün Laflı, Karabük''ün Eskipazar ilçesindeki Hadrianoupolis Antik Kent''teki kazı çalışmalarında buluntu sayısı artacağı için Karabük''e arkeolojik müze kurulması gerektiğini bildirdi.
Betofiber yönünü Marmara’dan Akdeniz’e çevirdi (7 Kasım 2008)Teknik Holding, 10 milyon Euro’luk yatırımla Tuzla Orhanlı’da kurduğu 15 bin metrekarelik tesiste, Japonya’dan Amerika’ya, Ortadoğu’dan Avrupa’ya kadar birçok ülkedeki yüksek binalarda yaygın olarak kullanılan cam elyaf katkılı prekast beton (GRC) üretimine başladı. İstanbul ve Marmara Bölgesi’nden sonra Akdeniz’e de açılmak için çalışmalarını hızlandıran Betofiber, şu anda 16 farklı proje için üretim yapıyor. Akdeniz Bölgesi için Antalya’yı üs olarak seçen Betofiber’in Yönetim Kurulu Başkanı Umut Durbakayım, Akdeniz’de büyük gelişme gösteren inşaat sektörünün GRC ürünleri için büyük bir potansiyel oluşturduğunu sölylüyor. Durbakayım, "Turizm ve yerleşim anlamında gerçekleştirilen projeleri yakından takip ediyoruz. Bu nedenle Antalya’daki Baucon Yapex Fuarı’na katıldık. Büyük teklifler için anlaşırsak bu süreci daha da hızlandırabilir" dedi.
Tarih: 7 Kasım 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Mehtap Özcan
10 milyon Euro’ya ’yer’den ısınıyoruz (7 Kasım 2008)Doğalgaza son dönemde yapılan zamlar, elektrikli ısınma yöntemlerine olan talebi artırırken, bundan en fazla payı da kızılötesi ısıtıcıların ardından yerden ısıtma sistemleri alıyor. Türkiye’deki binaların sadece %1’inde yerden ısıtma sisteminin bulunduğu tahmin ediliyor.
Gayrimenkule 2. kuşak dopingi (7 Kasım 2008)Son yıllarda sektörünün gelişimine pararel olarak hızla büyüyerek Türkiye’nin en büyük holdingleri haline gelen gayrimenkul şirketlerini artık üniversite mezunu, bir kaç dil bilen, yurtdışında eğitim görmüş ikinci ve üçüncü kuşak genç müteahhitler yönetmeye başladı.
Seyrantepe''deki stat inşaatında grev şoku (7 Kasım 2008)Galatasaray Kulübü''nün Seyrantepe''de inşaatı süren yeni Ali Sami Yen Spor Kompleksi''nde çalışan işçiler, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bıraktı.
Metrobüse ulaşma çilesi (7 Kasım 2008)İstanbul’da Günde 450-500 bin yolcu taşıyan metrobüs, beklenenden fazla talep görünce, sabah ve akşam saatlerinde iki dakikada bir yapılan seferler de yolcuya yetmez oldu. Özellikle, Yenibosna, Şirinevler, Cevizlibağ metrobüs duraklarını kullananlar dolu gelen metrobüsler yüzünden dakikalarca beklemek zorunda kalıyor. Sabah ve akşam saatlerinde metrobüs duraklarına ulaşımı sağlayan merdivenler, inen-binen yolcuların karşılaşması nedeniyle yetersiz kalıyor ve hatta halkın can güvenliğini tehlikeye sokuyor. Aynı nedenle, duraklarda bekleme süresi 20 dakikayı buluyor. Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı yetkilisi Cengiz Öztürk, yoğunluğun beklenenin üzerindeki talepten kaynaklandığını belirterek, uygun duraklarda merdivenlerin genişletilebileceğini söyledi.
Tarih: 7 Kasım 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Özge Öztürk
Frankfurt Kitap Fuarı’nda Mimarlık Yayınları (6 Kasım 2008)14 Ekim’de Orhan Pamuk’un Türkiye’deki internet yasaklarından dem vurduğu konuşmasıyla açılan ve bir hafta boyunca dünyanın dört bir yanından yüzlerce yayıncıyı, yazarı, çevirmeni, çizeri aynı çatı altına toplayan Frankfurt Kitap Fuarı biteli neredeyse 2 hafta oluyor. Türkiye’nin bu sene onur konuğu olduğu fuar ile ilgili basında birçok haber yayınlandı. Bu yazıların çoğu, -Gündüz Vassaf’ın Radikal’deki 26 Ekim tarihli yazısında bahsettiği gibi- Türkiye’nin fuardaki başarısı ile sınırlı kalsa da, Frankfurt Kitap Fuarı, aslında, Pakistan’dan Küba’ya yüzlerce yayıncının ve çizgi romandan edebiyata birçok konu başlığında kitapların yer aldığı dev bir organizasyon olarak gerçekleşti.
3. Havaalanı için yer beğenilecek (6 Kasım 2008)İstanbul''da kurulacak 3. havaalanı için atılacak adımları takvime bağlayan hükümet, aralıka kadar yer seçimini sonuca bağlayacak.
Çamaş''ta camiden önce minare yapıldı (6 Kasım 2008)Ordu''nun Çamaş ilçesinde inşaatına başlanılan cami bitmeden minaresinin tamamlanması ilginç bir görüntü oluşturdu.
Demiryolu Gürcistan''dan İran''a kadar uzatılacak (6 Kasım 2008)İzmir Ticaret Odası (İTO) ve Avrupa İlişkileri Enstitüsü (INEA) tarafından düzelenlenen 9. Kuzey Güney Ekonomik Forumu''nun ardından, yatırım projeleri görüşülmeye devam ediyor.
Moda’yı da işgal ediyorlar (6 Kasım 2008)Ülkeyi “Babalar gibi satmayı” ilke edinen AKP’nin Satış Bakanı Kemal Unakıtan, patronu Recep T. Erdoğan’ın “Gâvur İzmir” dediği ülkenin en gelişmiş kentlerinden biri olan İzmir için, hepinizin bildiği gibi “İzmir’ i teslim almamız gerekli” demişti.
Ballıkuyu semti baştan yaratılacak (6 Kasım 2008)Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, Ballıkuyu Kent Yenileme Projesi kapsamında hazırlanan ve yaklaşık 33 hektarlık bir alana uygulanan 11 adet parselasyon planından 4 adedinin tescilinin sağlandığını, 7 parselasyon planının da tescil aşamasında olduğunu söyledi. Konak Belediyesi tarafından yürütülen kentsel dönüşüm projesi kapsamında Ballıkuyu''nun yeni bir çehreye kavuşacağını belirten Tunçağ, "1999 yılında pilot bölge olarak seçilen Ballıkuyu semtinde imar planlarının hazırlanmasıyla birlikte çalışmalara hız kazandırdık. Akarcalı, Kosova, Yeşildere ve Kocakapı mahallelerini kapsayan 33 hektardan oluşan 11 düzenleme sahasında imar uygulamaları yapılmak amacıyla ihale gerçekleştirdik. Proje kapsamında kentin silüetini değiştirecek olan yapılar yükselecek" dedi.
Tarih: 6 Kasım 2008 Kaynak: Yeni Asır
Kültür mü? Zaten somut değil, yok edelim gitsin (6 Kasım 2008)Somut Olmayan Miras yalnızca bir akademik araştırma alanı, ya da Türkiye’nin barındırdığı zengin kültür mozaiği içerisinde tek bir kültüre odaklı ve yalnızca bazı geleneksel sanat dallarının canlandırılmasından, yeni tür bir “müzecilikten”, öteki kültürleri dışlayan bir yeniden tarih icadından, turistik bir tarihselcilikten ibaret sayılamaz, sayılmamalıdır.
Toplam 222 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.